Gönderen Konu: VVT-İ MANİFOLT TAMİRİ  (Okunma sayısı 48998 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
VVT-İ MANİFOLT TAMİRİ
« : Aralık 24, 2009, 21:16:28 »
vvti lerın bazı modellerınde manıfoltlarından ısınınca  cok rahatsız edıcı bır ses gelır ve tmırını kımse yapamaz ve mumkun degıl derler.. yenı veya cıkma alıp takarlar bu parcanın yenısı 800tl cıkması 350-400tl dır.ayrıca aracın bırcok parcası sokulur ve ıscılık tabıkı...bu ıslemı hıcbır parca sokulmeden ortalama 5dakıka ıcerısınde tamırını 100tl yapıyolar arkadaslara duyurulur saygılar...

Toyota Club Türkiye

VVT-İ MANİFOLT TAMİRİ
« : Aralık 24, 2009, 21:16:28 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • If it is not Boeing, I am not going... ;)
    • ToyotaClubTr Facebook Sayfası
  • Araç: Prius
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '10
  • 2 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
Ynt: VVT-İ MANİFOLT TAMİRİ
« Yanıtla #1 : Aralık 24, 2009, 22:53:29 »
 Merak ettim acaba 5 dakikada içi dağılmış plastik bir emme manifoldunu nasıl tamir ediyorlar?
Toyota Prius 1.8 Premium Hybrid

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • fastest 3zzf(t)e in turkey :)
« Yanıtla #2 : Aralık 25, 2009, 00:27:47 »
bu tamir nasıl oluyormuş acaba 1 ay kadar önce 550lira bayılıp yeni manifold aldım tarif edersen evdekine bişeyler düşünürüm :)
3sgte swaped rolla?awd?

skyrolla01@yahoo.com.tr
ufuk L. yalçın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: AB+
« Yanıtla #3 : Aralık 25, 2009, 09:41:13 »
Evet, bu olay bugünlerde benim de başımı ağrıtıyor, Arabam 1.6 sol 2002 -z121, üstelik serviste manifold da yok, çıkmaya da ne kadar güvenebilirsiniz!
Servise parça sormaya gittiğimde, öğrendiğim, oldukça fazla sayıda araçta bu sorun varmış, tabii Toyota'nın her zaman olduğu gibi umurunda değil !
Madem sorunlu bir parça, araçları geri çağır, bilgilendir vs. vs.
Tam da araç yenilemeyi düşünüyordum, tabii artık Toyota değil ! (Umarım Toyota'dan biri-leri bu siteyi izliyordur )
Onarım konusunda acilen bilgiye ihtiyacım var, paylaşırsanız sevinirim.
Gungor Yalçın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • If it is not Boeing, I am not going... ;)
    • ToyotaClubTr Facebook Sayfası
  • Araç: Prius
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '10
  • 2 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Aralık 25, 2009, 10:24:16 »
 Güngör Bey;
 Sizi Tanışma bölümümüzde biraz tanıyabilir miyiz?
Toyota Prius 1.8 Premium Hybrid

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • BÜYÜK İZMİR BULUŞMASI :)
  • Kan Grubu: B+
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Aralık 25, 2009, 10:59:44 »
Bilgilerinizi paylaşırsanız çok memnun oluruz.
Sanırım aynısorun bendede var servis ses dışında bir problem yaratmadığını söyledi.Değişmemesinin bir sakıncası yokmuş + çokta pahalıya mal olur demişti bana.
2002 corolla H/B 1,6 terra   iZMİR / Balçova

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #6 : Aralık 25, 2009, 12:49:15 »
toyotanın sorunu değil bu parçanın yorgunluğundan böle oluyor her arabada vardır uzun süreli kullanım sonucu deformeler olur....ayrıca parça serviste olmaz olur mu depoda vardır bayide olmaz ama 550lirayı verdikten sonra 2 saat içinde bayide oluyor....+100bin km boyunca açılıp kapanan bi sistemden bahsediyoruz bu kadar zaman içinde bozulması normal değil mi??
3sgte swaped rolla?awd?

skyrolla01@yahoo.com.tr
ufuk L. yalçın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #7 : Aralık 25, 2009, 20:40:45 »
konuya gosterdıgınız ılgı ıcın tesekkurler benım bu aracı olan bır tamırcım var. bu arkadas tornada bır burc yaptırıp manıfolta takıyor ses kalmıyor. benım aracıma yaptı ses yok oldu.kendı arabasınada yaptı oldu .ben bır kısıye tavsıye ettım onunkıde yok oldu .aracımı tamır ettıkten sonra 12500km yaptım hala cok ıyı ses yok .fatihcankaya@hotmail.com

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #8 : Aralık 25, 2009, 20:56:55 »
şu parçanın resmi var mı???
3sgte swaped rolla?awd?

