Gönderen Konu: E140 Corolla Periyodik Bakım  (Okunma sayısı 107362 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '07
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
Ynt: E140 Corolla Periyodik Bakım
« Yanıtla #200 : Şubat 17, 2015, 22:04:01 »
Arkadaşlar 100 bin bakımında normal işlemlerin dışında neler yapılır nelere bakılır?
Bujiler değişir.
2oo7 CoRollA  CoMFoRT 1.6 124 HP Gümüş Gri
2003 Wolkswagen GoLf 1.6  102 hp HighLiNe Atlantik mAvi

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #200 : Şubat 17, 2015, 22:04:01 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '08
  • 51 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #201 : Mart 04, 2015, 15:59:31 »
iyi günler arkadaşlar aracımın bakımını sefer servis dışında yaptırmayı düşünüyorum.Bulunduğum yerde de bosch car servisi ve oto pratik var bunlardan birine yaptırmayı düşünüyorum..
yedek parça olarak toto pratik ne kullanıyor bilmiyorum ama bosch kendi markası olan ürünleri kullanıyor
hava fitresi , yağ fitresi , polen filtresi bosch markalar nasıl?
motor yağı olarak önereceğiniz marka var mı?
araç: corolla benzinli 1.6

Özgürlük olmayan bir ülkede ölüm ve çöküntü vardır. Her ilerlemenin ve her kurtuluşun anası özgürlüktür.M.K. ATATÜRK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: '13
  • Kilometre: 55000
  • Kan Grubu: A+
  • 1211 kere teşekkür etti
  • 2224 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #202 : Mart 04, 2015, 16:02:05 »
iyi günler arkadaşlar aracımın bakımını sefer servis dışında yaptırmayı düşünüyorum.Bulunduğum yerde de bosch car servisi ve oto pratik var bunlardan birine yaptırmayı düşünüyorum..
yedek parça olarak toto pratik ne kullanıyor bilmiyorum ama bosch kendi markası olan ürünleri kullanıyor
hava fitresi , yağ fitresi , polen filtresi bosch markalar nasıl?
motor yağı olarak önereceğiniz marka var mı?
araç: corolla benzinli 1.6

Bosch servisler diğerlerine göre biraz pahalıdır. Özel servislerde orjinal parça kullanabilir, parça orjinalliği yetkili servislerin tekelinde değil. Orjinal parça ve ve işçiliği iyi olan servis bulmak önemli olan. Yağ olarak ta 0/40 veya 5/30 tam sentetik mobil veya castrol öneririm.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 51 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #203 : Mart 04, 2015, 16:07:38 »
bosch internet sitesinden baktım:

Bosch filtrelerini(Kabin, yağ, hava filtreleri) ve Shell Helix Motor Yağı’nı aynı pakette sunmaktadır. Bosch Car Service Bakım Setlerinin fiyatlarına işçilik ve check-up dahildir.

Araç Tipi : Corolla 1.6i 16V

Hava Filtresi+Yağ Filtresi +Kabin Filtresi + 4 litre motor yağı =251 TL

Mesaj Birleştirildi: Mart 04, 2015, 16:13:33
Bosch servisler diğerlerine göre biraz pahalıdır. Özel servislerde orjinal parça kullanabilir, parça orjinalliği yetkili servislerin tekelinde değil. Orjinal parça ve ve işçiliği iyi olan servis bulmak önemli olan. Yağ olarak ta 0/40 veya 5/30 tam sentetik mobil veya castrol öneririm.

bulunduğum yerde iyi bir özel servis olmadığından dolayı, bosch ve oto pratik servislerine yaptırmayı düşünüyorum.bunlarda da toyota orjınal parçası olur mu bilmiyorum. ama fitreler bosch kendi ürünü yağ ise shell ürünüymüş..
oto pratikin kullandığı parça ve yağ markası hakkında bilgim yok :(
Özgürlük olmayan bir ülkede ölüm ve çöküntü vardır. Her ilerlemenin ve her kurtuluşun anası özgürlüktür.M.K. ATATÜRK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
« Yanıtla #204 : Mart 04, 2015, 16:14:14 »
bosch internet sitesinden baktım:

Bosch filtrelerini(Kabin, yağ, hava filtreleri) ve Shell Helix Motor Yağı’nı aynı pakette sunmaktadır. Bosch Car Service Bakım Setlerinin fiyatlarına işçilik ve check-up dahildir.

