Toyota Club Türkiye

Sorunlar & Çözümler => Carina / Corona / Camry => Konuyu başlatan: Efkan Yakar (18804) - Mart 13, 2013, 21:52:23

Başlık: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Mart 13, 2013, 21:52:23
Toyota Camry hakkında daha fazla sohbet, daha fazla yazı, daha fazla görsel, daha fazla teknik bilgi, daha fazla kullanıcı yorumu alabilmek ümidiyle herkese iyi forumlar diliyorum.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Mart 13, 2013, 21:52:46
97-98 model Toyota Camry' nin arabam.com da yayınlanmış test verileri;

TOYOTA Camry aracın genel özellikleriGenel Bilgiler

Özellikle ABD pazarı için üretilen Camry, 1996 yılında yapılan estetik operasyondan sonra Avrupa'ya da pazarlanmaya başlandı. Toyota otomobillerinin Türkiye'deki üreticisi ve ithalatçısı olan Toyotasa da Camry'yi 2.2 litre ve 3.0 litre V6 motor seçenekleriyle ithal ediyor.

Karoser, iç mekan
http://arabam.milliyet.com.tr/images...30gx_ic_xx.jpg (http://arabam.milliyet.com.tr/images...30gx_ic_xx.jpg) Büyük ama iddiasız ve gösterişsiz dış hatlara sahip olan Toyota Camry, geniş ön cam alanına rağmen, 0.31'lik rüzgar sürtünme katsayısıyla aerodinamik tasarımının başarılı olduğunu gösteriyor. Geniş dış boyutlar içeride de ferah bir yaşam kabini tasarlanmasına olanak tanımış. Dört kollu büyük Toyota direksiyonunun arkasında Japonlar'a özgü bir gösterge paneli duruyor. Büyük göstergeler rahat okunuyor. Radyonun altındaki boş çıkıntı iç mekan estetiğine zarar veriyor. Elektrik kontrollü ve ısıtıcılı ön altlıklar geniş ve rahat; ancak koltukların yan yükseltileri yeterli değil. Arka koltuklarsa geniş baş ve diz mesafesi sunuyor. Camry'nin 520 litrelik geniş bagaj hacmi, uzun yolculuklarda gerekli eşyaların taşınması için yeterli büyüklükte. Bagajın çepeçevre halıyla kaplanması şık bir görünüm sergilerken gürültü izolasyonunun da iyileştirilmesini sağlıyor. Camry'nin arka koltuklarının yatırılarak bagaj hacminin genişletilme olanağının bulunması da olumlu bir özellik.
Motor, performans
Camry'nin silindir sırası başına 2 egsantrikli, 24 supaplı, altı silindirli V motoru 5400 d/d'de 190 HP güç üretiyor. Motorun azami torku da motor hacmiyle doğru orantılı olarak oldukça yüksek. Camry'nin V6 motoru 4400 d/d'de 276 Nm azami tork üretiyor. Camry motoru, ACIS ismi verilen akustik kontrollü hava emiş sistemi ve TDI ismi verilen doğrudan ateşleme sistemi sayesinde devir handınin büyük bölümünde güç ve tork dağılımını optimize ederken gaz pedalının hassasiyetinin artmasını sağlıyor. ECT ismi verilen dört oranlı ve elektronik kumandalı otomatik şanzıman V6 motorla uyum sağlıyor. Farklı sürüş koşullarına çabuk tepki veren şanzıman sarsıntısız çalışıyor; ancak vites kutusunun elektronik kumandasında kış veya spor programı bulunmuyor. 0'dan 100 km/s hıza 8.9 saniyede çıkan Camry'nin esneklik değerleri de oldukça iyi. Otomatik vitese ve altı silindirli büyük motora rağmen Camry'nin yakıt tüketimi makul sınırlar içinde. Test koşullarında 100 kilometre mesafede 12 litre benzin tüketen Camry, 70 litrelik deposuyla 5S3 kilometrelik bir menzil sunuyor.
Yürüyen aksam, kullanım
Motor hızına duyarlı hidrolik destekli direksiyon sistemi yüksek hızda sertleşerek sürüş güvenliğim artırıyor ve çok iyi tepki veriyor. Amerikan otomobil kullanıcısının zevkine göre tasarlanan yumuşak karakterli süspansiyon sistemi hafif hızlanma ve fren gibi küçük yük transferlerinde bile gövdenin öne veya arkaya yatmasına sebep oluyor. Ancak geniş iz açıklığı otomobilin virajlarda fazla yatmasını engelliyor. Dört tekerlekte de kullanılan bağımsız MacPherson bağlantıları ve artırılan ön kaster açışı Camry'nin virajlarda da düz çizgide olduğu kadar başarılı bir yol tutuşa sahip olmasına neden oluyor. Camry'nin elektronik ABS'li fren sisteminde önde hava kanalcıklı, arkada dolu büyük diskler kullanılmış. 100 km/s hızda yapılan fren testlerinde 41 metrede duran Camry, sınıf ortalamalarım tutturmayı başardı
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Mart 13, 2013, 21:53:09
2002-2006  model Toyota Camry arabam.com da yayınlanmış test verileri,

TOYOTA Camry V6 3.0 24V aracın genel özellikleriGenel Bilgiler

Toyota'nın orta üst sınıf temsilcisi olan Camry, ilk kez 1982 yılında yollara çıktı. 1986 yılında yenilenen Camry'nin üçüncü nesli 1992 yılında satışa sunuldu. Türkiye'de ilk olarak 1996 yılında makyajlanan versiyonu ile satılmaya başlandı. Camry, 2003 model yılına ise komple yenilerek girdi, sedan karoserli Camry'nin yurtdışında Camry Solara adı verilen coupe ve cabrio karoser seçenekleri de bulunuyor. Toyota Camry, 2.4 litre 152 HP ve 3.0 litre 189 HP gücünde iki motor seçeneği ile üretiliyor ve her iki versiyon da Türkiye'ye ithal ediliyor.

Karoser, iç mekan
http://arabam.milliyet.com.tr/images...ry_v6_3_ic.jpg (http://arabam.milliyet.com.tr/images...ry_v6_3_ic.jpg) Daha önceki Camry'nin iddiasız ve gösterişsiz dış tasarımı birçok kişi tarafından eleştirilmişti. ABD'deki tüketicilere hitap eden bir tasarıma sahip olan Camry'de yapılan yenilikler dış görünümünü Avrupalı tüketicilerin de beğenebileceği bir hale getirdi. Ama yine de ağırlıklı olarak Amerikalı tüketicilerin isteklerinin ön planda tutulduğu hissediliyor. Çünkü Camry, ABD'de son 4 yıldır ortalama olarak yılda 400 bin adetle en çok satılan otomobil unvanını taşıyor. Tasarımındaki Amerikan etkilerinin altında bu unvan yatıyor. Camry'de yapılan yenilikler ölçülerini de etkilemiş. 2670 mm olan "muhterem aks kafasi" mesafesi 2720 mm'ye çıkartılmış. Otomobilin dış ölçülerinde de artış bulunuyor. Uzunluğu 4765 mm'yken 4815 mm'ye çıkan Camry'nin genişliği 10 mm (1795 mm) yüksekliği de 70 mm (1500 mm) artmış. Polikarbon cama sahip yeni farların tasarımı Peugeot 607'yi anımsatıyor. İri farlar dışında yeni panjur ve tampon tasarımı da otomobile şık bir hava katmış. Yan kısımda yapılan değişiklikler otomobilin daha derli toplu görünmesini sağlamış. Arka kısım da değişimden nasibini almış. Daha önce ince uzun tasarlanan stop grubu köşelere çekilmiş üçgene yakın bir tasarıma bürünmüş. Yeni Camry'nin iç mekanında da daha öncekinden çok farklı bir görünüm sergileniyor. Yenilenen direksiyon simidi daha önceki gibi 4 kollu ve geniş çaplı. Direksiyon simidinin solundaki düğmelerle, yol bilgisayarı, sağ taraftaki küçük kolla da hız sabitleyici kontrol ediliyor. Orta konsolu daha öncekinin aksine tek parça olarak aşağıya kadar inmiyor. Orta konsolun merkezinde bulunan müzik sisteminin üstündeki ince ekranda yol bilgisayarı verileri gösteriliyor. Müzik sisteminin altında ise klima kontrol paneli yer alıyor. Toyota Camry'nin bagaj hacmi, otomobilin en iddialı bölümlerinden. Daha önce 520 lt olan bagaj hacmi 587 It'ye yükseltilmiş. Ayrıca arka koltuk asimetrik olarak katlanarak bagaj hacmi genişletilebiliyor. Bu da minivanlarla bile rekabet edecek düzeyde bir bagaj alanı anlamına geliyor.

Motor, perfomans
Toyota Camry 3.0 24V'de daha önce kullanılan 2995 cc hacmindeki motor görev yapmaya devam ediyor. V6 motor, silindir sırası başına üstten çift eksantrikli ve silindir başına 4 supap teknolojisine sahip. Motorda kullanılan ACIS adı verilen akustik kontrollü emiş sistemi ve TDI adı verilen doğrudan ateşleme sistemi sayesinde devir bandının büyük bir bölümünde güç ve tork dağılımı optimize edilerek gaz pedalının daha hassas tepkiler vermesi sağlanıyor. Emisyon ve yakıt tüketimini düşürme kaygılarıyla motorun gücünde ve torkunda düşüşler görülüyor. Daha önce 5200 d/d'de 190 HP güç üreten motor artık 5300 d/d'de 186 HP güç üretiyor. Tork ise 4400 d/d'de 276 Nm'yken, 4300 d/d'de 273 Nm'ye gerilemiş. Camry'de daha önceki gibi ECT adı verilen, 4 ileri vitesli, elektronik kontrollü otomatik şanzıman bulunuyor. Şanzımanın oranları daha öncekinden farklı seçilmiş. Şanzıman birçok rakibinde kullanılmaya başlanan tiptronik özelliğinden mahrum. Ayrıca kış ve sport modları da bu şanzımanda bulunmuyor. Vites D konumundayken yaptığımız hızlanma testinde otomobilin 0-100 km/s hızlanmasını 9.1 sn olarak belirledik. 1998 yılında yaptığımız Camry 3.0 24V testinde ise bu sonuç 8.9 sn çıkmıştı. Ara hızlanma ölçümlerinde 60-100 km/s hızlanmasını 6.2 sn'de tamamlayan Camry'nin 80-120 km/s hızlanma değeriyse 7.1 sn olarak ölçüldü. Toyota Camry V6 3.0 24V, test süresince ortalama 11.6 lt yakıt tüketti. 70 litrelik depoya sahip olan olan otomobilin bu tüketim ortalamasıyla menzili 603 km'yle sınırlı.

Kullanım, konfor
Camry'nin süspansiyon sistemi daha önceki gibi Amerikan otomobil kullanıcısına göre tasarlanmış ve yumuşak karakterli. Ağırlık transferlerinden olumsuz etkilenen otomobilde sert girilen virajlarda arkadan kayma eğilimi gösteriyor. Bu durum standart olarak sunulan araç denge kontrol sistemi (VSC) sayesinde durduruluyor. Camry 3.0 24V'de elektronik çekiş sistemi de standart olarak sunuluyor. Konu yol konforu olduğunda ise Camry, yumuşak tercih edilen süspansiyon sisteminin avantajını hissettiriyor. Otomobilin içinde malzeme ve işçilik kalitesi yeterince yüksek. Özellikle orta konsoldaki düğmelerin sürücüye biraz uzak kalması ergonomiyi olumsuz etkiliyor. El freni birçok Amerikan otomobilinde olduğu gibi pedalların solunda bulunan bir pedalla kontrol ediliyor. Diğer otomobillerde el freni olarak kullanılan yerde kapaklı bir bardaklık kullanılmış. Elektrik kontrollü olan ön koltuklar konfor konusunda yeterince başarılı. Ancak, virajlı yollarda sürücü ve yolcunun vücudunu destekleyecek yan yükseltiler neredeyse hiç yok. Bu durum, virajlı yollarda konforu azalttığı gibi sürücünün daha fazla yorulmasına sebep oluyor. Toyota Camry 3.0 24V'nin standart donanım paketinde, ABS ve EBD sistemleri ile desteklenen fren sistemi sunuluyor. 100 km/s'de yaptığımız fren testinde otomobilin 38 metrede durduğunu belirledik. Sıcak fren testlerindeyse mesafe 39 metreye yükseldi. 1.5 tonluk otomobilin 38/39 metrede durması güvenliğe verilen önemi gösteriyor. Gürültü düzeyi ölçümlerinde, otomobilin sınıf standartlarını yakaladığı görüldü. V6 motorlu otomobilin 130 km/s'de ölçülen 67 dB(A)'lık gürültü değeri rakiplerinden pek farklı değil. Ani hızlanmalarda duyulan tipik V6 motor sesi ise rahatsızlık vermiyor
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Osman Banzar (19531) - Mart 13, 2013, 21:54:00
Toyota Camry hakkında daha fazla sohbet, daha fazla yazı, daha fazla görsel, daha fazla teknik bilgi, daha fazla kullanıcı yorumu alabilmek ümidiyle herkese iyi forumlar diliyorum.

Bu daha fazla para gerektiriyor ama =)  Haklısınız, keşke daha çok konuşulabilse. Ancak ülkemizde Camry'nin durumu belli maalesef.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Mart 13, 2013, 21:54:59
Arabam com da yayımlanmış 3,5 litre Camry testi;

Toyota Camry 3.5 V6 : Toyota'nın lüks yüzü // 20 Şubat 2008 12:53:00


Toyota’nın lüks sınıftaki başarılı modeli Camry, 277 HP güç üreten 3.5 litrelik motoruyla muhteşem bir performans sunarken lüks ve ferah iç hacmiyle de özellikle iş adamları ve üst düzey yöneticilere göz kırpıyor.
          Otomobil markaları için özellikle lüks sınıfta rekabet etmek çok güç. Mercedes, BMW ve Audi’nin bu segmentteki başarısı malum. Onların arasından sıyrılıp kitleleri peşinden sürüklemek de her markanın harcı değil. Bunu bilen diğer markalar da farklı yönleri ve biraz daha makul fiyatlarıyla ön plana çıkmaya çalışıyorlar. Fakat her şeye rağmen bu rekabetin ciddiyetinde olan firmalar, hedefledikleri satış rakamlarına ulaşmak için özellikle diğer sınıflarda kendi modellerini kullanan müşteri kitlesini takibe alıyor ve müşteri memnuniyetini güçlü tutmaya çalışıyorlar. Zaten buradaki müşteri kitlesi de Mercedes veya BMW gibi markaları satın almadığının bilincinde ama en az onlar kadar konforlu ve lüks bir otomobili daha makul fiyata satın aldığının da farkında… Bu modellerden biri de Toyota’nın lüks sınıftaki temsilcisi Camry. 
         İlk Tanışma
Lüks sınıfta bir otomobille seyahat edeceğinizde ister istemez biraz havanız değişiyor. Eğer beklentilerinizi de ona göre kurduysanız, heyecanınız iki kat artıyor. İşte Toyota Camry ile ilk göz göze gelmemiz de böyle oldu. İlk kez 2006 yılı Mart ayında dünyada satışına başlanan Camry’nin son nesli de işte böyle bir otomobil.
Açıkçası ilk görüşte otomobilin kesinlikle bir Toyota ve dolayısıyla Japon otomobili olduğu anlaşılıyor. Bilinen Toyota çizgileri Camry’e de taşınmış. Fakat otomobilin görüntüsü son derece güçlü ve aynı zamanda estetik. Yatay çubuklardan oluşan ızgara ve onunla bütünleşen ön tamponun yanı sıra dikey hatlı farlar Camry’e ayrı bir zarafet katıyor. Ayrıca, arka tekerleklerin ön kısmındaki kanatçıkların türbülansı azaltması, camlarla gövde arasındaki boşlukların azaltılması ve rüzgâr gürültüsünü minimuma indirecek silecekler sayesinde Camry son derece aerodinamik bir tasarıma da sahip. Camry’nin 16 inçalüminyum jantlara sahip tekerlekleri mümkün olduğunca köşelere taşınarak otomobil uzatılmadan "muhterem aks kafasi" mesafesi arttırılmış ve böylece hem sağlam hem de dinamik bir görünüme ulaşılmış.
Camry’nin iç mekânı; kalitesi ve şıklığıyla ile göz doldururken konforuyla da rakiplerini aratmıyor. Direksiyon simidi ve kapı kollarındaki ahşap kaplamalar ve şık gösterge tablosu Camry’yi son derece çekici kılarken orta konsol şık görünmesine rağmen kullanılan malzeme kalite hissini düşürüyor. Deri direksiyon simidi ve deri vites topuzunun yanı sıra şık deri koltuklar da lüks ve konforu pekiştiriyor. Yüksek kaliteli ses sistemi, 6 CD değiştiricili ve MP3 uyumlu radyo-CD çalar ve 6 hoparlör gibi müziğin keyfine varacağınız donamlara sahip olan Camry’de çift bölgeli klima da standart. Yükseklik ayarlı ve elektrik ısıtmalı ön koltuklar sayesinde sürücü ve ön yolcu için son derece konforlu bir yolculuk sağlanırken arka koltuklar da rahatlık ve konforuyla Camry’nin makam aracı olarak da çok mükemmel bir tercih olabileceğini gösteriyor.
Arkadaşlık yolda belli olur
Camry’nin yoldaki maharetini görmek için koltuğuna oturup direksiyonuna geçmek bile yetiyor.  Dual VVT-i sitemini sahip 3.5 litreV6 motorun gücünü kontağı çevirdiğiniz anda hissediyorsunuz. 6000 d/d 277 HP güç üreten bu motorun torku ise 4700 d/d de 346 Nm. Gerçekten 1600 kilogramı bulan ağırlığına rağmen Camry’nin yoldaki performasını ve çevikliğini görmeniz gerekiyor. Yolda kuş gibi süzülen bu konforlu makine, yola da adeta yapışıyor. Kalkışlardaki sarsıntı şiddetli gücün habercisi sanki…Bu güç yolda kararlı ve kesintisiz bir hale geliyor. Özellikle yüksek devirlere çıkıldığında gücü daha da fazla hissediyorsunuz. Camry’de sunulan 6 ileri otomatik şanzıman ile motorun uyumu da çok iyi. Akıllı vites kontrolü sürüş tarzını tespit ederek en uygun vitesi seçerken yokuş yukarı/yokuş aşağı vites kontrolü sayesinde rampada eğim saptanıp uygun vites seçiliyor, yokuş aşağı inerken de motor freni uygulanıyor. Bu başarılı şanzıman ve güçlü motorun uyumu sayesinde Camry 0-100 km/s hızlanmasını 7.4 sn gibi son derece başarılı bir süre de alırken otomobilin son sürati de 228 km/s’i buluyor.
Camry’de sürüş güvenliğini artıracak birçok özellik de standart olarak sunuluyor. Camry’de bulunan Fren Destek Sistemi; ABS ve EBD’nin mükemmel uyumu sayesinde son derece sağlıklı işliyor. Bunun sonucunda da Camry güvenlik mesafesinde sorunsuz bir şekilde durabiliyor. Elektronik Çekiş Kontrolü (TRC) ve Araç Denge Kontrol (VSC) gibi sistemlerin de yardımıyla yolda son derece etkin bir sürüş vaad eden Camry, hızla girilen virajlardan çok kolay çıkabiliyor. Camry’nin direksiyon sistemi de son derece etkili, sürücünün tepkilerini çok hızlı bir şekilde algılayıp doğru cevaplar verebiliyor.
 
Neden satın alınır?
Türkiye’de 2.4 lt ve 3.5 lt olmak üzere iki farklı motor seçeneği ile satılan Camry, 53,600 Euro’dan (1.548 YTL tutarındaki diğer masraflar da bu fiyata eklenecek.) başlayan fiyatlarla Türkiye pazarında boy gösteriyor. Özellikle Toyota’yı daha önce kullanan ve memnun olan otomobil severlerin bir hayli ilgisi çeken Camry, özellikle pahalı fiyatlarıyla dikkat çeken Alman rakiplerine karşı fiyat avantajı sağlıyor. Bu hatırı sayılır fiyat farkı markanın müdavimi olmayanları ne kadar cezbediyor? Bu tabii ki bir soru işareti… Çünkü ancak Camry’yi kullanan biri kalitesini ve konforunu anlayabilir. O yüzden Toyota ile daha önce temas etmemiş tüketicilere, Camry gibi bir otomobili mutlaka test etmelerini öneririz. Özellikle yüksek donanım seviyesi ve bu donanımı destekleyen aktif ve pasif güvenlik önlemleriyle Camry, lüks sınıf otomobiller arasında çok cazip bir alternatif olabilir.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Mart 13, 2013, 21:59:07
Bu daha fazla para gerektiriyor ama =)  Haklısınız, keşke daha çok konuşulabilse. Ancak ülkemizde Camry'nin durumu belli maalesef.

Mesela 98 model bir camry için ne dersiniz 16-20 bin tl ye rahat bulunabilecek bir araç. Amerikada satış rekorları kıran ve gerçekten çok uzun ömürlü bir araç.
Bence uzun yolculuklarda yakıt verileri de 2.0 litrelik araçlardan pek farklı olmaz.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Mart 13, 2013, 22:37:37
Toyota Camry History 1982-2012 (http://www.youtube.com/watch?v=lasLy4UEEsk#ws)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Kadir Sahin (22254) - Mart 13, 2013, 23:31:15
Camry candir ama yeni kasasi :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Mart 14, 2013, 01:15:52
Çok harika bir  araba ama biraz daha beklemem gerekiyor
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Sercan Karabulut (12685) - Mart 14, 2013, 02:53:56
Camry gerçekten kalitenin tavan yaptığı bir araçtır duruşuna bayılıyorum.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Ahmet özdoğru (24892) - Mart 14, 2013, 09:38:25
Şaheser  :alkis:
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Mart 14, 2013, 19:29:26
dolapderede özel toyota servisi vardır Uzmanlar Toyota. buraya da haber bıraktım. satmak isteyen çok nadir çıkar dedi kendileri :)
geçen sene Bahçeşehir civarında bir işim vardı. gezinirken 98 kasa camry gördüm. hemen yanına gittim sağına soluna hayran hayran bakarken bir ses
 " -  hooop birader hayırdır.
   -- benimde almak istediğim çok güzel bir araç, acaba siz satmayı düşünüyor musunuz ( usulünce sordum tabii )  :)
   -  bunu bulana kadar ne kadar bekledim bilmezsiniz. asla satmam bu aracı demişti.
vesselam camry gerçek bir keyif ve güven aracı...
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Ahmet özdoğru (24892) - Mart 14, 2013, 19:35:45
dolapderede özel toyota servisi vardır Uzmanlar Toyota. buraya da haber bıraktım. satmak isteyen çok nadir çıkar dedi kendileri :)
geçen sene Bahçeşehir civarında bir işim vardı. gezinirken 98 kasa camry gördüm. hemen yanına gittim sağına soluna hayran hayran bakarken bir ses
 " -  hooop birader hayırdır.
   -- benimde almak istediğim çok güzel bir araç, acaba siz satmayı düşünüyor musunuz ( usulünce sordum tabii )  :)
   -  bunu bulana kadar ne kadar bekledim bilmezsiniz. asla satmam bu aracı demişti.
vesselam camry gerçek bir keyif ve güven aracı...
valla Efkan bey 98 leri öle kalitesine göre pahalıda değil alınır aslında ama hem temizini bulacan bide motorun büyüklüğü insanı korkutuyor sanki ben 2.0 alacam her kafadan ses yani bilmiyorum öle bi gücün gaz pedalı beni korkutuyor yani
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Mart 14, 2013, 19:52:21
Ahmet bey 3.0 motor az yakar demek tabiki iyimserlik olur. fakat şehiriçi trafiğine çok çıkmıyorsanız ve genellikle uzun yolculuklar yapıyorsanız bence 2.0 motorla farkı az miktar olacaktır. 3.0 litre camry ile otoban kullanımında 100 km de 8 litre yakıt tüketimini yakalamak bence rahatlıkla mümkündür.
2.0 almak istediğiniz araç camry değildir diye düşünüyorum. zira camry 2.2  -  2.4 - 3.0 ve 3.5 litre motorlara sahip.
2.0 litre 98 model dolaylarında Carina larda çok güzel araçlardır. içleri ferah, atak, yakıt tüketimleri makul ve bakması camry ye göre daha uygun fiyatlıdır.
ama camry den alınan tadı vermezler haliyle.
içimde ukte kaldı; ne zaman Camry almak için kolları sıvasam gidip Subaru, Saab, Bmw, Honda gibi markalar aldım.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Ahmet özdoğru (24892) - Mart 14, 2013, 20:08:52
Efkan bey yanlış anlattım galiba pardon benim zaten 98 carinam var alırken ne laflar işittim anlatamam (klasik laflar) bide camry baksaydım neler duyardım anlamında yazmıştım tekrar pardon + carina ya iltifatlarınız içinde teşekkürler  :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Anıl Köksal Bayburt (3104) - Mart 14, 2013, 21:55:40
neden tutulmuyor bu camry modelleri ? yakıt bukadar çok mu ?

bişey daha sorayım , lexus ile camry arasında konfor farkı varmıdır  ?
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Mart 14, 2013, 22:09:47
Ahmet bey Carina fazlasıyla övgüyü hak eden bir araç. Çok kısa süreli de olsa kullanma şansım oldu. Kabini ferah, direksiyona oturma pozisyonu ideal, otomatik olmasına rağmen kuru asfaltta bile patinaj yapacak kadar da çevik.
Camry ise, mükemmel konforlu, çok güçlü, çok sessiz, ihtiyaçları  karşılayabilecek kadar donanımlı ve bana göre çok estetik kasa çizgisi olan bir araç.
Carina detaylarını sizden duymak isteriz.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Mart 14, 2013, 22:21:13
neden tutulmuyor bu camry modelleri ? yakıt bukadar çok mu ?

bişey daha sorayım , lexus ile camry arasında konfor farkı varmıdır  ?
Camry tutulmayan bir araç değil fakat ülkemizdeki vergi sistemi ve yakıt fiyatları düşünülünce fazla tercih edilmiyor. Yakıt tüketimlerini kullanıcılarından öğrenmek daha gerçekçi olur.
Lexus Toyotanın Amerikan pazarı için ürettiği markadır. Toyotadan daha konforlu ve donanımlı oldukları söylenebilir.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Mart 15, 2013, 11:42:43
Lexus toyotanın üst segment markasıdır.Toyotanın Türkiyeye gelmiş en lüx aracı camry dir.Oysa camry toyotanın d sınıf aracı ve normal bir araçtır.Mercedes,BMW lere kafa tutacak araçalrı avalon ve üstüdür.Lexsus ise super lüx araç sınıfı tüketici gurubunu hedef alır.Ferrraiye kafa tutacak araçları olduğu gibi mercedes s600 e rakip araçlarıda mevcuttur.Türkiyede Lexus nerede ise yok denecek kadar azdır.En büyük sebep vergi sistemdir.
İkinci el v6 ararken  http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=44327.0 (http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=44327.0)        seçeneklerim arasında gs300 de vardı.Ancak ben hala cmry için bekliyorum.Kısmetse bu yaz olur umarım.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Mart 15, 2013, 20:05:18
Lexus toyotanın üst segment markasıdır.Toyotanın Türkiyeye gelmiş en lüx aracı camry dir.Oysa camry toyotanın d sınıf aracı ve normal bir araçtır.Mercedes,BMW lere kafa tutacak araçalrı avalon ve üstüdür.Lexsus ise super lüx araç sınıfı tüketici gurubunu hedef alır.Ferrraiye kafa tutacak araçları olduğu gibi mercedes s600 e rakip araçlarıda mevcuttur.Türkiyede Lexus nerede ise yok denecek kadar azdır.En büyük sebep vergi sistemdir.
İkinci el v6 ararken  http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=44327.0 (http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=44327.0)        seçeneklerim arasında gs300 de vardı.Ancak ben hala cmry için bekliyorum.Kısmetse bu yaz olur umarım.
Mehmet Ali bey;
Yazı beklemenizin sebebi, satışta daha fazla araç olma olasılığı mı ? Yada henüz gönlünüze göre bulamadınız mı ?
Siz 3,5 Camry arıyordunuz hatırladığım kadarıyla. Yanılıyor muyum, yada fikriniz değişti mi. 2005-2006 3,0 litre olanlar sizce nasıldır ? Ben 98-00 ve 2005-2006 modeller arasında git gel yapıyorum. Hangisi temiz çıkarsa alırım diye düşünüyorum.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Mart 15, 2013, 22:36:12
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-satilik-98-model-otomatik-toyota-camry-3.0-gx-47013061/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-satilik-98-model-otomatik-toyota-camry-3.0-gx-47013061/detay)

ilandaki aracı tanıyan arkadaş var mı acaba ?
Aracın yüksek km de olmasından ötürü biraz endişeliyim. araç için telefonda görüştüm. ikinci sahibiymiş ve 2008 yılına kadar Sonkar servisinde bakımları yapılmış. 252.000 km genel bir değerlendir olarak tercih edilmemesi gereken bir km midir ?
Acele etmeyip bekleyim de diyorum. daha fazla paraya daha temiz de almaya razıyım ama araç yok :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Hakkı Saygılı (276) - Mart 16, 2013, 11:28:33
neden tutulmuyor bu camry modelleri ? yakıt bukadar çok mu ?

bişey daha sorayım , lexus ile camry arasında konfor farkı varmıdır  ?

