Gönderen Konu: tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum  (Okunma sayısı 2022 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum
« : Haziran 25, 2012, 19:57:40 »
arkadaşlar selamlar öncelikle 2012 beyaz auris 1,6 comfort extra aracımla aranıza yeni katılmış bulunuyorum. 41,400+park sensörü bilmiyorum fiyat nasıl sizce :(
öncelikle araç içi bej olduğu için koltuk kılıfı veya minderi şart galiba bu şartlarda temiz tutmak çok zor gibi ayrıca kauçuk paspas için toyotanın orjinal olanları nasıl acaba yada başka tavsiyesi olan varmı ?
ilk sıfır arabam olduğu için çekincelerim var bu boya koruma kaput koruma koltuk koruma bunlardan hangilerini yaptırmalıyım çok gereklimi acaba
birde yakıt konusu ilk depoyu bitirdim 400km ş.d 250 km ş.i. toplam 650km yaptım :-\
cevaplar için şimdiden teşekkürler herkese ii forumlar!

Toyota Club Türkiye

tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum
« : Haziran 25, 2012, 19:57:40 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 20000
  • Model Yılı: '11
  • 3 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
Ynt: tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum
« Yanıtla #1 : Haziran 25, 2012, 20:26:07 »
1. Fiyat iyi
2. Benim de bej şu an özen gösteriyorum ama ne kadar sürer bilmiyorum
3. Orjinal paspaslar çok güzel fiyatı biraz fazla ama
Auris'11 A/T
Passat B8'15 TSI

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Camry
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 301700
  • Model Yılı: '07
  • 73 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Haziran 25, 2012, 20:49:19 »
nano teknoloji ile koltuk temizliği daha doğrusu kirlenmeye karşı koruma atılması gibi birşey koltuk üzerine vernik gibi bir şey sıkıyorlar bu işlemden sonra koltuğun üzerine kola döküyolar işlemiyor üzerinde kalıyo kayıyo gidiyo onuda süpürge çekiyorlar eser yok hiç bi şekilde kirlenmiyo ve neredeyse yıpranmıyo biraz maliyetli bir işlem 600 lira civarı değermi tartışılır  videosunu ekleyecektim bulamadım..
                                                                                                                           saygılar..
please seat belts

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #3 : Haziran 25, 2012, 20:49:51 »
cevap için teşekkür ler kauçuk paspas set + bagaj havuzu için servisten 170 tl fiyat aldım biraz daha pazarlık yapacağım ama  nasip olursa hafta sonu alacağım ...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Ex Toyota User --Auris Pert--
  • Araç: Başka Marka
  • 2 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Haziran 25, 2012, 20:50:07 »
Ahmet Bey, aracınız hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullanın, Allah kaza bela ceza vermesin. Güzel seçim yapmışınız. Fiyat iyi. Döşemelere gelince, benim araç da bej rengi döşeme, görüntü güzel diye seçtim. Çok memnunun ama dediğiniz gibi dikkatli kullanmak gerekiyor. Şimdilik çözüm için bel desteği aldım ön koltuklara, en azından ter lekesi yapmıyor. Paspas konusunda ise Koçtaştan 50 tl karşılığında aldım. Tam uyumlu. Arka orta kısmı da kapatıyo, boşverin orjinalini. Yakıt konusunda yardımcı olamıcam, benim araç dizel olduğu için. Yine de yardımcı olabileceğim konular olursa elimden geleni yaparım. İyi günler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Ex Toyota User --Auris Pert--
  • Araç: Başka Marka
  • 2 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Haziran 25, 2012, 20:51:58 »
Bu arada paspas seti ve bagaj havuzu için aldığınız fiyat bence güzel ama dikkat edin, bagaj havuzu yan sanayi olmasın. Bazı servisler çakma satıyorlar çünkü. orjinali diğerlerine göre daha kalın, tam siyah renkte ve kaymaz malzeme.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #6 : Haziran 25, 2012, 20:54:49 »
nano teknoloji ile koltuk temizliği daha doğrusu kirlenmeye karşı koruma atılması gibi birşey koltuk üzerine vernik gibi bir şey sıkıyorlar bu işlemden sonra koltuğun üzerine kola döküyolar işlemiyor üzerinde kalıyo kayıyo gidiyo onuda süpürge çekiyorlar eser yok hiç bir şekilde kirlenmiyo ve neredeyse yıpranmıyo biraz maliyetli bir işlem 600 lira civarı değermi tartışılır  videosunu ekleyecektim bulamadım..
                                                                                                                           saygılar..
iyiymiş aslında ama  birde ne kadar kalıcı acaba 600 tl az bir para değil ..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 73 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Haziran 25, 2012, 20:58:47 »
fiyat uygun havuz için.. yalnız servisdeki paspasları çok gözünüzde büyütmeyin auris için özel kesim velur halı paspaslar var internette auris yazılı onlara da bi göz gezdirmenizi tavisye ederim
please seat belts

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #8 : Haziran 25, 2012, 21:02:22 »
Ahmet Bey, aracınız hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullanın, Allah kaza bela ceza vermesin. Güzel seçim yapmışınız. Fiyat iyi. Döşemelere gelince, benim araç da bej rengi döşeme, görüntü güzel diye seçtim. Çok memnunun ama dediğiniz gibi dikkatli kullanmak gerekiyor. Şimdilik çözüm için bel desteği aldım ön koltuklara, en azından ter lekesi yapmıyor. Paspas konusunda ise Koçtaştan 50 tl karşılığında aldım. Tam uyumlu. Arka orta kısmı da kapatıyo, boşverin orjinalini. Yakıt konusunda yardımcı olamıcam, benim araç dizel olduğu için. Yine de yardımcı olabileceğim konular olursa elimden geleni yaparım. İyi günler.
teşekkürler murat bey koltuk kılıfı şuan beklemede memlekete gittiğimde alacağım. genelde airbag den dolayı kılıfa pek sıcak bakmıyorlar oyüzden bi minder birde sırt dayamamı yapsam kararsızım, ama paspas+bagaj havuzu için internette yaptığım araştırmalarda hemen hemen 150 tl yi buluyor. yaşadığım yerde koçtaş bauhaus tarzı yerler olmadığı için mecbur servisten alacağım galiba. internet sitesindeki bagaj havuzu ii gibi görünüyor toyotanın ondan olmasına özen göstereceğim , uyarınız için teşekkürler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #9 : Haziran 25, 2012, 21:33:14 »
fiyat uygun havuz için.. yalnız servisdeki paspasları çok gözünüzde büyütmeyin auris için özel kesim velur halı paspaslar var internette auris yazılı onlara da bir göz gezdirmenizi tavisye ederim

söylediğiniz paspaslara baktım ama göremedim internette bulabileceğim bir yer varmı acaba ? birazda yokluktan servisteki paspaslara yöneldim aslında..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 73 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Haziran 25, 2012, 21:46:38 »
söylediğiniz paspaslara baktım ama göremedim internette bulabileceğim bir yer varmı acaba ? birazda yokluktan servisteki paspaslara yöneldim aslında..

auris için özel yazmayabilir  yalnız herhangi toyota modeli için özel kesim yapanlara sorduğunuzda ellerinde mevcut olabiliyoda yada ayarlayabiliyolar..
please seat belts

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Haziran 25, 2012, 21:51:27 »
Ahmet bey merhaba ve aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın.
Bej renk daha hoş duruyor bence, pas pas konusunda servisinkini tercih etmenizi tavsiye ederim sebebi ise orjinal tasarım tam uyuyor, Boya koruma kesinlikle yaptırmalısınız zaten boya koruma yaptırdığınız vakit diğer bahsettikleriniz size hediye ediyorlar.
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #12 : Haziran 25, 2012, 22:11:06 »
Ahmet bey merhaba ve aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın.
Bej renk daha hoş duruyor bence, pas pas konusunda servisinkini tercih etmenizi tavsiye ederim sebebi ise orjinal tasarım tam uyuyor, Boya koruma kesinlikle yaptırmalısınız zaten boya koruma yaptırdığınız vakit diğer bahsettikleriniz size hediye ediyorlar.

teşekkürler sercan bey bu boya korumanın maliyeti nedir acaba birde kaput filmi yaptırmayı düşünşüyorum tavsiye edermisiniz?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Haziran 25, 2012, 22:26:55 »

teşekkürler sercan bey bu boya korumanın maliyeti nedir acaba birde kaput filmi yaptırmayı düşünşüyorum tavsiye edermisiniz?

Rica ederim Ahmet bey, kaput filmi geçiktirmeden yapılması gerekenlerden bence ben yaptırmadım hatada yaptım, en kısa sürede yaptıracağım, Boya koruma maliyeti ise 200 250 lia civarıydı ben yaptırırken Sonaxda yaptırmıştım ve jant koruma, koltuk koruma ve motor korumada hediyeleri oldu. :)
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey