Gönderen Konu: Neredeyse Tüketmiyor Makyajlı Auris 1.4 D-4D Comfort Plus Testi  (Okunma sayısı 17179 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
Ynt: Neredeyse Tüketmiyor Makyajlı Auris 1.4 D-4D Comfort Plus Testi
« Yanıtla #40 : Ekim 29, 2012, 00:33:04 »
Bilgisayar bozulmuştur.  :D
Başka ne olabilir ki? Dizelde yakalayamazsın o değeri o hızlarla.  :)

Dizel değil zaten :)
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • 8 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Ekim 29, 2012, 11:28:08 »
Dizel değil zaten :)

Diyorum ki dizel bile yakamaz o kadar düşük. O hızlarla benzinli bir araç o tüketimi gerçekleştiremez. :nija:
Bir gün öleceğinin idrakinde olanlar, asla kalp kırmaz!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 395 kere teşekkür etti
« Yanıtla #42 : Ekim 29, 2012, 13:36:42 »
Diyorum ki dizel bile yakamaz o kadar düşük. O hızlarla benzinli bir araç o tüketimi gerçekleştiremez. :nija:

Dönerken boştada gidildiği oldu yokuş aşağı
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Avensis
« Yanıtla #43 : Kasım 03, 2012, 22:13:32 »
Araba az yakacak diye otobanda 85-90 km/hız ile sollama falan yapmadan gitsem cinnet geçiririm heralde :) Kaliteli araba aldıysak hakkını da vermek lazım bence ;) ben uzun yolda ortalama 5,8 L yapabildim, ortalama hızım da üstteki yazdığımın 2 katı :)

Ilk cumlenizle beni ozetlemissiniz. Auris dizel otomatik ile cidden agirlikli yüksek hizlarla gidilip 5.8 lt ortalama yakalanabiliniyor mu?
Tesekkurler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
« Yanıtla #44 : Kasım 03, 2012, 23:20:12 »
2012 D4D comf. ext. Auris 7600 km' de.

Tamamı şehir içi (Ankara Dikmen bilen bilir) 6 lt ortalama. Dikmen gibi yokuş biryer olmasa 5,7 yi göreceğini düşünüyorum.

Tamammı şehir dışı 4.4 lt.

Bende de 2012 D4D  comfort plus var araç 4000 km'de 6.8'in altına düşmedi şu anda da 7.1 gösteriyor sizin araç bu km'de iken tüketim nasıldı.aracı sert'de kullanmıyorum anlamadım gitti yorumları okuyorum benim ortalamayı benzinli araçlar yapıyor
1.4 D-4D Comfort Plus

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 395 kere teşekkür etti
« Yanıtla #45 : Kasım 04, 2012, 14:04:53 »
Bende de 2012 D4D  comfort plus var araç 4000 km'de 6.8'in altına düşmedi şu anda da 7.1 gösteriyor sizin araç bu km'de iken tüketim nasıldı.aracı sert'de kullanmıyorum anlamadım gitti yorumları okuyorum benim ortalamayı benzinli araçlar yapıyor

Benzin aldıktan sonra ortalama yakıtı km sayacını ve ortalama hızı sıfırlayın o zaman doğrusunu görürsünüz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #46 : Kasım 04, 2012, 21:38:59 »
Benzin aldıktan sonra ortalama yakıtı km sayacını ve ortalama hızı sıfırlayın o zaman doğrusunu görürsünüz.

0' lasam bile hesapladığım zaman ortalama 6,5 litrenin altına düşmüyor bu da yorumları okuduğumda bana fazla gibi geliyor çünkü söylenenler
5 - 5,5 litre arasında.
1.4 D-4D Comfort Plus

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: AB-
  • Kilometre: 120000
  • Model Yılı: '09
  • 111 kere teşekkür etti
  • 54 kere teşekkür edildi
0' lasam bile hesapladığım zaman ortalama 6,5 litrenin altına düşmüyor bu da yorumları okuduğumda bana fazla gibi geliyor çünkü söylenenler
5 - 5,5 litre arasında.
Son denememde: Uzun yolda maksimum 100 ile kullanirsam 4.5lt oluyor. Surekli sehir icinde kullanirsam(sadece ilk uc vitesi kullanabiliyorum) dur kalk ve rampalari bol bir yerdeyim eve cikarken yaklasik 400 m yi 1. Viteste cikiyorum. sonuc 7.2lt. Araci iyi ezberlemek lazim. Zamanla benim gibi araci tanidikca 4.5 leri gorebilirsiniz uzun yolda. Ama sehir icinde ne yapsam dusuremedim. Shift İsigina gore kullaniyorum yine olmuyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 395 kere teşekkür etti
« Yanıtla #48 : Kasım 05, 2012, 00:21:28 »
5 - 5,5 litre arasında.

E yok artık abicim :wacko: 1.6 benzinliyle genelde 5.1-5.2 yakıyoruz ve eskden istanbula giderken 4.3leri gördüğümüz oluyor 2001 1.6 vvt-i 5 vites. Ama dipnot geçeyim boş viteste bolca kullanılıyor :lol:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Son denememde: Uzun yolda maksimum 100 ile kullanirsam 4.5lt oluyor. Surekli sehir icinde kullanirsam(sadece ilk uc vitesi kullanabiliyorum) dur kalk ve rampalari bol bir yerdeyim eve cikarken yaklasik 400 m yi 1. Viteste cikiyorum. sonuc 7.2lt. Araci iyi ezberlemek lazim. Zamanla benim gibi araci tanidikca 4.5 leri gorebilirsiniz uzun yolda. Ama sehir icinde ne yapsam dusuremedim. Shift İsigina gore kullaniyorum yine olmuyor.

Aslında 1.4 dizel için çok yüksek bir değer düşmedi gitti bakalım şu anda 4000 km'de 5000'i geçelim bakalım düşecek mi? en azından 6 litrenin altında bir değer olması lâzım.
1.4 D-4D Comfort Plus

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #50 : Kasım 05, 2012, 13:18:39 »
E yok artık abicim :wacko: 1.6 benzinliyle genelde 5.1-5.2 yakıyoruz ve eskden istanbula giderken 4.3leri gördüğümüz oluyor 2001 1.6 vvt-i 5 vites. Ama dipnot geçeyim boş viteste bolca kullanılıyor :lol:

Şehir içi için benim değerler çok fazla uzun yola bir kez çıktım onda da tam ölçmedim ne yaktığını ancak dert şehir içinde bir problem olduğu kesin bakalım ilk bakıma kadar neler olacak.
1.4 D-4D Comfort Plus

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 395 kere teşekkür etti
« Yanıtla #51 : Kasım 05, 2012, 19:23:20 »
Şehir içi için benim değerler çok fazla uzun yola bir kez çıktım onda da tam ölçmedim ne yaktığını ancak dert şehir içinde bir problem olduğu kesin bakalım ilk bakıma kadar neler olacak.

Serdar abi ben şehirdışı diye şeyettim senin arabayı.. O zaman trafikle alakası var sürekli dur kalksa normaldir bence

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Corolla 2012 D4D elegant
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #52 : Aralık 03, 2012, 01:57:17 »
Ilk cumlenizle beni ozetlemissiniz. Auris dizel otomatik ile cidden agirlikli 140-160 km hizlarla gidilip 5.8 lt ortalama yakalanabiliniyor mu?
Tesekkurler.

Benim arabam 2012 corolla dizel ki daha ağır auris e göre. Benim arabayla bu şekildeyse, auris daha azını bile tutturabilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '12
  • 22 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #53 : Aralık 03, 2012, 12:38:18 »
Benim arabam 2012 corolla dizel ki daha ağır auris e göre. Benim arabayla bu şekildeyse, auris daha azını bile tutturabilir.

Auris daha ağır bir araba yanlışınız var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #54 : Aralık 03, 2012, 15:11:21 »
Auris daha ağır bir araba yanlışınız var.

Teknik verilerine şimdi baktım. Haklısınız ben aracın segmentinden dolayı yanlış düşünmüşüm. Ağırlık ve yakıt olarak aynı görünüyor teknik veriler. Dolayısıyla benim corolla ile yüksek hızla  5,8L/100 km olan ortalamam aurisle de yapılabilir.(daha azını kelimesini geri aldım :) )

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • E12 SPORT 3ZZ-FE (Auris - Yaris D4D MMT) Civic EK9
    • Model araçlar, uçaklar, helikopterler
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A-
  • Model Yılı: -
  • 482 kere teşekkür etti
  • 756 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #55 : Aralık 03, 2012, 15:23:46 »
Yaris Dizel : 1090Kg

Corolla Dizel : 1290Kg

Auris Dizel : 1300Kg

E Broşür verileri az önce inceledim en ağır Auris gerçekten ama Corollayla çok farkları yok 10kg sadece.

benim yarisimde  D-4D  bu hafta sonu 350KM yol yaptı Gebze Bursa arası git gel (yol çalışmaları sıkışık trafik vs)  120KM ortalama ile 4.1LT yaktı (3 yetişkin + kızım :) )

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '11
  • 110 kere teşekkür etti
  • 314 kere teşekkür edildi
Ynt: Ynt: Neredeyse Tüketmiyor Makyajlı Auris 1.4 D-4D Comfort Plus Testi
« Yanıtla #56 : Aralık 03, 2012, 16:30:20 »
Teknik verilerine şimdi baktım. Haklısınız ben aracın segmentinden dolayı yanlış düşünmüşüm. Ağırlık ve yakıt olarak aynı görünüyor teknik veriler. Dolayısıyla benim corolla ile yüksek hızla  5,8L/100 km olan ortalamam aurisle de yapılabilir.(daha azını kelimesini geri aldım :) )

Bir düzeltmede ben yapsam ayıp olmaz dimi :-) İki araçta C segmenti. Sizi yaniltan araçların uzunluklari olabilir.
Paran varsa Japon, yoksa alman. :nija:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • E12 SPORT 3ZZ-FE (Auris - Yaris D4D MMT) Civic EK9
    • Model araçlar, uçaklar, helikopterler
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A-
  • Model Yılı: -
  • 482 kere teşekkür etti
  • 756 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #57 : Aralık 03, 2012, 16:32:05 »
Bir düzeltmede ben yapsam ayıp olmaz dimi :-) İki araçta C segmenti. Sizi yaniltan araçların uzunluklari olabilir.

doğru :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • YB276
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 190 kere teşekkür edildi
Ynt: Ynt: Neredeyse Tüketmiyor Makyajlı Auris 1.4 D-4D Comfort Plus Testi
« Yanıtla #58 : Aralık 03, 2012, 20:39:42 »
Babamın o hızlarda bir de klima açık kullandığı halde dediğiniz rakamdan bile az yakıyor. :alkis:
Edit:imla
2011 Toyota Auris 1.4 D-4D Comfort Extra Special Edition
Beni en çok çeken şey mazotun köpürmesi,dizelin çalışırken yaptığı sesi Anlayamazsınız. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #59 : Aralık 03, 2012, 21:22:00 »
Evet beni yanıltan aracın boyutları ve hatchback olması galiba diyecem de bu seferde auris stagenwagon yada suv çıkacak :) :) Bu arada benim 5,8L dediğim değer düşük olduğu için yazmadım, Kadir Demir beyin o değerler yakalanabiliyor mu sorusu üzerine corolla da yüksek hızlarda böyle yakıyorsa auris de bu değerleri rahat görür diye dedim.. bu arada auris hakkında da baya bişey öğrenmiş oldum :)