Gönderen Konu: 2001 Corolla Yağ Eksiltme sorunu  (Okunma sayısı 23921 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
Ynt: 2001 Corolla Yağ Eksiltme sorunu
« Yanıtla #20 : Mayıs 07, 2009, 23:09:24 »
Ben de Utku ile ayni fikirdeyim. Magdurlar bir araya gelip ortak bir dava acabilirler. Bir de sunu merak ediyorum, madem zamaninda Toyota sorunlu motorlara garanti kapsaminda cozum bulmus, yag yakan bu araclarin sahiplerinden bir kismi acaba neden gidip de cozum aramamislar garanti kapsaminda iken?
Fe... :-)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Mayıs 07, 2009, 23:09:24 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • fastest 3zzf(t)e in turkey :)
  • Kan Grubu: A+
« Yanıtla #21 : Mayıs 08, 2009, 00:30:47 »
bişi olursa gelin burda kayıtlı diyolar ama 3 yıllık garanti bitince gelseydin oluyo ;) 3-4 bin liralık şey için dünya kadar mahkemeye git gel dava parası avukat parası derken aynı hesaba çıkcak......
3sgte swaped rolla?awd?

skyrolla01@yahoo.com.tr
ufuk L. yalçın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '06
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Mayıs 08, 2009, 08:47:06 »
bişi olursa gelin burda kayıtlı diyolar ama 3 yıllık garanti bitince gelseydin oluyo ;) 3-4 bin liralık şey için dünya kadar mahkemeye git gel dava parası avukat parası derken aynı hesaba çıkcak......

davayı kazanırsan tüm masrafları karşı taraftan alabilirsin
Bodrum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #23 : Mayıs 08, 2009, 10:01:22 »
mahkeme masraflarınıda mı??hukuktan anlamamda ondan soruyorum...öleyse bugün gider açarım dava yani :)
3sgte swaped rolla?awd?

skyrolla01@yahoo.com.tr
ufuk L. yalçın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: 0+
« Yanıtla #24 : Mayıs 08, 2009, 10:59:59 »
cevaplar için çok teşekkür ediyorum arkadaşlar.arabaya 16 000tl verdiler cd çalar ı da söktüm sony.16 000tl ye bugün almaya gelicekler arabayı.inş.Yağ yaktığınıda belirttim.Ama adam için hiçbir sakıncası yok çünkü Yağ veYağ katkı maddeleri satıyor:)..Cevaplar içn çok teşekkürler.Toyotayı satıcam ama bu sitede forum a devam.İyi günler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #25 : Mayıs 08, 2009, 11:12:01 »
ilk sahibiyiz 2001 1,6 terra var bizde garanti kapsamında bu sorunumuzu giderdiler 8,yıl ve hiçbir sorun yok maşallah..buyuk bayilerden alınan araclarda bu sorun hemen giderildi çunku arac fazla satıldıkça şikayet tekrarlanır oldu ve hemen giderilme yoluna gidildi.reklam amaçlı demiyorum yanlış anlamayın sakın istanbul derindereden aracını alanlar korkmasın bu sorun buyuk bir titizlikle giderildi bizim aracta oradan alınma ve yağ yakma sorunumuz allaha şukur yok duşununki yazın klima açık devamlı 1 haftada 20000km yapıyoruz ..yorum sizin..
2001 vvt-i corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #26 : Mayıs 08, 2009, 11:45:14 »
var, kendi aracımda 10.000 km de 1 lt

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '06
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Mayıs 08, 2009, 12:33:31 »
mahkeme masraflarınıda mı??hukuktan anlamamda ondan soruyorum...öleyse bugün gider açarım dava yani :)

hukuken bir davayı kazandığınızda tüm masrafları karşı taraf karşlar, neticede siz mağdursunuzdur ve sizin bir giderinizin olmaması gerekir
Bodrum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #28 : Mayıs 08, 2009, 19:19:18 »
hmm sağol utku abicim bilmediğim bi konuda bilgi sahibi ettin beni
3sgte swaped rolla?awd?

skyrolla01@yahoo.com.tr
ufuk L. yalçın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Mayıs 08, 2009, 19:29:16 »
Utku bey bu hukuki süreci ilk sahibi olsanız bile kazanmanız çok zor. Mesela benim aracımın kullanım kitapçığına yazmışlar 1000 km 1 lt kadar yağ eksiltmesi kullanım tarzına bağlı olarak normal karşılanabilir şeklinde.