Tutulmuyor demeyelim zira Toyota hiç bir zaman Camry'nin arkasında durmadı ki... Yetkili servisler bile Camry konusunda çok az şey biliyorlar.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Tahir Bilgin (16980) - Mart 16, 2013, 11:29:37
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-orijinal-bakimli-ve-cok-temiz-86862802/deta (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-orijinal-bakimli-ve-cok-temiz-86862802/deta)

Bakmışınızdır mutlaka, sahibi ayrıntılı anlatmış, epeydir satışta, temiz görünüyor..

İmkan bulursanız almadan önce yüklü olarak uzun yolda denemenizde fayda var diye düşünüyorum(satın alınacak araba için zor tabi, bir arkadaşta falan olursa ancak olabilir). Dört kademeli otomatik şanzıman performans açısından değişik gelebilir.(uzun yolda)

Bende Carina var(şanzıman Camry ile benzer özelliklerde), ilk uzunyol(Ankara-Amasra otoyoldan) dönüşünde ustama uğradım, şanzıman ın pedal tepkilerinin iyi olmadığını ve bir problem  var galiba diye anlatmamı dinledikten sonra, bir problem yok herşey normal, benim araç da aynı dedi. aracı 98 Camry..(ben hiç kullanmadım)

Uzun yolda, önümdeki dizel/manuel bir aracın(2 arkadaş gitmiştik) hızlanmalarına uyum sağlamak istemem belki beni rahatsız etmiştir bilemiyorum, biçok defa 3. vitese alma(el ile, kendisi değiştirmesi için çok basmak gerekiyor, küçük ayak hareketleri de yeterli gelmedi) ihtiyacı hissettim, özellikle yokuşlarda..

Umarım istediğiniz gibi bir araç bulursunuz..
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Mart 16, 2013, 14:37:11
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-orijinal-bakimli-ve-cok-temiz-86862802/deta (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-orijinal-bakimli-ve-cok-temiz-86862802/deta)

Bakmışınızdır mutlaka, sahibi ayrıntılı anlatmış, epeydir satışta, temiz görünüyor..

İmkan bulursanız almadan önce yüklü olarak uzun yolda denemenizde fayda var diye düşünüyorum(satın alınacak araba için zor tabi, bir arkadaşta falan olursa ancak olabilir). Dört kademeli otomatik şanzıman performans açısından değişik gelebilir.(uzun yolda)

Bende Carina var(şanzıman Carmy ile benzer özelliklerde), ilk uzunyol(Ankara-Amasra otoyoldan) dönüşünde ustama uğradım, şanzıman ın pedal tepkilerinin iyi olmadığını ve bir problem  var galiba diye anlatmamı dinledikten sonra, bir problem yok herşey normal, benim araç da aynı dedi. aracı 98 Carmy..(ben hiç kullanmadım)

Uzun yolda, önümdeki dizel/manuel bir aracın(2 arkadaş gitmiştik) hızlanmalarına uyum sağlamak istemem belki beni rahatsız etmiştir bilemiyorum, biçok defa 3. vitese alma(el ile, kendisi değiştirmesi için çok basmak gerekiyor, küçük ayak hareketleri de yeterli gelmedi) ihtiyacı hissettim, özellikle yokuşlarda..

Umarım istediğiniz gibi bir araç bulursunuz..
iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.
linki açamadım ama tahmin ettiğim araçtır.Ankara'da bej renk,220.000km civarında,toyan bakımlı,lpg li...
lpg siz olsa ciddi olarak ilgilenebilirdim.
98 Camry kısa süreli kullandım. Bahsettiğiniz sorunları camry de hissetmedim, güçlü motorundan diye düşünüyorum.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Tahir Bilgin (16980) - Mart 16, 2013, 16:04:33
Evet, tahmin ettiğiniz araç, link in en sonundaki detay ın y si kopyalanmamış..
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Mart 25, 2013, 23:50:03
İlkbaharda satılık Camry sayısı artacaktır umuduyla...
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Ümit Sakarya (26511) - Mart 26, 2013, 01:48:51
Tekrardan bir camry sahibi daha oldum. 2004 3.0 v6 dan sonra 2006 3.5 v6 nasip oldu. Bu arabanın keyfine diyecek yok. Özellikle benim gibi şanslı olup temizine sahipseniz değiştirmeyi uzun süre düşünmezsiniz gibime geliyor. Bugün pasta ve cila yapıldı. Bu hafta içinde ise camlara film uygulaması yaptıracağım. Ve kafama yatan bir sistem olursa lpg illaki taktıracağım. Saygılar...
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Mart 26, 2013, 02:28:47
Tekrardan bir camry sahibi daha oldum. 2004 3.0 v6 dan sonra 2006 3.5 v6 nasip oldu. Bu arabanın keyfine diyecek yok. Özellikle benim gibi şanslı olup temizine sahipseniz değiştirmeyi uzun süre düşünmezsiniz gibime geliyor. Bugün pasta ve cila yapıldı. Bu hafta içinde ise camlara film uygulaması yaptıracağım. Ve kafama yatan bir sistem olursa lpg illaki taktıracağım. Saygılar...
Ümit bey aracınızı iyi günlerde, keyifle kullanmanızı temenni ederim. Hayırlı olsun.
Sizden bol bol Camry yorumları almayı umuyoruz.
Hem 3.0 litrelik 2004 Camry' niz, hem de 3.5' lik yeni Camry' niz hakkında :)...
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Mart 26, 2013, 23:41:31
Toyota Camry orijinal lastik ölçüleri ;

http://www.sizemytires.com/make/toyota/camry (http://www.sizemytires.com/make/toyota/camry)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Ahmet Sivari (12602) - Mart 27, 2013, 00:56:54
Tekrardan bir camry sahibi daha oldum. 2004 3.0 v6 dan sonra 2006 3.5 v6 nasip oldu. Bu arabanın keyfine diyecek yok. Özellikle benim gibi şanslı olup temizine sahipseniz değiştirmeyi uzun süre düşünmezsiniz gibime geliyor. Bugün pasta ve cila yapıldı. Bu hafta içinde ise camlara film uygulaması yaptıracağım. Ve kafama yatan bir sistem olursa lpg illaki taktıracağım. Saygılar...
ümit bey aracınız hayırlı olsun çok keyifli bir araba ayrıca lpg için prins tavsiye olunur
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Ümit Sakarya (26511) - Mart 27, 2013, 01:21:46
2004 Camry hakkında ilk sözüm süspansiyonunun daha yumuşak olduğu olur. 2006 model de biraz daha sert bir süspansiyon var. Ama araç zaten dışarıdan bakınca da gayet sert duruyor. İki araç ta ivmelenme konusunda çok başarılı. Tabii ki 277 hp biraz daha üstün. İç aksam bana göre her iki araçta da çok sade. 2006 modelde direksiyondan kumanda edilebilen klima çok bir fark yaratmıyor. 2004 modelin şanzumanı hakkında tam bir fikir yürütemeyeceğim. Yalnız 2006 modelde vites geçişleri sanki daha yumuşak. Ayrıca 6 ileri a/t yakıt konusunda gerçekten aracı güzel bir yere getirmiş. Araç şu an 12L/100km civarında yakıyor. Yumuşak kullanımda bu daha aşağı çekilebilecek bir değer olduğunu düşünüyorum. Ama tabii ki arada bir peşinizden gelen Insignia ile kafa bulmak isterseniz durum biraz değişebiliyor :) Benim aracım siyah renk ve 210.000 km. Diğer araç ta aynı km.lerde idi. Eğer hor kullanılmamış araçlar ise kesinlikle döşemelerinde en ufak bir sorun bile olmuyor. Aklımdayken 2006 modelin koltuk ısıtması bence çok daha başarılı. Bugün pasta cila işlemleri ve cam filmi bitti. İnanın arabayı ilk kez gören biri gelip kapısını açıp içine bakmadan edemiyor. Bir iki husus daha var iki aracın kıyaslanması için. Bence 2004 direksiyon olarak daha hafifti. Şu an düşününce 2004'teki aracın sağ tarafından çıkan anten ise gayet itici gelebilir. Ama bunların hepsi benim  kişisel görüşümdür. Başka birine çok çekici de gelebilir. Şimdilik bu kadar. Eğer fırsatım olursa yeni aracımın fotolarını da paylaşırım.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Ümit Sakarya (26511) - Mart 27, 2013, 01:25:45
ümit bey aracınız hayırlı olsun çok keyifli bir araba ayrıca lpg için prins tavsiye olunur

İşin açıkçası lpg konusunda burada güvendiğim bir arkadaşım var. Infınıty, Porsche, Jaguar ve Chrysler türü büyük motorlu araçlara montaj yaptı. Kendisinde 3.0 A4 var. Ve size garip gelecek ama bu araçların hepsinde Atiker kullandı. Şu an hiçbir araçta sıkıntı yok. Kendisi zaten makina mühendisi. Gönlüm işin açıkçası montajdaki başarısından dolayı bu arkadaştan yana.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Mart 27, 2013, 16:56:29
2004 Camry hakkında ilk sözüm süspansiyonunun daha yumuşak olduğu olur. 2006 model de biraz daha sert bir süspansiyon var. Ama araç zaten dışarıdan bakınca da gayet sert duruyor. İki araç ta ivmelenme konusunda çok başarılı. Tabii ki 277 hp biraz daha üstün. İç aksam bana göre her iki araçta da çok sade. 2006 modelde direksiyondan kumanda edilebilen klima çok bir fark yaratmıyor. 2004 modelin şanzumanı hakkında tam bir fikir yürütemeyeceğim. Yalnız 2006 modelde vites geçişleri sanki daha yumuşak. Ayrıca 6 ileri a/t yakıt konusunda gerçekten aracı güzel bir yere getirmiş. Araç şu an 12L/100km civarında yakıyor. Yumuşak kullanımda bu daha aşağı çekilebilecek bir değer olduğunu düşünüyorum. Ama tabii ki arada bir peşinizden gelen Insignia ile kafa bulmak isterseniz durum biraz değişebiliyor :) Benim aracım siyah renk ve 210.000 km. Diğer araç ta aynı km.lerde idi. Eğer hor kullanılmamış araçlar ise kesinlikle döşemelerinde en ufak bir sorun bile olmuyor. Aklımdayken 2006 modelin koltuk ısıtması bence çok daha başarılı. Bugün pasta cila işlemleri ve cam filmi bitti. İnanın arabayı ilk kez gören biri gelip kapısını açıp içine bakmadan edemiyor. Bir iki husus daha var iki aracın kıyaslanması için. Bence 2004 direksiyon olarak daha hafifti. Şu an düşününce 2004'teki aracın sağ tarafından çıkan anten ise gayet itici gelebilir. Ama bunların hepsi benim  kişisel görüşümdür. Başka birine çok çekici de gelebilir. Şimdilik bu kadar. Eğer fırsatım olursa yeni aracımın fotolarını da paylaşırım.
Ümit bey, keyfinize diyecek yok doğrusu :)
Sizden özellikle 2004 modelle ilgili detay almak isterim. 98-00 model veya 2003-2005 model Camry bakıyorum. Az bulunan araçlar olduğundan bazen bulduğum çok para istiyor, bazen uygun ama bakımsız oluyor v.s.
Benim Camry de aradığım tam anlamıyla Amerikan aracı konforu. Bundan ötürü 98 veya 2005 modellere yöneldim. Sadece 98 modelini kısa süreli kullandım ve hayran kaldım araca. Ayrıca 2004 Camry nizle benzin ve lpg tüketimlerinizi de paylaşırsanız çok sevinirim. Yolunuz açık olsun...
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Mart 27, 2013, 17:45:03
Amerika' da Camry ile gezinti... ( 97-02 arası camry)
Sony Cyber-Shot DSC-WX9 Video Test 1080i HD Toyota Camry 97 (http://www.youtube.com/watch?v=fFiQZyjs7aI#ws)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Ahmet Sivari (12602) - Mart 27, 2013, 22:18:36
İşin açıkçası lpg konusunda burada güvendiğim bir arkadaşım var. Infınıty, Porsche, Jaguar ve Chrysler türü büyük motorlu araçlara montaj yaptı. Kendisinde 3.0 A4 var. Ve size garip gelecek ama bu araçların hepsinde Atiker kullandı. Şu an hiçbir araçta sıkıntı yok. Kendisi zaten makina mühendisi. Gönlüm işin açıkçası montajdaki başarısından dolayı bu arkadaştan yana.
ümit bey eğer lpg de işçiliğin kaliteli plduğuna eminseniz korkmayın.işçilik bazen markanın önüne geçebiliyor
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Ümit Sakarya (26511) - Mart 28, 2013, 14:00:59
Ümit bey, keyfinize diyecek yok doğrusu :)
Sizden özellikle 2004 modelle ilgili detay almak isterim. 98-00 model veya 2003-2005 model Camry bakıyorum. Az bulunan araçlar olduğundan bazen bulduğum çok para istiyor, bazen uygun ama bakımsız oluyor v.s.
Benim Camry de aradığım tam anlamıyla Amerikan aracı konforu. Bundan ötürü 98 veya 2005 modellere yöneldim. Sadece 98 modelini kısa süreli kullandım ve hayran kaldım araca. Ayrıca 2004 Camry nizle benzin ve lpg tüketimlerinizi de paylaşırsanız çok sevinirim. Yolunuz açık olsun...

Yakıt konusu herkesin malumu kullanım stiline göre çok değişken. Ama ben size şöyle diyeyim. Gerektiğinde gazlayıp normal vakitlerde 90-100 giderseniz 2004 model olanda ş.içi-ş.dışı karışıkta ben lpg'de 29 krş  yanı ort 12-14L/100km rakamını bu araçta yakalamıştım. Lpg fiyatını tam hatırlamadığım için litre bazında kesin söyleyemedim. Ama 2 Liranın üzerinde idi. Bugün 3.5'luğa da lpg takılıyor. Yakıt konusunda bu araçla ılgili de bilgi vermeye çalışırım. Bu arada konfor bazında iki araçta birbirini aratmaz emin olabilirsiniz. Sadece ilk başta dediğim gibi bu aracın süpansiyonu biraz daha sert. Ama yalıtım bence gayet iyi. Ve şunu kesinlikle söylemeliyim ki 2006 sonrası daha bi bakılası ve daha erkeksi :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Mart 30, 2013, 21:31:26
Yukarıdaki videoda motorun sesinin farkındasınız değil mi ? 6 tane silindir birbiriyle boğuşuyor  :D
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Mart 31, 2013, 16:07:03
Ümit bey mutlaka resim bekliyoruz.Bu arada profil bilgileriniz tam değil  kocaeliye yakınmısınız.Yakın ise görüşmek isterim.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Nisan 08, 2013, 11:02:25
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-kamu-calisanindan-70-binde-otomatik-vites-kazasiz-garaj-arabasi-120875037/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-kamu-calisanindan-70-binde-otomatik-vites-kazasiz-garaj-arabasi-120875037/detay)

Gerçekten nadir bir araca benziyor. Böyle olunca da fiyat astronomik oluyor malesef. Birde İstanbul - Samsun git gel yapmak...  :(
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Kadir Sahin (22254) - Nisan 08, 2013, 11:20:56
2002-2006 arasi camry cekti canim :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Nisan 08, 2013, 11:23:18
2002-2006 arasi camry cekti canim :)
Ağzımız tatlansın diyorsunuz...  :D
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Kadir Sahin (22254) - Nisan 08, 2013, 11:25:39
Ağzımız tatlansın diyorsunuz...  :D

Bu aralar arayistayim. Hayirlisi diyelim. 2002-2006 model arasi 2.4Q bakiyorum. Dis gorunuz olarak cok hosuma gitmiyor ama ici tam benlik.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Nisan 08, 2013, 11:31:58

Bu aralar arayistayim. Hayirlisi diyelim. 2002-2006 model arasi 2.4Q bakiyorum. Dis gorunuz olarak cok hosuma gitmiyor ama ici tam benlik.
Umarım güzel bir tane bulursunuz. Yaşadığınız yerde seçenekler çoktur diye düşünüyorum.
Bende şu 98-00 arası ince kasalı Camry lere bayılıyorum. Bir türlü becerip alamadım. Ne hikmetse hep şehir dışından çıkıyor ayrıca...
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Nisan 08, 2013, 16:25:55
KG' den gönderelim bir tane :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Tahir Bilgin (16980) - Nisan 09, 2013, 09:20:47
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-kamu-calisanindan-70-binde-otomatik-vites-kazasiz-garaj-arabasi-120875037/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-kamu-calisanindan-70-binde-otomatik-vites-kazasiz-garaj-arabasi-120875037/detay)

Gerçekten nadir bir araca benziyor. Böyle olunca da fiyat astronomik oluyor malesef. Birde İstanbul - Samsun git gel yapmak...  :(

İlandaki tüketim değerleri doğru olabilir mi? bana imkansız gibi geldi. Diğer Camry ilanlarının teknik değerlerinde 16.2/8.7 (Benzin) yazıyor. İlandaki değerler olsa olsa LPG de tüketim miktarına eşdeğer gibi..
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Nisan 09, 2013, 10:35:07
İlandaki tüketim değerleri doğru olabilir mi? bana imkansız gibi geldi. Diğer Camry ilanlarının teknik değerlerinde 16.2/8.7 (Benzin) yazıyor. İlandaki değerler olsa olsa LPG de tüketim miktarına eşdeğer gibi..
Bence de fazla iyimser rakamlar. Litre olarak İstanbul'da şehir içi benzin tüketimi 14-16 litre dolaylarında. Bu kullanıcılardan ve servislerden aldığım bilgidir.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Tahir Bilgin (16980) - Nisan 09, 2013, 18:18:46
Bence de fazla iyimser rakamlar. Litre olarak İstanbul'da şehir içi benzin tüketimi 14-16 litre dolaylarında. Bu kullanıcılardan ve servislerden aldığım bilgidir.

Araç zaten 28.03.2013 de el değiştirmiş.!!!  (e-devlet araç sorgulama)..
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Nisan 09, 2013, 19:50:12
Araç zaten 28.03.2013 de el değiştirmiş.!!!  (e-devlet araç sorgulama)..
Tahir bey çok ilginç bir sorgulama biçimi. Lütfen detaylarını paylaşır mısınız ? Nasıl yapılır ?
Ayrıca edevlet şifremi kaybettim :(
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Tahir Bilgin (16980) - Nisan 09, 2013, 20:57:29
Tahir bey çok ilginç bir sorgulama biçimi. Lütfen detaylarını paylaşır mısınız ? Nasıl yapılır ?
Ayrıca edevlet şifremi kaybettim :(
Bir ara şifreniz olduğuna göre bakmışsınızdır muhakkak, Araç sorgulama bölümünden plaka giriyorsunuz, aracın marka, model, yılı, sahiplik belge tarihi, renk, çalıntı mı, hak mahrumiyeti varmı gibi bilgilerini görüyorsunuz..
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Nisan 14, 2013, 12:57:05
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sahibinden-amerikan-kasa-honda-accord-115170031/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sahibinden-amerikan-kasa-honda-accord-115170031/detay)

Honda Accord' ların bu modellerini de çok beğeniyorum. Kendimce Camry' ye alternatif olabilir diye düşünüyorum. Tabi 3.0 litrelik Amerikan kasa olacak... Birde 200.000 km altında ve bakımlı bulmak oldukça zor, Camry den daha zor...
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Ertan Kara (18978) - Nisan 14, 2013, 13:08:53
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sahibinden-amerikan-kasa-honda-accord-115170031/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sahibinden-amerikan-kasa-honda-accord-115170031/detay)

Honda Accord' ların bu modellerini de çok beğeniyorum. Kendimce Camry' ye alternatif olabilir diye düşünüyorum. Tabi 3.0 litrelik Amerikan kasa olacak... Birde 200.000 km altında ve bakımlı bulmak oldukça zor, Camry den daha zor...
Valla 3.0 motor bizim ülkemizde biraz zor gibi görünüyor.Tüplü falan kullanırım diye düşünmektense daha düşük hacimli bir motoru alıp rahat kullanmak daha mantıklı.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Osman Banzar (19531) - Nisan 14, 2013, 13:43:42
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sahibinden-amerikan-kasa-honda-accord-115170031/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sahibinden-amerikan-kasa-honda-accord-115170031/detay)

Honda Accord' ların bu modellerini de çok beğeniyorum. Kendimce Camry' ye alternatif olabilir diye düşünüyorum. Tabi 3.0 litrelik Amerikan kasa olacak... Birde 200.000 km altında ve bakımlı bulmak oldukça zor, Camry den daha zor...

Efkan Bey büyük motorlu araçlara ilginiz var galiba. 3.0 güzel de yakıt olarak üzmez mi sizi de bizi de = )
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Ertan Kara (18978) - Nisan 14, 2013, 14:32:17
Efkan Bey büyük motorlu araçlara ilginiz var galiba. 3.0 güzel de yakıt olarak üzmez mi sizi de bizi de = )
Benzin satanlar hariç kimseyi sevindirmez  :D
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Nisan 14, 2013, 15:03:33
Efkan Bey büyük motorlu araçlara ilginiz var galiba. 3.0 güzel de yakıt olarak üzmez mi sizi de bizi de = )
Yakıt üzücü tabiki. Ayrıca üzüntüme ortak olduğunuz için de çok teşekkür ederim  :D
Osman bey, şehir içi az araç kullanıyorum. Hele ki İstanbul da zaten şehirde araç kullanmak eziyet. Yola çıkınca en 1500-2000 km yol gideceğim uzun yolculuk arabası arıyorum. Bahsettiğim kullanım tipi için 3.0 litre motor aşırı müsrif olmayacaktır diye düşünüyorum.
Birde V tipi ve büyük motorları "Seviyorum"  :) Bu sevgime mantıksal yaklaşmak istemiyorum...
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Ertan Kara (18978) - Nisan 14, 2013, 15:06:29
Birde V tipi ve büyük motorları "Seviyorum"  :) Bu sevgime mantıksal yaklaşmak istemiyorum...
Para ve aşk kavramı gibi bir şey oldu.Bu durumda aşkınızın peşinden gidin  :D
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Nisan 14, 2013, 15:10:36
Para ve aşk kavramı gibi bir şey oldu.Bu durumda aşkınızın peşinden gidin  :D
Teşekkür ederim
"Seviyorum ! anlamıyor musun ? " Türk filmi repliği tadında oldu...  :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Ertan Kara (18978) - Nisan 14, 2013, 15:13:04
Teşekkür ederim
"Seviyorum ! anlamıyor musun ? " Türk filmi repliği tadında oldu...  :)
Biraz öyle ama gönül ferman dinlemiyor. :daghan: :-*
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Nisan 14, 2013, 17:32:35
Yakıt üzücü tabiki. Ayrıca üzüntüme ortak olduğunuz için de çok teşekkür ederim  :D
Osman bey, şehir içi az araç kullanıyorum. Hele ki İstanbul da zaten şehirde araç kullanmak eziyet. Yola çıkınca en 1500-2000 km yol gideceğim uzun yolculuk arabası arıyorum. Bahsettiğim kullanım tipi için 3.0 litre motor aşırı müsrif olmayacaktır diye düşünüyorum.
Birde V tipi ve büyük motorları "Seviyorum"  :) Bu sevgime mantıksal yaklaşmak istemiyorum...

