Gönderen Konu: Kaza :( yardım (yetkili servis?)  (Okunma sayısı 2002 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
Kaza :( yardım (yetkili servis?)
« : Ocak 01, 2019, 20:18:51 »
Merhabalar
Ufak bi trafik kazası yaptık yani araç gelip arkadan bize çarptı arka tamponda boya ile geçeçek şekilde çizikler meydana geldi ve bagaj kapağı kastırdı arada bagaj tam kapanmıyor kapandığında da farlar aynı hizada durmuyor!!!
Sanayide 1200-1500 tl arası, servis 1500-2000 tl arası arkadan vuran araçın ustasıda 500 tl ye hallolur dedi sizce nereye yaptırmalıyım? yada istanbul anadolu yakası usta tavsiyesi?

Kasko sigorta kaza tutanağı mevcut

Toyota Club Türkiye

Kaza :( yardım (yetkili servis?)
« : Ocak 01, 2019, 20:18:51 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 58000
  • Model Yılı: '14
  • 18 kere teşekkür etti
  • 73 kere teşekkür edildi
Ynt: Kaza :( yardım (yetkili servis?)
« Yanıtla #1 : Ocak 01, 2019, 22:59:03 »
tampon altında daha çok şey olmuştur
güvendiğiniz servise gidin
1996 1997 xli 1997 xei 1.6 gri
2007 corolla hb sol boncuk&Auris coupe d4d elegant buz bey.
2010 corolla d4d elegant manuel gri 2011 verso d4d
2014 Dizel Tekna Qashqai

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ocak 01, 2019, 23:00:31 »
Arkadan vurulduğuna göre bütün kusurlar karşıya verilmiştir bu durumda karşı tarafın söz hakkı olamaz siz ne isterseniz orayı kabul etmek zorundadır.Yetkile serviste yaptırırsınız ve değer kaybı içinde dava açarsınız problem olmaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • Japanese Man-Youtube Channel
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '19
  • 224 kere teşekkür etti
  • 128 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ocak 02, 2019, 00:05:35 »
Merhabalar
Ufak bi trafik kazası yaptık yani araç gelip arkadan bize çarptı arka tamponda boya ile geçeçek şekilde çizikler meydana geldi ve bagaj kapağı kastırdı arada bahçgaj tam kapanmıyor kapandığında da farlar aynı hizada durmuyor!!!
Sanayide 1200-1500 tl arası, servis 1500-2000 tl arası arkadan vuran araçın ustasıda 500 tl ye hallolur dedi sizce nereye yaptırmalıyım? yada istanbul anadolu yakası usta tavsiyesi?

Kasko sigarta kaza tutanağı mevcut
yetkili servise gidin hocam,kafanız rahat etsin. Çok yüksek bir prim oynamayacaktır sonraki sene kaskonuzda. Benzer olay başımıza geldi de.
Corolla 2019 ve üstü modeller icin her sey-> Facebook Corolla2019+ Grubunda!
2019 Corolla Vision 1.6 Valvematic
2014 Corolla Advance 1.4 D4D
2011 Auris 1.33 Dual VVT-I

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ocak 02, 2019, 00:19:07 »
Öncelikle geçmiş olsun,eğer araç 150 bin km civarlarındaysa değer kaybı dosyası açtırıp ücret alabilirsiniz,tabiki burada aracın geçmişi hasarsızlık durumu gibi durumlar rol oynamaktadır,diğer esas konuya gelecek olursak yetkili servis tercih ederseniz muhtemelen bağaj kapağını değiştirir,servisler tamir düzeltme vs işlemlerle uğraşmaz,hâl böyle olunca araçta da değişen parça olmuş olur eğer düzgün bir kaporta boya servisi bulursanız veya boyasız göçük düzeltme yerleri bu işlemi çok daha kolay hallederler (eğer bağaj kapağında büyük hasar veya boyada atma yoksa ) ayriyeten arkadan çarptığı için tramer sonucu karşı taraf %100 diğer tabirle 8/8 haksız çıkar ve size en ufak bir hasar kaydı meblağı işlemez sadece bir adet kazaya karışmıştır şeklinde çıkar.(tabiki yukarıda yaptığım tavsiyeler aracınızı orjinal hatasız bir araç olarak yazdım değilse zaten hata varsa herhangi bir işini düzgün yapan esnafta yaptırılabilir) yani fazla ince eleyip sık dokumanız gerekmez.

Mesaj Birleştirildi: Ocak 02, 2019, 00:19:49
Bide foto yüklerseniz daha net fikirler beyan edilebilir.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • Japanese Man-Youtube Channel
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '19
  • 224 kere teşekkür etti
  • 128 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ocak 02, 2019, 00:38:00 »
Merhabalar
Ufak bi trafik kazası yaptık yani araç gelip arkadan bize çarptı arka tamponda boya ile geçeçek şekilde çizikler meydana geldi ve bagaj kapağı kastırdı arada bagaj tam kapanmıyor kapandığında da farlar aynı hizada durmuyor!!!

Kasko sigorta kaza tutanağı mevcut
hocam bir de ek olarak aklıma geldi de. Eğer boyasız göçük düzeltme yapılacak gibiyse ve İstanbuldaysanız MTV otomotiv ve Yıldızoğlu Otomotiv i önerebilirim. Arkadaşım Yıldızoğlunda üstelik kaskodan yaptırdı aracını ve oldukça memnun kaldı.İkame araç da aldı bu süre içinde kaskodan. İşlerinde de iyiler oldukça,olabildiğince az boya kullanarak mümkün olan en düşük değer kaybını elde etmeye çalışıyorlar... Bu iki firmayı da bir araştırın derim eğer boyasız göçük düzeltmeyle olacak gibiyse
Corolla 2019 ve üstü modeller icin her sey-> Facebook Corolla2019+ Grubunda!
2019 Corolla Vision 1.6 Valvematic
2014 Corolla Advance 1.4 D4D
2011 Auris 1.33 Dual VVT-I