Gönderen Konu: Havalandırma ızgaraları içine sıkılan kimyasalı temizleme  (Okunma sayısı 738 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 15500
  • Model Yılı: '16
Merhaba arkadaşlar.
Bir kaç ay önce arabamı iç dış yıkamaya verdim. Elemanlar bana sormadan havalandırma ızgaralarına kimyasal sıkmış. Bu yüzden kalorifer soğuktaysa ızgaralar klipsle beraber hareket etmiyor. Soğukta donuyor anlaşılan. Sıcağa alınca normal bir şekilde hareket ediyor. Kendim dış tarafını temizledim. İçini de ıslak mendille ve cam suyuyla bir kaç defa denedim. Plastiklerin altındaki döndükleri yerleri bile temizledim. Biraz rahatladı ama hala soğukta hareket etmekte zorlanıyor. Zorlansa kırılacak. Servise gittim dediler ki “göğsü söküp ızgaraları güzelce temizlicez”. 200 lira da para istediler. Hadi parasını geçtim, göğsün sökülecek olması fikri beni rahatsız etti. Bu kimyasalı temizlemek için başka bi yol olabilir mi acaba? Daha önce başına gelen oldu mu? Teşekkür ederim şimdiden

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • <<<Toyotasını Bırakan Genç>>>
    • Facebook
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 48048
  • Model Yılı: '06
  • 940 kere teşekkür etti
  • 930 kere teşekkür edildi
Ynt: Havalandırma ızgaraları içine sıkılan kimyasalı temizleme
« Yanıtla #1 : Şubat 20, 2019, 12:23:08 »
Servis göğüs sökmeye 200tl istemez hocam öncelikle. Daha fazla istemesi gerekiyor. Sanayide bile 500den başlıyor göğüs sökme takma işlemi. Sökülecek yerler havalandırma ızgarası olabilir. Burada teyp için işlem yapılmış ama siz ızgaralarıda sökebilirsiniz bu işlemde.
Geç kaldı desinler, geçmiş olsun demesinler...