Gönderen Konu: Yaris için tavana çadır aparatı konabilir mi?  (Okunma sayısı 1510 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '15
  • 65 kere teşekkür etti
  • 127 kere teşekkür edildi
Yaris için tavana çadır aparatı konabilir mi?
« : Mart 15, 2019, 01:06:07 »
Arkadaşlar, tavan çıtaları ne kadar yük taşır bilen var mı, çıtaların üstüne açılır (pop-up) çadır monte edilip 2 kişi kalabilir mi? Servise sordum çok bilemediler, 50-60 kg falandır dediler. 1 ayak mı, toplam taşıdığı yük mü ? Ya da özel bir aparat mı takmalı ? 
Bu cins bir şeyden bahsediyorum
https://www.offroadaksesuar.com/Yulara-Arac-Ustu-Cadir,PR-1581.html

Toyota Club Türkiye

Yaris için tavana çadır aparatı konabilir mi?
« : Mart 15, 2019, 01:06:07 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '15
  • 65 kere teşekkür etti
  • 127 kere teşekkür edildi
Ynt: Yaris için tavana çadır aparatı konabilir mi?
« Yanıtla #1 : Mart 17, 2019, 23:22:50 »
Servis tamamının 40-50 kiloyu geçmemesi gerektiğini yoksa tavan sacının çökebileceğini söyledi. Bu bana çok saçma geliyor, tavanda roll-bar ' lar var ve araç tepe üstü düşse bile ezilmesini nispeten engelliyor, 1-2 ton yük taşıyabilmesi lazım, neye dayanarak bunu söylediklerini anlamıyorum ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 114000
  • Model Yılı: '07
  • 195 kere teşekkür etti
  • 286 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mart 18, 2019, 07:12:04 »
şu ürün 3 bin tl'yken ben almadım ya yanar yanar ona yanarım. 10 bin tl olmuş yuh. hığağağ servislerde harici bir soru sordun mu çöküp kalıyorlar ve ilginç adam çok basit "bilmiyorum kardeş" yerine saçma sapan cevaplar veriyorlar.
hocam tabi ki teknik olarak konur. gayette taşır. lakin hangi tip alacaksınız. bi dışarı doğru çıkıntılı olanlar var bide sadece araç tavanı kadar olanlar var ki bu muhtemelen size olmaz çünkü aracın tavanı yetersiz yani küçük. o yüzden siz yarı kadar kısmı dışarı taşanlardan bakmalısınız. çadırı taşıyacak olan barlardır yani arabanın kendisi tavan saçı falan değil. siz linkini attığınız yeri arayıp sorun. araç marka model söyleyin. en iyi yardımı onlar sağlayacaklardır size. 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mart 18, 2019, 09:31:02 »
Bu tavan üstü çadırlar tavan sacına oturmuyor. Direk tavan sütunlarının üstüne 4 ayakla oturuyor. O oturduğu yerde göçük yapar mı bilmiyorum.
Bana c segment suv olmadıktan sonra mantıksız geliyor tavan çadırı. Kullanışlı olduğunu da düşünmüyorum. Zaten çadır kurmak istedikten sonra doğada her yer bulunabilir. Otopark gibi yerlerde ise zaten izin verilmez ya da kötü niyetli insanlar çıkabilir fazla dikkat çeker bence.
Yaris in tavan alanı küçük olduğu için bu çadırın iç hacmi de küçük olur gibime geliyor.

Bunun yerine arka koltuğu yatırıp bir tane sünger atıp ön koltukları öne eğip ayakları öne atmak suretiyle araç içinde uyumak daha az uğraştırıcı gibi bence. Ya da decathlon dan 2 seconds quecha çadır alıp 2 saniyede çadırı kurup 2 saniyede kaldırmak daha mantıklı geliyor.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.