Ahh o V ' ler varya :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Ertan Kara (18978) - Nisan 14, 2013, 17:36:21
Ahh o V ' ler varya :)
V'ler bize göre değil. :D
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Kadir Sahin (22254) - Nisan 15, 2013, 09:33:20
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sahibinden-amerikan-kasa-honda-accord-115170031/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sahibinden-amerikan-kasa-honda-accord-115170031/detay)

Honda Accord' ların bu modellerini de çok beğeniyorum. Kendimce Camry' ye alternatif olabilir diye düşünüyorum. Tabi 3.0 litrelik Amerikan kasa olacak... Birde 200.000 km altında ve bakımlı bulmak oldukça zor, Camry den daha zor...

Turkiyede bulabilirseniz V6 yerine Euro R almak daha mantikli,  JDM forever. :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Nisan 15, 2013, 17:47:07
Kadir Honda ile Toyotayı karşılaştırısak kararını etkiyen ne ve hangisini seçiyorsun.

Mesela Honda Accord lacak olsam teknolojik olarak ve donanım olarak camryden iyi o yüzden derim.Fakat tercihim 3,5 camry v6 olduğu içinde bana honda dan daha fazla yakın geliyor.Diğer konular aşağı yukarı iki araba da aynı
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Nisan 15, 2013, 19:06:14
3 litrelik V6 araçlardan hem bütçeme uygun, hem güzel, hem de mekanik olarak sorunsuz ne olabilir diye bugüne kadar üç araç inceledim.
İnfiniti İ30 : Özellikle şanzımanları muhakkak sorun çıkartıyor. Amerikan pazarında daha yumuşak süspansiyonlu olmaları gerektiği hakkında eleştiriler var. Yakıt 3 lite normlarının biraz üzerinde.
Honda Accord : Sorunsuz bir araç. Seviyorsanız alınır. Yakıt bir miktar fazla.
Toyota Camry : Bence her şeyi ile ideal.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Kadir Sahin (22254) - Nisan 15, 2013, 20:19:29
Bence ikiside hemen hemen ayni araclar olduklari icin kasaya bakarim hangisinin tipi hosuma giderse onu alirdim.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Nisan 15, 2013, 23:16:34
Bence ikiside hemen hemen ayni araclar olduklari icin kasaya bakarim hangisinin tipi hosuma giderse onu alirdim.

O zaman Camry'yi seçerdin abi , dimi? :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Kadir Sahin (22254) - Nisan 15, 2013, 23:39:19
O zaman Camry'yi seçerdin abi , dimi? :)

Begendigim kasalar
Camry 2006-2011 (3.5 V6)
            2012-         (3.5 V6)
Accord 1998-2002 ( 2.0)
           2003-2005 (3.0 V6)
            2013-        (3.5 V6)
Lexus GS
          2004-2011 (3.0 V6 yada 4.6 V8 )
           2012-        (2.5 V6 yada 3.5 V6)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Nisan 16, 2013, 18:04:09
Videolu anlatımlar yardımcı olacaktır...
http://www.youtube.com/user/1aauto/videos?query=toyota+camry (http://www.youtube.com/user/1aauto/videos?query=toyota+camry)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Nisan 16, 2013, 18:11:29

Begendigim kasalar
Camry 2006-2011 (3.5 V6)
            2012-         (3.5 V6)
Accord 1998-2002 ( 2.0)
           2003-2005 (3.0 V6)
            2013-        (3.5 V6)
Lexus GS
          2004-2011 (3.0 V6 yada 4.6 V8 )
           2012-        (2.5 V6 yada 3.5 V6)

Hakikaten o Lexus' daki 4.6 nedir yahu.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Nisan 16, 2013, 18:27:19
camry 2006-2011
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Kadir Sahin (22254) - Nisan 16, 2013, 18:37:20
Hakikaten o Lexus' daki 4.6 nedir yahu.
BMW M5'in kankasi :) yeni kasada GS-F olarak cikacak  :-\ dort gozle bekliyoruz. 
camry 2006-2011
Agzinin tadini biliyorsun M.Ali abi  :asikadam:
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Nisan 16, 2013, 22:09:39
2006 sonrası Camry İstanbul Ortaköy Toyota'ya sıklıkla geliyor. Sabancı Holding vs. gibi büyük şirketlerin kullandığı araçlar oluyor.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Nisan 16, 2013, 22:35:50
2006 sonrası Camry İstanbul Ortaköy Toyota'ya sıklıkla geliyor. Sabancı Holding vs. gibi büyük şirketlerin kullandığı araçlar oluyor.
Son gelen araba daha önce buradan satıldı tekrar satmak istemesi ilginç araştımak lazım
Ama daha önce çok güzel 2008 model birini kaçırdım:(
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Nisan 17, 2013, 18:33:21
sahibinden.com' da 13.000' i aşkın Toyota var da, bir tane bize göre yok  :(
Yaz gelmeden bir camry alsam, Nokian lastikleri taksam, alabildiğine uzaklara gazlasam...fena mı olurdu ?
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Kemal Aksüyek (857) - Nisan 17, 2013, 18:38:13
sıfır al sıfır
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Nisan 17, 2013, 18:46:16
:) Camry' nin sıfırı, çok bol sıfırlı.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Nisan 18, 2013, 13:19:25
1998 - 2006 model Camry' lerin otomatik şanzımanları ne markadır acaba. Aisin,ZF vb. gibi...
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Kadir Sahin (22254) - Nisan 18, 2013, 15:31:01
1998 - 2006 model Camry' lerin otomatik şanzımanları ne markadır acaba. Aisin,ZF vb. gibi...

4 ECT oldugunu biliyorum ama kim uretiyor bilemiyorum. Muhtemelen Aisin isidir cunku Toyota group'un markasi.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Nisan 23, 2013, 00:32:12
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-ilk-sahibinden-2003-model-kazasiz-gercek-127.000-km-de-122436445/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-ilk-sahibinden-2003-model-kazasiz-gercek-127.000-km-de-122436445/detay)
Bu araç hakkında ne dersiniz. Bu kasanın 2005 leri makyajlı, daha güzel. Bu araç, ilk sahibinden, servis bakımlı ve düşük km de...
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Nisan 23, 2013, 10:18:08
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-ilk-sahibinden-2003-model-kazasiz-gercek-127.000-km-de-122436445/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-ilk-sahibinden-2003-model-kazasiz-gercek-127.000-km-de-122436445/detay)
Bagaj kapağındaki logolar yok, muhtemelen boyalı. Araçta bi tatsızlık var ama anlamadım...
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Nisan 23, 2013, 12:43:39
Araba çok diri duruyor.2003 model bir araç için çokta fazla pimpirikli olmamak lazım. Bütçen müsaitse bence bak derim
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Nisan 23, 2013, 12:49:03
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-karsiyaka-oto-dan-honda-legend-3.5-v6-119707304/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-karsiyaka-oto-dan-honda-legend-3.5-v6-119707304/detay)


Bu araç için ne dersiniz. Adamla en son 14 000 e anlaştık ama son noktayı koymadık. Halen  ön koltuk hareket düğmesi eksik  ve hız göstergesi çalışmıyor. Biraz emek lazım yani
Fakat kaporta ve yürüyen aksam güzel. Motor dışardan sorunsuz gibi ama baktırmak lazım. Sizce tık para 12 ye verirse alayım mı? En çok takıldığım konu bazı bakımlar için yedek parça lazım olacak bulabilir miyim? Galerici bulursun diyor ama onun dediğinin çok önemli yok zira o satmak amacında ve buda çok normal. Araçta lpg var ama lpg siz kullanmayı düşünüyorum.
Araç 1997 model vergide sorun yok. Arabayı yakında inceledim ve çok ciddi kafamı kurcaladı.
Efkan özellikle senin fikrini merak ediyorum
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Nisan 23, 2013, 19:59:22
Mehmet Ali bey, bu araçları çok yakından incelemedim. Honda benzinli motor uzmanı bu bir gerçek.
Km göstergesi size pahalıya patlayabilir, araştırmak lazım. Motor bakımları ve şanzıman bakımları hakkında ve aracın elektrik tesisatıyla ilgili detaylı kontrol şart.
Araç eşdeğerlerinden daha ucuz. Bu bir şüphe yaratmalı. Bunun yanında düzgün bir araç ise 12 bin TL gayet de verilir.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Nisan 23, 2013, 22:42:42
Ayrıca Mazda Xedos da aradığımız tadı verecek araçlardan biridir. İzmit'te bir tane satılık var, kıyaslamak adına incelemenizi tavsiye ediyorum. 2,5 V6 motorludurlar, güneş enerjisinden aldığı elektrik gücünü stoklayan sunrof lu... enteresandır yani...
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-orjinal-mazda-xedos-9-lpg-li-122597695/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-orjinal-mazda-xedos-9-lpg-li-122597695/detay)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Nisan 26, 2013, 11:16:18
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-boya-yok-tamamen-orjinal-37.000-km-de-yok-boyle-bir-arac-122958910/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-boya-yok-tamamen-orjinal-37.000-km-de-yok-boyle-bir-arac-122958910/detay)
Mehmet Ali bey, bu araç tam size göre.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Nisan 26, 2013, 11:54:39
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-boya-yok-tamamen-orjinal-37.000-km-de-yok-boyle-bir-arac-122958910/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-boya-yok-tamamen-orjinal-37.000-km-de-yok-boyle-bir-arac-122958910/detay)
Mehmet Ali bey, bu araç tam size göre.
Super araç ama parası çok :(   
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Erdi Çetinbaş (7576) - Nisan 26, 2013, 11:58:15
Super araç ama parası çok :(   


Vergiside şöyle abim ::)

6.576,00 TL cık.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Nisan 28, 2013, 23:39:25
Vergiside şöyle abim ::)

6.576,00 TL cık.
Rengini beğenme miştim zaten :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Kadir Sahin (22254) - Nisan 29, 2013, 09:53:42
Vergiside şöyle abim ::)

6.576,00 TL cık.

yuuuh diyorum bu nasil bir soygun?
Rengini beğenme miştim zaten :)
Ben de hic begenmedim. Sinir disi etsinler bu araci.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Nisan 29, 2013, 23:12:21

yuuuh diyorum bu nasil bir soygun?  Ben de hic begenmedim. Sinir disi etsinler bu araci.
Kadir  honda legend için ne diyorsun ?
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Kadir Sahin (22254) - Nisan 30, 2013, 10:06:46
Kadir  honda legend için ne diyorsun ?
Bir kere baktim sonra vazgectim. :) Lexustan pahali. 2003-2006 arasi Accord heleki 3.0 V6 olursa beni kendine cekiyor :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Mayıs 02, 2013, 13:05:14
Henüz muradına ermiş bir Camry hayranı yok gibi...
Satılık ilanlarındaki fiyat dengesizliğini ben sıcak havalara bağlıyorum...Güneş'e dik açıda uzun süre maruz kalan satıcılara :-/
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Mayıs 02, 2013, 13:12:39
Camry sahipleri foruma üye olsalardı ...
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Mayıs 03, 2013, 18:22:33
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-toyota-camry-2000-model-otomatik-vites-plussunroof-123767528/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-toyota-camry-2000-model-otomatik-vites-plussunroof-123767528/detay)
Geçen hafta Büyükçekmecede 13,500 tl ye satılık ilanı olan aracı galeri almış 18,750 yapmış. Bravooooo....
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Mayıs 03, 2013, 19:34:48
Nasıl bir el frenidir bu böyle.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Fatih Koçak (11123) - Mayıs 03, 2013, 19:53:10
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-toyota-camry-2000-model-otomatik-vites-plussunroof-123767528/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-toyota-camry-2000-model-otomatik-vites-plussunroof-123767528/detay)
Geçen hafta Büyükçekmecede 13,500 tl ye satılık ilanı olan aracı galeri almış 18,750 yapmış. Bravooooo....
acaba 13.500 e mi aldılar  ::)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Mayıs 03, 2013, 21:33:49
Keşke Reno Clio seven biri olsaydım. Şimdiye çok temiz bitane bulurdum kesin.
Camry için aradığımda yada bakmaya gittiğimde adamlar sanki uzay kapsülü satıyormuşçasına ; " Bak şimdi bu arabaları tanıyormusun ki, daha önce kullandın mı ki, vs.vs. ütülemeler. Sanane kardeşim bi havalar, yok bu araba şöyle de böyleler....
Sinir harbi vesselam...
Ayrıca daha önce Saab alırken yaşadıklarım daha da vahim. " Abi bu arabalar uçak teknolojisiyle yapılıyor.... :(
ozaman kötü değil mi, araba teknolojisiyle yapılsaya....
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Kadir Sahin (22254) - Mayıs 04, 2013, 10:33:35
Keşke Reno Clio seven biri olsaydım. Şimdiye çok temiz bitane bulurdum kesin.
Camry için aradığımda yada bakmaya gittiğimde adamlar sanki uzay kapsülü satıyormuşçasına ; " Bak şimdi bu arabaları tanıyormusun ki, daha önce kullandın mı ki, vs.vs. ütülemeler. Sanane kardeşim bir havalar, yok bu araba şöyle de böyleler....
Sinir harbi vesselam...
Ayrıca daha önce Saab alırken yaşadıklarım daha da vahim. " Abi bu arabalar uçak teknolojisiyle yapılıyor.... :(
ozaman kötü değil mi, araba teknolojisiyle yapılsaya....
:rofl: :rofl: :rofl:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-toyota-camry-2000-model-otomatik-vites-plussunroof-123767528/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-toyota-camry-2000-model-otomatik-vites-plussunroof-123767528/detay)
Geçen hafta Büyükçekmecede 13,500 tl ye satılık ilanı olan aracı galeri almış 18,750 yapmış. Bravooooo....
ฺำืBence 18.750 bile gayet iyi, bakiyorumda 97-98 corolla bulamassiniz o fiyata :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Mayıs 05, 2013, 13:11:27
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-toyota-camry-2000-model-otomatik-vites-plussunroof-123767528/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-toyota-camry-2000-model-otomatik-vites-plussunroof-123767528/detay)
Geçen hafta Büyükçekmecede 13,500 tl ye satılık ilanı olan aracı galeri almış 18,750 yapmış. Bravooooo....
Efkan peki bu aracı neden gözden kaçırdık.Sahibnden varmıydı tam hatırlayamadım ama resimleri güzel görünüyor. 13 750 ye ben ilgilenirdim aslında...Aklında olsun böyle bu fiyat aralığında gözüne çarpan olursa haber verirsen sevinirim.

Şu aralar honda legend leri mercek altına aldım ama tercihim camry     hondalarda yedek parça çok pahalı ve legendi tanıyan usta çok az.Tanıdığını söyleyen ise sürü ile :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Kadir Sahin (22254) - Mayıs 05, 2013, 14:52:49
Efkan peki bu aracı neden gözden kaçırdık.Sahibnden varmıydı tam hatırlayamadım ama resimleri güzel görünüyor. 13 750 ye ben ilgilenirdim aslında...Aklında olsun böyle bu fiyat aralığında gözüne çarpan olursa haber verirsen sevinirim.

Şu aralar honda legend leri mercek altına aldım ama tercihim camry     hondalarda yedek parça çok pahalı ve legendi tanıyan usta çok az.Tanıdığını söyleyen ise sürü ile :)

Mali abi soyle bisi var 11.000 lira 1996 model
http://www.arabam.com/ikinciel/ilan/detay/4331120 (http://www.arabam.com/ikinciel/ilan/detay/4331120)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Kadir Sahin (22254) - Mayıs 05, 2013, 14:59:29
Buda iyi gibi duruyor ama fiyat biraz yukarda
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-4-kapi-orj.amerikan-detaylari-okuyun-acil-satilik-fiyat-dustu-122154559/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-4-kapi-orj.amerikan-detaylari-okuyun-acil-satilik-fiyat-dustu-122154559/detay)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Mayıs 05, 2013, 21:07:03
Aracın fotoğrafları çok kötü görünüyordu. Yine arayıp konuştum satıcıyla. Çok ikircikli konuştu. Var mı sorun daha der demez saçma cevaplar veriyordu. Bende ilgilenmedim. Ama baksaydım keşke dedim bende.
Haberleşiriz karşılıklı...
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Mayıs 17, 2013, 22:13:45
Arkadaşlar bize çağrı yapıyorlar. Alalım şu arabayı da havamız olsun :))
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-lexus-sabanci-ailesinin-turkiye-ye-getirdigi-makam-araci-124854094/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-lexus-sabanci-ailesinin-turkiye-ye-getirdigi-makam-araci-124854094/detay)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Mayıs 17, 2013, 22:28:09
Arkadaşlar bize çağrı yapıyorlar. Alalım şu arabayı da havamız olsun :))
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-lexus-sabanci-ailesinin-turkiye-ye-getirdigi-makam-araci-124854094/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-lexus-sabanci-ailesinin-turkiye-ye-getirdigi-makam-araci-124854094/detay)

Fiyatı çok fazla değil mi ?
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Mayıs 18, 2013, 14:27:06
Hepimizin parasını toplasak üstüne de topladığımız kadar kredi çeksek alabiliriz hehehhehehe
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Mayıs 22, 2013, 16:12:42
Geçen gün bir Ford Servis Danışmanıyla tanıştım. Lafı Camry e getirdim. Oda ne,...5 ay öncesine kadar 2001 model Toyota Camry aracı varmış. Ve satmış aracını. Çok güzel araba diye diye bitiremedi. Bende arıyorum deyince de bulman imkansız dedi :((  moralım bozuldu...
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Mayıs 22, 2013, 22:35:25
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-1999-honda-accord-3.0-v6-amerikan-versiyon-125302575/detay/ (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-1999-honda-accord-3.0-v6-amerikan-versiyon-125302575/detay/)

Nasıl abilerim :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Mayıs 22, 2013, 22:41:29
Bu arabayı daha önce inceledim ama 23 bin fazla.Araç dışardan bakınca temiz duruyor ama 23 bin etmez bence.Ben legend bakıyorum diğer yandan.Ama bakarken araca proje aracı gözüyle bakıyorum.Kocaelide ufak trefek sorunu olan bir tane var.Alper ile gidip baktık ama beklemedeyim çünkü önceliğim camry
n
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Mayıs 22, 2013, 22:53:56
Bunu vitrin ilanlarında gördüm abi. Hakikaten dışarıdan temiz gözüküyor.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Selçuk Pakaki (18052) - Mayıs 22, 2013, 22:56:54
Bunu vitrin ilanlarında gördüm abi. Hakikaten dışarıdan temiz gözüküyor.
Mustafa sen olsan bu arabaya 23 verirmisin:) ben olsam vermem. 2003-2004 2.4 vvti camryler o civarda tek tük görüyorum:)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Kadir Sahin (22254) - Mayıs 22, 2013, 22:58:49
Bence fiyat cok. M.Ali Honda bakiyorsan G7 bak derim. Buaralar kafaya cok taktim Temiz bir G7 accord 3.0 V6
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Mayıs 22, 2013, 22:59:12
Verilmez :) . Camry 'lerin 2003-2004 leri çok iyi . 2007 sonrası ayrı zaten  :D
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Mayıs 23, 2013, 00:32:03
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-saab-saab-9.5-2.3t-aero-premier-2-124870536/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-saab-saab-9.5-2.3t-aero-premier-2-124870536/detay)
Proje aracından kasıt, güçlü, dayanıklı ve modifiye edilmeye açık araç ise eğer Saab 9.5 aero bu işe çok uygundur. Kullandığım, gücünü ve kalitesini yakından tanıdığım araçlardır.
Ama Camry tadı bir başkadır.
İlan kasaya örnek olsun diyedir...
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Mayıs 23, 2013, 10:18:41
Benim için konfor ve güç önemli ,öyle gösteriş filan değil.Zaten bu yüzden mercedes bana itici geliyor.Mercedes çok dikkat çekiyor.Proje racı derken bazen dışardan ufak tefekleri olan fakat yürüyen aksam ve şasi ve motor sorunun pek olmayan çok güzel araçlar yakalanabiliyor.Mesela bir legend var.Aracın motoru çok iyi,kasada ciddi bir hasar yok ancak keyfe keder boyanabilir ki alırsam mutlaka boyarım.döşemeler iyi durumda ama koltuk kumanda düğmelerinden ikisi düşmüş.Yani koltuk elekronik bakım görmüş belli ve elden geçmesi lazım.Gösterge çalışmıyor ancak sorun panelde mi kablolarda mı bilmiyorum.Araç için istenen para 15 yazmış 13 e iner.Üstüne 3-5 bin masrafla uzun süre kullanılır.Yapılcak masrafın büyük bölümü boya ve lpg takılacaksa.

Bakalım şeytan dürtmeye başladı bile yeni corolla için :)


Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Mayıs 23, 2013, 14:23:35
Yeni Corolla hakikaten olay. Bakalım nasıl bir araç olacak .
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Mayıs 23, 2013, 17:46:32
Saab algısıyla Mercedes algısı birbirinden çok farklıdır. Mercedes bikere susurluk aracıdır ve irite edicidir; daha ne olsun değil mi ?
Saab İsveç' li bir beyefendidir. Sosyal Demokrat normlara göre üretilmiş, insan odaklı bir yol arkadaşıdır :)
Aslında herkes sevdiği araca kendi kimlik biçer...
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Mayıs 24, 2013, 16:47:12
Yeni bir Lexus ilanı var.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-lexus-toyota-lexus-ls400-125934557/detay/ (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-lexus-toyota-lexus-ls400-125934557/detay/)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Mayıs 25, 2013, 09:30:36
Yeni bir Lexus ilanı var.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-lexus-toyota-lexus-ls400-125934557/detay/ (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-lexus-toyota-lexus-ls400-125934557/detay/)
Super araç ya :) Tam benlik ama 42 000 yüksek bütçe.Araba değebilir ama bize uymaz.Bu arada Legend ile benzerliği dikkatimi çekti.
1997 Honda Legend.

Saab algısıyla Mercedes algısı birbirinden çok farklıdır. Mercedes bikere susurluk aracıdır ve irite edicidir; daha ne olsun değil mi ?
Saab İsveç' li bir beyefendidir. Sosyal Demokrat normlara göre üretilmiş, insan odaklı bir yol arkadaşıdır :)
Aslında herkes sevdiği araca kendi kimlik biçer...
Saabın kalitesini biliyorum.Benim saabım olmadı ama olan arkadaşlar var ve memnunlar.Ancak Saab benim listemde değil yazık ki.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Mayıs 25, 2013, 10:14:32
Super araç ya :) Tam benlik ama 42 000 yüksek bütçe.Araba değebilir ama bize uymaz.Bu arada Legend ile benzerliği dikkatimi çekti.
1997 Honda Legend.
Saabın kalitesini biliyorum.Benim saabım olmadı ama olan arkadaşlar var ve memnunlar.Ancak Saab benim listemde değil yazık ki.

Fiyat gerçekten çok . Lexus olmadığı için adam piyasayı bilmiyor her halde.  :D 42000 TL ' ye 2007-2008 Camry alınır.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Mayıs 28, 2013, 15:17:54
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-99-toyota-camry-3.0-gx-otomatik-ilk-sahibinden-orjinal-126404997/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-99-toyota-camry-3.0-gx-otomatik-ilk-sahibinden-orjinal-126404997/detay)
Bu araç 1 ay önce verilen ilan bilgilerine göre 109.000 km idi. Şimdi 158.000 km olmuş (!). Yani aslında olmamış kafasına göre yazmış adam. Daha yakın tahminle geçen ayda bu araç 158.000 idi, 109.000 değil...
Bu ara fiyatlar 10.000 TL ye kadar artmış. Balon fiyatlı araba dolu, hiç bulaşmamak lazım.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Haziran 02, 2013, 19:37:23
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-ilk-sahibinden-2003-model-kazasiz-gercek-127.000-km-de-122436445/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-ilk-sahibinden-2003-model-kazasiz-gercek-127.000-km-de-122436445/detay)
Bu güzel bir araca benziyor...
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Haziran 02, 2013, 19:39:25
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-99-toyota-camry-3.0-gx-otomatik-ilk-sahibinden-orjinal-126404997/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-99-toyota-camry-3.0-gx-otomatik-ilk-sahibinden-orjinal-126404997/detay)
Bu araç 1 ay önce verilen ilan bilgilerine göre 109.000 km idi. Şimdi 158.000 km olmuş (!). Yani aslında olmamış kafasına göre yazmış adam. Daha yakın tahminle geçen ayda bu araç 158.000 idi, 109.000 değil...
Bu ara fiyatlar 10.000 TL ye kadar artmış. Balon fiyatlı araba dolu, hiç bulaşmamak lazım.
işte bundan bahsediyorum; iki araç aynı dikkatinize.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-toyota-camry-3.0-gx-105133623/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-toyota-camry-3.0-gx-105133623/detay)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-99-toyota-camry-3.0-gx-otomatik-ilk-sahibinden-orjinal-126404997/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-99-toyota-camry-3.0-gx-otomatik-ilk-sahibinden-orjinal-126404997/detay)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Tombak (16588) - Haziran 02, 2013, 19:48:31
Aslında anormallik yok bence ilk ilan Kasım 2012 ikincisi 27 mayıs 2013 6 ayda 50 bin km yapılabilir.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Murat Polat (22937) - Haziran 02, 2013, 19:59:08
Camry düşünenler için ufak bir önerim var, 2.4lük olanları tercih etmeyin hem 2003-2006 ve 2006 sonrasında (özellikle 2006 sonrası) çünkü araçlar o motor ile seri olmuyorlar.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Tombak (16588) - Haziran 02, 2013, 21:04:15
Oldumu 3.5 olacak değil mi? Amiral gemisi hesabı. ;)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Haziran 03, 2013, 00:09:19
Özellikle 98-00 modellerle ilgileniyorum. 03-06 olanlarda çok güzel bence. 06 sonrası Amerikan konforu pek yok. Camry deyince arabanın kasası kayık gibi salınacak, esneyecek.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Haziran 03, 2013, 00:24:01
Özellikle 98-00 modellerle ilgileniyorum. 03-06 olanlarda çok güzel bence. 06 sonrası Amerikan konforu pek yok. Camry deyince arabanın kasası kayık gibi salınacak, esneyecek.

Efkan abi , bence Camry 2007 den sonra başlıyor. 

Ama dediğin 2012 den sonra geçerli olur kanaatimce.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Haziran 03, 2013, 00:46:01
Efkan abi , bence Camry 2007 den sonra başlıyor. 

Ama dediğin 2012 den sonra geçerli olur kanaatimce.
2007 sonrası iyileştirilmiştir mutlaka ama gönlüm eskiden yana:) Olmazsa gerçek Amerikanlara bakacağım,
http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=120817493 (http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=120817493)
Enfes değil mi :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Emrah Çağlar (17108) - Haziran 03, 2013, 02:08:05
2007 sonrası iyileştirilmiştir mutlaka ama gönlüm eskiden yana:) Olmazsa gerçek Amerikanlara bakacağım,
http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=120817493 (http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=120817493)
Enfes değil mi :)

bunu alıp satamazsınız abiler kardeşler.. burnumu sokuyorum kusura bakmayın ama kolumu bile sokasım geldi bu meseleye :D.. tr şartlarına müsait değil bence
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Haziran 03, 2013, 15:42:44
2007 sonrası iyileştirilmiştir mutlaka ama gönlüm eskiden yana:) Olmazsa gerçek Amerikanlara bakacağım,
http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=120817493 (http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=120817493)
Enfes değil mi :)

Çok iyi ya.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Haziran 04, 2013, 20:54:32
Zaten bu araç satılmak için alınmaz ki
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Emrah Çağlar (17108) - Haziran 04, 2013, 22:54:49
Dogru  :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Haziran 05, 2013, 13:45:21
işte bundan bahsediyorum; iki araç aynı dikkatinize.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-toyota-camry-3.0-gx-105133623/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-toyota-camry-3.0-gx-105133623/detay)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-99-toyota-camry-3.0-gx-otomatik-ilk-sahibinden-orjinal-126404997/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-99-toyota-camry-3.0-gx-otomatik-ilk-sahibinden-orjinal-126404997/detay)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-99-toyota-camry-3.0-gx-otomatik-ilk-sahibinden-orjinal-127361986/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-99-toyota-camry-3.0-gx-otomatik-ilk-sahibinden-orjinal-127361986/detay)
5 Haziran itibariyle ilandaki araç, zannımca 48.000 km geri geri giderek yeniden 110.000 km ye gelmiştir, bilginize  ;)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Haziran 05, 2013, 13:53:27
:)))))))))))))
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Haziran 05, 2013, 19:07:19
Camry düşünenler için ufak bir önerim var, 2.4lük olanları tercih etmeyin hem 2003-2006 ve 2006 sonrasında (özellikle 2006 sonrası) çünkü araçlar o motor ile seri olmuyorlar.

Biz 2.4'u 25000 km kullandık.  Bence gayet iyi.
Honda' dan sonra düşünüyoruz , TR'de.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Yusuf Dursun (25071) - Haziran 06, 2013, 16:19:12
daha fazla camry ye destek veren arkadaşın fotoğrafı
 :D
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Haziran 07, 2013, 12:58:10
:)))) süper. Hiç olmazsa Camry' ye biniyor.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Haziran 07, 2013, 13:03:36
Camry yada benzeri büyük motorlu aracı LPG ile kullanan oldu mu acaba ?
Servisler için Camry' ye LPG takmak cinayetle eşdeğer.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Haziran 07, 2013, 13:29:23
Camry yada benzeri büyük motorlu aracı LPG ile kullanan oldu mu acaba ?
Servisler için Camry' ye LPG takmak cinayetle eşdeğer.
Genelde büyük motorlu araçlar maddi durumu çok iyi olanlar tarafından alınır ve daha sonra düşük bütçeli diğerleri bu araçları alır ve lpg bağlatıp biner :) Bir yandan araçlara zulüm diğer yandan kızamıyorum da. Ama ben lpg yanlısı değilim zira aracın tüm ayarları şaşırıyor o zaman.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Kadir Sahin (22254) - Haziran 07, 2013, 17:25:07
Camry yada benzeri büyük motorlu aracı LPG ile kullanan oldu mu acaba ?
Servisler için Camry' ye LPG takmak cinayetle eşdeğer.

Genelde büyük motorlu araçlar maddi durumu çok iyi olanlar tarafından alınır ve daha sonra düşük bütçeli diğerleri bu araçları alır ve lpg bağlatıp biner :) Bir yandan araçlara zulüm diğer yandan kızamıyorum da. Ama ben lpg yanlısı değilim zira aracın tüm ayarları şaşırıyor o zaman.

Ekonomik gitsin diye LPG taktiracagina git dusuk motorlu bir arac al ona LPG tak. Buyuk motorlu arac alip LPG taktirmak bence de cinayet.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Tombak (16588) - Haziran 12, 2013, 23:59:30
Dün bir yabancı kanalda reklamı vardı yazılar yabancıydı youtubede bulamadım  siyah bir camry idi çok heybetli duruyordu.. can alıcı...
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet K. Şahin (26908) - Haziran 13, 2013, 00:05:27
Genelde büyük motorlu araçlar maddi durumu çok iyi olanlar tarafından alınır ve daha sonra düşük bütçeli diğerleri bu araçları alır ve lpg bağlatıp biner :) Bir yandan araçlara zulüm diğer yandan kızamıyorum da. Ama ben lpg yanlısı değilim zira aracın tüm ayarları şaşırıyor o zaman.
jaguarını lpg li kullanan fabrika sahibini bizzat biliyorum.
tasarruf sınır tanımıyor :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Haziran 13, 2013, 00:32:01
Kırgızistan'daki 4.4i X5 ' de lpg gördüm.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Haziran 28, 2013, 15:21:19
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-bayraktar-kia-bayii-113000-de-129446353/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-bayraktar-kia-bayii-113000-de-129446353/detay)
Bu aracı inceledim. Beşiktaş pazarının hemen yanında eskiden Lada bayisi olan, şuan Kia suzuki v.s. satan küçük bir bayi.
aracın içerisinde yıpranma yoktu ve temiz denebilecek durumdaydı. Kaportada; ön ızgarada kırıklar var, sol kapılarda ufak göçükler ve çizikler var, sol arka stop lambasında ufak kırık var. Kaputu açıp motora baktığımda ön amortisörlerin bağlı olduğu yerlerin pas içersinde olduğunu gördüm. Bu çok büyük bir soru işareti gibi...
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Haziran 28, 2013, 18:50:44
Alakasız ama abilerim ; burada resmi nikahı olan bir kaç vatandaş var. Çeyiz hakkı diye bir şey konuşuluyor. Sözde bu sayede vergisiz araba getiriliyormuş. Bir bilgisi olan varsa bize yardımcı olsun lütfen.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Temmuz 04, 2013, 13:07:28
Vardığım nokta özetle şöyle ;
* 98-00 Toyota Camry bulunmuyor da bulunmuyor...
* Başka bir seçenek olarak 98-99 İnfiniti İ30 alayım diyorum onuda bulmak kolay değil. Ayrıca camry'den çok yakacağını tahmin ediyorum.
* Madem öyle nispeten ekonomik yakıt harcayan 01-02 Avensis alayım diyorum...Ama çok tatmin edici gelmiyor.
Vesselam bulunması, kullanması ne kadar zor araba varsa peşine düşmüşüm.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Temmuz 06, 2013, 17:05:14
Forumda 3.0 litre motorlu araç kullanan var mı acaba ?
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Murat Polat (22937) - Temmuz 06, 2013, 17:20:24
Forumda 3.0 litre motorlu araç kullanan var mı acaba ?
Ben vardim :) su an da tanidigimda var
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Temmuz 06, 2013, 17:38:10
Murat bey niye bıraktınız 3 litreyi :)
98 infiniti i30 ile ilgileniyordum. satıcıyla telefonda konuştum randevulaştım. sonra bir haftadır açmıyor telefonunu
uzun yolda 130 km ortalama hızla yakıt tüketiminizi hiç hesapladınız mı ? benzin olarak.
Ayrıca tanıdığınızda hangi araç var acaba ?
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Temmuz 06, 2013, 17:46:29
Forumda 3.0 litre motorlu araç kullanan var mı acaba ?

Bizde de var.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Temmuz 06, 2013, 18:00:58
Murat bey niye bıraktınız 3 litreyi :)
98 infiniti i30 ile ilgileniyordum. satıcıyla telefonda konuştum randevulaştım. sonra bir haftadır açmıyor telefonunu
uzun yolda 130 km ortalama hızla yakıt tüketiminizi hiç hesapladınız mı ? benzin olarak.
Ayrıca tanıdığınızda hangi araç var acaba ?
Mustafa bey yukarıda yazdıklarıma ne dersiniz peki ?
Özellikle camry ve infiniti (98-99) için otobanda ortalama 130 km hızlardaki benzin tüketimini merak ediyorum.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Temmuz 06, 2013, 18:06:51
Efkan abi Camry kaç modeldi bilmiyorum ama ben Camry'yi tercih ederdim. Tahminimde, 9-10 litre, o hızlarda. Bana sorarsanız infinitiye bulasmayin.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Tombak (16588) - Temmuz 06, 2013, 18:41:32
Toyota Camry 2014|Camry 2.0E 2014|Camry 2.5G 2014|Camry 2.5Q 2013|0916589293 (http://www.youtube.com/watch?v=KbtxQSMul84#ws)
 Mükemmell :alkis: :alkis: :alkis:
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Temmuz 06, 2013, 18:46:30
98-00 arası camry lere bakıyorum.
İnfinitinin içi çok güzel ama :)

(https://www.toyotaclubtr.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg15.imagefra.me%2Fi576%2Fxlarge%2Fyn69_3da_ud5gk.jpg&hash=80764e59982a9c5cd41b459355cb045d)
(https://www.toyotaclubtr.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg15.imagefra.me%2Fi576%2Fxlarge%2F4pcy_7a6_ud5gk.jpg&hash=537c6aea0e1d6cdbfe68a0bb36a61ba0)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Murat Polat (22937) - Temmuz 06, 2013, 18:47:15
Murat bey niye bıraktınız 3 litreyi :)
98 infiniti i30 ile ilgileniyordum. satıcıyla telefonda konuştum randevulaştım. sonra bir haftadır açmıyor telefonunu
uzun yolda 130 km ortalama hızla yakıt tüketiminizi hiç hesapladınız mı ? benzin olarak.
Ayrıca tanıdığınızda hangi araç var acaba ?

Sehir icinde kullanima başladım o yuzden. 120-130la 8litre benzin yakiyor lpg hic taktirmadim zaten. Benim arac var tanidigimda 3.0 v6 2006 :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Temmuz 06, 2013, 19:57:09
Murat abi hangi araç vardı sizde , 3.0 motor ?
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Murat Polat (22937) - Temmuz 06, 2013, 20:28:21
Murat abi hangi araç vardı sizde , 3.0 motor ?
2006 camry 3.0 vardı.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Temmuz 06, 2013, 21:33:04
Auris nasıl geldi acaba.  :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Kadir Sahin (22254) - Temmuz 06, 2013, 23:39:14
Mustafa bey yukarıda yazdıklarıma ne dersiniz peki ?
Özellikle camry ve infiniti (98-99) için otobanda ortalama 130 km hızlardaki benzin tüketimini merak ediyorum.

Ogrencilik yillarimda (sene 1998-1999) Bende 97GLi vardi istanbul-ankara arasi 17-18milyon yakiyordu, bir arkadasimda 97 Primera vardi onunla ayni yolu 14-15milyona gidiyorduk. Otoparkta GLi ile herzaman parkettigim yere primera'yi ayni rahatlikta parkedemiyordum.
inifiniti hic kullanmadim ama yolculuk ettim camryden daha rahat oldugunu (arka koltukta) soyleyebilirim ama  Araclar eski oldugu icin birde daha onceki sahipleri nasil kullanmis, bakimlari nezamanda yapilmis, amartisor yaylar ve yuruyen aksamlari ne durumdadir bunlar hep konfora etki eden etkenler oldugu icin bunlara bakarak gozlem yapilmasi lazim.
Sonuc olarak siz butcenize ve zevkinize uygun bir arac bakarken bence oncelikle aracin gecmisi ve onceki sahibini soyle bir gozden gecirin gozunuz tutuyorsa aracta icinize sindiyse alin.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Murat Polat (22937) - Temmuz 07, 2013, 00:03:30
Auris nasıl geldi acaba.  :)
Ekonomik ve pratik geldi :) Keşke bugüne kadar dizel alsaymışım, 2.0dizel camry fena olmazdı
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Temmuz 07, 2013, 07:22:45
Aslında 2.0 benzinli de olabilir :D . Türkiye'de satardi.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Temmuz 08, 2013, 16:23:06
6 Silindirli Araçlar Çok mu Yakar ?

 
Yakit tuketimi, araba satin alma surecinde kisinin kararini etkileyen onemli etkenlerden birisidir. Bu yazimizda orneklerle yakit tuketimi uzerinde duracagiz.
7 yil oncesine gore Amerika’daki benzin fiyatlari 3’ e katlanmis olsada, ( evet 2000 yilinda galonu $0.90 seviyelerinde idi. ) hala Avrupadaki ve Turkiyedeki benzin fiyatlatinin 3 te biri seviyelerinde. Hala dunyadaki en ucuz benzini kullanan ulkelerden birisiyiz.
Cok genel manada temel bilgileri verdikten sonra, bir kac detayi orneklendirerek yazimizi sonlandiracagiz;
· Agrasif kullanma ( gereksiz yere ani hizlanip, ani fren yapma..) yakit tuketiminizi artirir.
· Duz vites arabalar otomatik arabalara gore daha az yakar.
· Arabalar eskidikce yakit tuketimleri artar. Herseyi ayni olsa bile arabalarin eski modelleri yeni modellerine gore daha cok yakar.
· Sehirler arasi yolda ne kadar hizli gidilirse yakit tuketimi o kadar artar. 80 mph ile giderken , 60 mph’a oranla %25 fazla benzin tuketimi olur.
· Bakimsiz arabalarin yakit tuketimi cok olur. Arabanizin bakimini ( tune up ) aksatmayiniz.
· Klima kullanimi yakit tuketimini artirir.
· Lastiklerinizin havasini kontrol ediniz, hava basinci az ise yakit tuketimi cok olur.
· Arabanizin bagajindaki gereksiz agirliklari bosaltin. Agirlik yakit tuketimini artirir.
Arabalarin yakit tuketimi degerlerine baktigimizda onumuze iki farkli deger cikiyor. Birisi sehir ici, digeri sehirler arasi. Genelde sehir ici tuketimi sehirler arasi tuketime gore daha fazla oluyor.
Eger cogunlukla sehir icinde kullanacaksaniz motor hacmi yakit tuketimi icin onemli olur, eger genelde sehirler arasi kullanacaksaniz 4 silindirli ve 6 silindirli arabalar arasinda yakit tuketimi yok denecek kadar azdir. Ozellikle hiz limitlerini zorlayarak surenlerdenseniz, fark hic olmuyor. Cunku 4 silindirli motor hacmi ufak bir araba 75 mph ile giderken deviri 3,000 lerde oluyor, dolayisi ile yakit tuketimi inanilmaz artiyor. Ancak 6 slindirli bir araba ile 75 mph ile giderken devir 2,000 lerde oluyor ve motor zorlanmamis oluyor dolayisi ile yakit tuketimi normal seviyelerde kaliyor.
Orneklendirecek olursak:
Lutfen kiyasladigimiz iki arabaya dikkat ediniz, biri normal, ekonomik bir araba, digeri full size, buyuk motor hacmine sahip araba, aslinda kiyaslamamak lazim, boyle motor hacimleri birbirinden cok farkli , agirliklari birbirnden cok farkli iki arabayi ama, boyle bir durumda bile iki araba arasindaki yakit farkini tesbit etmeye calisalim.
( Bu kiyaslamadaki amacimiz bir arabayi yermek ve digerini nazara vermek degildir, sadece bir orneklendirmedir)
2005 Toyota Camry 4 silindir 2.4 litre ; sehir ici/sehirler arasi : 24 mpg/ 34 mpg
2005 Pontiac Grand Prix 6 silindir 3.8 litre; sehir ici/sehirlerarasi: 20 mpg/ 30 mpg
Senede 12,000 mil yapan birisinin yillik benzin masrafi;
12,000 mil / 29 mpg ( ortalama ) = 413 galon X $3 ( gallon fiyati ) = $1241
veya
12,000 mil / 25 mpg ( ortalama ) = 480 galon X $3 ( gallon fiyati ) = $1440
Evet gordugunuz gibi yillik sadece $199 fark oluyor. Birde genelde sehirler arasi suruyorsaniz, bu fark yukarida bahsettigimiz sebepten dolayi iyice azaliyor.
Bir baska ornek verelim:
2005 HONDA ODYSSEY 6 silindir 3.5 litre; sehir ici/ sehirler arasi: 19 mpg / 25 mpg
2005 Chrysler Town & Country 6 silindir 3.8 litre; sehir ici / sehirler arasi: 18 mpg/24mpg
Aradaki yilik benzin tuketimi farkinin hesabini size birakiyorum.
Evet araba alirken sadece yakit tuketimini goz onunde bulundurup karar vermeyiniz, bununla beraber esas nasil bir arabaya ihtiyaciniz var, alacaginiz arabadan ne bekliyorsunuz, konfor, saglamlik, guvenilirlik, uzun donemdeki bakim maliyeti, surus keyfi, yol tutusu, performans…tum bunlar uzerinde dusunulmesi ve satin alma surecinde tesbit edilmesi gereken konular…Kendinizi 4 silindirli arabalarla sinirlandirmayin, yilda benzin tuketiminden dolayi odeyeceginiz $200 lik fark gozunuzde buyumesin. Istediginiz, begendiginiz, surumunden keyif alacaginiz bir araba icin yilda bir kac yuz dolar fark verilir.
web adresi : http://www.web7-24.com/showthread.php?434-6-Silindirli-Ara%E7lar-%C7ok-mu-Yakar (http://www.web7-24.com/showthread.php?434-6-Silindirli-Ara%E7lar-%C7ok-mu-Yakar)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Temmuz 08, 2013, 20:27:54
Hazır litre & mpg ve mpg & litre dönüşüm tablosu

L/100 km = MPG
4.0 = 58.805
4.5 = 52.271
5.0 = 47.044
5.5 = 42.767
6.0 = 39.203
6.5 = 36.188
7.0 = 33.603
7.5 = 31.363
8.0 = 29.403
8.5 = 27.673
9.0 = 26.136
9.5 = 24.760
10.0 = 23.522
10.5 = 22.402
11.0 = 21.384
11.5 = 20.454
12.0 = 19.602
12.5 = 18.818
13.0 = 18.094
13.5 = 17.424
14.0 = 16.801
14.5 = 16.222
15.0 = 15.681
15.5 = 15.176
MPG = L/100 km
15.5 = 15.176
16 = 14.701
17.5 = 13.441
18 = 13.068
19 = 12.38
20 = 11.761
21 = 11.201
22 = 10.692
23 = 10.227
24 = 9.801
25 = 9.409
26 = 9.047   
27 = 8.712
28 = 8.401
30 = 7.841
32 = 7.351
34 = 6.918
36 = 6.534
38 = 6.19
40 = 5.881
42 = 5.600
44 = 5.346
46 = 5.113
48 = 4.900
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Temmuz 12, 2013, 21:06:00
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-1998-model-camry-v6-full-plusfull-131214846/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-1998-model-camry-v6-full-plusfull-131214846/detay)

Güzel arabaya benziyor.


Bir ilanda kıyaslamanız için koyuyorum. Estetik olarak karşılaştırın lütfen

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-infiniti-sahibinden-hatasiz-1998-i30-3,0-v6-201-bg-127251541/detay/ (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-infiniti-sahibinden-hatasiz-1998-i30-3,0-v6-201-bg-127251541/detay/)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Kadir Sahin (22254) - Temmuz 12, 2013, 22:02:12
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-1998-model-camry-v6-full-plusfull-131214846/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-1998-model-camry-v6-full-plusfull-131214846/detay)

Güzel arabaya benziyor.


Bir ilanda kıyaslamanız için koyuyorum. Estetik olarak karşılaştırın lütfen

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-infiniti-sahibinden-hatasiz-1998-i30-3,0-v6-201-bg-127251541/detay/ (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-infiniti-sahibinden-hatasiz-1998-i30-3,0-v6-201-bg-127251541/detay/)

Camry cok iyi fiyatida iyi bence o paraya millet 96-97 corolla aliyor.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Temmuz 12, 2013, 22:02:51
Estetik olarak infiniti. .

 Bu da iyi bir arabaya benziyor.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Kadir Sahin (22254) - Temmuz 12, 2013, 22:04:30
Estetik olarak infiniti. .

 Bu da iyi bir arabaya benziyor.
evet infiniti guzel ama Camry fiyat olarak 2 adim one geciyor.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Temmuz 16, 2013, 01:38:12
Hey gidi günler.
http://www.aksiyon.com.tr/aksiyon/haber-3273-34-yeni-bir-dizel-yakiti.html (http://www.aksiyon.com.tr/aksiyon/haber-3273-34-yeni-bir-dizel-yakiti.html)


 Amerikalı Japon: Camry

 Toyotasa, adını Japonca'da "taç" anlamına gelen "Kamri" sözcüğünden alan ve Toyota'nın en prestijli modellerinden olan Camry'yi, geçtiğimiz aylarda Türkiye'ye ithal etmeye başladı. ABD'de 2 milyon adedin üzerinde satış rakamına ulaşan Toyota Camry, bu yılın ilk 6 ayında gerçekleştirdiği 200 binin üzerindeki satışıyla ülkenin en çok satan otomobili oldu. Ükemizde sadece otomatik vitesli olarak piyasaya sürülen Camry'nin bu hafta sayfamızda, en üst donanımlı 190 beygir gücündeki 3.0 GX versiyonunun testini yayınlıyoruz.

 Camry dışarıdan bakıldığı zaman ilk bakışta Amerikan tarzı bir otomobili çağrıştırıyor. Fakat her ne kadar Amerika'da üretilse de, hafif çekik gözlü farları ile Uzakdoğu kökenli olduğunu hemen belli ediyor. Camry'nin Türkiye'ye 2.2 litre 131 beygir gücünde ve 3.0 litre 190 beygir gücünde iki versiyonu ithal ediliyor. Bizim test ettiğimiz 3.0 GX versiyonunda, bizi en fazla etkileyen 6 silindirli güçlü motoru oldu. Bu iri cüsseli 1.5 tonluk otomobilin 8.8 saniyede 100 km/s hıza ulaşması gerçekten çok etkileyici. Gaza basıldığı zaman V6 silindirli motordan duyulan kükreme sesi, diğer Amerikan menşeli otomobillerdeki gibi insanın kulağına hoş geliyor.

 Amerika gibi insanların lükse çok önem verdiği bir ülkede "en fazla satan otomobil" olmak o kadar kolay olmasa gerek. Camry'nin bu başarıyı nasıl elde ettiğini insan içine oturunca hemen anlayabiliyor. Geniş ve ferah iç hacim, deri koltuklar, ahşap görünümlü ön panel ilk dikkat çeken yönlerinden. Sürücü ve yolcu koltuğunun elektrik kumandalı çok fonksiyonlu ayarı bulunuyor. Buna yükseklik ayarlı direksiyonu da ekleyince otomobile alışmak hiç zor değil.

 Bir Amerikan klasiği olan Cruise kontrol (Hız sabitleyici sistem), Toyota Camry'de de bulunuyor. 40 km/s hızın üzerinde devreye giren bu sisteme, direksiyonun hemen sağındaki bir kol ile kumanda edebiliyorsunuz. Camry'nin kullanımı boyutlarının büyük olmasına rağmen, otomatik vites ile yumuşak direksiyon ve pedallar sayesinde şehir içinde bile zor değil. Şehirlerarası yollarda ise Cruise kontrolün de yardımı ile yolculuklar büyük bir zevk halini alıyor. 6 hoparlörlü radyo teyp de bu zevke katkıda bulunuyor tabii. Motoru etkilemesi neredeyse hiç farkedilmeyen klima ile istediğiniz ortamı da oluşturunca, insanın hep yollarda olası geliyor. (Ama benzin fiyatlarının yüksek olması bu seyahatin uzun olmasını engelliyor! )

 Camry'nin dış görünümü genelde sade; ama tasarımı yapılırken güvenlikten pek ödün verilmemiş. Kapı içi çelik barlar, ön ve arkadaki darbe emici özelliğe sahip katlanma bölgeleri ve güçlendirilmiş gövde, güvenliğe verilen önemi gösteriyor. Ağırlığı 1.5 ton olan Camry'nin, yere sağlam bastığından ve rüzgardan fazla etkilenmediğinden, yol tutuşu iyi ve virajlarda savrulması zor. ABS sistemli frenler sayesinde güvenli bir mesafede durabiliyor.

 Toyota Camry anahtar teslim 8 milyar 300 milyon lira gibi uygun bir fiyatla satışa sunuluyor..

 Standart donanım

 Otomatik klima, ön panelde ahşap kaplama, deri koltuk, elektrik kumandalı dış dikiz aynaları ve camlar, ABS, Cruise kontrol, yüksekliği ayarlanabilir hidrolik direksiyon, elektrik kumandalı, ısıtmalı sürücü ve yolcu koltuğu, sürücü ve yolcu hava yastığı, immobilisier, merkezi kilit, ön ve arka sis lambaları, benzin ve bagaj depo kapağı açma düğmesi, alaşım jantlar, 6 hoparlörlü radyo teyp, bardaklık(?), far yükseklik ayarı
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Temmuz 16, 2013, 13:20:17
Kocaeli kaya otomotive 3,5 camry gelmiş bugün gidip göreceğim. Hayırlısı olsun bakalım....
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: murat iskefiyeli (3335) - Temmuz 16, 2013, 14:06:04
Kocaeli kaya otomotive 3,5 camry gelmiş bugün gidip göreceğim. Hayırlısı olsun bakalım....
[/quot
Kocaeli kaya otomotive 3,5 camry gelmiş bugün gidip göreceğim. Hayırlısı olsun bakalım....

2 aylığına amerikadayım. burası camry dolu. hybrid i bile var.

belki konu dağılacak ama, anlamadığım bir konu var.
genel yollarda 50-55 mil (80-90 km), otobanda da 65 mil (105 km) maksimum hız varken neden 2000 cc den aşağıya motor yok. buraya 1.2 motor bile fazla.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Temmuz 16, 2013, 14:11:16
Evet abi burada da durum öyle.  Camryler çok .

Mehmet ali abi , niyetlisin bu sefer her halde.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Temmuz 16, 2013, 18:03:47
Evet abi burada da durum öyle.  Camryler çok .

Mehmet ali abi , niyetlisin bu sefer her halde.
inşallah evet baya niyetliyim
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Temmuz 16, 2013, 18:09:24
Bizde dönünce hondayi satıp ya Camry 3.5 alacaz ya da e320 bakalim hangisi denk gelecek.

İnşallah alırsın M.Ali abi.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Kadir Sahin (22254) - Temmuz 16, 2013, 18:16:07
Kocaeli kaya otomotive 3,5 camry gelmiş bugün gidip göreceğim. Hayırlısı olsun bakalım....
insallah iyi bisi cikarda bitirirsin artik bu hasreti.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Temmuz 18, 2013, 11:15:16
Kötü haber Araçta kaza sebepli motor arızası var ve masrafı beni aşıyor :(
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Kadir Sahin (22254) - Temmuz 18, 2013, 11:54:10
Kötü haber Araçta kaza sebepli motor arızası var ve masrafı beni aşıyor :(
Saglik olsun abi.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Temmuz 18, 2013, 12:32:24
Kötü haber Araçta kaza sebepli motor arızası var ve masrafı beni aşıyor :(

Hayırlısı , sahibinden ' de yeni ilanlar var.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Kadir Sahin (22254) - Temmuz 18, 2013, 15:22:22

Bu guzel duruyor.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-2007-model-toyota-camry-3.5-v6-277-ps-tiptronic-ilk-sahibinden-130274860/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-2007-model-toyota-camry-3.5-v6-277-ps-tiptronic-ilk-sahibinden-130274860/detay)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Murat Polat (22937) - Temmuz 19, 2013, 00:31:14
Kötü haber Araçta kaza sebepli motor arızası var ve masrafı beni aşıyor :(

Mehmet Ali Bey aman diyim başınıza çook büyük masraf açabilir.
Binay Otoda olan araç temize benziyor.

Bir de araç Kocaeli kaya'da servis bölümünde mi duruyor? Bir de rengi nedir?

İnşallah gönlünüzdeki araca binersiniz.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Temmuz 19, 2013, 20:20:51
Kötü haber Araçta kaza sebepli motor arızası var ve masrafı beni aşıyor :(
3,5 Camry bakmaya devam mı ? Aklınızda başka alternatifler de var mı ?
Ben bir İnfiniti ile ilgileniyordum,randevulaştık, iki haftadır defalarca aradım ulaşılmıyor. Demek almamda hayır yokmuş diyeceğim.
Ayrıca sanırım ciddi bir ekonomik kriz içerisindeyiz. Kiminle konuşsam işler kötü diyor. Masraflı işlere mesafeli durma zamanı.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Temmuz 20, 2013, 15:41:58
Mehmet Ali Bey aman diyim başınıza çook büyük masraf açabilir.
Binay Otoda olan araç temize benziyor.

Bir de araç Kocaeli kaya'da servis bölümünde mi duruyor? Bir de rengi nedir?

İnşallah gönlünüzdeki araca binersiniz.
Binay oto ile bugün görüşeceğim.Diğer araç kaya otodan alınmış sanırım revizyondan geçirip öyle satışa çıkaracaklar. Rengi siyah plaka 34 ama gerisini hatırlamıyorum.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Temmuz 20, 2013, 15:46:29
3,5 Camry bakmaya devam mı ? Aklınızda başka alternatifler de var mı ?
Ben bir İnfiniti ile ilgileniyordum,randevulaştık, iki haftadır defalarca aradım ulaşılmıyor. Demek almamda hayır yokmuş diyeceğim.
Ayrıca sanırım ciddi bir ekonomik kriz içerisindeyiz. Kiminle konuşsam işler kötü diyor. Masraflı işlere mesafeli durma zamanı.
Gönlüm Camryden yana ancak BMW E138 sıcak baktığım araçlar arasında tabi temiz olursa. Alternatifleriniz varsa bakalım...
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Temmuz 20, 2013, 15:56:04
Bi kaç lexus ilani var . Onlara da bakabilirsiniz.  Suv Lexus ilanlari da  var.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Temmuz 20, 2013, 23:46:01
Benim ilgilendiğim çeşitli marka model var. Şöyle;
Nissan maxima veya infiniti i30 98 modelden 2005 modele kadar. Sizin 2005 kasaları seveceğinizi tahmin ediyorum. Maxima 2 litredir ama oda V6 dır. İnfiniti ise donanım olarak çok doludur. Sürücü kapısını açınca rahat binmeniz için kapı otomatik geri kayar, sonra hafızaya alınmış konuma geri döner v.s.
Böyle araçların en büyük problemi fazla yakıt tüketmeleri. Bu sorunu kısmen LPG ile çözenler olsa da tercih etmeyenler de var. Bu aşamada hem ekonomik hem aynı keyfi verecek iyi bir alternatif Hyundai Sonata CRDI. İnternetten test verilerini okuyun, konforlu ve makul araçlar olduklarını göreceksiniz. 2 litrelik dizel motor hem güçlü hem de ekonomik.
Amerikan konforu aranan bu tip araçlardan gerçek bir Amerikan olan Chrysler Sebring de çok iyi bir alternatif. 2,7 litre V6 motoru muhtemelen Mitsubishi ile ortak çalışma ürünü. Yakıt tüketimleri çok makul, otobanda 7 litreyi çok rahatlıkla buluyor.
Ayrıca ilgilendiğim Saab 9.5 aero ve Volvo S60 olmuştur.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Temmuz 20, 2013, 23:57:40
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-sonata-full-plusfulll-kazasiz-boyasiz-128161404/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-sonata-full-plusfulll-kazasiz-boyasiz-128161404/detay)
Bu kasalar için Camry ile aynı tadı verir deniyor. Daha uygun fiyatlıları da mevcut.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Temmuz 21, 2013, 00:22:19
Bizim CRV 'yle 6.5 lt yakaladık.  Resmini de çektim , kimse inanmıyor :D
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Kadir Sahin (22254) - Temmuz 21, 2013, 15:49:05
Bizim CRV 'yle 6.5 lt yakaladık.  Resmini de çektim , kimse inanmıyor :D
ben 5.6 bile yakaladim :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Kadir Sahin (22254) - Ekim 01, 2013, 10:45:38
2007-2011 camry 3.5 kullananlar yakit degerlerini paylasabilirmi?
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Ekim 05, 2013, 19:57:36
Abi biz kullanmıştık , sakin kullanırsan 15-16 yı yakalarsın .
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Kadir Sahin (22254) - Ekim 05, 2013, 20:29:14
Abi biz kullanmıştık , sakin kullanırsan 15-16 yı yakalarsın .
:argh:
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Ekim 25, 2013, 00:42:18
2004-2005 Hyundai Sonata ( piyasada jaguar kasa diye anılan ) araçların süspansiyon konforlarının çok çok iyi olduğu söyleniyor. İnternetten okuduğun bir çok yorumda şanzımanlarının nazik olduğu, fakat konforunun üst seviyelerde olduğu belirtiliyor. 98-00 Camrylerin süspansiyonları kadar yumuşak mıdır acaba ? Kullanan oldu ise bir değerlendirme rica ederim.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Ekim 25, 2013, 11:19:03
Ben 2007 camry 2,4 buldum kredi işi olursa alıyorum kısmetse
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Ertan Kara (18978) - Ekim 25, 2013, 11:22:22
Ben 2007 camry 2,4 buldum kredi işi olursa alıyorum kısmetse
Hayırlı olsun abi şimdiden :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Ekim 25, 2013, 12:28:26
Sağol inşallah sorun çıkmaz.Alırsam burada paylaşırım  2007 model 200 km de benzin  tüp takılmamış  ve  35 000 tl isteniyor
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Ertan Kara (18978) - Ekim 25, 2013, 12:33:20
Sağol inşallah sorun çıkmaz.Alırsam burada paylaşırım  2007 model 200 km de benzin  tüp takılmamış  ve  35 000 tl isteniyor
Hayırlıysa olsun abi. Ama hoş geliyor kulağa.  :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Ahmet Güve (8047) - Ekim 25, 2013, 14:14:17

Bi tur isterim.
Ama bu test drive havasında olmalı.
Tabii önce trafige kapalı alan lazım.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Ekim 25, 2013, 16:06:12
Hayırlıysa olsun abi. Ama hoş geliyor kulağa.  :)
Dereyi gördüm ama paçalarda biraz sorun var.Hadi hayırlısı

Bi tur isterim.
Ama bu test drive havasında olmalı.
Tabii önce trafige kapalı alan lazım.
Ne demek Ahmet bursada İskender sözüm olsun :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Ahmet Güve (8047) - Ekim 25, 2013, 17:25:39
Dereyi gördüm ama paçalarda biraz sorun var.Hadi hayırlısı
Ne demek Ahmet bursada İskender sözüm olsun :)

Yok abi o kadar uzaga gerek yok.
Sen Adapazarına gel Corolla clupta yemek benden olsun.
Ben arabayı süreyim yeter.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Ümit Sakarya (26511) - Ekim 27, 2013, 03:21:30
Uzun bir aradan sonra tekrardan merhaba :) 2006 Camry'imle 20.000 km dir birlikteyiz. Hatta Tiflis'e bile geçtik beraberce... Yaaa bu kadar yolda gidilesi bir araç olur mu :) 20 günde ortalama 6500 km yapmışım... 7 ayda toplam 20.000 km. Şimdi gelelim sürüş ve yakıta... Arkadaşlar bu araç ışıklarda yanınızdakini kızdırmak için yaratılmış. 3,5 motor ve 277 hp deli bir güç! Bunu ister inanırsınız ister inanmazsınız eğer araca yüklenirseniz yolda resmen 80 le bile pati çekiyor. Ben trafik canavarı oluyorum arada  :-[ Otobanda ibre YÜKSEK HIZ gösterirken navigasyon YÜKSEK HIZ km diyordu. Ve en küçük bir titreme veya hız hissettirmedi. Bu kadar konuştuktan sonra yakıt gibi korkutucu bir konuya gelelim. Arkadaşlar motor hacmine bakıp kimse korkmasın. Lpg ile ilgili kötü düşünceleri de umarım yıkar bu dediklerim. Yukarıda saydığım tüm hızlanma ve YÜKSEK HIZ km hepsi lpg ile kullanımdadır. Hatta biraz daha abarttığımı düşünmeniz için lpg kitimin Atiker olduğunu da söyleyeyim. Şimdiiii.... Yakıt 2,60 lpg fiyatından ortalama olarak 31-32 krş. Size abartı gelecek bir rakam da söyleyeyim de iyice yok artık deyin :) Sakarya-Bilecik arası gidip geldim. Ve gayet mütevazı bir kullanımla ( hızlanmalar gayet efendice ve hız ibresi 90-110 arası ) genelde cruise control açık vaziyette 25 krş gördüm arkadaşlar. 3500 lük ve 2 tondan ağır bir araç için muhteşem bir rakam olsa gerek. Bu arada lpg genelde Shell kullanıyorum. Lpg takıldığından beri ne arıza lambam yandı, ne ayarda problemim oldu. Belki benim şansım bilemiyorum. Ama aracıma Lpg yakıştı. Lpg için sadece filtre değiştirmeye uğradım o kadar. 232,000 km bir araç için performansına ve görüntüsüne kimse laf edemiyor. Hatta aracı gören biçok kişi "Abi sıfır mı?" diye soruyorlar. 2006 cevabını alan ise gerçekten şaşırıyor. Şu ana kadar araçla ilgili yaptırdığım işler yağ değişimi, yağ  ve hava filtresi değişimi. 7 lt yakın yağ alıyor :) Bir de Ön balata değişimi ve disklere torna yaptırdım. Hızlanması kadar aracın durması ve stabil olması da önemli sonuçta. Balatalara 150 tl verdim. Ve bence çok iyi bir fiyat. Neyse gece gece bu kadar anlatım ve paylaşım yeter sanırım. Tüm ahaliye iyi geceler :)

Kanuni hız kurallarına uyalım teşvik edici olmayalım.
Sizi sevdiklerimizin bekledigini ve onları üzmeye hakkımızın olmadıgını unutmayalım
Forum yönetimi
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Kadir Sahin (22254) - Ekim 27, 2013, 06:59:40
Umit bey benzinde ne yakiyor? litre hesabi yaptiniz mi?
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Ekim 27, 2013, 10:15:48
Tekrar hayırlı olsun Ümit Araç yeni kasa değilmi zira eski kasalar 3,0 çünkü.Anlatımlarında arabanın çok iyi olduğu anlaşılıyor.Mercedes lere rakip araç.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Ekim 31, 2013, 19:31:35
2004-2005 Hyundai Sonata ( piyasada jaguar kasa diye anılan ) araçların süspansiyon konforlarının çok çok iyi olduğu söyleniyor. İnternetten okuduğun bir çok yorumda şanzımanlarının nazik olduğu, fakat konforunun üst seviyelerde olduğu belirtiliyor. 98-00 Camrylerin süspansiyonları kadar yumuşak mıdır acaba ? Kullanan oldu ise bir değerlendirme rica ederim.
Yukarıdaki merakımı gidermeniz ümidiyle...
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Kasım 19, 2013, 20:42:53
İncelediğim 98-00 model Camry'lerde ortak sorun olarak direksiyon kutusu arızasına rastladım. Sizler böyle bir arızaya tanık oldunuz mu ?
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Aralık 06, 2013, 14:16:51
Yeni Camry sahibi olan yok mu ? Yada Camry ile ilgili yeni şeyler söylemek isteyen...
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Aralık 13, 2013, 22:26:00
herkese merhaba ilandaki aracı tanıyan, daha önce incelemiş olan var mı acaba. hafta için bakıp eğer sorunu yoksa almak istiyorum.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-guc-performans-konfor-luks-bir-arada-toyota-camry-kazasiz-141230728/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-guc-performans-konfor-luks-bir-arada-toyota-camry-kazasiz-141230728/detay)

Mesaj Birleştirildi: Aralık 13, 2013, 22:30:58
subaru forester aracımızı sattık ve şuan güzel bir camry bakıyoruz.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Aralık 14, 2013, 10:04:43
Çok güzel araba inşallah kısmet olur.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Aytaç Hut (27127) - Aralık 14, 2013, 13:34:47
Araba temiz görünüyor. Üzerine para verip takasa girerim diyor. Neden satıyor acaba? aracı iyi inceletmenizi öneririm.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Ahmet Ozkok (5317) - Aralık 14, 2013, 16:18:33
1996 ve alti 1997 kasa olandan daha sorunsuz. Bir kismi da Japon uretimi.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Aralık 14, 2013, 23:05:55
Linkini gönderdiğim camry geçen yıl baktığım araç çıktı. Plakasını değiştirmişler. 4-5 yıl yatmış, oksitlenmiş birçok yeri. Makus talihimi bu seferde yenemedim ve bir camry daha avuçlarımdan kayıp gitti.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali ÖZKÜTÜK (25845) - Aralık 15, 2013, 00:45:33
Linkini gönderdiğim camry geçen yıl baktığım araç çıktı. Plakasını değiştirmişler. 4-5 yıl yatmış, oksitlenmiş birçok yeri. Makus talihimi bu seferde yenemedim ve bir camry daha avuçlarımdan kayıp gitti.

vardır bundada bir hayır...
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Kadir Sahin (22254) - Ocak 13, 2014, 21:27:47
Yokmu yeni haberler?
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Ocak 16, 2014, 21:30:06
Yeni haber olarak şu var ;
Dün 2002 model Hyundai Sonata satın aldık. 2.5 litre V6 otomatik. V6 motorun sesi çok güzel gerçekten.
Camry çok istedik ama bulamadık, bir tane infiniti i30 test ettik ama o da pek içimize sinmedi. Listede Sonata da vardı. Baktığımız araç 96.000 km de, bakımlı, temiz olunca bunda kara kıldık. Ayrıca araca yeni lpg takılmış. Hiç istemememize rağmen bu sefer ve ilk defa lpg li bir araca bineceğiz.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Kadir Sahin (22254) - Ocak 17, 2014, 10:26:57
Yeni haber olarak şu var ;
Dün 2002 model Hyundai Sonata satın aldık. 2.5 litre V6 otomatik. V6 motorun sesi çok güzel gerçekten.
Camry çok istedik ama bulamadık, bir tane infiniti i30 test ettik ama o da pek içimize sinmedi. Listede Sonata da vardı. Baktığımız araç 96.000 km de, bakımlı, temiz olunca bunda kara kıldık. Ayrıca araca yeni lpg takılmış. Hiç istemememize rağmen bu sefer ve ilk defa lpg li bir araca bineceğiz.
Hayirli olsun. Kazasiz belasiz agiztadiyla binersiniz insallah.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Ocak 17, 2014, 10:51:16
Yeni haber olarak şu var ;
Dün 2002 model Hyundai Sonata satın aldık. 2.5 litre V6 otomatik. V6 motorun sesi çok güzel gerçekten.
Camry çok istedik ama bulamadık, bir tane infiniti i30 test ettik ama o da pek içimize sinmedi. Listede Sonata da vardı. Baktığımız araç 96.000 km de, bakımlı, temiz olunca bunda kara kıldık. Ayrıca araca yeni lpg takılmış. Hiç istemememize rağmen bu sefer ve ilk defa lpg li bir araca bineceğiz.
Efkan şu arabayı görelim yahu :) Sonata hakkında merak ettiğim şeyler var
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Ocak 18, 2014, 02:50:51
Teşekkür ederim. Fotoğraf çekip eklerim bir ara. Rahat, yeterince konforlu, istanbul trafiğinde 100 km de 13 litre lpg ve 2,5 litre benzin yakıyor. 16 lira bu araba için para değil ama gerçekten. Dijital klima, sunrof, deri koltuklar, tcs ( hem patinaj hem savrulma önleyici) 2.5 litre V6 sesi ve güftesi güzel.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Ocak 18, 2014, 11:24:29
Güle güle kullan. Nihayet araç bulmana cidden sevindim.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Ocak 18, 2014, 12:01:26
Hayırlı olsun Efkan abi , Camry olaydı iyiydi amma  . Güle güle binin inşallah.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Mart 29, 2014, 16:45:22
http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=157757156 (http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=157757156)
Bu aracı tanıyan var mı ? SMS sorgusunda 6 adet hasar görünüyor. 400-800-1200 tl aralığında hasar kayıtları var. Kasası içi çok temize benziyor. Arayıp soran, bakıp inceleyen var mı ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-ilk-sahibinden-emsalsiz-full-toyota-camry-157757156/detay?hideSearchFilter=false&showViewPreferences=true (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-ilk-sahibinden-emsalsiz-full-toyota-camry-157757156/detay?hideSearchFilter=false&showViewPreferences=true)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Oğuz İNCE (13800) - Mart 29, 2014, 21:16:39
http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=157757156 (http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=157757156)
Bu aracı tanıyan var mı ? SMS sorgusunda 6 adet hasar görünüyor. 400-800-1200 tl aralığında hasar kayıtları var. Kasası içi çok temize benziyor. Arayıp soran, bakıp inceleyen var mı ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-ilk-sahibinden-emsalsiz-full-toyota-camry-157757156/detay?hideSearchFilter=false&showViewPreferences=true (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-ilk-sahibinden-emsalsiz-full-toyota-camry-157757156/detay?hideSearchFilter=false&showViewPreferences=true)

Bende de bu aracın laciverti var. Aşırı konforlu bir araba zevkle biniyorum ustanın dediğine göre araçta boya da yokmuş ama satmaya karar verdim...
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Mart 30, 2014, 01:02:12
Bende de bu aracın laciverti var. Aşırı konforlu bir araba zevkle biniyorum ustanın dediğine göre araçta boya da yokmuş ama satmaya karar verdim...
Aracınız herhangi bir internet sitesinde mevcut mu ? İstanbul dışında mısınız ?
Siz bu aracı çok yeni almamışmıydınız, bu kadar çabuk sıkılıp neden satıyorsunuz
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Oğuz İNCE (13800) - Mart 31, 2014, 11:28:13
Aracınız herhangi bir internet sitesinde mevcut mu ? İstanbul dışında mısınız ?
Siz bu aracı çok yeni almamışmıydınız, bu kadar çabuk sıkılıp neden satıyorsunuz
Efkan bey aracı şu an internete koymadım çünkü kesin olarak satma kararı almadm isteyen olursa veririm ama.
 Ben istanbul dışındayım araç şu an Adana'nın Ceyhan ilçesinde.

 Bu aracı alalı 3-4 ay kadar oldu. Araçtan kesinlikle sıkılmadım çünkü sıkıcı bir araç değil :)
 
 Benim ve babamın büyük bir araç hobby si var. Biz beğendiğimz araçları alırız tadına bakarız sonra satarız şu an elimizde çokça araç birikti öylece bahçede yatıyor araçlar o yüzden yavaş yavaş tekrar elden çıkarmaya karar verdik ama acil değil yani o yüzden camry'yi de satacaz.

 Yukarda ki yazım sanki çikolata alıp dolaba koymuşuz gibi bir yorum oldu ama ucuz ve güzel araçlardan oluşuyor bu ufak koleksiyon :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Mart 31, 2014, 14:22:49
Aracın resimlerini paylaşırsan bakarsın bizden birine kısmet olur
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Oğuz İNCE (13800) - Nisan 02, 2014, 18:09:54
Aracın resimlerini paylaşırsan bakarsın bizden birine kısmet olur
Doğru haklısınız. En müsait zamanda resmini çeker atarım.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Nisan 02, 2014, 20:57:01
Yukarıda bahsettiğim ve linkini verdiğim camry gitmiş galiba. Parasız dönemde böyle güzel araçlarla karşılaşmak çok acı oluyor. Almak istesen alamıyorsun, bekle biraz desen olmuyor; iki ucu bilmem neyli değnek...
Bahsetmiştim 2002 Sonata aldık birkaç ay önce. Aracı abim kullanıyor fotoğraf ekleme fırsatım olmadı. Bir sorun çıkarmadı henüz. İlk çalıştırma sesi çok çirkin. Sanki karmakarışık bir sistem sesi gibi. Aldığımızda bobin değişmişti zannedersem onunla ilgili. Hepinize keyifli sürüşler
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Nisan 07, 2014, 18:25:24
http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=159981126 (http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=159981126)
Linkteki araç 15 gün önce 16,500 tl ye satılıktı. Maalesef parasızlıktan alamadım. Ayrıca lpg yoktu araçta. Gerçekten orijinal bir araca benziyordu ama şimdi lpg v.s ile aracın canından bir parça alınmış.
Çok canım sıkıldı ama neyse, 2 sene daha bekleriz artık
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Oğuz İNCE (13800) - Nisan 13, 2014, 10:37:23
Araba haddinden fazla temizmiş maşallah. Ama bence bu arac Orj değildir komple temizlik boyası yapılmıştır yoksa bu yaşta bu kadar diri ve temiz olmaz :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Mayıs 08, 2014, 17:23:26
Aldığımız Sonata, 2,5 V6 - Otomatik - sunroof - v.s. 16,250 tl ye aldık.

(https://www.toyotaclubtr.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg15.imagefra.me%2Fi458%2Fxlarge%2F1atm_93d_ud5gk.jpg&hash=8b75cce19fbb19603343577be37d82a0)
(https://www.toyotaclubtr.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg15.imagefra.me%2Fi858%2Fxlarge%2F1atm_616_ud5gk.jpg&hash=64c58c1324d71c9160ded72630f4dc98)
(https://www.toyotaclubtr.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg15.imagefra.me%2Fi158%2Fxlarge%2F1atm_830_ud5gk.jpg&hash=32b88e39a95f0df3eb7b604ea3a15cf5)
(https://www.toyotaclubtr.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg15.imagefra.me%2Fi658%2Fxlarge%2F1atm_4e6_ud5gk.jpg&hash=38194f0d11c8d7bcc38959363688c370)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Mayıs 09, 2014, 18:44:04
Güle güle kullanıun Efkan ben hala camry alamadım :) Sonunda vosvosu restore ettim ona biniyorum şimdilik

Yine de düzgün camry ilanı görürsen haberleşelim bazen çok güzel şeyler gözden kaçıyor
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Talat Serkes (28471) - Mayıs 09, 2014, 21:00:55
avensisten sonra belki yıllar sonra isteyeceğim araçtır kendisi :alkis:
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Mayıs 11, 2014, 18:07:46
Bursa da 80000 km de bir camry var , daha önce söyledim mi bilmiyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-hatasiz-orjinal-89.000-km-de-toyota-camry-163865688/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-hatasiz-orjinal-89.000-km-de-toyota-camry-163865688/detay)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mesut Akın (531) - Mayıs 11, 2014, 18:36:08
araba baya baya diri duruyor :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Mayıs 11, 2014, 20:33:24
98 model 89000 km garip mi sizce?
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Oğuz İNCE (13800) - Mayıs 11, 2014, 23:07:01
98 model 89000 km garip mi sizce?


 Yoo garip değil. 1 milyonu çevirip 89 bine gelmiştir :) Bu arada bu ilanda ki aracın aynısı bende var. Aynı model aynı renk 208 binde gelin bu aracı size devredeyim :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Yusuf Dursun (25071) - Mayıs 12, 2014, 09:25:37
98 model 89000 km garip mi sizce?

Mehmet abi ne oldu camry ?
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Mayıs 12, 2014, 12:15:56
2008 olan adam çek kabul etmedi.Bakıyorum hala
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Yusuf Dursun (25071) - Mayıs 12, 2014, 12:52:12
2008 olan adam çek kabul etmedi.Bakıyorum hala

2.4 accord dan vazgeçtin sanırım. kaldı diğer konu
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Mayıs 12, 2014, 12:57:33
Doğrusu şu ara yoğunum biraz, diğer yanda tanıdıktan bulabilirmiyim diye bakıyorum.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Mayıs 13, 2014, 22:36:43
Burada ilanını vermiştim 180.000 km de camry vardı. Keşke alsaydınız. Şuan internette görebildiğim temiz camry İzmir'de 195.000 km de , bordo renk olan. Şuan istanbulda 265.000 km de var bir tane 14.000 Tl istiyor, pazarlıkla iner biraz daha. Ama bu kadar yüksek km de biraz fazla gibi. 150-180 bin arası ideal gibi.
Bugün bizim Sonatayı kullandım epeyce. V6 motor gerçekten çok keyifli oluyor. Lpg tüketimi şöyle 90 Tl ile 240 km gidiyor. Bunun yanında bir miktar da benzin harcaması yapıyor ama benzini hesaplamak biraz zor.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Anıl Köksal Bayburt (3104) - Mayıs 13, 2014, 22:54:30
Burada ilanını vermiştim 180.000 km de camry vardı. Keşke alsaydınız. Şuan internette görebildiğim temiz camry İzmir'de 195.000 km de , bordo renk olan. Şuan istanbulda 265.000 km de var bir tane 14.000 Tl istiyor, pazarlıkla iner biraz daha. Ama bu kadar yüksek km de biraz fazla gibi. 150-180 bin arası ideal gibi.
Bugün bizim Sonatayı kullandım epeyce. V6 motor gerçekten çok keyifli oluyor. Lpg tüketimi şöyle 90 Tl ile 240 km gidiyor. Bunun yanında bir miktar da benzin harcaması yapıyor ama benzini hesaplamak biraz zor.


1.6 motor ile yakın değerleri yakıyoruz. demekki iş verimde motor hacminde değil. bu durumda büyük motorlu düşük modeller tercih edilebilir gibi ::)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Mayıs 14, 2014, 15:58:32
Eğer v tipi motor ve yüksek hacimli araç bakıyorsanız ve üstüne birde olağan üstü donanım seviyorsanız Saab markasına da bir bakın. İlandaki araç 21-22 arası bir fiyata alınabilir. Ayrıca bir Saab, Volvodan çok daha az masraflı ve bakımı kolaydır.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-saab-2002-model-145.000-km-saab-otomatik-sunroof-lu-164568865/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-saab-2002-model-145.000-km-saab-otomatik-sunroof-lu-164568865/detay)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Mayıs 14, 2014, 20:59:58
Bu araca yarın bakarım Efkan sağol
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Oğuz İNCE (13800) - Mayıs 18, 2014, 22:42:38
Camry dün 15,500'e satıldı...
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Mayıs 21, 2014, 20:46:29
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-ilk-sahibinden-2005-kia-magentis-tam-otomatik-vites-90.000-km-de-165100118/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-ilk-sahibinden-2005-kia-magentis-tam-otomatik-vites-90.000-km-de-165100118/detay)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-otomatik-vites-2.0-motor-2005-magentis-otomatik-vites-162957916/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-otomatik-vites-2.0-motor-2005-magentis-otomatik-vites-162957916/detay)

Bu KİA magentis araçları hiç incelemedim ama göz aşinalığım vardır. Hyundai lerle aynı olduğunu tahmin ediyorum. Camry senedi bir çıkıyor onda da alamadın mı hemen satılıyor. Şuan temiz içinize sinecek bir camry yok.

Birde kullandığımız araç sonatadan var uygun km de onu da inceleyin bence. Sonata için olumsuz bir şey yok, ara ara kullanıyorum. Keyifli güçlü bir araç, yeterince geniş ve özellikle otomatik şanzımanı çok güzel. sarsıntısız çok pürüzsüz geçişleri var ve gazdan ayağınızı çekince makul koşullarda vites küçültmesi çok iyi. LPG ile de bayağı ekonomik oluyormuş ki ilk defa lpg li araç kullanıyorum. araba işte binip keyfine varmak lazım diye düşünmek lazım, lpg dert olmasın yani :)
İlanı şu bi bakın,
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-kesinlikle-degisensiz-ve-orjinal-124000-km-de-165245378/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-kesinlikle-degisensiz-ve-orjinal-124000-km-de-165245378/detay)

Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Mayıs 23, 2014, 14:08:27
Amerikada yaşayan birinin büyük motorların yakıt tüketimiyle ilgili yazdıkları,


6 Silindirli Araçlar Çok mu Yakar ?

 
Yakit tuketimi, araba satin alma surecinde kisinin kararini etkileyen onemli etkenlerden birisidir. Bu yazimizda orneklerle yakit tuketimi uzerinde duracagiz.
7 yil oncesine gore Amerika’daki benzin fiyatlari 3’ e katlanmis olsada, ( evet 2000 yilinda galonu $0.90 seviyelerinde idi. ) hala Avrupadaki ve Turkiyedeki benzin fiyatlatinin 3 te biri seviyelerinde. Hala dunyadaki en ucuz benzini kullanan ulkelerden birisiyiz.
Cok genel manada temel bilgileri verdikten sonra, bir kac detayi orneklendirerek yazimizi sonlandiracagiz;
· Agrasif kullanma ( gereksiz yere ani hizlanip, ani fren yapma..) yakit tuketiminizi artirir.
· Duz vites arabalar otomatik arabalara gore daha az yakar.
· Arabalar eskidikce yakit tuketimleri artar. Herseyi ayni olsa bile arabalarin eski modelleri yeni modellerine gore daha cok yakar.
· Sehirler arasi yolda ne kadar hizli gidilirse yakit tuketimi o kadar artar. 80 mph ile giderken , 60 mph’a oranla %25 fazla benzin tuketimi olur.
· Bakimsiz arabalarin yakit tuketimi cok olur. Arabanizin bakimini ( tune up ) aksatmayiniz.
· Klima kullanimi yakit tuketimini artirir.
· Lastiklerinizin havasini kontrol ediniz, hava basinci az ise yakit tuketimi cok olur.
· Arabanizin bagajindaki gereksiz agirliklari bosaltin. Agirlik yakit tuketimini artirir.
Arabalarin yakit tuketimi degerlerine baktigimizda onumuze iki farkli deger cikiyor. Birisi sehir ici, digeri sehirler arasi. Genelde sehir ici tuketimi sehirler arasi tuketime gore daha fazla oluyor.
Eger cogunlukla sehir icinde kullanacaksaniz motor hacmi yakit tuketimi icin onemli olur, eger genelde sehirler arasi kullanacaksaniz 4 silindirli ve 6 silindirli arabalar arasinda yakit tuketimi yok denecek kadar azdir. Ozellikle hiz limitlerini zorlayarak surenlerdenseniz, fark hic olmuyor. Cunku 4 silindirli motor hacmi ufak bir araba 75 mph ile giderken deviri 3,000 lerde oluyor, dolayisi ile yakit tuketimi inanilmaz artiyor. Ancak 6 slindirli bir araba ile 75 mph ile giderken devir 2,000 lerde oluyor ve motor zorlanmamis oluyor dolayisi ile yakit tuketimi normal seviyelerde kaliyor.
Orneklendirecek olursak:
Lutfen kiyasladigimiz iki arabaya dikkat ediniz, biri normal, ekonomik bir araba, digeri full size, buyuk motor hacmine sahip araba, aslinda kiyaslamamak lazim, boyle motor hacimleri birbirinden cok farkli , agirliklari birbirnden cok farkli iki arabayi ama, boyle bir durumda bile iki araba arasindaki yakit farkini tesbit etmeye calisalim.
( Bu kiyaslamadaki amacimiz bir arabayi yermek ve digerini nazara vermek degildir, sadece bir orneklendirmedir)
2005 Toyota Camry 4 silindir 2.4 litre ; sehir ici/sehirler arasi : 24 mpg/ 34 mpg
2005 Pontiac Grand Prix 6 silindir 3.8 litre; sehir ici/sehirlerarasi: 20 mpg/ 30 mpg
Senede 12,000 mil yapan birisinin yillik benzin masrafi;
12,000 mil / 29 mpg ( ortalama ) = 413 galon X $3 ( gallon fiyati ) = $1241
veya
12,000 mil / 25 mpg ( ortalama ) = 480 galon X $3 ( gallon fiyati ) = $1440
Evet gordugunuz gibi yillik sadece $199 fark oluyor. Birde genelde sehirler arasi suruyorsaniz, bu fark yukarida bahsettigimiz sebepten dolayi iyice azaliyor.
Bir baska ornek verelim:
2005 HONDA ODYSSEY 6 silindir 3.5 litre; sehir ici/ sehirler arasi: 19 mpg / 25 mpg
2005 Chrysler Town & Country 6 silindir 3.8 litre; sehir ici / sehirler arasi: 18 mpg/24mpg
Aradaki yilik benzin tuketimi farkinin hesabini size birakiyorum.
Evet araba alirken sadece yakit tuketimini goz onunde bulundurup karar vermeyiniz, bununla beraber esas nasil bir arabaya ihtiyaciniz var, alacaginiz arabadan ne bekliyorsunuz, konfor, saglamlik, guvenilirlik, uzun donemdeki bakim maliyeti, surus keyfi, yol tutusu, performans…tum bunlar uzerinde dusunulmesi ve satin alma surecinde tesbit edilmesi gereken konular…Kendinizi 4 silindirli arabalarla sinirlandirmayin, yilda benzin tuketiminden dolayi odeyeceginiz $200 lik fark gozunuzde buyumesin. Istediginiz, begendiginiz, surumunden keyif alacaginiz bir araba icin yilda bir kac yuz dolar fark verilir.

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 23, 2014, 14:15:56
ideal bir v6 :)
Lego Pneumatic Engine - simple V6 (http://www.youtube.com/watch?v=8sJHA4AIRag#ws)

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 23, 2014, 14:32:30
Honda VCM V6 motorlar, 3 silindir, 4 silindir ve 6 silindir olarak çalışabiliyor.

Honda VCM Illustration.flv (http://www.youtube.com/watch?v=u1LYwtxa9gU#)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Haziran 06, 2014, 03:19:43
Yeni bir ilan geldi ..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-degerinin-cok-cok-altinda-cook-aciiiil-167124102/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-degerinin-cok-cok-altinda-cook-aciiiil-167124102/detay)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Haziran 06, 2014, 15:09:20
Gördüm Mustafa sağol

Adam nakit istiyor ve  bende çek var. Bir daha çek alırsan ç.k olayım gırrrrrr
neyse vade gelsin BMW yapcaz
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Oğuz İNCE (13800) - Haziran 06, 2014, 20:46:24
Yeni bir ilan geldi ..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-degerinin-cok-cok-altinda-cook-aciiiil-167124102/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-degerinin-cok-cok-altinda-cook-aciiiil-167124102/detay)
O araç ş.içi 37 krş yakıyorsa bizim araçlar gittiği zaman benzin üretiyor o zaman :) Ölüsü 50 krş gazda yakıyordu artı 100 km'ye de 2,5 lt benzin harcıyor saygıdeğer 3,5 lt'lik canavarımız...
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Haziran 07, 2014, 11:19:35
O araç ş.içi 37 krş yakıyorsa bizim araçlar gittiği zaman benzin üretiyor o zaman :) Ölüsü 50 krş gazda yakıyordu artı 100 km'ye de 2,5 lt benzin harcıyor saygıdeğer 3,5 lt'lik canavarımız...
Yakıt konusunda yanılıyorsun.bakımları düzgün yapılırsa o değerlere rahat ulaşır.Ben 7sürekli camry kullandım ve üretim amacına uygun kullanırsan öyle sanıldığı kadar yakmaz. Camry de sadece ihtiyaç duyunca o beygirleri göreve çağırınca sorun olmuyor.Şehir içi İstanbul trafiği ise o zaman iş değişir ve cidden benzinlikler arkadaş olur
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Oğuz İNCE (13800) - Haziran 07, 2014, 11:29:02
Yakıt konusunda yanılıyorsun.bakımları düzgün yapılırsa o değerlere rahat ulaşır.Ben 7sürekli camry kullandım ve üretim amacına uygun kullanırsan öyle sanıldığı kadar yakmaz. Camry de sadece ihtiyaç duyunca o beygirleri göreve çağırınca sorun olmuyor.Şehir içi İstanbul trafiği ise o zaman iş değişir ve cidden benzinlikler arkadaş olur

Mehmet Ali bey benim camry 3,0 motor V6 idi ve gerçek km'si 200.000 di. Ben aracı Adana'da ki Toyota servisinin sahibinden aldım bizzat kendi aracıydı saat gibi çalışıyordu tam takım bir araçtı ve kullanılabilecek en sakin kullanımda benim bu dediğim yakıtı yakıyordu hızı 100 km 'ye sabitlediğim zaman 32 krş. yakıyordu km'ye bu çok güzel ama artı benzinden de az götürüyordu. 
 

  En büyük sıkıntı ise ş.içi yine en sakin kullanımlarda gazda 50 krş. benzinden de 2,5 lt harcıyordu kullanma tarzımı görseniz araçta baygınlık geçirirsiniz gaza 1 cm'den fazla basmıyordum kendisi hızlanıyordu o şekilde bu dediğimi yakıyordu gaza yüklendiğin zaman 90 krş'lara kadar çıkıyor ama hakkını da fazlasıyla veriyor.

  Yine de sizin aracınız fazla yakıyor derseniz ona bir şey diyemem muhtemelen aracım da arıza vardı ki bence ihtimali yok :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Haziran 07, 2014, 17:32:08
Oğuz abi senin araç muhtemelen eski kasa idi. Uzay kasa denilen 2006-2012 arası üretilen kasada diğerlerine göre geliştirilmiş bir motor kullanılmış.

Ama halkımızda bir ön yargı var. Her gaza dokunduğumda beni koltuğa yapıştırsın derseniz tabii ki 16-18 lt kesinlikle aşağı düşmezsiniz.

Ama o gücü sollamalarda vs. kullanırsanız , bu motordan beklenmeyecek kadar az yakıt tüketirsiniz.

Mesela , rahmetli amcamın 2007 model 2.4 Camry'sinde 15 lt yakıt tükettiğini ben biliyorum.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Tahir Bilgin (16980) - Haziran 08, 2014, 08:39:47
Bende merak edip baktım, teknik değerler birçok yerde link deki gibi.

http://www.fueleconomy.gov/feg/Find.do?action=sbs&id=14361&id=22824&id=34292 (http://www.fueleconomy.gov/feg/Find.do?action=sbs&id=14361&id=22824&id=34292)

Galon= 3.785 litre,  Mil= 1.609 km., Lpg = 2.52 lira(3 gün önce Opet-Ankara aldım) ve LPG %20 fazla yaktığı hesabından;

Camry şehiriçi tüketimi, 1998 model için 41.84,  2007 model için 37.44, 2014 model için 33.87 kuruş çıkıyor. (hesapta hata yapmamışsam)Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Haziran 08, 2014, 13:04:16
2014 Camry ile tüketimlerinin farklı olacağını zannetmiyorum. Aynı motor , aynı şanzıman.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Tombak (16588) - Haziran 08, 2014, 23:29:25
Bence bu  Camryden daha iyi fiyat 85 ti 56 ya düşmüş
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-lexus-2005-lexsus-gs-300-ozel-bir-arac-isteyenlere-150256379/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-lexus-2005-lexsus-gs-300-ozel-bir-arac-isteyenlere-150256379/detay)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Haziran 09, 2014, 19:28:11
Bu arabaya bir kaç defa teklif verdim ama adam hayal dünyasında
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Oğuz İNCE (13800) - Haziran 10, 2014, 00:23:44
 MEhmet Ali abi Bmw ne oldu son durumu takip edemedim...

Mesaj Birleştirildi: Haziran 10, 2014, 00:26:36
Oğuz abi senin araç muhtemelen eski kasa idi. Uzay kasa denilen 2006-2012 arası üretilen kasada diğerlerine göre geliştirilmiş bir motor kullanılmış.

Ama halkımızda bir ön yargı var. Her gaza dokunduğumda beni koltuğa yapıştırsın derseniz tabii ki 16-18 lt kesinlikle aşağı düşmezsiniz.

Ama o gücü sollamalarda vs. kullanırsanız , bu motordan beklenmeyecek kadar az yakıt tüketirsiniz.

Mesela , rahmetli amcamın 2007 model 2.4 Camry'sinde 15 lt yakıt tükettiğini ben biliyorum.
Evet 98 modeldi benim araç.

 Teknoloji her geçen gün ilerliyor ona dicek yok ama bu tip motorlarla ben yine de 37 krş'lu rakamlara düşeceğine pek inanamıyorum.

 Yazdım mı bilmiyorum ama geçenlerde sattığım 1,6 otomatik 2013 model corolla ş.içi 1 depo ile 420 km yol gidiyordu gel şimdi sen hesabını yap km başına kaç kuruş yakıyormuş :)  Bu arada tamamen sürülebilecek en hassas kullanımda...
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Haziran 10, 2014, 01:56:08
BMW adam çek kabul etmedi.Bende güvence açısından çeki tahsil edince satışı ver dedim ama kabul etmedi.bakalım hayırlısı.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Haziran 10, 2014, 12:37:22
O lexus ilanındaki adam abartmıştı ve geri basmış durumda şu an. kilometresi 100000 civarlarında olsa alınır ama bana çok geldi. Lakin , iyi kullanılmışsa o km önemli değil , nitekim rx330 kullanıyor babam , şu an 247000 km'de.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Haziran 11, 2014, 22:54:36
O lexus ilanındaki adam abartmıştı ve geri basmış durumda şu an. kilometresi 100000 civarlarında olsa alınır ama bana çok geldi. Lakin , iyi kullanılmışsa o km önemli değil , nitekim rx330 kullanıyor babam , şu an 247000 km'de.
Bu arabayı alacak karşılığı aldı ve lexsus hakkında hiç bir bilgisi yok.Adam hayatında bu lexsus düşünce öyle bir marka olduğunu öğrendi.Sonra internette fah,ş fiyatlr görünce havaya girdi.Kayıp eden salak bu arabayı 38 bine kaptırdı.allah herkesi kumardan korusunBaşlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Ogün Cetinkaya (29657) - Haziran 11, 2014, 23:04:50
buarada bmw de sıkıntı yok araç duruyor mehmet ali abinin kararına bakıyor arkadaşda kendine bu arada başka araba bakıyor.eger bulursa mehmet ali abideki çeki diger adamada sorucaz vs vs bakıcaz yani.yeterki mehmet ali abi arabayı istesin kafasında karar verdiyse bizimdir araç :D
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Haziran 12, 2014, 12:21:24
Proje de değişiklik yok Ogün
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Haziran 12, 2014, 17:54:53
Arkadaşın nasıl bir araba bakıyor , bizimkini verelim :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Ogün Cetinkaya (29657) - Haziran 12, 2014, 18:09:46
Arkadaşın nasıl bir araba bakıyor , bizimkini verelim

passat eski balina kasalar yada t25 1.8 avensis bakiyoruz 520den sonra ona yakin araba bakiyoruz ama daha istedigimiz dolulukta ve temizlikte bulamadik
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Haziran 23, 2014, 23:34:54
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-2000-toyota-camry-cok-temiz-169430685/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-2000-toyota-camry-cok-temiz-169430685/detay)
Bu fiyat olağanüstü çok değil mi ? Yanlış mı yazıl dı acaba ?
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Merdivenci (29705) - Haziran 23, 2014, 23:51:42
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-2000-toyota-camry-cok-temiz-169430685/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-2000-toyota-camry-cok-temiz-169430685/detay)
Bu fiyat olağanüstü çok değil mi ? Yanlış mı yazıl dı acaba ?

Km'si az diye yazmışlardır. Valla satabiliyorlarsa satsınlar ne diyelim.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Haziran 24, 2014, 20:41:54
KM çok az değil mi?
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Haziran 25, 2014, 13:12:03
Araba gerçekten çok temiz görünüyor ama o para verilmez.1999 model için en fazla verilecek para 25 bin
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Temmuz 02, 2014, 17:51:21
Araba gerçekten çok temiz görünüyor ama o para verilmez.1999 model için en fazla verilecek para 25 bin
20.000 tl olsaydı  iyiydi.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Utku Kılıç (31334) - Temmuz 05, 2014, 16:53:28
Merhaba, gün itbarıyla 2004 model camry alarak aranıza katıldım. Forumlarda çokca konuşulsa da fikir birliği olmadığı görülüyor. Sizden ricam öncelikle nasıl bir lpg kitini nerede taktırmam yönünde tavsiye vermeniz ve araba hakkında dikkat etmem gereken hususlar var ise hatırlatmanız. Bu arada araba 3.0 v6 130000 km'de
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Temmuz 05, 2014, 17:48:37
Arabanız hayırlı olsun , şüpheniz olmasın ; arabanız hakkında en kaliteli ve sağlam bilgiyi alabileceğiniz forum ve konudasınız şu an.

LPG konusunda profil bilgileriniz tam olarak doldurursanız daha kolay yardımcı oluruz.

Bir de tabii ki fotoğraflar :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Utku Kılıç (31334) - Temmuz 06, 2014, 17:41:18
Teşekkürler, fotoğrafları hafta içi çeker çekmez koyarım.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Utku Kılıç (31334) - Temmuz 07, 2014, 18:03:35
Tekrar merhaba,

Arabayı aldım ancak malumunuz şuan gönlümce binemiyorum. LPG usta ve marka tavsiyesi yaparsanız çok sevinirim.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Aytaç Hut (27127) - Temmuz 07, 2014, 18:05:54
Tekrar merhaba,

Arabayı aldım ancak malumunuz şuan gönlümce binemiyorum. LPG usta ve marka tavsiyesi yaparsanız çok sevinirim.

Şu linklere bir göz atın isterseniz.

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=47902.0 (http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=47902.0)

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=22408.0 (http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=22408.0)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Temmuz 07, 2014, 18:06:34
LPG işi herkesin dediği gibi ustaya bağlı , ama Camry'lerde BRC'den çok memnun kişiler biliyoruz.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Utku Kılıç (31334) - Temmuz 07, 2014, 18:49:34
Aslında başlıklara göz attım ama güncel durumda farklı bir yorumu olan var mıdır merak ettim, ben de brc diye düşünüyorum f/p oranı en iyi onda gibi BRC usta tavsiyeniz var mı?
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Temmuz 07, 2014, 19:33:23
Benim tercihim prinsten yana İstanbulda tanıdığım yok ama forumda mehmet usta var BRC yetkili servis onunla iletişime geçerseniz sizi güzel yere gönderir
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Temmuz 07, 2014, 20:23:14
Bursa'dan Nira otomotiv var , İstanbulu ben de bilmiyorum , Mehmet Özenç var , o bilir.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Utku Kılıç (31334) - Temmuz 08, 2014, 00:48:59
Teşekkürler galiba BRC olacak prince ile fiyat farkı çok fazla, bugun 60 km yol yaptım anladım ki benzinle gitmek imkansız ama sesi duruşu mükemmel.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Temmuz 09, 2014, 01:00:20
BRC de problem çıkmaz heralde , sesine diyecek yok zaten , Toyota-Lexus'un en sorunsuz motoru denilebilir.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Utku Kılıç (31334) - Temmuz 09, 2014, 16:54:25
lavoto için fikri olan var mı, bir de bugün motor ışığı yandı canımı sıktı bakalım ne çıkacak
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Ağustos 09, 2014, 12:29:18
lavoto için fikri olan var mı, bir de bugün motor ışığı yandı canımı sıktı bakalım ne çıkacak
Aracınıza LPG uygulattınız mı acaba ? Ayrıca motor arıza ışığıyla ilgili gelişmeyi de merak ettik.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Yasin Yılmaz Fidan (23089) - Ağustos 09, 2014, 12:34:27
3.0 motor için prins daha ideal bence biraz tuzlu olabilir ama o tarz büyük motorlu lüx araçlara prins takılıyor genelde
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Oğuz İNCE (13800) - Ağustos 10, 2014, 11:57:01
Benim camry'de Brc vardı aşırı memnundum. Ne titreme ne seste değişme ne ışık yakma nede benzin gaz geçişlerini hissettirme. Bunların hiç birini yapmıyordu bilginiZe...
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Enes Duman (27075) - Ağustos 10, 2014, 15:15:41
Benim camry'de Brc vardı aşırı memnundum. Ne titreme ne seste değişme ne ışık yakma nede benzin gaz geçişlerini hissettirme. Bunların hiç birini yapmıyordu bilginiZe...
Demek ki montajı çok iyi yapılmış.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Utku Kılıç (31334) - Ağustos 11, 2014, 14:40:58
Herkese tekrar merhaba,

Araca lovato marka lpg kiti taktırdım, yakıt olarak ortalama 13-14 litre gaz yakıyor, herhangi bir titreşim sorun yada farklı bir durumla ilk 4000 km de karşılaşmadım kısacası çok memnun kaldım. Motor ışığı oksijen sensörü arızasından dolayı yanıyor ancak daha yaptırma fırsatım olmadı, amortisörü ise hala bulamadım.

