Gönderen Konu: Yeni Toyota Corolla Showroom İncelemesi  (Okunma sayısı 4116 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 77120
  • Model Yılı: '16
  • 18 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
Yeni Toyota Corolla Showroom İncelemesi
« : Şubat 14, 2019, 20:54:18 »
Herkese merhabalar, iyi forumlar. Yeni corollayı bayide inceledik ve ufak bir videosunu çektik. Aşağıya linki bırakıyorum. Toyota Club’ta paylaşmazsam olmaz dedim. Sizin yeni Corolla ile ilgili görüşleriniz nelerdir?

Toyota Club Türkiye

Yeni Toyota Corolla Showroom İncelemesi
« : Şubat 14, 2019, 20:54:18 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 10500
  • Model Yılı: '19
  • 132 kere teşekkür etti
  • 352 kere teşekkür edildi
Ynt: Yeni Toyota Corolla Showroom İncelemesi
« Yanıtla #1 : Şubat 14, 2019, 21:16:18 »
Hibrit olması dışında ortada bir şey yok. Tipik Japon. Heyecan vermedi bana.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 18 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Şubat 14, 2019, 21:45:04 »
Hocam bence içiyle ve tasarımıyla tipik japondan kurtulmaya çalışıyor gibi, ben de beğendim genel olarak. İleriki günlerde test sürüşüne çıkacağım, o zaman daha net bilgi edinebileceğimi umuyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Şubat 14, 2019, 22:49:09 »
Bizim burdaki bayilere geldiği zaman test sürüşüne çıkmayı bende düşünüyorum.Önce benim gördüğüm artı ve yeniliklerden bahsetmek istiyorum;

Uzun bir zaman sonra corolla'da tekrar sunroof görmek sevindirdi.Türkiye modelinde olurmu olmazmı diye düşünüyoduk ben gelceğini düşünmüyordum açıkçası.

Acil durum çağrı sistemi güzel olmuş.Head up display'de aynı şekilde.Bunlar Toyota Türkiyede görmeye alışık olmadığımız özellikler.

Sonunda arkaya havalandırma ızgarası koymuşlar.Bütün rakiplerde var neredeyse.Yalnız özensiz olmuş biraz.Öylesine konulmuş gibi duruyor biraz daha iyi olabilirdi bence.

Cruise control direksiyona geçmiş gördüğüm kadarıyla.Yıl 2019 mantıklı bir hareket.

Gözüme çarpan artılar bunlar şimdi gelelim bana göre eksikliklere;

Aracın farları açıkken ötüyor gördüğüm kadarıyla.Bıkkınlık geldi artık şundan.Kontak kapalıyken farların açılamaması bu kadarmı zor?

Tasarım olarak aurisi daha beğendiğimi söylemeden edemeyeceğim.Keşke ön tasarıma hiç dokunmadan direk aurisinkini alıp buna koysalardı.

Ön park sensörlerini gördüm videoda.(Muhtemelen park sensörü)Yeni bir kasa çıkartıyorsun ve artık bu sensörler diğer markalarda çok daha kibar.Yapma gözünü seviyim böyle sensörmü olur kabak gibi belli oluyor.

Benim farkettiklerim bu kadar ilerleyen zamanlarda daha fazla + ve - farkedeceğiz forum olarak.Yalnız fiyatı cazip geldi yeni bir kasa ve minimum başlangıç fiyatı 103.000 TL.Ben en az 120den başlatırlar diye düşünüyordum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Şubat 14, 2019, 23:03:55 »
bu kasa e160 a göre yere 1 cm daha yakın,bu da altının bol bol sürteceğine delalet ediyor,çarpraz geçmeye devam.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Şubat 14, 2019, 23:09:00 »
bu kasa e160 a göre yere 1 cm daha yakın,bu da altının bol bol sürteceğine delalet ediyor,çarpraz geçmeye devam.

E160 çok yüksekmiş gibi.Birde altınımı açaltmışlar.Bizde e120 var.Corolla modelleri arasında yüksek olarak nitelendirebilirim onun bile altını vurduğumuz zamanlar oluyor.Bu yere yakınlık işi aracı güzel göstersede Türkiye şartlarında pek kullanışlı değil :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 18 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Şubat 15, 2019, 00:18:22 »
Hemen hemen aynı fikirleri paylaşıyoruz. Far konusunda ise ötse bile sonradan kendi tamamen kapatıyor zaten . Fiyatı bana da çok uygun geldi piyasaya göre . Vision denilen en baz donanımda 15” çelik kapaklı jant varmış broşüründe yazdığına göre keşke onu da 16”yapsalarmış. Bir de bagajda hiç iyileştirmeye gitmemişler son olarak ön yolcu koltuğunun oturma pozisyonu çok yüksek ve yükseklik alçaklık ayarı yok. Araba genel olarak iyi bir intiba bıraktı, özellikle fiyatı ile satış rakamlarının gayet iyi olacağını düşünüyorum. Bir de 17”jantlar cidden çok hoş bir tasarıma sahip hele Civic’in jantlarını falan düşününce orayı baya iyi kotarmış Toyota.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • 196 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Şubat 15, 2019, 10:19:32 »
satış listesini almıştım,yakın gözlüğü takıp incelediğimde kampanya fiyatları olarak genelde 3.000 tl liste fiyatından indirim olduğu halde vision fiyatlarında 5.000 tl indirim yaptıklarını görüyorum.life benzeri taktik yapacaklar ve satışların büyük çoğunluğu vision da olacak,ilk 3 içinde olurlar ,bu nedenle stepne yok,15 jant ve kapak var,tabii isteyen sonra 16-17 jant takar,dün orijinal jant fiyatlarına bakmıştım çok yüksekti,bagaj 22 dm3 büyümüş gibi dursa da yanlarda çıkıntı mevcut ,e 160 ile 5 mm gibi uzunluk,genişlik var.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 43000
  • Model Yılı: '14
  • 281 kere teşekkür etti
  • 530 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Şubat 15, 2019, 12:01:11 »
Dün öğretim üyesi bir arkadaşıma tavsiyem sonucu vision multidrive s aldık. Arka kısmı güncel avensis, ön tarafı ise daha ziyade Toyota Mirai'yi andırmakta. Sunroof lu modellerin arka yaşam alanı daha basık tasarlanmış. Yıllardır corolla için yapmış olduğum en büyük eleştirilerin başında arka süspansiyonların bağımsız olmaması geliyor idi. Bu sorun da Toyota tarafından en sonunda giderildi. Bana göre sınıfında başarılı bir otomobil.

Toyota'yı ürün gamı açısından eleştirmek istiyorum. En baz paketleri şu an her bayi de bulunmamakta. En donanımlı paketleri getirmişler. Baz modeller için sıra alınıyor. Beyaz renk istedik nisanı bulabilir dendi. Gelen araçlar ise ise çeşitli aksesuar paketleri ile birlikte satılıyor. Örneğin aldığımız araçta krom çıta ve tampon koruyucuyu (+2500tl) istemememize rağmen mecburen almak zorunda kaldık.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Şubat 15, 2019, 13:36:01 »
Örneğin aldığımız araçta krom çıta ve tampon koruyucuyu (+2500tl) istemememize rağmen mecburen almak zorunda kaldık.
Benim de en büyük eleştirim bu, ne bulursan onu alıyorsun. Fabrikası zaten ülkede olan bir markada istediğin renk ve donanımlara daha kolay ulaşabiliyor olabilmen gerekirdi.
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • Kilometre: 12000
  • 66 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Şubat 15, 2019, 14:09:56 »
Benim de en büyük eleştirim bu, ne bulursan onu alıyorsun. Fabrikası zaten ülkede olan bir markada istediğin renk ve donanımlara daha kolay ulaşabiliyor olabilmen gerekirdi.
Yok zorla aksesuar satmak nedemek..krom çıta 2500 TL oh keyfim oh.. alacaksın yoksa araba satmiyoruz
Çıkarım seninle her yola 🚕🚗

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • 196 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Şubat 15, 2019, 14:25:12 »
bu taktiği son zamanlarda life modeli beklendiği,bulunamadığı zamanda yapmışlardı.alper sınav beye katılıyorum.paramızla istediğimizi seçemiyoruz,mutlaka birilerine tabi oluyoruz.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • Japanese Man-Youtube Channel
  • Kilometre: 5000
  • 224 kere teşekkür etti
  • 128 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Şubat 15, 2019, 14:30:25 »
bu taktiği son zamanlarda life modeli beklendiği,bulunamadığı zamanda yapmışlardı.alper sınav beye katılıyorum.paramızla istediğimizi seçemiyoruz,mutlaka birilerine tabi oluyoruz.
Tokay abicim iste sark kuznazligi böyle bir sey yani, malesef... Gecen arkadasima 2018 Corolla Life alacaktik bu sebepten dolayi alamadik. Temiz ikinci el bakiyoruz simdi...
Corolla 2019 ve üstü modeller icin her sey-> Facebook Corolla2019+ Grubunda!
2019 Corolla Vision 1.6 Valvematic
2014 Corolla Advance 1.4 D4D
2011 Auris 1.33 Dual VVT-I

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • Kilometre: 12000
  • 66 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Şubat 15, 2019, 14:35:04 »
Zorla aksesuar satma olayını Toyota Türkiye onaylıyor mu acaba
Çıkarım seninle her yola 🚕🚗

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 11000
  • Model Yılı: '20
  • 316 kere teşekkür etti
  • 118 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Şubat 15, 2019, 15:42:11 »
Biraz önce Corolla hibrit aracını yaklaşık 10 km.test etme imkanım oldu.motor verim olarak neredeyse tsi motorlarla eşdeğer tork sunuyor,veya bana öyle geldi.yalıtım olarak önceki kasaya göre bir tık önde,arka süspansiyon sisteminin bağımsız olmasının da ilave katkısı var sanırım.sanruf aracın kabin kısmını basmış ama 180cm.boyumla arka baş mesafemde tavanla arasında 2cm.boşluk ancak kalıyor.araç spor bir görünüm kazanmış.yere biraz daha yakınlaşması altını sürtme şikayetlerini artırır kanaatindeyim.koltukları beğendim.kullanılan deri vasatın altında.
Toyotadan sonra hemen yanındaki Honda bayiinde Civic elegance test ettim.maalesef Corolladan sonra her yönden özellikle yalıtım ve şanzumanın gücünü yola aktarması malzeme kalitesi açısından çok geride .
Hibybrit araç beni etkiedi açıkçası ancak mtv ve sigorta açısından şu an beklemedeyim.saygılar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 18 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Şubat 16, 2019, 02:14:44 »
Biraz önce Corolla hibrit aracını yaklaşık 10 km.test etme imkanım oldu.motor verim olarak neredeyse tsi motorlarla eşdeğer tork sunuyor,veya bana öyle geldi.yalıtım olarak önceki kasaya göre bir tık önde,arka süspansiyon sisteminin bağımsız olmasının da ilave katkısı var sanırım.sanruf aracın kabin kısmını basmış ama 180cm.boyumla arka baş mesafemde tavanla arasında 2cm.boşluk ancak kalıyor.araç spor bir görünüm kazanmış.yere biraz daha yakınlaşması altını sürtme şikayetlerini artırır kanaatindeyim.koltukları beğendim.kullanılan deri vasatın altında.
Toyotadan sonra hemen yanındaki Honda bayiinde Civic elegance test ettim.maalesef Corolladan sonra her yönden özellikle yalıtım ve şanzumanın gücünü yola aktarması malzeme kalitesi açısından çok geride .
Hibybrit araç beni etkiedi açıkçası ancak mtv ve sigorta açısından şu an beklemedeyim.saygılar.
Hocam yorumlarınızı bizimle paylaştığınız için teşekkürler. Bu arada 10 km baya iyi kullanmışsınız :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 11000
  • Model Yılı: '20
  • 316 kere teşekkür etti
  • 118 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Şubat 16, 2019, 09:42:29 »
Fatih bey bayii test araci ile ancak bu kadar yol yapabiliyorsunuz.şehirlerarası yol guzergahi ve akan trafik bayide test için bekleyen insanlar...
Herşeye ragmen hybrid Corollayı sevdim.ama mtv ve sigorta şu an beklemem gerektigini söylüyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Şubat 16, 2019, 10:23:22 »
Arabanın herşeyini sevdim de, keşke o ekranı mazda daki gibi konsola daha bütünleşik koysalardı. Ford hyundai gibi eğreti duruyor. Daha yakın olduğundan kullanışlıdır birşey diyemem ama mazda ve audi bunu orta konsolda hmi joystick ile çözmüştü.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Şubat 16, 2019, 11:24:51 »
Dün arkadaşlar ile gidip inceledik.

159'dan sonra en üst paket (passion) dışındaki modellerin içi çok dandik geldi. Passion paketinde daha fazla deri olduğu için şık duruyor. Showroomlarda da en önde tabi ki Passion paketler yer alıyor. Tavsiyem incelemek için gittğinizde arka sıralarda duran Flame veya Dream modellerini inceleyin.

Orta ekran hadi neyse de, alt pakette o ekranın olmadığı modellerde orası hiç olmamış.
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Şubat 16, 2019, 12:16:44 »
Dün arkadaşlar ile gidip inceledik.

159'dan sonra en üst paket (passion) dışındaki modellerin içi çok dandik geldi. Passion paketinde daha fazla deri olduğu için şık duruyor. Showroomlarda da en önde tabi ki Passion paketler yer alıyor. Tavsiyem incelemek için gittğinizde arka sıralarda duran Flame veya Dream modellerini inceleyin.

Orta ekran hadi neyse de, alt pakette o ekranın olmadığı modellerde orası hiç olmamış.
Vision paketi gördün mü abi ? Onun için düşüncelerin nedir ?