Bugünkü yakıt fiyatları

Benzin:
6dot86dün ile aynı fiyat

Dizel:
6dot49dün ile aynı fiyat

LPG:
3dot76dün ile aynı fiyat

* İstatistikler

  • stats Toplam Üye: 36674
  • stats Toplam İleti: 1039700
  • stats Toplam Konu: 67453
  • stats Toplam Kategori: 10
  • stats Toplam Bölüm: 73
  • stats En Çok Çevrimiçi: 1559
Eylül 14, 2019, 20:27:21 Gönderen: Anıl Akca (35513) | Görüntülenme: 315 | Yorumlar: 2

53473-0

M/V Golden Ray adında bir kargo gemisinin, haftasonunda ABD’nin Georgia eyaletinin Brunswick şehri yakınlarındaki St. Simons Sound açıklarında alabora olduğu öğrenildi.

Gelen ilk haberlere göre çok sayıda KIA ve Hyundai markalı aracın da gemide olduğu bildirilmişti. Daha sonra Hyundai bir açıklama yaparak gemide araçlarının olmadığını belirtti. KIA ise henüz bir açıklama yapmış durumda değil.

Golden Ray kargo gemisi hakkında fazla bir detay bilinmiyor ancak Reuters’ın yaptığı habere göre, gemide Orta Doğu’ya giden 4.000’den fazla araç bulunuyormuş. Geminin içinde hangi araçların olduğu ise tam olarak bilinmiyor.

Olayın hemen ardından ABD Sahil Güvenlik’i 24 kişiyi kurtarmak için büyük bir kurtarma çalışması başlattı. Kurtarma çalışmalarına iki MH-65 Dolphin helikopter, Brunswick istasyonundan iki tekne ekibi ve Sahil Güvenlik filikaları katılmış.

Mürettebattan 20 kişi nispeten kolayca kurtarılırken, kalan dördüne ise ilk...
Eylül 09, 2019, 13:06:24 Gönderen: Anıl Akca (35513) | Görüntülenme: 384 | Yorumlar: 1

53424-0
Japon otomotiv devi Toyota, yeni nesil modellerinde kullandığı TNGA teknolojisini, küçük segment otomobillerde de kullanacağını açıkladı.Toyota, özellikle son yıllarda, sürüş zevki ve yol tutuş gibi konularda büyük aşama katetti. Bunun belki de en büyük sebeplerinden biri kullanmaya başladıkları TNGA teknolojisi. İlk olarak GA-C platformuyla kullanılmaya başlanan bu teknoloji CH-R ve Prius gibi modellerde kullanıyordu. Ardından Toyota bu teknolojiyi daha da yaygınlaştırarak Camry ve RAV4’de de kullanmaya başladı. Yeni gelen haberler ve olumlu kullanıcı geri dönüşlerinin ardından firma bu teknolojiyi daha küçük segmentlerde de kullanma kararı aldı. Peki nedir bu teknoloji? Toyota’nın TNGA teknolojisini tek bir başlık altında anlatmak oldukça güç. Çünkü bu teknoloji genel olarak otomobile ait her deneyimi bir üst seviyeye taşımayı amaçlıyor.


Toyota, bu teknoloji sayesinde yol tutuşu arttırıyor Toyota mühendisleri bu teknoloji kaps...
Ağustos 31, 2019, 13:33:41 Gönderen: Anıl Akca (35513) | Görüntülenme: 377 | Yorumlar: 2

Toyota önemli bir karar aldı. Bu bağlamda Birleşik Krallık'ın Avrupa Birliği'nden ayrılması halinde Toyota üretimini kısmen durduracağını duyurdu.
Japon otomotiv firması Toyota Motor Corporation, 1 Kasım'da Birleşik Krallık'ın AB'den ayrılışı ardından önemli bir karar aldı. Bu bağlamda Toyota bu ülkede bulunan Burnaston fabrikasındaki üretimini durduracağını ifade etti.
Şirket sözcüsü tarafından açıkama yapıldı. Sözcü açıklamalarında üretime Brexit'in ilk günü ara vereceklerini ardından pazar ve salı günleri üretime devam edeceklerini ifade etti.
Şirket sözcüsü şu açıklamalarda bulundu:

"Önümüzdeki sürecin gidişatı hakkında bir öngörümüz olmadığı için süreci ileri tarihe erteleyerek nelerle karşılaşacağımızı göreceğiz"
https://www.kamupersoneli.net/m/gundem/toyota-dan-flas-karar-uretime-ara-verecek-h78938.html
Ağustos 23, 2019, 23:04:17 Gönderen: Anıl Akca (35513) | Görüntülenme: 290 | Yorumlar: 0

53316-0

Hollywood’un uzun soluklu aksiyon filmi serilerinden Hızlı ve Öfkeli’nin dokuzuncu filmi, çekimlerine tüm hızıyla devam ediyor. Serinin efsane otomobillerinden Toyota Supra, yeni jenerasyonuyla maceraya tekrar dahil oluyor!