Bu doğru ben aracımın hakkını vererek kullanırım, yani yüksek devir kullanırım biraz. Eğer arabayı çok sıkıştırırsanız eksiltme yapıyor, şöyle ki arabayı çok sıkıştırırsam 10.000km de 1lt yağ eksiltiyor. Bakımdan çıkalı 6.000km oldu ve hiç eksiltmedi şimdiye kadar, yeni bir yağ çıktığını duydum servis ilk olarak benim araçta deneyecek 0-60 yada 10-60 öyle birşey di tam hatırlamıyorum bu tip sorunu olan araçlar düşünülerek üretilmiş sanırım, yağ koyulacak benim araçta eksiltme yok ama sıkıştırarak kullanacağım ne olacak bakalım. Bu arada aracım 2001 1.6 terra
..Tüplü ve Öfkeli..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
« Yanıtla #30 : Mayıs 11, 2009, 23:34:06 »
Hiç dert etme. yağ ekle devam et. Bor power dene bakalım bir de. Opel mi alacaksın? sakın bulaşma.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 120 bg 290 Nm D-4D
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Mayıs 12, 2009, 03:12:25 »
daha kalın bi yağ kullanmanızı öneririm eğer ki motoru açmayı düşünmüyorsanız...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Mayıs 12, 2009, 05:00:23 »
opelin parçalarının da fiyat konusunda toyotadan aşağı kalacağını hiç sanmıyorum...
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.Açıkçası ben araştırdım yasal yoldan bir sonuç almamın çok zor olduğunu düşünüyorum.Ve şimdi servisten geldim arabamın yağını 1250km önce değiştirmiştim.(yağ filtresi v.s) . 4.2litre yağ alıyor  bildiğiniz gibi.ve 1250 km de 1,5-2 litre arası yağın eksildiğini söyledi bana servis.Bu çok büyük inanılmaz bir rakam.Kesinlikle arabayı satıcam.Toyota nın hastasıydım.Herkese tavsiye ediyordum fakat artık en son alacağım araba toyota.2. bir sebep te şu  egzost =796tl bu nedir böle.Ferrari egzost u bu paradır.Ve arka kolonların olduğu yerdeki halı+fren lambası=400lira v.s.v.s çok çok pahalı..Şuanki kararım opel astra 1,6 16v HB..Bundan sonra arabaya  1tl bile harcamayı düşünmüyorum.Bir süre yağ ilave edip gezicem.2001 toyota corolla 1,6 16v nasıl yağ koymamı tavsiye edersiniz?teşekkürler

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.Açıkçası ben araştırdım yasal yoldan bir sonuç almamın çok zor olduğunu düşünüyorum.Ve şimdi servisten geldim arabamın yağını 1250km önce değiştirmiştim.(yağ filtresi v.s) . 4.2litre yağ alıyor  bildiğiniz gibi.ve 1250 km de 1,5-2 litre arası yağın eksildiğini söyledi bana servis.Bu çok büyük inanılmaz bir rakam.Kesinlikle arabayı satıcam.Toyota nın hastasıydım.Herkese tavsiye ediyordum fakat artık en son alacağım araba toyota.2. bir sebep te şu  egzost =796tl bu nedir böle.Ferrari egzost u bu paradır.Ve arka kolonların olduğu yerdeki halı+fren lambası=400lira v.s.v.s çok çok pahalı..Şuanki kararım opel astra 1,6 16v HB..Bundan sonra arabaya  1tl bile harcamayı düşünmüyorum.Bir süre yağ ilave edip gezicem.2001 toyota corolla 1,6 16v nasıl yağ koymamı tavsiye edersiniz?teşekkürler.

