Gönderen Konu: 1.6 Avensisi nasıl bilirsiniz.  (Okunma sayısı 41877 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
1.6 Avensisi nasıl bilirsiniz.
« Yanıtla #20 : Ekim 09, 2006, 00:42:26 »
Bir ara test yapmışlardı, 1.6 ile 1.8'in arasında dişe değer bir performans farkı yoktu. 1.8 fazla satmadı, zaten artık getirmiyorlar.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Ekim 09, 2006, 00:42:26 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: 0+
  • 1 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Ekim 09, 2006, 21:04:25 »
Alıntı yapılan: Murat Özener
Ben yaklaşık bir senelik Avensis 1.6 Comfort (2006) kullanıcısıyım.

Şunu kabul etmek lazım ki, 1.6 motor 1300 kg'a az geliyor. Ama durun bakalım. Nerede az geliyor ? Kalkışlarda ve hızlanmalarda (araçları sollarken). Ama şunuda söyleyebilirim: gazı bol verirseniz araç elinden geleni yapıyor. Bunuda yabana atmamak lazım. Diğer koşullarda hiçbir problemi yok.
Yol düz yada hafif meyilli olsun zorlanmadan 180'in üzerine çıkabiliyor. İşte o anda yola yapışıyor ve yoldan çıkamazsın diyor. Sarsıntının olmaması insana güvende olduğu hissini yaşatıyor.

Herşey bir yana, konforuna tek kelime edilmez. Doğunun Mercedes'i diyebiliriz. Bazen sırf o keyfi yaşamak için direksiyonu ve sürüş keyfini başkasına bırakıp arka koltuğa geçiyorum. Aracıma her binen, arka diz mesafesinin ne kadar geniş olduğunu söylüyor.

Benim için ön konsolun ve gösterge panelinin görünümü çok çok önemlidir. Avensis'i aldıktan sonra aracımınkini (ön konsol) vectra ve passat ile kıyasladım. Defalarca. Ve bunu yaparkende kendi kendime telkinde bulundum: "Tarafsız ol, duygusal davranma, hangisi iyi?" diye. Herseferinde Avensis'i beyendim.

Son olarak: Yakıt. Orta sınıf araçlar içerisinde Avensis'ten daha az yakan yok yok yok. Ne mutlu benzin'in 3 lirayı gördüğü bu ülkede böyle bir araca sahip olmak. Nitekim her Avensis 1.6 sahipleri de benimle hemfikirler.
[/quote]

Kalkışlarda ve araç sollarken devri 4000'in üzerinde tutarsan sorun kalmaz derim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #22 : Ekim 10, 2006, 00:48:27 »
Alıntı yapılan: Murat Özener
Ben yaklaşık bir senelik Avensis 1.6 Comfort (2006) kullanıcısıyım.

Şunu kabul etmek lazım ki, 1.6 motor 1300 kg'a az geliyor. Ama durun bakalım. Nerede az geliyor ? Kalkışlarda ve hızlanmalarda (araçları sollarken). Ama şunuda söyleyebilirim: gazı bol verirseniz araç elinden geleni yapıyor. Bunuda yabana atmamak lazım. Diğer koşullarda hiçbir problemi yok.
Yol düz yada hafif meyilli olsun zorlanmadan 180'in üzerine çıkabiliyor. İşte o anda yola yapışıyor ve yoldan çıkamazsın diyor. Sarsıntının olmaması insana güvende olduğu hissini yaşatıyor.

Herşey bir yana, konforuna tek kelime edilmez. Doğunun Mercedes'i diyebiliriz. Bazen sırf o keyfi yaşamak için direksiyonu ve sürüş keyfini başkasına bırakıp arka koltuğa geçiyorum. Aracıma her binen, arka diz mesafesinin ne kadar geniş olduğunu söylüyor.

Benim için ön konsolun ve gösterge panelinin görünümü çok çok önemlidir. Avensis'i aldıktan sonra aracımınkini (ön konsol) vectra ve passat ile kıyasladım. Defalarca. Ve bunu yaparkende kendi kendime telkinde bulundum: "Tarafsız ol, duygusal davranma, hangisi iyi?" diye. Herseferinde Avensis'i beyendim.

Son olarak: Yakıt. Orta sınıf araçlar içerisinde Avensis'ten daha az yakan yok yok yok. Ne mutlu benzin'in 3 lirayı gördüğü bu ülkede böyle bir araca sahip olmak. Nitekim her Avensis 1.6 sahipleri de benimle hemfikirler.
[/quote]

kesinlikle hızlandıkça yol tutuşuna katılıyorum...
nitekim bir kere denk geldi arkamdan bir megane sıkıştırdı 2 şeritli kısmında otobanın... sağa geçip yol veremedim bende gaza asıldım... 180 le ben hala virajı dönüyodum 160 dan sonra megane uzaklaşmaya başladı... ve en ufak bir kayma olmadı arabada... ancak şu varki rüzgarlı havalarda stabilitesi bozulabiliyor... yan rüzgarlardan çok etkileniyor...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • ae101japon
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
Ynt: 1.6 Avensisi nasıl bilirsiniz.
« Yanıtla #23 : Mayıs 01, 2008, 23:27:20 »
avensıs evt o kasa ya 1.6  ama onun 1.8 ıde var 2000 ınıde var madem hantal dıyosun 2. cısı sadece ılk kalkıs bır ıhtımal srun olabılır senın ıcın kalktıktan sonra o kasaya o 1.6 motor 2000  gıbı gelıyor cok ıyı gıdıyor 3.cusu  hıc bır  motor sorunu yasamssın 4.surus keyfı cok ıyı dıs gorunumude guzel makam araba tarzı her bynlı arac akudn akım ceker bılgılerın sılınmemesı ıcn yanı her ytn aracın aku su bıter bn toyota teknısyenı oldugum ıcın avensıs tn yana tercıh etmenı soylerım cunku suana kdr sadece yag yag fılıtre degısımıne gldı arızalı hıc gelmedı   ytrkı 2. el alırken temız kullanılmıs al
mustafa

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Kasım 25, 2010, 01:55:37 »
180 km hızda araç bana güven vermiyor arkadaşlar 160 kadar gerçekten yola yapıştı tmm benm hakimiyetimde diyorum ama 160 üstünde o duygu biraz kayboluyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '11
  • 7 kere teşekkür etti
  • 46 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Kasım 25, 2010, 20:09:05 »
Katılmıyorum.Araçla bahsedilen hızın daha da üstüne çıktım.Araç yola çok hakim ilerliyor.Ancak kendimizi kandırmayalım,araba hantal.
Ancak arabadaki güvenlik hissi,donanımı ve bir yere gidildiğinde araçta temiz ise 'abi hoşgeldin' demeleri hoş :)
2000 Avensis,2005 Avensis,
2007 Avensis,2011 Avensis
Bir kere Avensis,herzaman Avensis.