Toyota Supra, Hızlı ve Öfkeli 9 ile seriye geri dönüyor!
Çekimlerine geçtiğimiz aylarda İngiltere’de başlanan Hızlı ve Öfkeli 9, yolculuğuna Gürcistan’da devam ediyor. Tiflis’teki setten yansıyan görüntülere göre yeni Toyota Supra, filmin bir bölümünde aramızda olacak. Turuncu renkte gördüğümüz araç, bu yönden serinin ilk filminde yer alan 1993 model Supra’ya benzetilmeye çalışılmış. Ancak efsanevi 2JZ motorun yokluğu ve otomatik şanzımanıyla selefinin yerini tutmayacağı neredeyse kesin.

Hızlı ve Öfkeli denilince akla gelen ikonik arabalardan biri olan Toyota Supra’yı 2001 yılında çekilen ilk filmde görmüştük. Serinin 7. filminde bir kez daha gördüğümüz otomobil, bu kez aramızdan erken ayrılan Paul Walker’ı uğurlarken...
Ağustos 22, 2019, 00:46:58 Gönderen: Anıl Akca (35513) | Görüntülenme: 353 | Yorumlar: 4


Otomotivin dev şirketleri arasındaki "birleşme" trendi hızlanarak artıyor. Geçtiğimiz günlerde PSA'in yeni ortak aradığı iddialarına bu günlerde Automotive News Europe ekibinden gelen yeni bir söylenti eşlik ediyor. Renault ve Nissan'ın, Fiat Chrysler Automobiles ile birleşeceğine dair ortaya çıkan iddialar, Financial Times'ın içeriden aldığı bilgilerle "doğrulanmış" durumda.


Ghosn'un hapse girişi bu birleşmenin tamamlanmasına engel olmuş durumda.

BU İŞLEMİ HIZLANDIRMAK İSTİYORLAR

İddialara göre Renault'nun başına geçen Jean-Dominique Senard bu işlemi hızlandırmanın peşinde. Bununla birlikte yeni CEO'nun FCA'i de bu ortaklığın içine almak istediği belirtiliyor. Japon ve Fransız firmaların gücünü birleştirmesinin ardından denkleme FCA'i de sokmak istedikleri söylenirken, bu ortaklığın Toyota ve Volkswagen gibi büyük şirketlerin önüne geçeceğinin de altı çiziliyor. F...
Temmuz 25, 2019, 19:55:53 Gönderen: Anıl Akca (35513) | Görüntülenme: 515 | Yorumlar: 0


Mobil, 24 Saat Le Mans Yarışı’na katılan otomobilleri ağır koşullarda dahi yüksek dayanım gücüne sahip Mobil 1 motor yağları ile desteklemeye devam ediyor. LMP1 sınıfını üst üste iki kez kazanan ve 5 bin km’den fazla zorlu bir parkurda yarışan Toyota Gazoo Racing, bünyesinde bulundurduğu eski Formula 1 şampiyonu Fernando Alonso’nun da yer aldığı ekiple 24 Saat Le Mans yarışlarında zafere ulaştı. Mobil 1’in desteklediği diğer bir takım olan Porsche GT Team ise World Endurance Championship’in GTE Pro kategorisinde çifte podyum elde ederek birincilikleri kazandı.

Yüksek ısı ve ağır çalışma şartlarında dahi yüksek koruma ile yağlama sağlayan Mobil 1 sentetik motor yağları, motor sporlarında otomobil yarış takımlarına güç katmayı sürdürüyor. 24 Saat Le Mans yarışlarında Mobil 1'in desteklediği Toyota Gazoo Racing takımının 8 kapı numaralı otomobili, 5 bin km'den fazla süren zorlu bir mücadelede Sebastien B...
Sayfalar: 1 [2]

TcT Facebook Sayfası