Araç Tipi : Corolla 1.6i 16V

Hava Filtresi+Yağ Filtresi +Kabin Filtresi + 4 litre motor yağı =251 TL

Mesaj Birleştirildi: Mart 04, 2015, 16:13:33
bulunduğum yerde iyi bir özel servis olmadığından dolayı, bosch ve oto pratik servislerine yaptırmayı düşünüyorum.bunlarda da toyota orjınal parçası olur mu bilmiyorum. ama fitreler bosch kendi ürünü yağ ise shell ürünüymüş..
oto pratikin kullandığı parça ve yağ markası hakkında bilgim yok :(

Siz bilirsiniz. Tokat'ta yetkili var mı? fiyat aldınız mı? Yağdan şüpheli iseniz yağı kendiniz alıp servise değiştirme yoluna da gidilebilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 51 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #205 : Mart 04, 2015, 16:55:58 »
tokat'ta toyota yetkili servisi yok ama bosch ve otopratik var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '14
  • Kilometre: 37000
  • 31 kere teşekkür etti
  • 17 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #206 : Mart 06, 2015, 22:41:28 »
plaket vermeleri lazım bize bu kadar uysal olduğumuzdan
2014 Corolla Touch (navisiz :( ) 1,6 Manuel

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • .
  • Kilometre: 19000
  • Kan Grubu: AB+
  • 53 kere teşekkür etti
  • 23 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #207 : Mart 07, 2015, 00:50:51 »
Arkadaşlar 2012 model 1,33 corolla aracıma dün yaptırmış olduğum 30.000 km bakımını sizlere fikir vermesi açısından paylaşmak istiyorum.

Yapılan işlemler şu şekilde
İşçilik 108 TL
Atık malzeme bertaraf ücreti 2 TL
Enjektör temizleyici            41.06 TL
Karter tapa contası                2 TL
Kabin hava filtresi              61.06 TL
5/30 Yağ                           93,50 TL
Cam yıkama suyu                3.76 TL
Yağ filtresi                          22.82 TL
Saf su                                  1.70 TL
K.D.V.                                60.73 TL
Toplamda 398.13 TL' ye mal oldu.
Aracımızın garantisi var diye şişir babam şişir. Allah insaf versin şu yetkili servislere. Yalnız bir ilkyardım seti ve anahtarlık hediye ederek gönlümü almaya çalıştılar :D
İnşallah sizler için faydalı olmuştur. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

Melih bey benim de 20.000 bakımım geldi ,1.33 motor.Fiyat sordum 480 verdi servis acaba siz hangi ilde yaptırdınız bakımı bir de 20 ile 30 bin bakımında değişenler aynı mıdır bilginiz var mı acaba ?
Bizimkisi bir aşk hikayesi...Çocukluk Aşkı, nasip edene şükür :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '12
  • Kilometre: 60000
  • Kan Grubu: 0-
  • 2 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #208 : Mart 11, 2015, 18:38:33 »
Yarın 30.000 bakımına gideceğim.

Kontrollere ek olarak; Yağ-Yağ Filtresi, Kabin Hava Filtresi değişecek, Yakıt Katkısı konulacak dediler.

Mobil 1 ESP™ Formula 5W-30 yağ aldım 4 litre. (DPF'li olmasına dikkat edelim) - 100 TL
Bosch Polen Filtresi (Kabin hava filtresi) aldım ve değiştirdim direkt. Periyoduna bakmamak lazım. - 35 TL
Bosch Yağ Filtresi aldım ancak almasam da olurmuş sanırım, fiyat farkı çok az var servisle arasında. - 20 TL

Enjektör temizleyici koydurmuyorum kesinlikle, faydadan çok zararı olduğunu öğrendim yağ konusunda çalışmalar yapan hocamızdan.