skyrolla01@yahoo.com.tr
ufuk L. yalçın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Aralık 26, 2009, 10:31:02 »
Fatih bey arkadaşınızla tanışmak isterdim fakat hangi şehirde olduğunuzu bilmiyorum.
Parça ile ilgili resim eklemeniz mümkünmü acaba ve birde manifolt üzerinde nereye takıldığı ile ilgili bir resim eklerseniz.Daha yararlı bir bilgi vermiş olabilirsiniz.
Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • herşey buvatan evlatlarının eğitimi için...
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 119000
  • Model Yılı: -
  • 38 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Aralık 26, 2009, 11:02:13 »
konuya gosterdıgınız ılgı ıcın tesekkurler benım bu aracı olan bır tamırcım var. bu arkadas tornada bır burc yaptırıp manıfolta takıyor ses kalmıyor. benım aracıma yaptı ses yok oldu.kendı arabasınada yaptı oldu .ben bır kısıye tavsıye ettım onunkıde yok oldu .aracımı tamır ettıkten sonra 12500km yaptım hala cok ıyı ses yok .fatihcankaya@hotmail.com
evet fatih bey şehir,adres vs. ile birlikte foto ve işlem hakkında ayrıntılı bilgi verirseniz birçok arkadaş daha verimli birşekilde faydalanmış olacak.
şimdiden teşekkürler....
Ataşehir Final Anadolu Lisesi ; Kurucu & Müdür _ Fizik  & Fen Bilimleri öğretmeni Eğitim Yönetimi Uzmanı
2001 corolla vvti-Milano sıralı lpg
2011 avensis 1.8 multidrıve s - brc comfort lpg

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #11 : Aralık 26, 2009, 23:24:27 »
arkadaslar izmir bornovadayım tamırcım karsıyakada .fotoraflarıda arac ıs seyahatınde cok az brda oluyor gelınce resım cekıp eklıycem saygılar telim:05322660392

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #12 : Aralık 26, 2009, 23:30:51 »
toyotanın sorunu değil bu parçanın yorgunluğundan böle oluyor her arabada vardır uzun süreli kullanım sonucu deformeler olur....ayrıca parça serviste olmaz olur mu depoda vardır bayide olmaz ama 550lirayı verdikten sonra 2 saat içinde bayide oluyor....+100bin km boyunca açılıp kapanan bi sistemden bahsediyoruz bu kadar zaman içinde bozulması normal değil mi??
        ben sıze katılmıyorum  cunku plastık manıfoltlu bır cok arac var ve boyle sorunları yok bu toyotanın hatası ve yenı kasalarda bunu duzettı ..yenı kasalarda bu sorun yok denecek kadar az 2005 1,6 terra ile 478000km yaptım hıc sorun cıkarmadı..saygılar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #13 : Aralık 26, 2009, 23:54:49 »
- Fatih Bey ilginiz ve açıklamanız için teşekkür ediyorum, bir ara sizi arayıp Karşıyaka'daki arkadaşın yerini öğrenmek ve gitmek istiyorum zira ben de İzmir'deyim...
- Ufuk Bey, benim de araştırmama göre maalesef bu sorun, bu modellerde mevcut, servisten verilen bilgi de bunu doğrulmıştı zaten, ayrıca parçanın yetkili servisin elinde olmadığını tekrar etmeme gerek yok sanırım, ellerinde yoksa, elbette ana depolarından isteyeceklerdir (tabii stokta mevcutsa) ve İst'dan İzmir'e iki günde gelecektir,ama neden benim aracım iki gün serviste beklesin ki veya neden bu sorun için ikinci kez servise tekrar gitmem gerekiyor, servis anlayışı bu mu olmalı !
"Stok maliyeti" diye bir kavramdan elbet haberdarım ama Toyota satış ve servis işi yapan, "stok takip sistemi" ile de çalışan , pek de küçük olmayan bir firmanın, bu denli sık değişen-talebi olan  bir parçayı, yetkili servisinde bulundurması gerekir diye düşünüyorum.
Gungor Yalçın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #14 : Aralık 27, 2009, 00:59:21 »
çok değişen bi parç değil o yüzden stokta olmayabilir serviste ama aynı günde takılı halde çıkıyor eğer aynı ilde parça bulunursa....bide şu var her arabanın her modelin bi derdi vardır elbet bazı şeyleri kabul edip almak lazım yada bi arabayı almadan önce sorunları nedir ne değildir araştırmak lazım gülü seven dikenine katlanır misali :) yeni kasada materyal değişmiştir belki içindeki onu bilemem ama sonuçta 3-5 tanede belki 8-10 tanede bir oluyorsa demekki o modele özel değil....konu dağılmasın bi kaç foto alabilirsem sevinirim elimde sorunlusu var yeni değiştirdim belki yaptırır satarım o yüzden soruyorum
3sgte swaped rolla?awd?

skyrolla01@yahoo.com.tr
ufuk L. yalçın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #15 : Aralık 29, 2009, 12:44:37 »
arkadaşlar bende 2003 sol aracım emme manifoldan ses geliyo. tamiri varsa telefon verirmisiniz. istanbul olursa sevinirim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo
  • Araç: ---
  • 17 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Aralık 29, 2009, 13:48:49 »
arkadaşlar bende 2003 sol aracım emme manifoldan ses geliyo. tamiri varsa telefon verirmisiniz. istanbul olursa sevinirim.

Murat Bey, tanışma bölümünde mesajınızı göremedim :)
Folgsamkeit macht frei...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #17 : Aralık 30, 2009, 17:54:22 »
2003 manıfoltuda bızımkılere yakın sanıyorum tamırı mumkun olabılır...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #18 : Ocak 27, 2010, 02:43:23 »
Yazışmalardan da anlaşılacağı üzere yılbaşından sonra Fatih Çankaya arkadaş ile ben de İzmir'de olduğum için telefonlaştık ve buluştuk, aynen söylediği gibi, bir çay içimi süresince yapılan işlem sonucunda arabamın manifoldundan gelen ses kesildi, henüz çok fazla km. yapmadım ama (yaklaşık 1000 km.) henüz ses yok.
Gungor Yalçın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Ocak 27, 2010, 08:15:39 »
Tamir ücreti net olarak nedir ve ne gibi bir işlem yapılıyor çok merak ettim.
Hayırlısı olsun  Güngör bey siz bir resim ekleye bilirmisiniz mümkünse.