Gönderen Konu: Forumda Din Yasak Ne Demek?  (Okunma sayısı 2873 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
Ynt: Forumda Din Yasak Ne Demek?
« Yanıtla #20 : Mart 15, 2011, 07:05:25 »
Neden bu sitede Dini bir paylaşım yapana Hatta Cuma gününü müslümanların bayram gününü haftanın en bereketli gününü kutlayanlara üstten bakılıyor. Forumda dinin yeri olayınıda anlamış değilim. Varsın olmasın Bu koca din islam bu foruma sığmaz zaten.

:alkis:  :alkis:

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Mart 15, 2011, 07:05:25 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Mart 15, 2011, 07:55:11 »
Arkadaşlar bugün Site yöneticisi Hande Hanımın forumda din yasak sözünü çok üzülerek okudum.Çünkü biz müslümanmıyız ?şayet müslümansak nasıl müslümanız?bu site dine karşı bir sitemi?  Aslında Vedat Bey vaaz vermedi burda sadece hayırlı cumalar diyerek günümüzü kutladı.  Bugün anket yapılıp üyelere sorulsa eminim bana hak vereceklerdir.  Sayın yöneticiler düşüncelerim için konuyu kitleyebilirsiniz benide üyelikten çıkarabilisiniz.Ama bunları yazmazsam İndi İlahi de sorumlu olacağımı biliyorum. Üyeler olarak bunları konuşabilirsek promlemleri aşabiliriz...Hande Hanıma samimiyetle bir sorum olacak.Kesinlikle inancını sorgulamak için degil. Sorum şu; Ömrü bitipte birgün öldüğü zaman dostları onu kabre koyup bıraktığında gelen sorgu meleklerine burada din yasak diyebilirmi?Ben hiç zannetmiyorum. Din yasak olmaz Hande Hanım! Herkes istediği gibi inanmakta serbesttir.Tarihte dini yasaklamaya çalışanlar inanın hesaplarını veremezler.      Sayın Yöneticiler! Şayet biz dine karşı bir siteyiz ve hepimiz Hande Hanım gibi düşünüyoruz derseniz lütfen benim üyeligimi siliniz...Çünkü dinimin yasak olduğu bir siteye müslüman olarak ben üye olamam.Olursamda ALLAH bunu bana sorar.      Saygılar...Abdullah Günaydın
Kusura bakmayın, bu sonuca hangi düşünce anlayışı ile varıyorsunuz. O yazıyı bende okudum. Daha nesnel olmanız için bilgi gerekir. Din Yasak konusuna nasıl nasıl çekersiniz böyle bir konuyu. Bunun altında taraftar toplama gayreti mi var acaba diye düşünüyorum ve hatta daha da kötüsü bu düşünceleri aynı Şehit Kubilay olayına benzetiyorum.
 Hepinizi önce aklınızı işletmeye ve sonra gönül gözünüz ile görmeye çağırıyorum. Sizin Allah'a inancınız sizi bağlar başka kimseyi değil. O zaman bunu içinizde güzelcene yaşayın, kimse de mağdur görüntüsü sergilemeye çalışmasın, elinizi biraz vicdanınıza koyun.
 Son olarak burada Cuma kutlamasınızı bu kadar çok isteyeceğinize, cuma günleri öğleden sonra bir buluşma yapalım TCT olarak ve bir hayır kurumuna ziyaret ve faydada bulunalım. Burada kuru kuruya siyaset, laf ebeliği yapmak ile daha iyi bir Allah inancı olmaz emin olun.
 Bu tarz konuları savunanlar hep kendini haklı gördüğü ve bunu inancın doğasını aykırı şekilde yaptığı için makul görmek mümkün değil. Bu yüzden konuyu kilitliyorum herkesi kendi içinde böyle şeyleri yaşamaya ve sükunete davet ediyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Mart 15, 2011, 08:00:42 »
  Kendi kendime düşünüyorum da; böyle bir başlığı açmak bile ne kadar güzellikten uzak, sadece tartışma yaratmak ve sorun ortamı oluşturmak için. Bu şekilde birşeyin savunulması düşünülemez bile. Ayrıca kimse dini kendisi sahiplenmeye çalışmasın. Din, kimsenin tekelinde değildir. Başlık yazısını okudukça üzüntüm bir kat daha artıyor. ;) Din Yasak ile dini ve dinde yeri olmayan konuları paylaşmak yasak arasında hiç bir anlam benzerliği yoktur, konuyu yanlış taraflara kimse çekmesin ve kimsenin günahını almasın bence gerçekten dini bütün insanlar olarak. ;)

Ha bu arada bir zamanlar bir konu açmıştım;  ''En Son Yaptığınız İyilik? '' adında. Oradaki reyting de ayrı bir düşündürücü durum böyle polemikli başlıklar ile karşılaştırınca. ;)