Gönderen Konu: 2004 sol küllük üstündeki orta kapak kırıldı....:(  (Okunma sayısı 18742 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '11
  • Kilometre: 123000
  • Kan Grubu: 0-
  • 20 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
Ynt: 2004 sol küllük üstündeki orta kapak kırıldı....:(
« Yanıtla #60 : Ağustos 05, 2020, 08:55:20 »
bende aynı yerde bulunan klima tuşları çevresindeki siyah klima işaretçileri yapışkanı kırık olduğu için sadece o yapıştırılan siyah şeyden lazım ama bulamadım. servis komple sizin attığınız resimdeki gibi yerin değişmesi lazım dedi. öyle kaldı gitti. bazen ufak sorunlar yüzünden komple değişim yapılması can sıkıcı oluyor

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #60 : Ağustos 05, 2020, 08:55:20 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Model Yılı: '07
  • Kilometre: 310000
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #61 : Ağustos 05, 2020, 17:05:36 »
bende aynı yerde bulunan klima tuşları çevresindeki siyah klima işaretçileri yapışkanı kırık olduğu için sadece o yapıştırılan siyah şeyden lazım ama bulamadım. servis komple sizin attığınız resimdeki gibi yerin değişmesi lazım dedi. öyle kaldı gitti. bazen ufak sorunlar yüzünden komple değişim yapılması can sıkıcı oluyor

Fiyat almis miydiniz acaba ne kadar?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '11
  • Kilometre: 123000
  • Kan Grubu: 0-
  • 20 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #62 : Ağustos 06, 2020, 15:17:58 »
Fiyat almis miydiniz acaba ne kadar?

fiyat yüksek çıkar diye hiç sormamıştım. aradan 3 sene geçti bu arada soralı. o zamandan bu zamana epey zam gelmiştir parça fiyatlarına

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '04
  • Kilometre: 190000
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #63 : Ağustos 28, 2020, 11:32:48 »
Arkadaslar benim kapak ta kirildi. Sansina yayi ve kapagin ustynde acilip kapanan plastik cikintisi yerindeydi. Orta konsolu cikardim. Kapagi cikarip gectigi yerdeki plastik yeri yerine yapistirdim.yay koymayi dusunmuyor kapandigi yere miknatis yapistirmayi dusunuyordum. Ancak kapagin sag tarafina baktigimda ayni yay deliklerinin orada da oldugunu gordum. Orjinal yayin daha yumusagini bulup sag taraftan taktim. Eskisi gibi oldu. Yay daha yumusak oldugu icin baglanti yerlerini zorlamayacak. ( Orjinal yay cok sert ve sicaktan plastigi kırıyor.yumusak yay guzel oldu..)

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 13, 2020, 18:32:16
ozel aparatin nasil oldugunu  anlatsaydiniz bir fikrimiz olurdu...
1 mm kalınlığındaki alüminyum sacı ikiye büktüm, kapağa girecek çıkıntısını sac makası ve birazda törpü yardımıyla yaptım. Sonra aparatı kapağın altındaki kanala uyarladım ve japonla yapıştırdım. Eli yatkın olan için çok kolay bir işlem.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 63000
  • 239 kere teşekkür etti
  • 160 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #64 : Ağustos 28, 2020, 11:35:55 »
Benden nacizane bir tavsiye. Kapaktan cikan yayi kullanmayin.. Daha yumusak bir yay uydurmaya calisin. Eger ilk bastan beri yumusak yay kullanilsaydi hic bir kapak kirilmazdi..
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2. 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • aynı sözlerle farklı
    • web, network, donanım ve sistem
  • Model Yılı: '03
  • Kilometre: 187000
  • Kan Grubu: 0+
  • 33 kere teşekkür etti
  • 51 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #65 : Ekim 16, 2020, 09:38:43 »
yay sert değilki kapaktaki değil kasadaki pim şeysi çok güçsüz zamanla kırılıyor kullanıma bağlı ...kırılsın önemli değil parça duruyorsa japonla yapıştırılıyor kolayca ama o bölmeyi çok dikkatli kullanmak lazım,

bende kalorifer tuşları için sök tak yapa yapa en sonunda şerit kabloyu temassız takmışım duman çıkmıştı😭😀 o yüzden ön panel satın almıştım vs
sanma ki dert sadece sende var sendeki derdi nimet sayanlar da var,
derdimi dinledim derdimden iğrendim, onun derdini gördüm, derdime imrendim..
ömür dediğin üç gündür, dün geldi geçti, yarın meçhuldür, o halde ömür dediğin bir gündür, o da bugun dür...
Today Tomorrow Toyota

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 239 kere teşekkür etti
« Yanıtla #66 : Ekim 16, 2020, 14:02:02 »
yay sert değilki kapaktaki değil kasadaki pim şeysi çok güçsüz zamanla kırılıyor kullanıma bağlı ...kırılsın önemli değil parça duruyorsa japonla yapıştırılıyor kolayca ama o bölmeyi çok dikkatli kullanmak lazım,

bende kalorifer tuşları için sök tak yapa yapa en sonunda şerit kabloyu temassız takmışım duman çıkmıştı😭😀 o yüzden ön panel satın almıştım vs

sizdekini bilmem de bendeki yay sert. (Tabi bu hissiyata gore regisir)Kapakta zaten kirilacak bir sey yok. Govdede 3 mm kalinlikta bir pim var plastikten .o kiriliyor. Zamanla o pim ozelligini kaybediyor ve sicaktan da yumusayinca kiriliyor. (Yumusak yay cok baski yapmiyor.
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2. 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • aynı sözlerle farklı
    • web, network, donanım ve sistem
  • Model Yılı: '03
  • Kilometre: 187000
  • Kan Grubu: 0+
  • 33 kere teşekkür etti
  • 51 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #67 : Ekim 17, 2020, 20:46:23 »
sizdekini bilmem de bendeki yay sert. (Tabi bu hissiyata gore regisir)Kapakta zaten kirilacak bir sey yok. Govdede 3 mm kalinlikta bir pim var plastikten .o kiriliyor. Zamanla o pim ozelligini kaybediyor ve sicaktan da yumusayinca kiriliyor. (Yumusak yay cok baski yapmiyor.

zaten mevcut yay kapağı kapatsammı kapatmasammı diyor yumuşağını düşünemiyorum, bence tek çare o pimi sağlama almak ve o bölmeyi fazla kullanmamak gibi, syg
sanma ki dert sadece sende var sendeki derdi nimet sayanlar da var,
derdimi dinledim derdimden iğrendim, onun derdini gördüm, derdime imrendim..
ömür dediğin üç gündür, dün geldi geçti, yarın meçhuldür, o halde ömür dediğin bir gündür, o da bugun dür...
Today Tomorrow Toyota

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 239 kere teşekkür etti
« Yanıtla #68 : Ekim 17, 2020, 20:53:10 »
zaten mevcut yay kapağı kapatsammı kapatmasammı diyor yumuşağını düşünemiyorum, bence tek çare o pimi sağlama almak ve o bölmeyi fazla kullanmamak gibi, syg

bende kapağı kapatmak istediğimde 2-3 cm kala tak diye kendisi çarpıyordu..
şimdi sessizce 2 cm kala kendi kapanıyor..
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2. 2007

Etiketler: