Gönderen Konu: Aşk yeniden :) Avensis yeniden.  (Okunma sayısı 1077 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '13
  • 305 kere teşekkür etti
  • 177 kere teşekkür edildi
Aşk yeniden :) Avensis yeniden.
« : Ocak 01, 2019, 20:56:11 »
Merhaba arkadaşlar, 25 aylık bir aranın sonunda yeniden Toyota'ya en çokta Avensis'e dönmenin heyecanını yaşıyorum. Bir aksilik olmazsa yarın aracımı teslim alacağım. 2012 elegant extra gümüş renk. Bundan önce 2.5 yıl boyunca yine Avensis elegant extra inci beyazı kullanmıştım. Araca olan sempatim sattığım o dönemden beri hiç azalmadı ve sonunda yeniden rotayı Avensis e çevirdim. Bu arada Vw Golf, Nissan Juke, Renault Fluence, ve 2 farklı Opel Astra kullandım. Hepsinin kendine göre güzel yanları oldu. Hatta dizel otomatik Astra hala benimle henüz satmadım aracı. Ama Avensis hep başkaydı :) Herkese iyi forumlar. 
Avensis elegant extra

Toyota Club Türkiye

Aşk yeniden :) Avensis yeniden.
« : Ocak 01, 2019, 20:56:11 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 327000
  • Model Yılı: '01
  • 42 kere teşekkür etti
  • 51 kere teşekkür edildi
Ynt: Aşk yeniden :) Avensis yeniden.
« Yanıtla #1 : Ocak 01, 2019, 21:44:34 »
Tekrar hoşgeldin o zaman.Toyota sağlamlık hissi veriyor.Bir de tipini düzgün yapsalar:) Şahsen ölümsüz kasadaki sadeliğe benzer bir dönüş yapsa.Otomobillerin her tarafını egzantirik bir sürü girinti çıkıntı yamukluk hiç  sevmiyorum,wosvoslar dış görünüşü daha güzel yapıyorlar..Toyota gitgide çığırından çıktı..Mesela CHR hiç sevmiyorum tipini ama toyota işte.Neyse bir bildikleri vardır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 305 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Ocak 01, 2019, 23:35:03 »
Teşekkür ederim. İşin aslı güncel Toyota tasarımlarının çoğunu çok beğenmiyorum. Ne chr ne de diğerleri,Toyota da varsa yoksa benim için t27 ve t25 kasa Avensis.Bir de yeni gelecek Corolla hoşuma gitti. Umarım o çizgiyi sürdürür marka. Benim için de en büyük eksisi toyota benzinli ve dizel motorların tork fakiri oluşu, çok markada sıradan olan cam kapama, sunroof vs gibi donanımları sunamaması, motor seçeneklerinin Alman ve diğer Avrupa'lı rakiplerine göre azlığı, hissiz cvt de ısrarlı oluşu gibi. Ama tabi her güzelin kusuru var. Güzel yanları da anlatmakla bitmez.
Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • Japanese Man-Youtube Channel
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '19
  • 224 kere teşekkür etti
  • 128 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ocak 01, 2019, 23:58:26 »
Merhaba arkadaşlar, 25 aylık bir aranın sonunda yeniden Toyota'ya en çokta Avensis'e dönmenin heyecanını yaşıyorum. Bir aksilik olmazsa yarın aracımı teslim alacağım. 2012 elegant extra gümüş renk. Bundan önce 2.5 yıl boyunca yine Avensis elegant extra inci beyazı kullanmıştım. Araca olan sempatim sattığım o dönemden beri hiç azalmadı ve sonunda yeniden rotayı Avensis e çevirdim. Bu arada Vw Golf, Nissan Juke, Renault Fluence, ve 2 farklı Opel Astra kullandım. Hepsinin kendine göre güzel yanları oldu. Hatta dizel otomatik Astra hala benimle henüz satmadım aracı. Ama Avensis hep başkaydı :) Herkese iyi forumlar.
Hayırlı olsun Bahadır bey,güzel günlerde kullanın aracınızı :)

Mesaj Birleştirildi: Ocak 01, 2019, 23:59:59
Teşekkür ederim. İşin aslı güncel Toyota tasarımlarının çoğunu çok beğenmiyorum. Ne chr ne de diğerleri,Toyota da varsa yoksa benim için t27 ve t25 kasa Avensis.Bir de yeni gelecek Corolla hoşuma gitti. Umarım o çizgiyi sürdürür marka. Benim için de en büyük eksisi toyota benzinli ve dizel motorların tork fakiri oluşu, çok markada sıradan olan cam kapama, sunroof vs gibi donanımları sunamaması, motor seçeneklerinin Alman ve diğer Avrupa'lı rakiplerine göre azlığı, hissiz cvt de ısrarlı oluşu gibi. Ama tabi her güzelin kusuru var. Güzel yanları da anlatmakla bitmez.
ben bu CVT olayını da halledecekler gibime geliyor. Sunroof servisten aldığım duyuma göre 2019-Chr’de gelecek deniyor. Hepsi düzeltilse de dediğiniz tork fakiri olayı galiba hiç değişmeyecek... :D
Corolla 2019 ve üstü modeller icin her sey-> Facebook Corolla2019+ Grubunda!
2019 Corolla Vision 1.6 Valvematic
2014 Corolla Advance 1.4 D4D
2011 Auris 1.33 Dual VVT-I

