Gönderen Konu: hava filtresi  (Okunma sayısı 974 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 14000
  • Model Yılı: '17
  • 26 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
hava filtresi
« : Şubat 16, 2019, 22:53:02 »
Arkadaşlar herkese merhaba.aracım corolla 2017 model cvt 50.yıl.Geçen youtube da videolara bakarken k&n hava filtresi gördüm değişik bir hava filtresi motor sağlığı ve azda olsa performans acısından faydası varmış ve 1 milyon km garantili bir hava filtresiymiş tabi bakım zamanlarında temizlenip tekrardan kullanılan bir filtreymiş.sizin bu filtre hakkındaki görüşlerinizi almak istedim.birde ali expressten k&n filtresine benzer bir filtre buldum onunda linkini paylaşıyorum  .https://tr.aliexpress.com/item/R-EP-Repalcement-Air-Filter-for-TOYOTA-Corolla-AURIS-AVENSIS-RAV-4-YARIS-High-Flow-OEM/32813817255.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5bc44c4dZysqCx
 sizce bu filtrelerden hangisini alsam yada alayımmı faydasını görürmüyüm bu tip filtreler hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim saygılar.

Toyota Club Türkiye

hava filtresi
« : Şubat 16, 2019, 22:53:02 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '18
  • 4 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: hava filtresi
« Yanıtla #1 : Şubat 18, 2019, 09:08:55 »
Kullanmadım ama güç açısından bir farklılık olacağını sanmıyorum. Artısı yıkanıp temizlenebiliyor sadece.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
Ynt: hava filtresi
« Yanıtla #2 : Şubat 18, 2019, 10:06:23 »
Linkini verdiğiniz ürün gerçekten temizlenebilir ve tekrar yağlanabilir tipte olsa bile (malum çin malı) ek olarak K&N Recharger Kit almanız gerekir, her 10.000km'de periyodik filtre değiştiren bir kullanıcıysanız toplam kullanım maliyeti yükselecektir, toplam fiyat ile 6-7 adet kaliteli hava filtresi alabiliyorsunuz.

Atmosferik motorda performans artışını ancak üst devirlerde hissedebilirsiniz, alt devirlerde hiç bir faydası olmaz, düzenli temizlik ve bakımını yapmadığınızda ki bu temizlik işlemi filtrenin ömrünü de azaltıyor, yağlı olması (en azından orijinali öyle) neticesinde kısa sürede daha çok tıkanarak yakıt ekonomisini olumsuz etkiliyor, şayet yağlı ve temizlenip tekrar yağlanabilir değil ise toz geçirgenliğinin yüksek olması neticesinde uzun vadede motorunuzun daha fazla yıpranmasına neden olur.