Anket

Sizce derecesi ne olur

1. belki olur
2. olabilir
3. kesin olur
ilk 5'e girer
ilk 10'a bile  giremez

Gönderen Konu: 2010 Eurovision Şarkımız Nasıl?  (Okunma sayısı 8902 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Gülümseyin...
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
2010 Eurovision Şarkımız Nasıl?
« : Mart 04, 2010, 00:27:01 »
Manga Grubu bu yıl ki Eurovision da ülkemizi beklendiği üzere İngilizce şarkıyla temsil edilecek.

Norceç’te yapılacak olan Eorovision 2010 25-29 Mayıs tarihleri arasında Oslo kentinde yapılacak. 55. Eurovision yarışmasında Manga We could be the same – Aynı olabiliriz isimli parçayla temsil edecek. Manga şarkıyı bugün ilk kez TRT’de canlı olarak seslendirdi ve Türkiye ilk kez şarkıyı dinledi.

http://www.dailymotion.com/video/xcfxwa_manga-we-could-be-the-same-eurovisi_music
Manga - We Could Be The Same

? Arkadaşlar sizce nasıl olmuş oylamanızı ve yorumlarınızı bekliyorum.

Toyota Club Türkiye

2010 Eurovision Şarkımız Nasıl?
« : Mart 04, 2010, 00:27:01 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • E12 HB Corolla D-Sport 2.0 D4D (Tek Kapı)
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 332000
  • Model Yılı: '02
  • 208 kere teşekkür etti
  • 421 kere teşekkür edildi
Ynt: 2010 Eurovision Şarkımız Nasıl?
« Yanıtla #1 : Mart 04, 2010, 00:31:18 »
Manga son albümünden herhangi bir şarkı ile katılsa bile daha iyi derece yapardı...  Şahsi görüşüm iğrenç olmuş...  Bu şarkıyla katılmaktansa vazgeçsinler daha iyi.... :wacko:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • __DEVLET BABADA MÜHENDİZZ TOYOTACI__
« Yanıtla #2 : Mart 04, 2010, 00:33:18 »
Çok kötü çok
a_m_k        2009 model, siyah, benzinli, COMFORT  1.6 motor, M/M ve tabiki COROLLA

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
« Yanıtla #3 : Mart 04, 2010, 00:35:00 »
Manga son albümünden herhangi bir şarkı ile katılsa bile daha iyi derece yapardı...  Şahsi görüşüm iğrenç olmuş...  Bu şarkıyla katılmaktansa vazgeçsinler daha iyi.... :wacko:
+1

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Gülümseyin...
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Mart 04, 2010, 00:40:17 »
arkadaşlar ilk dinlediğimde banada kötü gelmişti ama birkaç dinlemeden sonra idare eder diyorum,
belki 1ay sonrada iyi iyi deriz ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Mart 04, 2010, 02:03:01 »
   Berbat ötesi bir şey..Ahmet'inde dediği gibi albümdeki bir parça ile katılsalar daha başarılı olurlar...
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Gülümseyin...
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Mart 04, 2010, 11:03:35 »
   Berbat ötesi bir şey..Ahmet'inde dediği gibi albümdeki bir parça ile katılsalar daha başarılı olurlar...
Özcan sen öyle diyorsan doğrudur :)

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Mart 04, 2010, 11:23:55 »
asimile olduk bile senelerdir amerika ingilere adına yarışıyoruz.....kınıyorum bu organizasyonun her aşamasında görevli olan tüm yetkilileri......