Bunların dışında arabadan çok memnunum hatta kendi nazarım değer diye korkmuyor değilim, hafta sonu linea kiralamak durumunda kaldım ve uzun yola çıktım 2200 km boyunca arabamı düşündüm çok farklı bir sürüş keyfi var gerçekten. Merak ettiğiniz başka sorular olursa da cevap vermeye çalışırım.

Saygı ve sevgilerimle,
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Kadir Sahin (22254) - Ağustos 11, 2014, 15:34:21
Utku bey hayirli olsun araciniz. Kazasiz belasiz agiz tadiyla binersiniz insallah.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Enes Duman (27075) - Ağustos 12, 2014, 00:01:22
Herkese tekrar merhaba,

Araca lovato marka lpg kiti taktırdım, yakıt olarak ortalama 13-14 litre gaz yakıyor, herhangi bir titreşim sorun yada farklı bir durumla ilk 4000 km de karşılaşmadım kısacası çok memnun kaldım. Motor ışığı oksijen sensörü arızasından dolayı yanıyor ancak daha yaptırma fırsatım olmadı, amortisörü ise hala bulamadım.

Bunların dışında arabadan çok memnunum hatta kendi nazarım değer diye korkmuyor değilim, hafta sonu linea kiralamak durumunda kaldım ve uzun yola çıktım 2200 km boyunca arabamı düşündüm çok farklı bir sürüş keyfi var gerçekten. Merak ettiğiniz başka sorular olursa da cevap vermeye çalışırım.

Saygı ve sevgilerimle,
Hayırlı, uğurlu olsun. Bir depo LPG ile kac km yol yapabiliyorsunuz? Ş.içi ve ş.dışı olarak bildirirseniz çok sevinirim. [emoji4]
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Ağustos 12, 2014, 02:24:08
Herkese tekrar merhaba,

Araca lovato marka lpg kiti taktırdım, yakıt olarak ortalama 13-14 litre gaz yakıyor, herhangi bir titreşim sorun yada farklı bir durumla ilk 4000 km de karşılaşmadım kısacası çok memnun kaldım. Motor ışığı oksijen sensörü arızasından dolayı yanıyor ancak daha yaptırma fırsatım olmadı, amortisörü ise hala bulamadım.

Bunların dışında arabadan çok memnunum hatta kendi nazarım değer diye korkmuyor değilim, hafta sonu linea kiralamak durumunda kaldım ve uzun yola çıktım 2200 km boyunca arabamı düşündüm çok farklı bir sürüş keyfi var gerçekten. Merak ettiğiniz başka sorular olursa da cevap vermeye çalışırım.

Saygı ve sevgilerimle,
Utku bey,
- Aracınız lpg den önce benzinli iken uzun yolda kaç litre yakıt harcıyordu ?
- LPG montajı maliyeti ruhsat işlemleri v.b toplamda ne kadara mal oldu ?
- Siz LPG araştırırken "sakın şu marka lpg yi takmayın" gibi telkinler oldu mu ? İyisini sürekli duyuyoruz ama kötüsünü duymak zor.
- Aracın motor sesinde herhangibir değişlik duydunuz mu ?
Teşekkür ederim. Camry ile zaten çok keyifli sürüşler dilerim :)

Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Utku Kılıç (31334) - Ağustos 12, 2014, 10:08:31
Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim,

Ben çok araştırdım lpg olayını ve en sonunda candan otoda taktırmaya karar verdim usta konuşurken güven verdi internette çıkan tüm yorumları okudum derken 2200 tl fiyat alarak taktırdım, işlemler sırasında sızdırmazlık galiba 35 tl, muayene 165 tl idi ruhsat işlemleri için nedense para almadılar tek sayfa için ben 70 veririm diye tahmin ediyordum ama emniyette işlerimiz parasız halloldu.

motor sesinde herhangi bir değişiklik olmadı, atiker taktırma demişlerdi ancak kim neyi hangi saikle söylüyor anlamak zor, araç lpg öncesinde şehir içi 14 litre yakıyordu uzun yolda düzgün kullanımla 10 litreye düşürmek mümkün lpgde de çok farkı olmadı bu durum, 40 litrelik depoyla 350 km sehir dışı 260 km de şehir içi yol yapıyor en kötü hatta şehir içi 300 dikkatli kullanımla görülebilir oksijen sensörü arızası giderilirse bir nebze daha düşme sağlanabilir ama görmeden yorum yapamıyorum

saygılarımla,
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa Kibaroğlu (31786) - Ağustos 15, 2014, 23:25:37
herkese merhabalar. uzun bir zamandır forumu takip ediyorum, özellikle bu başlığın tüm sayfalarını okudum. bende bi camry taliplisiyim. ve kısmetse şu aracı alacağım. sizler gibi tecrübeli arkadaşların tavsiylerini bekliyorum.

sahibi ile konuştum. aracının arkasında duran olgun birisine benziyor. istanbuldan gideceğim almaya nelere dikkat ettirmeliyim. tavsiyleriniz nelerdir?
 
ve en önemlisi yabancısı olduğum toyota sanayi piyasasında istanbulda camry ustası varmıdır ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-km-30-kurus-yakiyor-166973286/detay/ (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-km-30-kurus-yakiyor-166973286/detay/)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Ağustos 16, 2014, 15:01:48
@Mustafa Kibaroğlu

İstanbulda camry bakımı yapan pek çok yer var. Camry çok kolaylıkla İstanbulda kullanılabilecek ve bakımı yapılabilecek bir araçtır.
Baktığım ve birden fazla camry araçta rastladığım arıza direksiyon kutusu arızası idi. Bunun dışında bir arızaya rastlamadım. Yani kronik sayılabilecek ve bir çok camry de aynı tip arıza istatistiğine rastlamadım. Zaten bakmanız gereken motor, şanzıman, elektrik aksamı ve tabi ki kaporta olacaktır. Patlak veya kaçıran süspansiyon olmamasına da dikkat edin.
Bütün araçlar bozulmaya müsaittir diye bakmak, incelemek gerekir.


Mesaj Birleştirildi: Ağustos 16, 2014, 15:04:34
Geçen hafta satılan, ilk sahibinden, 43.000 km de, siyah, 25.500 tl lik ilan için yastayım. Araca bakayım fiyatı fazla demeden alayım da bu çileli arayışım bitsin dedim. Sabahtan aradım, satıldı dendi. Bir aylık yas ilan ettim :( ...
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Anıl Köksal Bayburt (3104) - Ağustos 16, 2014, 15:14:17
@Mustafa Kibaroğlu

İstanbulda camry bakımı yapan pek çok yer var. Camry çok kolaylıkla İstanbulda kullanılabilecek ve bakımı yapılabilecek bir araçtır.
Baktığım ve birden fazla camry araçta rastladığım arıza direksiyon kutusu arızası idi. Bunun dışında bir arızaya rastlamadım. Yani kronik sayılabilecek ve bir çok camry de aynı tip arıza istatistiğine rastlamadım. Zaten bakmanız gereken motor, şanzıman, elektrik aksamı ve tabi ki kaporta olacaktır. Patlak veya kaçıran süspansiyon olmamasına da dikkat edin.
Bütün araçlar bozulmaya müsaittir diye bakmak, incelemek gerekir.


Mesaj Birleştirildi: Ağustos 16, 2014, 15:04:34
Geçen hafta satılan, ilk sahibinden, 43.000 km de, siyah, 25.500 tl lik ilan için yastayım. Araca bakayım fiyatı fazla demeden alayım da bu çileli arayışım bitsin dedim. Sabahtan aradım, satıldı dendi. Bir aylık yas ilan ettim :( ...

hayırlısı olsun :) belki 2007 sini alırsınız sonra

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-2007-model-toyota-camry-sirali-lpg-132802474/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-2007-model-toyota-camry-sirali-lpg-132802474/detay)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Ağustos 16, 2014, 15:20:13
@Anıl Köksal Bayburt :)
98-00 arası kasaya olan hayranlığım başkadır. Yeni kasalar bir çok bakımdan üstün olabilir ama şu kinetik tasarım denen şeyi hiç sevmiyorum.
Camry 98-00 arası hayranım, 2002-2006 severim.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Anıl Köksal Bayburt (3104) - Ağustos 16, 2014, 15:24:40
@Anıl Köksal Bayburt :)
98-00 arası kasaya olan hayranlığım başkadır. Yeni kasalar bir çok bakımdan üstün olabilir ama şu kinetik tasarım denen şeyi hiç sevmiyorum.
Camry 98-00 arası hayranım, 2002-2006 severim.

Abicim senin işin zor. Hem az satılmış nadir bulunan bir kasaya bakıyorsun hemde klasik olsun istiyosun. 2003 kasanın dış görünüşünü bende sevmedim ama eski kasalarda artık bakım için cüzdan parçalar. heryerine bakım yapılmadan biniecek arabayı, heleki camry ise bulmak çok zor.. başlığın takipçisiyim, param olursa bende avensis yada camry alırım... tabi evlenmezsem. evlenirsem yaris :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa Kibaroğlu (31786) - Ağustos 16, 2014, 15:47:36
teşekkür ederim.

bakalım artık gidince neyle karşılaşacağız. aradığım iki kişide altının çok alcak olduğu ve asfalt olmayan yollara gelmediğini söyledi. ben istanbulda olduğum için öyle bir sorun yok. bu araca zaten lpg siz binemem mecbur lpg li bakmak zorundaydım. bu paraya alıcabilecek en iyi araba bence daha ötesi yok. bilmediğim bir şehirde hangi toyota servisine gideceğim bilmiyorum ama mutlaka baktıracağım. umarım sahibinin dediği gibi bir sorunu yoktur.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Arif Yildirim (21007) - Ağustos 16, 2014, 16:03:49
@Mustafa Kibaroğlu

İstanbulda camry bakımı yapan pek çok yer var. Camry çok kolaylıkla İstanbulda kullanılabilecek ve bakımı yapılabilecek bir araçtır.
Baktığım ve birden fazla camry araçta rastladığım arıza direksiyon kutusu arızası idi. Bunun dışında bir arızaya rastlamadım. Yani kronik sayılabilecek ve bir çok camry de aynı tip arıza istatistiğine rastlamadım. Zaten bakmanız gereken motor, şanzıman, elektrik aksamı ve tabi ki kaporta olacaktır. Patlak veya kaçıran süspansiyon olmamasına da dikkat edin.
Bütün araçlar bozulmaya müsaittir diye bakmak, incelemek gerekir.


Mesaj Birleştirildi: Ağustos 16, 2014, 15:04:34
Geçen hafta satılan, ilk sahibinden, 43.000 km de, siyah, 25.500 tl lik ilan için yastayım. Araca bakayım fiyatı fazla demeden alayım da bu çileli arayışım bitsin dedim. Sabahtan aradım, satıldı dendi. Bir aylık yas ilan ettim :( ...

Fiyat konusunda yorum yapamam ama camry hakkinda bi kac oneride bulunabilirim
Camry deyince ilk akla gelen set saglamlik ve yol tutus.
Camry 2002 de yeni kasaya gecti bu kasa daha genis ve konforlu ertesi yilda 5 speed otomatik sanzimana gecildi. Ben sahsen 2002 ve ustu yillara bakmanizi tavsiye ederim ki bu modellerde perde hava yastiklari ilave edildi (perde hava yastiklari olmayan camry IIHS in yan carpisma testlerinde zayif not aldi) 2007 de tekrar kasa degisti ki bende bu kasayi halen kullaniyorum 2009 camry im 128.000 km de. Ne buji degisti ne motor yikandi, ne kayis zincir ne de baska bisey… arabada tek degisen yag su lastik hava filtreleri sorunsuz halen devam ediyoruz. camry bu gun amerikanin en cok satan arabalarindan biri. 2010 yilindan sonra da  6 speed otomatik vitese gecildi
benim ortalama sehir ici disi yakit tuketimim 27 mpg ( 8.5 lt/100 km) tabiki yol ve trafik durumu degiskenlik gosterir.

bakimli duzgun bir arac bulabilirseniz yukarida da yazdigim gibi yag su lastik ten baska servis ihtiyaci yok gibi bisey camry nin
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Ağustos 16, 2014, 16:17:31
Fiyat konusunda yorum yapamam ama camry hakkinda bi kac oneride bulunabilirim
Camry deyince ilk akla gelen set saglamlik ve yol tutus.
Camry 2002 de yeni kasaya gecti bu kasa daha genis ve konforlu ertesi yilda 5 speed otomatik sanzimana gecildi. Ben sahsen 2002 ve ustu yillara bakmanizi tavsiye ederim ki bu modellerde perde hava yastiklari ilave edildi (perde hava yastiklari olmayan camry IIHS in yan carpisma testlerinde zayif not aldi) 2007 de tekrar kasa degisti ki bende bu kasayi halen kullaniyorum 2009 camry im 128.000 km de. Ne buji degisti ne motor yikandi, ne kayis zincir ne de baska bisey… arabada tek degisen yag su lastik hava filtreleri sorunsuz halen devam ediyoruz. camry bu gun amerikanin en cok satan arabalarindan biri. 2010 yilindan sonra da  6 speed otomatik vitese gecildi
benim ortalama sehir ici disi yakit tuketimim 27 mpg ( 8.5 lt/100 km) tabiki yol ve trafik durumu degiskenlik gosterir.

bakimli duzgun bir arac bulabilirseniz yukarida da yazdigim gibi yag su lastik ten baska servis ihtiyaci yok gibi bisey camry nin
Amerikanın geniş ve düz yollarındaCamry çok daha ekonomik ve keyifli olacaktır. Ayrıca benzin maliyetiniz Türkiyeden çok daha avantajlı konumda. Hiç sorun yaşamadan keyifle binilecek, mükemmel bir seçim yapmışsınız.
Amerikadan Türkiyeye internet aracılığı ile camry yedek parçası satın almak ne kadar mümkün bilginiz var mı ?
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Arif Yildirim (21007) - Ağustos 16, 2014, 16:50:49
Amerikanın geniş ve düz yollarındaCamry çok daha ekonomik ve keyifli olacaktır. Ayrıca benzin maliyetiniz Türkiyeden çok daha avantajlı konumda. Hiç sorun yaşamadan keyifle binilecek, mükemmel bir seçim yapmışsınız.
Amerikadan Türkiyeye internet aracılığı ile camry yedek parçası satın almak ne kadar mümkün bilginiz var mı ?

Bulamadiginiz parcalari E-bay dan satin alabilirsiniz
Bu gun e bay da yetkili servislerin bile parca satislari var
Ayrica paraniz eBay guvencesinde
Daha ne olsun
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Kadir Sahin (22254) - Ağustos 16, 2014, 19:30:03
Fiyat konusunda yorum yapamam ama camry hakkinda bi kac oneride bulunabilirim
Camry deyince ilk akla gelen set saglamlik ve yol tutus.
Camry 2002 de yeni kasaya gecti bu kasa daha genis ve konforlu ertesi yilda 5 speed otomatik sanzimana gecildi. Ben sahsen 2002 ve ustu yillara bakmanizi tavsiye ederim ki bu modellerde perde hava yastiklari ilave edildi (perde hava yastiklari olmayan camry IIHS in yan carpisma testlerinde zayif not aldi) 2007 de tekrar kasa degisti ki bende bu kasayi halen kullaniyorum 2009 camry im 128.000 km de. Ne buji degisti ne motor yikandi, ne kayis zincir ne de baska bisey… arabada tek degisen yag su lastik hava filtreleri sorunsuz halen devam ediyoruz. camry bu gun amerikanin en cok satan arabalarindan biri. 2010 yilindan sonra da  6 speed otomatik vitese gecildi
benim ortalama sehir ici disi yakit tuketimim 27 mpg ( 8.5 lt/100 km) tabiki yol ve trafik durumu degiskenlik gosterir.

bakimli duzgun bir arac bulabilirseniz yukarida da yazdigim gibi yag su lastik ten baska servis ihtiyaci yok gibi bisey camry nin
Arif bey arac 2.0 mi? 2.4 mu? (3.5 mi diye sormayacam 8.5Lt/100km :) ) Bende 2010-2011-2012 2.4h Hybrid bakiyorum ama aklimi 3.5ler celiyor :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Arif Yildirim (21007) - Ağustos 16, 2014, 20:02:40
Arif bey arac 2.0 mi? 2.4 mu? (3.5 mi diye sormayacam 8.5Lt/100km :) ) Bende 2010-2011-2012 2.4h Hybrid bakiyorum ama aklimi 3.5ler celiyor :)
'

Benimki 2.4 gayet te memnunum.

Ben sahsen 2012 hybrid oneririm(2.5h) 3.5 yerine. 2012 lerde ic dizayn biraz daha degistirilmis
Yakin arkadasimda 2012 Hybrid var yakit tuketimi ortalamada 38 mpg. 3.5 lerde 25-26 mpg civarinda
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Kadir Sahin (22254) - Ağustos 16, 2014, 20:07:09
'

Benimki 2.4 gayet te memnunum.

Ben sahsen 2012 hybrid oneririm(2.5h) 3.5 yerine. 2012 lerde ic dizayn biraz daha degistirilmis
Yakin arkadasimda 2012 Hybrid var yakit tuketimi ortalamada 38 mpg. 3.5 lerde 25-26 mpg civarinda
Enson kasa benimde cok hosuma gidiyor ama imkanlar el vermiyor anca 2010-11-12 onceki kasanin makyajlisini alabilirim onuda hemen alamam once benim araci satmam lazim.
mpg hesabini bilmiyorum ama benim baktigim 2.4h Camry 17kmde 1lt yakiyor. 1.8h Prius 22kmde 1lt yakiyor
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa Kibaroğlu (31786) - Ağustos 17, 2014, 00:35:17
Fiyat konusunda yorum yapamam ama camry hakkinda bi kac oneride bulunabilirim
Camry deyince ilk akla gelen set saglamlik ve yol tutus.
Camry 2002 de yeni kasaya gecti bu kasa daha genis ve konforlu ertesi yilda 5 speed otomatik sanzimana gecildi. Ben sahsen 2002 ve ustu yillara bakmanizi tavsiye ederim ki bu modellerde perde hava yastiklari ilave edildi (perde hava yastiklari olmayan camry IIHS in yan carpisma testlerinde zayif not aldi) 2007 de tekrar kasa degisti ki bende bu kasayi halen kullaniyorum 2009 camry im 128.000 km de. Ne buji degisti ne motor yikandi, ne kayis zincir ne de baska bisey… arabada tek degisen yag su lastik hava filtreleri sorunsuz halen devam ediyoruz. camry bu gun amerikanin en cok satan arabalarindan biri. 2010 yilindan sonra da  6 speed otomatik vitese gecildi
benim ortalama sehir ici disi yakit tuketimim 27 mpg ( 8.5 lt/100 km) tabiki yol ve trafik durumu degiskenlik gosterir.

bakimli duzgun bir arac bulabilirseniz yukarida da yazdigim gibi yag su lastik ten baska servis ihtiyaci yok gibi bisey camry nin

sizin dediğiniz camry ile benim alacağım camry arasında uçurumlar var :) her bakımdam hem fiyat hem vergi olarak. keşke öyle bir bütçem olsada 2002 üzerine yönelsem. malum laptop almaya benzemiyor bu işler, arada en az 20bin tl fark oynar..  16bin tl daha iyi otomobil varsa önerilerinizi bekliyorum bilgiler için teşekkürler..
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Arif Yildirim (21007) - Ağustos 17, 2014, 02:10:30
Enson kasa benimde cok hosuma gidiyor ama imkanlar el vermiyor anca 2010-11-12 onceki kasanin makyajlisini alabilirim onuda hemen alamam once benim araci satmam lazim.
mpg hesabini bilmiyorum ama benim baktigim 2.4h Camry 17kmde 1lt yakiyor. 1.8h Prius 22kmde 1lt yakiyor

asagi yukari hesaplarima gore tuketimler soyle
2.4= 27mpg  = (8.7 L/100km) = 1lt ile 11.5 Km
2.4h=33mpg =(7.13 L/100km) = 1lt ile 14 Km
son kasa 2.5h=38mpg = (6.19 L/100km) = 1lt ile 16 Km

Hybrid araclarin normall modellere gore fiyati daha yuksek dolayisiyla eger cok ciddi km yapmiyorsaniz hybrid arabaya fazla para odemek yanlis olabilir.
Hbrid systeme odenen extra paranin sagladigi yakit tasarrufu ile kac yilda geri donecegine bakmak lazim.Mesaj Birleştirildi: Ağustos 17, 2014, 02:18:38
sizin dediğiniz camry ile benim alacağım camry arasında uçurumlar var :) her bakımdam hem fiyat hem vergi olarak. keşke öyle bir bütçem olsada 2002 üzerine yönelsem. malum laptop almaya benzemiyor bu işler, arada en az 20bin tl fark oynar..  16bin tl daha iyi otomobil varsa önerilerinizi bekliyorum bilgiler için teşekkürler..

2002 Camry ye butce yetmiyorsa bence daha yuksek modelli corolla bakilabilir. Tabi zevk renk meselesi bu tartismakla bitmez ama
Ben sahsen aracta guvenligin en onemli sey olduguna inanan biriyim sizin yerinizde olsam daha yuksek modelli corollaya yoneliridim.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa Kibaroğlu (31786) - Ağustos 17, 2014, 13:09:15
asagi yukari hesaplarima gore tuketimler soyle
2.4= 27mpg  = (8.7 L/100km) = 1lt ile 11.5 Km
2.4h=33mpg =(7.13 L/100km) = 1lt ile 14 Km
son kasa 2.5h=38mpg = (6.19 L/100km) = 1lt ile 16 Km

Hybrid araclarin normall modellere gore fiyati daha yuksek dolayisiyla eger cok ciddi km yapmiyorsaniz hybrid arabaya fazla para odemek yanlis olabilir.
Hbrid systeme odenen extra paranin sagladigi yakit tasarrufu ile kac yilda geri donecegine bakmak lazim.Mesaj Birleştirildi: Ağustos 17, 2014, 02:18:38
2002 Camry ye butce yetmiyorsa bence daha yuksek modelli corolla bakilabilir. Tabi zevk renk meselesi bu tartismakla bitmez ama
Ben sahsen aracta guvenligin en onemli sey olduguna inanan biriyim sizin yerinizde olsam daha yuksek modelli corollaya yoneliridim.

ben şahsım adıma camry nin yüksek modelli corolla dan daha sağlam ve güvenli olduğunu düşünüyorum.. bizim ülkemizde işler çok değişiyor.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Arif Yildirim (21007) - Ağustos 17, 2014, 16:24:33
ben şahsım adıma camry nin yüksek modelli corolla dan daha sağlam ve güvenli olduğunu düşünüyorum.. bizim ülkemizde işler çok değişiyor.
'

Sanirim sadece son iletiyi okudugun icin neyi ima ettigimi anlayamamissin
bahsedilen camry perde hava yastiksiz camry ve perde hava yastikli corolla carsilastirmasiydi
IIHS perde hava yastigi olmayan camry lere yan carpisma testlerinde zayif not verdi, ayni butcelerde alinabilecek yuksek modelli corolla ise Iyi not aldi.

lutfen asagidaki videolari izle belki fikrin degisir.

http://youtu.be/wCUA3v1ZVMI (http://youtu.be/wCUA3v1ZVMI)

http://youtu.be/zTNbZGME4ho (http://youtu.be/zTNbZGME4ho)

Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Ağustos 28, 2014, 22:42:13
1993 Toyota Camry SE

1993 Toyota Camry SE (http://www.youtube.com/watch?v=p6AUQ_emUkg#)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Eylül 03, 2014, 18:45:40
Burada paylaştığım aracımızın uzun yol yakıt tüketimini paylaşıyorum. ( Hyundai Sonata 2002 model 2,5 litre V6 Otomatik vites, LPG li )
V6 olması sebebiyle Camry ile akrabadır diyerekten.
İstanbul - Bodrum arası geçen hafta yaptığım seyahatten yakıt bilgisi.
Klasik yöntem; depoyu doldur, belirli bir km git, tekrar doldur, yaptığın km ve aldığın yakıta bak, hesapla.
100 TL lik yakıt (lpg+benzin) ile 430 km yol gittim. Yada 35 litre lpg + benzin
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Eylül 03, 2014, 23:27:43
Burada paylaştığım aracımızın uzun yol yakıt tüketimini paylaşıyorum. ( Hyundai Sonata 2002 model 2,5 litre V6 Otomatik vites, LPG li )
V6 olması sebebiyle Camry ile akrabadır diyerekten.
İstanbul - Bodrum arası geçen hafta yaptığım seyahatten yakıt bilgisi.
Klasik yöntem; depoyu doldur, belirli bir km git, tekrar doldur, yaptığın km ve aldığın yakıta bak, hesapla.
100 TL lik yakıt (lpg+benzin) ile 430 km yol gittim. Yada 35 litre lpg + benzin

Efkan anladıysam arap olayım diyeceğim ama ben zaten arabım.:))) yani ne yaktı bu araba ?
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Eylül 04, 2014, 00:16:19
90 liralık LPG + 10 liralık benzin ile 430 km yol gitti.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Eylül 10, 2014, 22:37:35
Son 3-4 aydır özellikle 98-00 model arası camry'lerdeki olağan üstü fiyat ne kadar anlamsız. Neticede 15 yıllık bir araç satışa sunulmuş, bu kadar anlamsızca fiyatlar arabadan soğuttu resmen. En az 5.000 Tl şişirilmiş fiyatlar var şuan.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Enes Duman (27075) - Eylül 10, 2014, 22:56:10
Son 3-4 aydır özellikle 98-00 model arası camry'lerdeki olağan üstü fiyat ne kadar anlamsız. Neticede 15 yıllık bir araç satışa sunulmuş, bu kadar anlamsızca fiyatlar arabadan soğuttu resmen. En az 5.000 Tl şişirilmiş fiyatlar var şuan.
Ae101'e 18- 20 bin isteyenler bile var. [emoji4]
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Eylül 11, 2014, 14:32:20
efkan abi w124 bir mercedes alalım sana olmazsa.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Enes Duman (27075) - Eylül 11, 2014, 16:00:39
efkan abi w124 bir mercedes alalım sana olmazsa.
W124 efsanedir. [emoji4]
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Eylül 11, 2014, 17:51:22
Uzun süre kullandım ve bence mercedesin bu zamana kadar ürettiği en sağlam kasa.Hala yollarda...
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Enes Duman (27075) - Eylül 11, 2014, 18:30:17
Uzun süre kullandım ve bence mercedesin bu zamana kadar ürettiği en sağlam kasa.Hala yollarda...
Top Gear bu arabanın üstünden tank geçirmişti.

Üstünden tank geçmesine rağmen çalışıyordu. [emoji2]

 Bu arada 62 dB gibi hayvanî bir gürültü düzeyi var. [emoji4]

http://mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=82279650&p=1#82279650

Hatta bir Mercedes-Benz yetkilisi çıkıp " Biz W124'ü aşırı kaliteli ürettik. Bu arabadan zarar ettik" demişti yanlış bilmiyorsam.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Eylül 11, 2014, 21:12:38
Top Gear bu arabanın üstünden tank geçirmişti.

Üstünden tank geçmesine rağmen çalışıyordu. [emoji2]

 Bu arada 62 dB gibi hayvanî bir gürültü düzeyi var. [emoji4]

http://mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=82279650&p=1#82279650 (http://mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=82279650&p=1#82279650)

Hatta bir Mercedes-Benz yetkilisi çıkıp " Biz W124'ü aşırı kaliteli ürettik. Bu arabadan zarar ettik" demişti yanlış bilmiyorsam.
Aynen öyle w124 300 turbo diesel hala normal sıfır araba fiyatına yakın satılıyor
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Enes Duman (27075) - Eylül 11, 2014, 21:13:57
Aynen öyle w124 300 turbo diesel hala normal sıfır araba fiyatına yakın satılıyor
300Td'lerin performansı da iyidir.

Ama biraz fazla yakıyor diye biliyorum
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Eylül 12, 2014, 00:54:34
Mehmet Ali abi , babamdan yıllar önce sözünü almıştım. Üniversiteye bir sene daha hazırlanıyorum. İnşallah seneye gidince o kasa araba alıyoruz. Bahset biraz abi. :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Enes Duman (27075) - Eylül 12, 2014, 01:03:23
Mehmet Ali abi , babamdan yıllar önce sözünü almıştım. Üniversiteye bir sene daha hazırlanıyorum. İnşallah seneye gidince o kasa araba alıyoruz. Bahset biraz abi. :)
W124'ü mü kast ettiniz?
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Eylül 13, 2014, 02:15:50
Evet :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Enes Duman (27075) - Eylül 13, 2014, 02:23:58
Evet :)
Harika bir araç. [emoji4]

Arabayı öldürmek için kaputtun içinde dinamit patlattılar. Anca öldü araba. [emoji2]
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Yusuf Dursun (25071) - Eylül 16, 2014, 11:25:37
km si iyiymiş. ahh vergi sistemi

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-toyota-camry-3.5-acil-satilik-179543578/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-toyota-camry-3.5-acil-satilik-179543578/detay)

Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa Aksay (29708) - Eylül 16, 2014, 15:11:09
km si iyiymiş. ahh vergi sistemi

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-toyota-camry-3.5-acil-satilik-179543578/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-toyota-camry-3.5-acil-satilik-179543578/detay)

Sadece vergi mi Yusuf Bey, vergi+yakıt+fahiş servis ve parça fiyatları...

Mesaj Birleştirildi: Eylül 16, 2014, 15:13:59
Bu tip araçların ülkemizde tutulmamasının en büyük üç nedeni.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Eylül 16, 2014, 16:36:56
İlandaki araç modelinin en dolusu.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Yusuf Dursun (25071) - Eylül 16, 2014, 17:05:59
Sadece vergi mi Yusuf Bey, vergi+yakıt+fahiş servis ve parça fiyatları...

Mesaj Birleştirildi: Eylül 16, 2014, 15:13:59
Bu tip araçların ülkemizde tutulmamasının en büyük üç nedeni.


yakıtı çok fazla değil. özellikle 2.4 motor olanları şehir içi fabrika verisi 10 lt civarı. parça fiyatlarını bilmiyorum ama muhtemelen pahalıdır.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Enes Duman (27075) - Eylül 16, 2014, 17:14:10

yakıtı çok fazla değil. özellikle 2.4 motor olanları şehir içi fabrika verisi 10 lt civarı. parça fiyatlarını bilmiyorum ama muhtemelen pahalıdır.
2.4'ler az yakıyormuş. [emoji4]

1.6 atmosferikler bile 8.5 civarında yakıyor
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Can Doğan Duran (28306) - Eylül 16, 2014, 17:26:48

yakıtı çok fazla değil. özellikle 2.4 motor olanları şehir içi fabrika verisi 10 lt civarı. parça fiyatlarını bilmiyorum ama muhtemelen pahalıdır.

İlanda yazıyor parça fiyatı. Bir sonraki bakımda gerekli parça fiyatına 6000 Lira demiş. Araba hiç yakmasa yine zarar. :D
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Ogün Cetinkaya (29657) - Eylül 16, 2014, 17:45:50
Bi soz vardır bu araclara biniyorsan demekki yapabilcek gücün var dusunmezsin diye.durum aynen bu.biniyosan servisini yakiti dusunmiceksin
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Okan Kaçar (26205) - Eylül 16, 2014, 17:50:37
6 bin liraya neler neler yapilir be :D
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mehmet Ali Yıldız (13227) - Eylül 16, 2014, 22:21:24
adambakımını yaptım 6 000 tl tuttu deyip sizi kurtardım demek isterken daha beter korkutmuş.Bu arada bakım asla bu kadar tutmaz
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Ogün Cetinkaya (29657) - Eylül 16, 2014, 22:29:53
adambakımını yaptım 6 000 tl tuttu deyip sizi kurtardım demek isterken daha beter korkutmuş.Bu arada bakım asla bu kadar tutmaz

ayni dusuncedeyim.illaki corollaya benzemicektir ama okadarda degildir
millet ilanlara taktirdigi yaya 2000tl degerinde diye bile yaziyor.deger katiyor guya
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Enes Duman (27075) - Eylül 16, 2014, 22:31:34
ayni dusuncedeyim.illaki corollaya benzemicektir ama okadarda degildir
millet ilanlara taktirdigi yaya 2000tl degerinde diye bile yaziyor.deger katiyor guya
Cam filmine 700 tl yazan var. [emoji4]
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Arif Yildirim (21007) - Eylül 17, 2014, 04:09:08
2.4'ler az yakıyormuş. [emoji4]

1.6 atmosferikler bile 8.5 civarında yakıyor

Valla Benim 2.4 2009 camryim 9 civari yakiyo
Bence bu buyuklukte bir arac icin mukemmel deger
Parca konusu a gelince gene soyluyorum
Sifir aldim 130.000 km tik yok yag su lastik devam
Camry dunyanin en reliable araclarindan biri
2.4 hem vergiden avantajli hem benzinden
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa Aksay (29708) - Eylül 17, 2014, 08:18:26

yakıtı çok fazla değil. özellikle 2.4 motor olanları şehir içi fabrika verisi 10 lt civarı. parça fiyatlarını bilmiyorum ama muhtemelen pahalıdır.

Yakıttan kastettiğim ülkemizdeki pahalı yakıttı. Yakıt normal değerlerde olduktan sonra böyle bir araç 14lt yaksa bile mühim değildir.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Oğuz İNCE (13800) - Eylül 17, 2014, 10:47:45
Camry'den ağzım yanınca şimdi kokudan tam 2 katı daha küçük motorlu olan 1,4 Tsi Passat alıyorum :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Eylül 17, 2014, 19:01:37
2.4 camry biz de kullandık , 9-10 litre yakar.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: ABDULLAH GÖKÇEN (31318) - Eylül 20, 2014, 11:54:25
merhaba yaklaşık 2 aydır 2007 model 2,4 camry kullanıyorum ikinci el aldım 180,000 bakımına sokacağım
uzun yolda 140-150 km hızla ortalama 45 krş yaktı şehir içi dur kalk da 11-12 lt gibi yakıyor
tüp takmayı düşünmüyorum yakıt dizel ve küçük hacimli motorlara göre yüksek olabilir ama verdiği keyif hiçbir şeye değişilmez.
hatta kendimi toplayıp gelecek yaza 3,5 luk bile düşünüyorum.
içki gibi yemek gibi sigara gibi araba kullanmakta insana keyif vermeli bence hesap yapacaksanız 1,3 multijet keyif yapacaksanız 3,5 v6 gerisi yalan derim
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Ali Katma (3432) - Eylül 20, 2014, 11:57:49
versodan önce 1,6 2003 marea exlusive vardı yaklaşık değerleri ayni  oda içiyordu benzini 1 sene kullanmadan satmıştım
camry her zaman  hayallerimi süsleyen araçlardan birisi tabi
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: ABDULLAH GÖKÇEN (31318) - Eylül 20, 2014, 12:10:52
aslında gelişen teknoloji ile arabalar özellikle japon markaları az yakıyor litre bazında ama ülkemizde akaryakıtın litre fiyatı yüksek.
bu nedenle işin içine ekonomi ve güç giriyor.
ekonomik güç arabadan beklenti hayata bakış kullanım tarzı araç alırken önemli parametreler bence.
ben arabamı genellikle uzun yolda kullanıyorum min tek kontak  600km gibi ..
çoluk çocuk geniş olmalı rampalarda üzmemeli kullananı yormamalı servisi yaygın olmalı ve en önemlisi Toyota olmalı  prestiji olmalı ayrıca yolda sık sık aynı araba ile karşılaşılmamalı
benim kriterlerimi en iyi camry karşıladı bu yüzden tercih ettim
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Ali Katma (3432) - Eylül 20, 2014, 12:30:56
Benzin fiyatlari ve yuksek vergiler belimizi  malesef yuksek hacme ragmen gene normal yakisi var toyotalarin
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Eylül 27, 2014, 08:21:25
aslında gelişen teknoloji ile arabalar özellikle japon markaları az yakıyor litre bazında ama ülkemizde akaryakıtın litre fiyatı yüksek.
bu nedenle işin içine ekonomi ve güç giriyor.
ekonomik güç arabadan beklenti hayata bakış kullanım tarzı araç alırken önemli parametreler bence.
ben arabamı genellikle uzun yolda kullanıyorum min tek kontak  600km gibi ..
çoluk çocuk geniş olmalı rampalarda üzmemeli kullananı yormamalı servisi yaygın olmalı ve en önemlisi Toyota olmalı  prestiji olmalı ayrıca yolda sık sık aynı araba ile karşılaşılmamalı
benim kriterlerimi en iyi camry karşıladı bu yüzden tercih ettim

Bravo Abdullah abi . Arabayı ne zaman aldın acaba , resimleri filan var mı.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: ABDULLAH GÖKÇEN (31318) - Eylül 27, 2014, 16:07:06
laptop arızalı resimleri yok fırsat olunca yüklerim ama renk siyah içi krem deri
temmuz başı aldım daha toplamda 4000 km yapabildim bayram sonu 180,000 bakıma sokacağım
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Utku Kılıç (31334) - Ekim 20, 2014, 23:12:15
Sevgili Camry sahipleri sizleri saygıyla selamlıyorum,

öncelikle camry almayı düşünen ve bir türlü emin olamayarak forumlarda bilgi arayan arkadaşlar temiz ve servis bakımlı bir araba bulursanız kaçırmadan alın ne benzin sarfiyatı ne de yedek parça sıkıntısı tahmin ettiğiniz gibi değil hem de her insan bir dönem bu arabayı kullanmalı şanlıyım ki 28 yaşında bu zevki tadıyorum neyse mesajı yazmamdaki ana sebep geçmişte yedek parçaları yurtdışından istediğimi ve beklediğimi söylemem. sonuc olarak KYB marka arka amortisörlerin çiftini kargo dahil 375 tl'ye aldım. oksijen sensörü ise 66 dolar karşılığında aliexpressden geldi. yaptığım araştırmalarda aliexpress de hemen hemen tüm parçaların olduğunu gördüm ayrıca rotaş ışık ticaret gibi bir kaç firma da parça konusunda size yardımcı olmaya çalışıyorlar. konuyla ilgili başka sorularınız olursa severek cevaplamak isterim.

Görüşmek üzere...
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa Aksay (29708) - Ekim 21, 2014, 10:23:11
Sevgili Camry sahipleri sizleri saygıyla selamlıyorum,

öncelikle camry almayı düşünen ve bir türlü emin olamayarak forumlarda bilgi arayan arkadaşlar temiz ve servis bakımlı bir araba bulursanız kaçırmadan alın ne benzin sarfiyatı ne de yedek parça sıkıntısı tahmin ettiğiniz gibi değil hem de her insan bir dönem bu arabayı kullanmalı şanlıyım ki 28 yaşında bu zevki tadıyorum neyse mesajı yazmamdaki ana sebep geçmişte yedek parçaları yurtdışından istediğimi ve beklediğimi söylemem. sonuc olarak KYB marka arka amortisörlerin çiftini kargo dahil 375 tl'ye aldım. oksijen sensörü ise 66 dolar karşılığında aliexpressden geldi. yaptığım araştırmalarda aliexpress de hemen hemen tüm parçaların olduğunu gördüm ayrıca rotaş ışık ticaret gibi bir kaç firma da parça konusunda size yardımcı olmaya çalışıyorlar. konuyla ilgili başka sorularınız olursa severek cevaplamak isterim.

Görüşmek üzere...

Ne benzin parası ne de parça sıkıntısı, asıl sıkıntı vergisi+benzin fiyatlarının ülkemizde yüksek oluşu.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: ABDULLAH GÖKÇEN (31318) - Ekim 22, 2014, 15:02:29
benzini vergisi parçası derken bazı zevklerden de mahrum kalmamak lazım tabi.daha önce başka modeller kullanıp son olarak camry kullananlar bu dediğimi iyi anlar dostlar.
1998 den beri hep Toyota kullandım Corolla yaris avensis ve şimdi camry. ama camry nin verdiği hissi hiç biri vermedi.bundan sonra küçük hacimli daha alt segment bir arabayı kullanamam gibi geliyor hatta insanın canı 3,5 luk çekiyor.parça durumuna gelince Türkiye de yaygın olmasa da artık internetten her şeyi bulup getirirsiniz.geçen 180,000 bakıma Toyota kaya izmit e götürdüm şanzıman yağı dahil 700 tl tuttu sınıfına yaşına ve km ye göre yetkili servis parası çok değil bence.yakıt uzun yolda 45-50 krş gibi yakıyor vergisi yıllık 1600 tl bu arabalar 2009 da 52,000 avro yani bugünkü para ile 150,000 tl den satıldı yıllarca yüksek vergisi ödendi şimdi ise 40-45 bin tl aralığında bence bedava.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Kasım 19, 2014, 19:47:22
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-yetkili-servis-bakimli-hatasiz-orjinal-toyata-camry-3.0lt-v6-187204940/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-yetkili-servis-bakimli-hatasiz-orjinal-toyata-camry-3.0lt-v6-187204940/detay)

İlandaki bu aracı buradan paylaşmıştım. En fazla 6 ay önce İstanbul'da bir galeriden satılıktı. O zaman LPG yoktu ve fiyatı 16.000 TL idi. Bu model Camrylerdeki dengesiz fiyata örnek olsun.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Anıl Köksal Bayburt (3104) - Kasım 19, 2014, 20:49:58
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-yetkili-servis-bakimli-hatasiz-orjinal-toyata-camry-3.0lt-v6-187204940/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-yetkili-servis-bakimli-hatasiz-orjinal-toyata-camry-3.0lt-v6-187204940/detay)

İlandaki bu aracı buradan paylaşmıştım. En fazla 6 ay önce İstanbul'da bir galeriden satılıktı. O zaman LPG yoktu ve fiyatı 16.000 TL idi. Bu model Camrylerdeki dengesiz fiyata örnek olsun.
25 bin ??? Şaka mı bu :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Ahmet Can DiL (6650) - Kasım 19, 2014, 21:04:19
Hay maşallahhh  Bolu gerede-yeniçağa-mengen dolayların bir Toyota çılgınlıgı var inanamazsınız  fiyatlarda haliyle uçuk oluyor... Hızel aslında Düzce bayisi idi Boluya açtı Düzceyi kapatıp gidecek nerdeyse :D
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Yasin Yılmaz Fidan (23089) - Kasım 19, 2014, 23:35:29
Hay maşallahhh  Bolu gerede-yeniçağa-mengen dolayların bir Toyota çılgınlıgı var inanamazsınız  fiyatlarda haliyle uçuk oluyor... Hızel aslında Düzce bayisi idi Boluya açtı Düzceyi kapatıp gidecek nerdeyse :D
Bi de o civarlarda kış sert geçtiği için jip tarzı araçları çok kullanıyolar. ortalık toyota kaynıyor ve ben hiçbiyerde görmediğim kadar rav4 gördüm boluda
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mutlu Tekir (30216) - Kasım 20, 2014, 00:55:24
Karabük de ful Toyotacı. piyasa fiyatının çok üstünde alınıp satılıyor 2. el toyotalar burada.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Kasım 23, 2014, 13:59:03
Hangi ilde hangi marka daha çok tutulur diye bir konu açmak lazım , merak ettim doğrusu.  :alkis:
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Ahmet Can DiL (6650) - Kasım 23, 2014, 14:16:29
Hangi ilde hangi marka daha çok tutulur diye bir konu açmak lazım , merak ettim doğrusu.  :alkis:

Aslında mantıklı getir kia ceratoyu düzceye temizini 2000 fazlasına okutursun :D
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa POLAT (23167) - Kasım 25, 2014, 18:06:14
Şu an Orhangazi -yollar bakımından- Suriye gibi olduğundan burada da herhalde hilux veya Nissan'ın benzeri pick-up leri tutulur
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Hüseyin KAMAN (31751) - Kasım 25, 2014, 18:27:04
Kahramanmaraş'a yaklaşınca toyota corolla e140 kasadan öyle çok görüyorum ki.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: tuncay sahin (6765) - Kasım 25, 2014, 22:02:33
Elbistana gelin hep toyota.ae 101 ve t25 kasa avensis agirlikli.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Yasin Yılmaz Fidan (23089) - Kasım 26, 2014, 01:41:15
Elbistana gelin hep toyota.ae 101 ve t25 kasa avensis agirlikli.
T25 avensisin efsanesi olacak bence. Buraya yazayım da kimse zamanında ben demiştim diyemesin :lol:
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Kadir Sahin (22254) - Kasım 26, 2014, 11:36:18
Kahramanmaraş'a yaklaşınca toyota corolla e140 kasadan öyle çok görüyorum ki.
Elbistana gelin hep toyota.ae 101 ve t25 kasa avensis agirlikli.

Abi Bangkoka gelin Toyotadan baska araba yokmu dersiniz. :)
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Kaan Kara (29002) - Kasım 26, 2014, 11:38:36

Elbistana gelin hep toyota.ae 101 ve t25 kasa avensis agirlikli.

Afşindede aynı, ama bu sıralar e12 ye transfer olmuşlar gibi gördüm :) avensiste gelişme yok şimdilik :) tek tük T27 var
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Emrah Çağlar (17108) - Şubat 26, 2015, 10:27:33
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&persist_app=1&v=uBryXtKpy40 (https://www.youtube.com/watch?app=desktop&persist_app=1&v=uBryXtKpy40)

Yeni kasasi cok hos ya bence
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Ocak 02, 2017, 15:03:43
Herkese merhaba,
Lastik bölümlerine yazacaktım fakat aracı en çok tanıyan burası diye buraya yazıyorum.
98 Camry için 205/65/15 lastik alacağım. Michelin Energy lastikler bu araç için uygun olur mu emin olamadım. Eski desenlerle ilgili ıslakta tutunmasıyla ilgili çok şikayet okudum. Yenisi nasıldır acaba ?
Yada Goodyear Efficientgrip performance...
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Efkan Yakar (18804) - Mart 08, 2017, 17:20:40
Merhabalar,
1998 model Camry 3.0 lt aracın kullanım klavuzundaki motor yağı seçenrkleri fotoğraftaki gibi. Sizce hangi yağ tercih edilmeli. Yetkili Toyota servisi 10W-40 koymuştu bir önceki bakımda
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Mustafa Kibaroğlu (31786) - Nisan 14, 2017, 22:14:56
O tablo bir çok aracımın bir çok motosikletimin kullanma kılavuzunda olan klasik viskozite cizelgesi.  ona bakarak koyarsak 20w-50 yi dayamak lazım.  ben 5w-40 tercih ettim tam sentetik . aynı araç dış ülkelerde motor yap kapağında ve yağ değişim fotolarında 5w-30  ibaresi bulunmakta . 10w40 bu motor için kalın gelecektir diye düşünerek 5w-40 koydum motul marka yağ. 

https://tr.ifixit.com/Guide/1997+1998+1999+2000+2001+Toyota+Camry+Oil+Change+(3.0+L+V6)/6392

Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: EMRAH YILMAZ (11667) - Mart 13, 2018, 18:59:37
Herkese selam, aracımı satmayı planlıyorum, aklınızda olsun.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: mehmet akyuz (13328) - Haziran 09, 2018, 17:57:32
Ben de 2,4 almayı düşünüyorum ama yedek parça olayı düşündürüyor
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Erkan Mahir Aktaş (46203) - Ocak 21, 2019, 14:21:51
Ben de 2,4 almayı düşünüyorum ama yedek parça olayı düşündürüyor

Yedek parça sarf malzemelerini aliexpress vb. sitelerden temin edebilirsiniz.
Japonya'dan kendiniz de sipariş geçebilirsiniz. Parça no'ları toyota'nın kendi sitelerinden bulup o numaralara göre arama yaparsanız internette, amazon ve ebay'de parça bulabiliyorsunuz.
Bunun haricinde Toyota Servis'ine götürürsünüz. Onlar da fiyat çıkartır, onayınızı aldıktan sonra Japonya'ya sipariş geçerler, parça Türkiye'de bulunabiliyor. Bulunmuyorsa stokta gelmesi şanslıysanız 1 hafta ilk sevkiyatta, yada 2 hafta içinde servise gelir. Önemli bir durum değilse parça gelene kadar aracı kullanmaya devam edersiniz zaten.

Mesela benim ön cam çatlak, stokta olduğunu sanmıyorum.
Henüz sormadım ama durumu paylaşırım.

Toyota yedek parça fiyatları sanıyorum piyasa ortalamalarının üzerinde değil, ya da bana öyle geliyor.
Dünyada en yaygın markalardan biri olduğundan eski araçlara bile parça bulabiliyorsunuz.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Ümit ŞAHANTİMOR (39478) - Şubat 24, 2019, 06:32:22
Yedek parça sarf malzemelerini aliexpress vb. sitelerden temin edebilirsiniz.
Japonya'dan kendiniz de sipariş geçebilirsiniz. Parça no'ları toyota'nın kendi sitelerinden bulup o numaralara göre arama yaparsanız internette, amazon ve ebay'de parça bulabiliyorsunuz.
Bunun haricinde Toyota Servis'ine götürürsünüz. Onlar da fiyat çıkartır, onayınızı aldıktan sonra Japonya'ya sipariş geçerler, parça Türkiye'de bulunabiliyor. Bulunmuyorsa stokta gelmesi şanslıysanız 1 hafta ilk sevkiyatta, yada 2 hafta içinde servise gelir. Önemli bir durum değilse parça gelene kadar aracı kullanmaya devam edersiniz zaten.

Mesela benim ön cam çatlak, stokta olduğunu sanmıyorum.
Henüz sormadım ama durumu paylaşırım.

Toyota yedek parça fiyatları sanıyorum piyasa ortalamalarının üzerinde değil, ya da bana öyle geliyor.
Dünyada en yaygın markalardan biri olduğundan eski araçlara bile parça bulabiliyorsunuz.
parça falan sıkıntı değil,öyle sanıldığı gibi parçası yok değil aksine var,tek sıkıntı vergisi yoksa arabanın babası 2.0 lt Corona aldıktan sonra bu daha iyi anlaşılıyor, sanıldığı kadarda çok yakmıyor ben şuanda 2.0 ile şehir içi/dışı karışık 29 kuruş yakıyor diğer 1.6 lar bile bazen bu rakamları yakalayamıyor,geçenlerde sanayici abimizle (tamirci aynı kasa 4 tane var) yakıt konusunu konuşurken adam benimle aynı yakıtı yaktığını duyunca bir kez daha iç çektim.
Yakıtından ve parçasından korkmanıza gerek yok,vergisini öderim bide yaptıracak adam akıllı usta bulursanız (tabi arıza yaparsa) bir daha satmazsınız o gaza basınca baş kaldırması varya işte o bitiriyor yılan gibi akıyor.
Başlık: Ynt: Daha Fazla Camry
Gönderen: Başar Zeki (36832) - Şubat 26, 2019, 23:04:28
Ben de 2,4 almayı düşünüyorum ama yedek parça olayı düşündürüyor
2006 sonrası 2.4´lerde 5 ileri otomatik şanzıman. Güzel araçtır. Genişlik olarak ülkemizdeki diğer araçlarda aynı konforu bulmak mümkün olmaz Toyota´da.
3.5 motorlar 6 ileri otomatiktir. Kullandığınızda anlayabilirsiniz hissiyatını. Gemileri yaktırır cinstendir performansı.  :alkis:
Kazasız belasız sürüşler olsun...
Parça vs. sıkıntı değil, aranınca bulunmayan parça yok desek yeri.