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 99000
  • 1361 kere teşekkür etti
  • 885 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ocak 02, 2019, 00:54:30 »
Bahadır bey tekrar hoş geldiniz,
Yeni aracınız yeni yılla hayırlı olsun.İyi günlerde kullanmanız dileklerimle.
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2591 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ocak 02, 2019, 10:06:53 »
hayırlı olsun. :tamam:
dizel astra nasıldı ve kaç modeldi ? bana hiç alman gibi gelmemişti binince kalite  hissi iyi değildi
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 101000
  • Model Yılı: '12
  • 1003 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ocak 02, 2019, 13:09:53 »
Bahadır bey tekrar aramıza hoş geldiniz bende bu araçtan malesef vazgeçemiyorum.Eger değiştiririsem tek alacağım araç mazda 3 skyactive power olacak. :)
Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ocak 02, 2019, 18:27:05 »
Hayırlı olsun  tekrardan aramıza hoş geldiniz . T25 VE T27 her daim gönlümdeki araçlardan  .  Nasip olursa ben de  ileriki yıllarda bir T27 düşünüyorum 
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 75000
  • Model Yılı: '11
  • 550 kere teşekkür etti
  • 137 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ocak 02, 2019, 19:00:02 »
aracınız hayırlı olsun görüşlerinize katılıyorum , bende araç değiştirmeyi düşünüyorum malum alman araçlarına bakıyorum ama, sanırım 2014-2015 içi bej olan elegant ekstra olur  gibi ,  arada bi performansından şikayet etsemde vazgeçemiyorum  :tamam:
2005 Corolla 1,6 sol ---- 2011 Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 305 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Ocak 02, 2019, 19:12:14 »
Cavit bey teşekkür ederim, aracım gümüş renk oldu bu kez, sizinle daha önce konuşmuştuk hatırlarsanız, bende beyaz Avensis vardı ama gümüş renk favorimdi bu araçta. Şimdi kısmet oldu :)

Bahadır bey tekrar aramıza hoş geldiniz bende bu araçtan malesef vazgeçemiyorum.Eger değiştiririsem tek alacağım araç mazda 3 skyactive power olacak. :)

Mesaj Birleştirildi: Ocak 02, 2019, 19:22:08
Talat bey teşekkür ederim, dizel astram hala bende. Design paket dizel otomatik. Aracın genel olarak malzeme kalitesi Avensis le karşılaştıralamaz hatta Corolla dan bile düşük diyebilirim. 9500 km ortalamam 6.3 litre oldu, şehir içinde genel olarak 7.0 ortalama ile geziyor araç. Avensis e göre elinin en güçlü olduğu yer motorunun çok istekli oluşu ve tam otomatik vitesin konforu. 320 nm tork gücü insanın yüzünü istemsiz güldürüyor lazım olduğu anlarda. Otomatik vites demişken 2 senenin üstüne manuel araç bugün çok zorladı beni :( Acemi şoför gibi stop edip durdum arabayı :( Astra yı satmam lazım nasıl alışacağız bakalım.

hayırlı olsun. :tamam:
dizel astra nasıldı ve kaç modeldi ? bana hiç alman gibi gelmemişti binince kalite  hissi iyi değildi

Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Dört Dörtlük Şehir (44) MALATYALI
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 215 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ocak 02, 2019, 19:25:52 »

bahadır bey, hayırlı olsun, tekrar toyota'ya hoş geldiniz. ben de toyota'dan sonra birkaç kısa macera yaşadıktan sonra tekrar toyota'ya rücu ettim. toyota bağımlılık mı yapıyor ne :lol:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 305 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Ocak 02, 2019, 19:26:13 »
İnşallah alırsınız hocam siz de teşekkür ederim. İnanon fiyatına göre çok iyi bir araç Avensis. Neyseki insanlar bilmiyor aracın kalitesini uygun bir şekilde alıyoruz :) Corolla parasına Avensis alınabiliyor aynı model yılında. Benim aracım 2012 model ama 2014 trafiğe çıkışlı. 58000 km de. Boyasız hatasız. 66500 liraya aldım ve bu paralara satılıyor Corolla :)

Hayırlı olsun  tekrardan aramıza hoş geldiniz . T25 VE T27 her daim gönlümdeki araçlardan  .  Nasip olursa ben de  ileriki yıllarda bir T27 düşünüyorum 

Mesaj Birleştirildi: Ocak 02, 2019, 19:28:37
Valla doğru söylüyorsunuz. Benimki Toyota değilde daha çok Avensis aşkı oldu. Çok memnun kalınca geri döndüm. Arada kullandığım Golf harici benzer konforda aracım olmadı.

bahadır bey, hayırlı olsun, tekrar toyota'ya hoş geldiniz. ben de toyota'dan sonra birkaç kısa macera yaşadıktan sonra tekrar toyota'ya rücu ettim. toyota bağımlılık mı yapıyor ne :lol:
Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ocak 03, 2019, 10:37:03 »
Bahadır bey kesinlikle haklısınız bende ilk gördüğümde fiyatına inanamamıştım bu kalitede bir araç Corolla parasına yalan yok ilk başta kronik sorun falan mı var dedim hani lpg uyumu olmaz veya baris bir sıkıntısı vardır felan diye işkillendim ama araştırdıkça aracın tam bir konfor arabası olduğunu ve bir çok kesimin bundan bir haber olduğunu gördüm  . 60 - 75 bin bandına 2011 -2014 aralığında güzel temiz araçlar var .Şahsen  65 - 70 bin verip  2011 - 2012 Corolla almaktansa .Bu araç çok daha mantıklı
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ocak 03, 2019, 10:41:07 »
Hayırlı olsun, sizi yeniden görmek güzel :)