Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Lastik & Jant / Ynt: Kış Lastiği
« Son İleti Gönderen: Adem Şahiner (48124) Bugün, 22:02:49 »
Ben kışın yumuşak hamurlu lastik tercih ediyorum. Kastamonu'da yaşadığım için daha uygun oluyor. Goodyear çok pahalı o nedenle Goodyear alt ürünü Debica frigo2 kullanıyorum 205 55 16 ölçülerini 1000tl civarında alabilirsiniz. Çok memnunum. Elbette çok daha kaliteleri vardır ancak fiyat performans olarak kaçmaz.

Nokian marka nasıl kardeşim
2
E100 (1992-1998) / efsane Antifiriz değişimi
« Son İleti Gönderen: Fikret Akkuş (27644) Bugün, 21:43:45 »
sevgili toyotacılar, forum içi konu araması yapamadığım için yeni konu açmak zorunda kaldım.96 xei aracımda geçen yıl farklı renkte antifirizleri karıştırdıklarını öğrendim o nedenle bu yıl komple değiştirmek istiyorum.
1_) Bu araçlar için hangi tür ve renk antifiriz almam gerekiyor (organik, inorganik, hibrit vs) ?
2_) miktarı ne kadar olmalı, yani soğutma sistemi kapasitesi kaç litre ? illaki su koymak gerekiyor mu ?
3_)Şehir sivas olduğu için -70 derecelik würth marka kırmızı organik antifiriz alayım dedim, tandığım usta söz konusu antifirizin tüm göznekleri açacağını ve kaçağa sebep olacağını söyledi o yüzden vazgeçtim.
3
Hayırlı olsun siz de alman kervanına katılmışsınız. Kullanıcısını yormayan bir araçtır. Uzun yolda daha çok fark edeceksiniz. Bol bol uzun yol yapmak istiyorum ben şahsen. Torku asfaltı kazımasından belli eder kendini. Dağ bayır çıkarken vites düşürmeyeceksiniz. En iyi yakıtı ve yağı kullanmaya özen gösterin derim.  Jant mevzusuna gelince çok bir fark olmazdı 17 jant olsaydı da.Çünkü aracınızın süspansiyonu da torku da gayet yeterlidir.

14 15 16 18 jant kullanmış biri olarak söylüyorum
4
Bizde zaten BOP başkanı var

Bu eskidi artık. Bir BOP eşbaşkanı başta olsaydı hiçbir ülke böyle davranmazdı. İşlerine gelmediği için tüm batı karşı çıkıyor, dost gördüğümüz Rusya, İran bile arkamızdan iş çeviriyor.
5
Lastik & Jant / Ynt: Kış Lastiği
« Son İleti Gönderen: Onur Ekmekçi (47603) Bugün, 21:12:20 »
Malumunuz kış geliyor. Kış lastiği önereceğiniz marka lastik var mı arkadaşlar ??
Ben kışın yumuşak hamurlu lastik tercih ediyorum. Kastamonu'da yaşadığım için daha uygun oluyor. Goodyear çok pahalı o nedenle Goodyear alt ürünü Debica frigo2 kullanıyorum 205 55 16 ölçülerini 1000tl civarında alabilirsiniz. Çok memnunum. Elbette çok daha kaliteleri vardır ancak fiyat performans olarak kaçmaz.
6
Lastik & Jant / Kış Lastiği
« Son İleti Gönderen: Adem Şahiner (48124) Bugün, 20:52:55 »
Malumunuz kış geliyor. Kış lastiği önereceğiniz marka lastik var mı arkadaşlar ??
7
Avensis / Ynt: Buji Seçimi
« Son İleti Gönderen: Adem Şahiner (48124) Bugün, 20:51:37 »
Merhaba arkadaşlar Toyota Avensis 1.6 2005 model elegant paket araç satın aldım benzinli buna 1 haftaya kadar tüp taktıracağım tüp takılırken orada rica edeceğim aldığım bujileri taktıracağım bujileri yenilemek istiyorum. Hangi marka bujiyi ve hangi kodlu almam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.https://www.amayama.com/en/part/toyota/9091901253
8
Kendi sınırımıza operasyon yapmamız dünyayı nasıl da hop oturtup hop kaldırtıyor. Adamlar dünyanın öbür ucundan gelir, işgalci diyemezlerken; ülkemize demediklerini bırakmıyorlar. BOP'u başarmak için de artık alenen göstere göstere medyayı da kullanarak milletin beynini yıkıyorlar...

Bu kadar avantaja rağmen VW gelip de yatırım yapmazsa kendileri kaybeder. Yatırım yapmazlarsa Alman araçlarına ek gümrük tarifesi getirilmeli ki satışları ülkede düşünce anlasınlar anyayı konyayı... Tabi baştakilerin de Alman makam aracı sevdasından kurtulması gerekli en başta.

Bizde zaten BOP başkanı var
9
Faydalı bir hatırlatma Anıl. Bunun alışkanlık haline gelmesi gerekir. Farketmeden (kimileri farkederek de) insanlar birbirine o kadar anlamsız zarar veriyor ki!. Her daim başkalarını da düşünmek insana yakışandır.

Hatırlamanız çok güzel Ümit Bey, muhtemelen bisiklet konularında bahsetmiştim. Bu arada bisiklet yollarında bolca cam, şişe kırığı görmek de çok düşündürücü. İnsanlar şunun farkına varsa; başkasına zarar vermek, kendine zarar gelme olasılığını arttırır!.
Evet hakan bey siz söyleyince hatırladım bisiklet konusunda bahsetmiştiniz hatta o konuda bu trafik eğitimi hakkında büyük çalıştay yapılmalı diyede eklemiştiniz,bizim ufaklık bu sene okula başlayınca daha iyi anladım ki eğitim sistemimiz çökmüş durumda,okullar çok bakımsız ve yapılacak işlemler bir yaz boyu yapılmamış okul açılmış hâlâ yeni başlayacaklar başlı başına bir bozukluk var ve çocuklara verilen eğitimin düzeyi çok kötü acilen bu konuda yeni önlemler alınmalı herşeyden önce trafikte ve normal hayatta bireylerin birbirine karşı saygılı olması gerektiği öğretilmeli.
10


Konfor olarak ben sert bir yapı bekliyordum ama anlatılanların, söylenilenlerin aksine çok daha yumuşak bir sürüş karşıladı beni( @Ümit ŞAHANTİMOR  (39478) üstadım selam olsun :) )
ALEYKÜMSELAM,
Selman hocam yeni araç hayırlı olsun ALLAH cc kaza arıza yaşatmasın şanslısınız ki 16" jantlar varmış normalde 17" ile binseydiniz farkı görürdünüz :)
Bide biz opelden inip E160 corollaya binince dünya varmış demiştik.
Sayfa: [1] 2 3 ... 10