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Mart 04, 2010, 11:30:35 »
İlk 5'e belki gireriz, o da politik oylarımız bol olduğundan :D
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Mart 04, 2010, 12:00:47 »
   Eurovision şarkı yarışması yıllardır yapılan en gereksiz yaraışmalardan biridir.Bu yarışmaya nerde dandik bir şarkı varsa hep o seçilir...Rusya ve türevi ülkeler de birbirlerine tam puan verirler.Pekte adil bir yarışma değil yani...
   Türkçe/İngilizce şarkıya gelecek olursak eğer bu konuda devlet kanalının böyle bir karar alması zaten başlı başına bir trajedi örneğidir.Ülkemizde  Türkçe dışında başka dillerde var.Bunlar Lazca,kürtçe ve daha bir çok etnik dil mevcuttur...Bunların hiç biriyle bir şarkı yapılmıyorsa başka dillerle hiç yapılmamalıdır.Yapılacak şarkı sadece Türkçe olmalıdır.Yerel enstrümanlarla,ezgilerle süslenmiş vurucu bir şarkı başarıyı getirebilir.Bu yarışmada kimse sözlere bakmıyor.Sertap Erener'den önce gelen ikincilikte "dinle" adlı şarkıda kullanılan yerel sazlar ve ritmik bir görsellik çok şeyi değiştirmişti.
   Sözün özü bu her şeyde olduğu gibi bu yarışmada özümüzü korursak,kendimizden feragat etmezsek çok şeyler başarabiliriz.Yeni şarkı hem melodi hemde ingilizce olması bakımından bence çok kötü.Türkiye'liyim ama beni temsil edecek olan şarkıdan hiç bir şey anlamıyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Gülümseyin...
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Mart 04, 2010, 13:00:39 »
İlk 5'e belki gireriz, o da politik oylarımız bol olduğundan :D
+1  :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 9500
  • Model Yılı: '17
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Mart 04, 2010, 13:04:24 »
   Eurovision şarkı yarışması yıllardır yapılan en gereksiz yaraışmalardan biridir.Bu yarışmaya nerde dandik bir şarkı varsa hep o seçilir...Rusya ve türevi ülkeler de birbirlerine tam puan verirler.Pekte adil bir yarışma değil yani...
   Türkçe/İngilizce şarkıya gelecek olursak eğer bu konuda devlet kanalının böyle bir karar alması zaten başlı başına bir trajedi örneğidir.Ülkemizde  Türkçe dışında başka dillerde var.Bunlar Lazca,kürtçe ve daha bir çok etnik dil mevcuttur...Bunların hiç biriyle bir şarkı yapılmıyorsa başka dillerle hiç yapılmamalıdır.Yapılacak şarkı sadece Türkçe olmalıdır.Yerel enstrümanlarla,ezgilerle süslenmiş vurucu bir şarkı başarıyı getirebilir.Bu yarışmada kimse sözlere bakmıyor.Sertap Erener'den önce gelen ikincilikte "dinle" adlı şarkıda kullanılan yerel sazlar ve ritmik bir görsellik çok şeyi değiştirmişti.
   Sözün özü bu her şeyde olduğu gibi bu yarışmada özümüzü korursak,kendimizden feragat etmezsek çok şeyler başarabiliriz.Yeni şarkı hem melodi hemde ingilizce olması bakımından bence çok kötü.Türkiye'liyim ama beni temsil edecek olan şarkıdan hiç bir şey anlamıyorum.
+1

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2007 sol
  • 3 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Mart 04, 2010, 13:14:59 »
Manga kaliteli müzik yapan bir ekip ama madem bukadar önemli organizasyona katılacaklar bu şarkı nasıl bir şarkı nerede bunun söylüyenin türk olduğunu anlatacak nakaratı veya bölümü neresinden baksanız eleştirilir, bilmiyorum ama bu şarkı benim gözümde eurovısıon a alınmaması gerekecek kalitede fazla abartmak istemiyorum ama gerçekten böyle düşünüyorum ve katılacak gurubtan önce bence şarkının beğenilip belirlenmesi lazım...
Susarak kazandığın değeri, boş konuşarak harcama...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 421000
  • Model Yılı: '05
  • 180 kere teşekkür etti
  • 62 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Mart 04, 2010, 13:36:36 »
+2
2005 corolla 1.6 hb a/t
2002 corolla 2.0 d4d (Dsport)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Mart 04, 2010, 16:08:09 »
Bu yarışmanın formatı değişmediği sürece son derece anlamsız bir organizasyondur. Hatır gönül oylarıyla dönüyor yıllardır. Jüri sistemi gibi birşey olmalıdır bence.

Ayrıca şarkı da çok kötü bence.
Opel Astra GTC

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
« Yanıtla #15 : Mart 04, 2010, 16:36:21 »
Vasatın üstüne çıkamamış bencede..Bugune kadar katıldıgımız en iyi şarkı türkçe olupta yöresel ezgiler içeren Şebnem paker den dinle idi.3. olmuştuk zaten. :alkis:
ToyoToyotaToyoToyota Çıkarım senle her yola Toyota :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Mart 04, 2010, 20:05:24 »
.Bugune kadar katıldıgımız en iyi şarkı türkçe olupta yöresel ezgiler içeren Şebnem paker den dinle idi.3. olmuştuk zaten. :alkis:
   Şebnem'in adı gelmemişti aklıma :) Burak kardeş Dinle ikinci oldu diye hatırlıyorum ben.Yanlış kalmış aklımda...Zaten o yarışmada Grup Etnik ile şarkıyı yaptıkları içindir ki yöresel ezgilerimizden azda olsa esintiler vardı...Manga'nın yolu açık olsun artık ne diyelim ki...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #17 : Mart 04, 2010, 20:19:31 »
anadilimiz ingilizce olmuş.şarkılar ingilizce,tabelalar ingilizce...

bizden ne var bu şarkıda? söyleyenler dışında...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Kilometre: 158000
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Mart 04, 2010, 21:37:21 »
yine bildik eleştiriler, müzik ve sanat evrenseldir arkadaşlar, o yüzden ülkelerin yarışması zaten garip :)
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • henüz toyota kullanmıyorum ama sevdim buraları..
  • Kan Grubu: B-
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Mart 04, 2010, 21:46:51 »
Bu yarışma her yıl siyasi bazı atışmaların gölgesinde geçiyor zaten ve alınan puanların filan öyle pekte bir anlamı yok. Ama birinci olacak şarkıda hiç değilse insanın içini gıcıklayan bir melodi bir ritim oluyor. Manganın parçasında ben o iç gıcıklamayı hissedemedim. Tamam belki bir süre sonra melodi hoş geliyor olabilir ama öyle duyduğunda farklı bir şeyler kesinlikle hissettirmiyor.
2001 vtec Civic-2000 vvt-i Corolla- 97 Efsane Kasa Gli