Gönderen Konu: "0" Aurisin havaları 42 Psi idi...  (Okunma sayısı 1172 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
"0" Aurisin havaları 42 Psi idi...
« : Eylül 12, 2012, 22:50:28 »
Yaklaşık 1 ay önce teslim aldığım auris ile uzun yol yaptım geldim, şehir içi dolaştım, 3 çocuğumla seyahat ettim sürekli. Servise güvendiğimden lastik basınçlarını kontrol etmedim. Dün yakıt alırken bir kontrol edeyim dedim ve 4 lastiğin havası da 42 idi. Hepsini 32'ye düşürdüm. Max.36psi diye biliyordum ve bu duruma bir anlam veremedim.

Sizce neden böyle yapmışlardır, hani gelişigüzel basılmış desem neden hepsi 42 idi, bu basınç değerleri tehlikeli değil midir? Sonuçta can taşıyor bu araçlar.

Toyota Club Türkiye

"0" Aurisin havaları 42 Psi idi...
« : Eylül 12, 2012, 22:50:28 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '20
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: "0" Aurisin havaları 42 Psi idi...
« Yanıtla #1 : Eylül 12, 2012, 23:20:31 »
Lastikler ,araç alışsın diye dediler ben de anlam veremedim. Bilerek şişiriyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '08
  • 277 kere teşekkür etti
  • 65 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Eylül 13, 2012, 07:12:48 »
Yaklaşık 1 ay önce teslim aldığım auris ile uzun yol yaptım geldim, şehir içi dolaştım, 3 çocuğumla seyahat ettim sürekli. Servise güvendiğimden lastik basınçlarını kontrol etmedim. Dün yakıt alırken bir kontrol edeyim dedim ve 4 lastiğin havası da 42 idi. Hepsini 32'ye düşürdüm. Max.36psi diye biliyordum ve bu duruma bir anlam veremedim.

Sizce neden böyle yapmışlardır, hani gelişigüzel basılmış desem neden hepsi 42 idi, bu basınç değerleri tehlikeli değil midir? Sonuçta can taşıyor bu araçlar.

yakıt istasyonlarında bar yada psi olarak seçenek oluyor,karışıklık olmuş olabilir yada  pompa hatalı olabilir... normal lastikciye giderek de kontrol ettirmenizde yarar var...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Eylül 13, 2012, 08:08:58 »
Fabrikadan çıkan her aracın lastik değerleri bu şekilde yüksek oluyor.
32psi^ye indirerek en ideal seviyeye ulaştırmışsınız.Bence kafaya takılacak bir sorun yok.
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • 5 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Eylül 13, 2012, 08:26:54 »

normalde sıfır araç müşteriye teslim edileceği gün servise iner plakalık takılır, lastik havaları düşürülür, rutin kontroller yapılır.. sanırım sizin aldığınız bayi bunu yapmayı unutmuş.. hatta tüm sıfır araçların lastiklerinin yüksek basınçla geldiği bilinir ve sadece hava alma işlemi yapılacağından basınçlı hava borusu takılmadan yalnızca basınç göstergesi lastiğe bağlanarak hava, göstergeyi kontrol ederek 32 psi a inene kadar dışarı atılır.. böyle bir ihmalkarlığı kesinlikle bayinize ya da servisinize şikayet olarak iletin.. çünkü bu onların sorumluluğunda..
2012 Auris 1.33 Comfort Beyaz