Gönderen Konu: Yaz Geldii Pasta Cila Zamanı  (Okunma sayısı 1706 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 2007 YARİS SOL SPECİAL
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür edildi
Yaz Geldii Pasta Cila Zamanı
« : Haziran 25, 2007, 09:58:06 »
Arkadaşlar artık yaz geldi geçiyo bile.yağmurların dinmesi iş güç derken ancak önümüzdeki pazar günü bi aksilik çıkmazsa aracımı cilalayacağım.

Gelelim konuya arkadaşlar bi çoğunuz aracımın resimlerini görmüştür. Ön kaputtaki izi acaba pasta ile geçirebilme olanağı var mı yoksa sadece boyamakla mı geçer?Bende boyatmak istemiyorum. Bunun yanında bende şuan sadece geçen seneden kalan cila var pasta yapmadım şuana kadar pastanın nasıl yapılacağınıda bilmiyorum açıkçası.Ne tür bişey kullanılmalı (bez pamuk yada başka bişey) araca uygulanması nasıl olmalıdır? Tavsiye ettiğiniz pasta markası var mı? Birde pasta yaptıktan hemen sonra cila yapılabiliri mi? Sizlerden yardımlarınızı bekliyorum.

Toyota Club Türkiye

« : Haziran 25, 2007, 09:58:06 »

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : Haziran 25, 2007, 16:05:23 »
benim ne kullandıgım bellı valla pastayla kurabıyeyle vs urasacak halım yok sık ve sıl

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 2007 YARİS SOL SPECİAL
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Haziran 25, 2007, 16:18:16 »
Alıntı yapılan: Coşkun Demiratlı
benim ne kullandıgım bellı valla pastayla kurabıyeyle vs urasacak halım yok sık ve sıl
[/quote]
yau coşkun seninde işin gücün gırgır yahu  

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Haziran 25, 2007, 16:29:16 »
Evet, forum içeriğine zarar verecek seviyeye ulaştı bu boş mesajlar. Lütfen yapıcı içerikle katkıda bulunmayacaksan mesaj yazmaktan kaçın.
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Haziran 25, 2007, 16:36:55 »
alper abı dedıgımde herhangı bır boş kelıme goremıyorum.Zaten oyle bır kelıme kalabalıgı gormus olsam yazmazdım.Bir digerı ben pasta cılaya karsı oldugumu belırttım.bu kadar . . . .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Haziran 25, 2007, 23:07:00 »
cümlenin sonuna sırıtan yüz koyarsan bu anlam çıkar, ayrıca mesela buradaki mesajına bak. Bu gibi mesajlardan rahatsız olanlar olabilir, kendini uyarılmış hisset lütfen

Pasta cila konusuna gelince. Ben geçen ay Sonax'ın cilasını almıştım 8 ytl'ye. Şu anda polenlerin azalmasını bekliyorum (hem toz gibi yapışmasınlar diye, hem de acayip alerjik olduğumdan), sonra da gider güzel bir yere çekip uygularım. Pasta'nın üzerine şimdilik cila düşünmüyorum, ama herhalde cila ile daha kalıcı olur.

Uygulamak için en iyisi satılan cila makinaları, ama yoksa bezler de işe yarıyor. Sonax'ın pastaları zaten bir sünger gibi birşeyle geliyor. Ama sadece sürmede kullanılması tavsiye ediliyor, zaten uygulamak da imkansız  onlarla.
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: AB+
« Yanıtla #6 : Haziran 28, 2007, 01:36:26 »
arkadaşlar sonax'da çalışan bir tanıdığımın tavsiyesi üzerine; 3-5 yılda bir kere pasta cila, onun haricinde 3M'in cilasını 4-6 ayda bir tekrarlamayı öneriyor. bir arkadaşım siyah grande puntosunda kullandı, parlaklığını kelimelerle ifade edemem. ama ben de coşkunun tavsiyesi üzerine ikidir pronto toz savar kullanıyorum. sonuç hakikaten etkileyici.
99 / T22 / 2.0 / SOL

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
« Yanıtla #7 : Haziran 28, 2007, 22:27:37 »
Bez olarak: Çok temiz yıkanmış ve durulama suyuna yumuşatıcı katılmamış, eski pamuklu penye giysi,veya fanila idealdir. Yanlız kalın dikiş yerlerini makasla kesip, mesela bir tişört, kol altından enine düz kesip düzgün bir şekilde kullanabilirsiniz. Kesmenizdeki neden dikiş yerlerinde misina iplik olabilir. düğme olabilir bunlar arabanızın çizilmesine neden olabilir açısından yada istübü denilen iplik parçacıklarından da yararlana bilirsiniz ama tüğ bırakır en iyisi penye...

Not:Yumuşatıcı katılmış bir bez, cam veya parlak yüzey üzerinde dalgalanmalar yaratır benden söylemesi kolay gelsin!

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Haziran 29, 2007, 00:02:03 »
yasemın abla sen kullandımı benım parlatıcıdan hıc haber vermedın valla ne oldu ne bıttı ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
« Yanıtla #9 : Haziran 29, 2007, 00:33:49 »
Alıntı yapılan: Coşkun Demiratlı
yasemın abla sen kullandımı benım parlatıcıdan hıc haber vermedın valla ne oldu ne bıttı ?
[/quote]

Bir kere kullandım. Çok ta memnun kaldım herkese tavsiye ederim ayrıca tavsiyen içinde çok teşekkürler. Allah razı olsun. Arabayı yıkattıktan sonra, güzelce tozunu nemli bir bezle tekrar alıp porontoyu kısım kısım sıkıp silerek parlattım. çok güzel bir sonuç aldım. Fakat evimin olduğu yer çok işlek bir sokak ve o mühitte senelerdir oturduğumuz içinde herkes beni, ailemi  tanır. Biraz utandım, karizma çizilecek diye korktum. Yanaklarım pembe pembe, Arabam pırıl pırıl oldu  

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #10 : Temmuz 24, 2007, 15:16:05 »
Ben Amway'in araç için ürettiği cilasını kullanıyorum. Gayet başarılı bir ürün.
Kullanımına gelince; aracı yıkadıktan sonra hafif nemli beze cilayı buluyorsunuz, aracın tümüne bu bulamaç gibi olan bez ile siliyorsunuz. (Cila bittikçe tekrar bulanıyor tabi). Aracın tüm kaportasını bu şekilde sildikten sonra kaygan bir bezle (polyester veya nylon ağırlıklı olabilir) siliyorsunuz. Zaten daha ilk sürmede eliniz yağ gibi kayıyor ve karşınıza pırıl pırıl bir boya çıkıyor. Bu son aşama gerçekten çokta zevkli hem silmesi çok kolay hemde arabayı sildikçe parıldamaya başlıyor.
2006 Corolla Sedan Terra 1.4 D-4D
15" CMS Scimitar