Gönderen Konu: Araç Muayenesindeki Yeni Düzenlemeler  (Okunma sayısı 3630 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • Kan Grubu: A+
  • 199 kere teşekkür etti
  • 1115 kere teşekkür edildi
Ynt: Araç Muayenesindeki Yeni Düzenlemeler
« Yanıtla #40 : Temmuz 28, 2020, 20:18:27 »
Teşekkür ederim. Hangi forumda okudum hatırlayamadım ancak kusur yazınca tuvturk'un prim alma mantığı olabilir diye yazılmıştı. Sıfır araca bile hafif kusur yazıyorlarmış. En çok motor numarası okunamıyor ve kısa hüzmeli far ayarsız.

Bir bakıma ayarsız farla gezmek hem düzgün aydınlatma olmadığı için bize hemde karşıdan gelen için sorun teşkil ediyor. Ancak bir önceki aracımda serviste far ayarı yaptırmama rağmen kısa hüzmeli far ayarsız yazmışlardı.

Hafif kusurarı ben dahil kimse önemsemiyor. Hatta düzeltmek için girişimde bile bulunmuyoruz. Nasıl olsa muayeneden geçti diye rahat davranıyoruz.
Erhan hocam bu hafif kusur yazmayı ehliyet sınavında herşeyden 100 almanın kopya sayıldığı zamandaki anlayışla düşünmeliyiz,aracı muayene yapan eleman üstüne karşı sorumludur üst amiri "sen bu araçta hiçmi sorun bulamadın demesin veya araçta LPG den ötürü yangın vs çıkarsa sorumluluk kabul etmemek için bu gibi hafif kusurlar yazılır bunları normal karşılamak lazım,ama sıfır araca bile kusur yazmaları kabul edilecek durum değil.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Temmuz 28, 2020, 20:18:27 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '07
  • Kilometre: 63000
  • Kan Grubu: ---
  • 227 kere teşekkür etti
  • 155 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Temmuz 28, 2020, 21:58:58 »
Yangin sondurme tupu ve ilk yardim cantasi yan koltukta iken yok deyip hafif kusur yazdilar..
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2. 2007

Etiketler: