Gönderen Konu: Toyota Yaris [XP130] [J:3] [2011-]  (Okunma sayısı 68000 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '11
  • 110 kere teşekkür etti
  • 314 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota Yaris [XP130] [J:3] [2011-]
« Yanıtla #40 : Ekim 09, 2011, 21:11:16 »
Teşekkürler Adil bey, ellerinize sağlık. Bizim için vakit ayırıp uğraşmışsınız. Bende yeni Yarisi çok beğenenlerdenim. Yeni çıkacak corolla ve aurisinde ön tarafı yarise benzeyecek diye tahmin ediyorum. Daha agresif daha spor bir görünüme sahip olacak. Toyota
Paran varsa Japon, yoksa alman. :nija:

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Ekim 09, 2011, 21:11:16 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: 0+
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #41 : Ekim 10, 2011, 11:06:11 »
toyotanın bazı uygulamalarına akıl erdiremiyorum... küçücük yarise çift bölgeli klima koyuyorsun ama makyajlı corolla da hala bu özellik mevcut değil ki rakiplerinin hepsinde var... avensisi makyajlıyosun bırakın d sınıfını c sınıfı fluence ve jettalar da bile bulunan arka koltuk havalandırma ızgaralarını balina gibi arabaya koymuyosun... garipsiyorum doğrusu bu tarz hareketlerini...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Ekim 10, 2011, 11:20:47 »
toyotanın bazı uygulamalarına akıl erdiremiyorum... küçücük yarise çift bölgeli klima koyuyorsun ama makyajlı corolla da hala bu özellik mevcut değil ki rakiplerinin hepsinde var... avensisi makyajlıyosun bırakın d sınıfını c sınıfı fluence ve jettalar da bile bulunan arka koltuk havalandırma ızgaralarını balina gibi arabaya koymuyosun... garipsiyorum doğrusu bu tarz hareketlerini...

yarisin boyu kısa olduğu için hem havalandırma kanalı fazla gitmemiştir hem de fazla uğraştırmamıştır :D :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #43 : Ekim 10, 2011, 11:31:59 »
sırf bu donanım sıkıntısı yüzünden bir aylık düşünme sürecinin ardından geçen sene kasım ayında yaris i güç bela eleyip honda jazz aldım.. 2000 tl daha pahalı ama ; vsc , panaromik tavan , cruise control , yokuş kalkış desteği , katlanabilir yan aynalar yağmur sensörü , far sensörü , soğutuculu torpido , ipod bağlantısı gibi yariste olmayan birçok özelliği bulunan bir araba aldım.. he bunlar yariste olsaydı hiç düşünmeden yaris alırdım.. bazı konularda toyota ağırdan alıyor...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Ekim 10, 2011, 11:35:04 »
hondanın dizel otomobili olsa toyotayı çok fena tokatlar :) bir kere jazz görünüm olarak yaristen çok daha iyi bence. şimdi arkadaşlar yine sorunsuz otomobil falan diyecek ama ben daha honda alıp da ciddi sıkıntı yaşayan birini görmedim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Ekim 10, 2011, 12:06:21 »
sırf bu donanım sıkıntısı yüzünden bir aylık düşünme sürecinin ardından geçen sene kasım ayında yaris i güç bela eleyip honda jazz aldım.. 2000 tl daha pahalı ama ; vsc , panaromik tavan , cruise control , yokuş kalkış desteği , katlanabilir yan aynalar yağmur sensörü , far sensörü , soğutuculu torpido , ipod bağlantısı gibi yariste olmayan birçok özelliği bulunan bir araba aldım.. he bunlar yariste olsaydı hiç düşünmeden yaris alırdım.. bazı konularda toyota ağırdan alıyor...
onları geç cam düğmelerine birer ampül koysa süper olur.Vsc trc sunroof bunlar olursa çabuk bozulur gereği yok diyen bazı arkadaşlarımız var.ama neden versoda yurt dışına verdikleri aurislere her haltı  koyuyorlar yurt içine opsiyonel de olsa vermıyorlar.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #46 : Ekim 10, 2011, 13:08:39 »
hondanın dizel otomobili olsa toyotayı çok fena tokatlar :) bir kere jazz görünüm olarak yaristen çok daha iyi bence. şimdi arkadaşlar yine sorunsuz otomobil falan diyecek ama ben daha honda alıp da ciddi sıkıntı yaşayan birini görmedim
civic için dizel şart ama jazz da o kadar da gerekli değil bence.. yaklaşık 11 aydır kullanıyorum ağırlıklı olarak şehiriçinde ve yakıt ortalamam 5,5 litre civarı 100 km de.. yani 4-5 bin tl farkla dizelini verseler almam açıkçası.. benzinin konforu bir başka..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A+
  • 24 kere teşekkür etti
  • 43 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Ekim 10, 2011, 16:40:51 »
jazz - yaris denklemi epey aklımı karıştırıyor :) ama yinede polo derim :D
2007 Manuel 1,3 cc Saten gümüş Yaris Terra
Dalga geçme,Tokatlanırsın

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=32687.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 33000
  • 93 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Ekim 10, 2011, 16:41:12 »
Hayretler içerisindeyim konu Yaristen hondaya döndü ve ayrıca Kemal abi hala ortalarda yok. İnanılacak gibi değil.
0 'dan 100 km 'ye 10 saniyede çıkabilirsin belki, ama önemli olan kaç saniyede durabildiğindir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A-
  • 44 kere teşekkür etti
  • 45 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #49 : Ekim 10, 2011, 17:34:19 »
sitemizin adını adminlerden istekte bulunarak değiştirelim... yeni adı da hondaclubtr.com olsun  :lol: :lol:
94' reno broadway :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • www.toyan.com.tr
  • Araç: ---
  • 6 kere teşekkür etti
  • 36 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Ekim 10, 2011, 21:05:20 »
Teşekkürler Adil bey, ellerinize sağlık. Bizim için vakit ayırıp uğraşmışsınız. Bende yeni Yarisi çok beğenenlerdenim. Yeni çıkacak corolla ve aurisinde ön tarafı yarise benzeyecek diye tahmin ediyorum. Daha agresif daha spor bir görünüme sahip olacak. Toyota
Ben teşekkür ederim keyifti.
Ayrıca yeni yaristeki bu far ve ön yapı diğer modellerinde ön habercisi olarak bildirildi. Kimlik gibi, birbirine benzer yapı yani. ( Üzgün olarak belirteyim VW in arkasından gitmek hoşuma gitmedi. ):(

Aynen katılıyorum. Ama ne hikmetse bu çıkmaz nedendir? nasıl aşılamıyor anlamıyorum!!!
Hayretler içerisindeyim konu Yaristen hondaya döndü ve ayrıca Kemal abi hala ortalarda yok. İnanılacak gibi değil.
:D  :alkis:  :alkis:  :alkis:
Hi, I have come
TODAY TOMORROW TOYOTA

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #51 : Ekim 10, 2011, 22:18:56 »
sitemizin adını adminlerden istekte bulunarak değiştirelim... yeni adı da hondaclubtr.com olsun  :lol: :lol:
ben safkan toyotacıyım 2006 corolla 5 sene 200.000 km , 2011 avensis 1 sene 40.000 km ve şuan da verso temmuzdan beri 10.000 km yol yaptım yani toplamda toyotayla 250.000 km... şu forumda benim kadar km yapanı az bulursun toyotayla... jazz benim hobi arabam , uzun km ler için toyota dan başkasını düşünmem bile.. ayrıca aynı anda iki veya daha fazla markaya da sempati duymak mümkün.. mesela ben ; toyota ve honda..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 24 kere teşekkür etti
« Yanıtla #52 : Ekim 10, 2011, 22:20:39 »

Kemal Bey hala yok +1 :)

ilk aracım polo onun bende ki yeri ayrı,ama gel gör ki Atom karıncamla aşkımız büyük,öyle ki artık mahalleli bile bunun farkında  :islik:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: A-
  • 44 kere teşekkür etti
  • 45 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #53 : Ekim 10, 2011, 22:52:45 »
ben safkan toyotacıyım 2006 corolla 5 sene 200.000 km , 2011 avensis 1 sene 40.000 km ve şuan da verso temmuzdan beri 10.000 km yol yaptım yani toplamda toyotayla 250.000 km... şu forumda benim kadar km yapanı az bulursun toyotayla... jazz benim hobi arabam , uzun km ler için toyota dan başkasını düşünmem bile.. ayrıca aynı anda iki veya daha fazla markaya da sempati duymak mümkün.. mesela ben ; toyota ve honda..

mesajım şahsa binaen değil ki.. istediğiniz kadar farklı markaya sempatiniz olabilir..  ben genel anlamda son konularda hondaya doğru eksen kayması hissettim ve onu söylemek istedim :).. bende otomobil ararken ağırlıkla civic in 2005 modeline corollanın 2005 modeline ve focusun 2007 modeline bakmıştım.. lakin kısmet toyotadan yana oldu.. bunlar kalitesini ispatlamış markalar.. kimse bir diğerini gözle görülür sorunu değilse eleştirmemeli.. sempatiklik japonların aslında var zaten :D
94' reno broadway :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #54 : Ekim 10, 2011, 23:01:04 »

Kemal bey hondayı satıp toyota aldı herhalde :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 33000
  • 93 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #55 : Ekim 11, 2011, 16:23:17 »
Kemal bey hondayı satıp toyota aldı herhalde :D

Eğer dediğinizi yaptı ise artık toyotanın sitesinden çok hondanın sitesinde takılıyordur. Orada hondacılarla ve toyota hondadan daha iyi diye kapışıyordur zannımca.
0 'dan 100 km 'ye 10 saniyede çıkabilirsin belki, ama önemli olan kaç saniyede durabildiğindir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • 49 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #56 : Ekim 22, 2011, 17:03:41 »
ben bugün test sürüşüne çıktım.çıktığım araba en full donanımlı cool adında yeni bir paket.donanıma gelince düğmeler hala karanlık onu beğenmedim. bi de ön göğüs yine sert plastik bu da negatif. artılara gelecek olursak aracın yalıtımı çok iyi yapılmış sanki passat sürüyormuş gibi sessizlik var..yeni dokunmatik ekran ayrı rahat arabaının üzerinden telefonu çevirebiliyorsunuz mesaj atabiliyorsunuz..geri vitese takınca arka olduğu gibi gözüküyor inanılmaz güzel olmuş.en güzeli direksiyon yumuşaklığı daha bu kadar yumuşak direksiyon belki hiç yoktur...ayrıca kolçak da varrrrrr:)
yeni auris 1,6 advance multidrive s

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 24 kere teşekkür etti
« Yanıtla #57 : Ekim 22, 2011, 20:05:45 »
oooo kolçak varsa tamam ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 80000
  • 110 kere teşekkür etti
  • 314 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #58 : Ekim 22, 2011, 20:19:30 »
Bende bugün test sürüşü yaptım. Aracı çok beğendim. 1.3 MM benzinli modelini kullandım. Vites geçişleri süperdi. Hiç sarsma yapmıyor. Ön konsolu ben beğendim. Tek parçadan oluşuyor auris gibi 3 parçadan oluşmuyor. Avensisteki aynı malzemeden kullanmışlar. Ben ses olacağını sanmıyorum. Fakat bu camların açıldığı yerlerdeki parçalar sanki emanet gibi durmuş, ton farklılığı var orada. Yalıtım konusunda ben aracı biraz zorladım benzinli olmasına rağmen motor sesini biraz fazla içeri alıyor sanki. Benim auris dizel onun kadar ses ancak alıyordur. Yol tutuşu çok iyi. Direksiyon harika. Araç çok küçük görünmesine rağmen çok rahat bir sürüş keyfi ve oturma alanı sağlıyor. Arka diz mesafesi çok iyi. Bagaja bakmayı unuttum :D Bu kadar :)
Paran varsa Japon, yoksa alman. :nija:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #59 : Ekim 22, 2011, 20:42:12 »
Ben bir tek bagajına baktım, hafta içi teste çıkarım herhalde. Bagaj sınıfına göre oldukça başarılı.
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler