Gönderen Konu: Yaris Hybrid  (Okunma sayısı 143283 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Yaris
  • Model Yılı: '13
  • Kilometre: 135000
  • Kan Grubu: 0+
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: Yaris Hybrid
« Yanıtla #1180 : Ekim 16, 2019, 00:02:17 »
Arkadaslar merhaba,

Gecen sene bir 2012 yaris hybrid aldik fakat aldiktan bi iki ay sonra araba ariza vermeye basladi. Once anlayamadik fakat servise gittigimizde hybrid bataryasinin bittigini yenilemiz gerektigini soylediler. Aracimiz 145 000 km de. Sifir batarya fiyatini yuksek bulup degistiremedik. Acaba ikinci el batarya bulabilecegimiz yerler var mi? Ne kadar bir fiyata yaparlar? Ya da bataryanin tamir edilmesi gibi bir durum olur mu? Tanidiginiz professyonel insanlar varsa yardimci olabilecek cok memnun oluruz yonlendirirseniz. izmir de ikamet ediyorum.
selam  kardeşim benim bende aynı sorunla muzdarip tim hibrid batarya konusunda bir firma ile görüşüyorum. Olumlu birşey olursa görüşebilmek için numaranı gönder (m.ali_demir@hotmail.com)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #1180 : Ekim 16, 2019, 00:02:17 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Yaris
  • Model Yılı: '19
  • Kilometre: 1600
  • Kan Grubu: AB+
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #1181 : Ekim 31, 2019, 17:33:51 »
Merhaba arkadaşlar,

Aklıma takılan bir soruyu sizlere sormak istedim. Hibrid araç ile ne kadar derinlikte su içinden geçebilirim, yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • Kan Grubu: ---
  • 60 kere teşekkür etti
  • 132 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1182 : Kasım 01, 2019, 13:24:19 »
Kapının alt seviyesine kadar gelen uzunca bir su birikintisine 30-40km/h hızla girip çıkmak zorunda kaldım, herhangi bir sorun olmadı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • Kan Grubu: A+
  • 2544 kere teşekkür etti
  • 2882 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1183 : Kasım 01, 2019, 15:19:17 »
Merhaba arkadaşlar,

Aklıma takılan bir soruyu sizlere sormak istedim. Hibrid araç ile ne kadar derinlikte su içinden geçebilirim, yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.
Bu biraz da suyun yoğunluğu ile alakalı. Elektrik sistemi ve batarya bağlantıları sudan uzak olmalı ancak sonuçta suyun kaldırma kuvveti de unutulmamalı.