Yaklaşık 460 TL tutar demişlerdi telefonda. Ne kadar indirebildik bakalım, yarın belli olur :rofl:
Toyota Corolla 1.4 D-4D Comfort Extra (2012)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Hiç Bir Ş€y İmKansıZ d€ğiLdir...
  • Model Yılı: '15
  • Kilometre: 1000
  • 270 kere teşekkür etti
  • 257 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #209 : Mart 11, 2015, 23:20:56 »
Yarın 30.000 bakımına gideceğim.

Kontrollere ek olarak; Yağ-Yağ Filtresi, Kabin Hava Filtresi değişecek, Yakıt Katkısı konulacak dediler.

Mobil 1 ESP™ Formula 5W-30 yağ aldım 4 litre. (DPF'li olmasına dikkat edelim) - 100 TL
Bosch Polen Filtresi (Kabin hava filtresi) aldım ve değiştirdim direkt. Periyoduna bakmamak lazım. - 35 TL
Bosch Yağ Filtresi aldım ancak almasam da olurmuş sanırım, fiyat farkı çok az var servisle arasında. - 20 TL

Enjektör temizleyici koydurmuyorum kesinlikle, faydadan çok zararı olduğunu öğrendim yağ konusunda çalışmalar yapan hocamızdan.

Yaklaşık 460 TL tutar demişlerdi telefonda. Ne kadar indirebildik bakalım, yarın belli olur :rofl:
Parçaları hazırlamanız gerçekten güzel olmuş, fakat enjektör temizleyicinin zararlı olduğuna kesinlikle katılmıyorum.
2007 dci CLiO 3 Authq. (Beyaz)          : 2007 Nisan - 2014 Haziran
2011 d4d CoroLLa Comf.Extra (G.Gri) : 2014 Ağustos - 2014 Aralık
2012 d4d CoroLLa Comf.Extra (Beyaz): 2014 Aralık - 2015 Ekim
2012 d4d Corolla Comf.Extra MMT(Füme) : 2015 Kasım(Alış) - 2015 Kasım(Satış)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 60000
  • Kan Grubu: 0-
  • 2 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #210 : Mart 12, 2015, 12:39:38 »
Servisteki yetkili aracımızda garantinin devam ettiğini, ardından da Garanti Extra sürecine gireceğini hatırlatarak, kendi temin ettiğim kalemlerde garanti anlamında sorun yaşayabileceğimi belirtti. Bosch Car Service'ten km ve plaka bilgisi içeren faturalı olarak aldığım için sorun yaşamayacağımı düşünüyorum. Aynı şekilde yağı aldığım yerden de fatura isteyeceğim birazdan, gerekirse kdv'sini ödeyip.

Enjektör temizleyici konusuna gelirsek, silindirlere yakıt dışında bir şey göndermek istemiyorum. Yakıt sisteminden ziyade, motoru korumak için. Bir gün teknoloji bunu standartlaştırır ve fabrika bakım kılavuzuna yazarsa, servisi beklemeden kendim bile koyarım  :)

Güncelleme: 30.000 km bakım işçiliği %10 Forever Card indirimi ile 114 TL tuttu.

Totalde 460 lira yerine 270 liraya mâl oldu. Tam sentetik son teknoloji SN sınıfı kaliteli yağ kullanmak da cabası.
Toyota Corolla 1.4 D-4D Comfort Extra (2012)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • 4 kere teşekkür etti
  • 11 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #211 : Mart 18, 2015, 10:22:15 »
2008 dizel corollam 100 bin km ye ulaştı. yetkili serviste yaptıranlara şunu sormak istiyorum. yağ değişimi, filtreler, frenler dışında servislerin 100 bin bakımında yaptığı standart bakımlar nelerdir. motor aksamlarını yetkili serviste diğerlerini özel serviste yaptırmayı düşnüyorum. malum yetkili servislerin fiyatları çok yüksek

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
« Yanıtla #212 : Mart 18, 2015, 11:14:29 »
2008 dizel corollam 100 bin km ye ulaştı. yetkili serviste yaptıranlara şunu sormak istiyorum. yağ değişimi, filtreler, frenler dışında servislerin 100 bin bakımında yaptığı standart bakımlar nelerdir. motor aksamlarını yetkili serviste diğerlerini özel serviste yaptırmayı düşnüyorum. malum yetkili servislerin fiyatları çok yüksek