valla arkadaşım sana opelinle hayırlı yolculuklar ama onun parçaları bundan daho çok ve daha pagalıdır emin ol yağ yakma problemi dogrudur ama sende cok yag eksiltiyor sanırım contalardan felanda kacırıyor aracınız uzun sure yatmıs sa bu problem olabilir bana kalırsa ilk etepta arabanıza kaliteli bir katkı koyarsanız arabayı satana kadar bir zamanda cok faydasını gorursunuz toyota forumada hoş geldiniz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #33 : Nisan 08, 2010, 16:05:08 »
arkadaşlar bende 2002 corolla hb var 2 hafta önce 17.5 milyara aldım geçenlerde çubuğu bir çektim yağı değişeli 8000 km olmuş yağ çubuğu ıslanmıyodu bile.ekletip devam mı edeyim yoksa tamir mi ettireyim yada arabayı iade mi edeyim gerçi 18,18.5 verenler var arabaya şu anda da ben binmek için almıştım arabayı bir akıl verirseniz sevinirim araba 100bin kmde bu arada...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Nisan 08, 2010, 16:22:48 »
  Sorununuz diğer arkadaşlarca da görülmüştür Yavuz. Olası her başlığın altında aynı paylaşımda bulunmanın faydası olmaz. Eminim ki arkadaşlar gerekli paylaşımlarda bulunacaktır. Sadece aklınızdaki soruları, uygun başlık altında sorunuz, eminim cevaplarını bulacaksınız. Teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #35 : Haziran 11, 2010, 23:52:33 »
Arkadaşlar bende de aynı sorun vardı, 7000 km de 4,2 litre yağdan 1,7 litre yağ kalmıştı. Uzun araştırmalarım sonucu mobil 10 60 extended life diye bir yağ koydum, ilk gözlemlerim olumlu gibi, bakalım 10 bin olunca ne görecez sizinle paylaşırım. Ustalar sakın motoru açtırma dediler, herkese selamlar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 99 Avensis 2.0 Manuel L/B idi...
    • 2011 1.6 comfort corolla...
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #36 : Haziran 12, 2010, 13:49:05 »
Salih bey, aramıza hoş geldiniz. form kurallarımız gereği öncelikle tanışma bölümüne yazacağınız, sizi ve aracınızı kısaca tanıtır bir mesaj ile tanışabilir miyiz?
Eğer bir gün dünyaya ait çok büyük bir derdin olursa...
Rabbine dönüp "Benim büyük bir derdim var." deme.
Derdine dönüp "Benim çok büyük bir rabbim Var.' De....
Mevlâna                                                                                                                                                                                                        2011 1.6 comfort corolla...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 30000
  • Model Yılı: '12
« Yanıtla #37 : Haziran 13, 2010, 00:04:21 »
2000 model vvt bendede var.aracımın rahatlığından inanın satmaya kıyamıyorum.fakat bu yağ sorununu nasıl çözeceğiz bilmiyorum.castrol 10-40 yağ koyuyorum bagajada yağ taşıyorum.aracımda sıralı lpg var,acaba diyorum 20-50 norrmal yağ koysak birde koruyucu katsak(economazier)yağ yakma durumu birz olsun dururmu acaba?
derin sular durgun akar...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '09
  • 2 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Haziran 13, 2010, 11:00:02 »
Benim ki 2002 WWT kedigöz oda  yağ yakıyor, sizinki gibi ben de arabayı alalı  5 yıl oldu, yağ ekletip biniyorum. Tek sorun bu olsun, çünkü şimdiye kadar bundan başka hiçbir sorunu çıkmadı aracımın..Selamlar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #39 : Haziran 13, 2010, 16:01:51 »
Bu model arac alacak olanlarin bu konuyu iyi incelemesi lazim, kedi gozlu Corolla sahiplerini diger konularda uzmese, memnun etse bile, sahpleri yag yakma sorununu aracin diger butun alanlardaki sorunsuzlugu yuzunden onemsemeseler de yeni araba alacaklar icin dikkatle okunmasi gereken bir konu...
Fe... :-)