Aracın kullanma kitapçığı elinizde varsa standart bakımlarda neler yapılacağı yazar kitapçıkların örneğini forumda bulabilirsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • 4 kere teşekkür etti
  • 11 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #213 : Mart 18, 2015, 13:56:02 »
Aracın kullanma kitapçığı elinizde varsa standart bakımlarda neler yapılacağı yazar kitapçıkların örneğini forumda bulabilirsiniz.

kitapçıkta var zaten.. ben yetkili servislerin neler yaptıklarını merak ediyorum..tabi birde fiyatını soracağım yaptıran arkadaşlara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 62000
  • 1 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #214 : Mart 19, 2015, 20:04:04 »
Arkadaşlar servis ler yani sizi karşılayan danışman arkadaşlar maaş artı prımle çalışırlar o yuzden uyanık olun aracım sadece bakım yapın degin sarf mazeme ve motor temizligi enjektör temizligi rotasyon istemiyorum arkaşım degin fiyat alın tektek yapılacak işlemi sorun kampanya varmı indirim varmı diye ondan sonra aracı bırakın nerdenmi biliyorum opelden yetkili servisde calışıyorumda  ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 65000
  • Kan Grubu: 0+
  • 295 kere teşekkür etti
  • 307 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #215 : Mart 24, 2015, 11:57:24 »
Bugün 120.000km bakımı için Konya'da OTOJEN'den fiyat istedim 460TL dediler.

yağ filtresi,hava filtresi,kabin filtresi,polen filtresi,fren hidroliği değişecek dedi.120.000 bakımı ağır bakım olarak geçiyormuş.
VW Golf 1.6 TDI & DSG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
« Yanıtla #216 : Mart 24, 2015, 14:33:57 »
Bugün 120.000km bakımı için Konya'da OTOJEN'den fiyat istedim 460TL dediler.

yağ filtresi,hava filtresi,kabin filtresi,polen filtresi,fren hidroliği değişecek dedi.120.000 bakımı ağır bakım olarak geçiyormuş.

@YUNUS EMRE ANDAÇ (31887)120 bin için uygun bir fiyat bence.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 65000
  • Kan Grubu: 0+
  • 295 kere teşekkür etti
  • 307 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #217 : Mart 24, 2015, 22:39:29 »
Bujileri değiştirip değiştirmeyeceklerini sormadım Aytaç abi ,onlarda söylemedi fiyata dahilmiki acaba.
VW Golf 1.6 TDI & DSG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '09
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #218 : Nisan 14, 2015, 18:30:06 »
merhabalar.. Toyota Corolla 2009 model D4D aracım var. Aracımın bakımını servis dışında yaptırmak istiyorum ama orijinal yakıt filtresi, hava filtresi, balata almak istiyorum.. Bunları servisten başka bir yerden temin edebilir miyim, edebilirsem nereden temin edebilirim? Şimdiden teşekkürler.. İnternet sitesi vs
2009 Corolla D-4D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • Doğa Fotoğrafçısı
  • Model Yılı: '11
  • Kilometre: 83000
  • 149 kere teşekkür etti
  • 51 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #219 : Nisan 14, 2015, 18:42:16 »
bugün arabamı Mithat Ustaya götürdüm 80000 bakımı için. sağolsun benden önceki sahibi en son bakımı 51000kmde iken yaptırmış. motor ve şanzıman yağı çamur gibi olmuştu.  >:( motor yağı, yağ filtresi, fren hidroliği, şanzıman yağı, hava filtresi, polen filtresi, arka fren balataları değişti, direksiyon milindeki takırtı için vidalar sıkıldı, gaz kelebeği temizlendi, diğer kontroller yapıldı falan derken 580tl masraf çıktı. inşallah uzun zaman masraf yapmadan kullanmak nasip olur.
2011 MODEL TOYOTA COROLLA 1,6 COMFORT EXTRA TAM OTOMATİK