Gönderen Konu: tekleme sorunu  (Okunma sayısı 1497 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 107000
  • Model Yılı: '11
  • 22 kere teşekkür etti
tekleme sorunu
« : Aralık 25, 2018, 00:04:18 »
2011 benzinli 1,6 corolla manuel aracım var. 90 bin km de bujileri orjinali ile değiştirdim. Şuan araç 107 bin km de. Fakat motor ısınmış ve benzin deposu da dolu olmasına rağmen bazen tekleme sorunu oluyor. Problem neden kaynaklanıyor olabilir yardımcı olursanız sevinirim? 100 bin km de gaz kelebeğini de temizletmiştim.

Toyota Club Türkiye

tekleme sorunu
« : Aralık 25, 2018, 00:04:18 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: tekleme sorunu
« Yanıtla #1 : Aralık 25, 2018, 00:34:48 »
2011 benzinli 1,6 corolla manuel aracım var. 90 bin km de bujileri orjinali ile değiştirdim. Şuan araç 107 bin km de. Fakat motor ısınmış ve benzin deposu da dolu olmasına rağmen bazen tekleme sorunu oluyor. Problem neden kaynaklanıyor olabilir yardımcı olursanız sevinirim? 100 bin km de gaz kelebeğini de temizletmiştim.
ilk akla gelen enjektörler ve ateşleme bobini oluyor,ama diğer seçenekler de çıkabilir siz konuyu biraz daha açabilirmisiniz,teklemeyi hangi durumlarda yapıyor?
Yani belirli bir hız yada devir aralığı varmı?
Veya takılan bujiler orjinalmi?
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
2008 corolla manuel silindir 2 tekleme
« Yanıtla #2 : Şubat 10, 2019, 04:54:27 »
Selamun aleykum arkadaslar 2008 corolla 1.6 lpg li 196 bin km de  bakim yaptirmaya gittiğim de ustam arabada tekleme mi var diye sordu bilgisayarla hata kodu okuduk silindir 2 tekleme sorunu cikti bujileri ngk iridyum buji ile degistirdim 2 gun  sonra baktık gene ayni  hata bobinlerin yerini değiştirdik 1 hafta kullan tekrar bakalim dedi sorun ne olabilir  şimdiden herkese teşekkürler

Mesaj Birleştirildi: Şubat 10, 2019, 17:59:54
Yok mu arkadaslar sorunun ne oldugunu ya da neyapmam gerektiğini soyleyecek bilgili bilgi sahibi arkadas

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 200000
  • Model Yılı: '12
« Yanıtla #3 : Şubat 24, 2019, 18:07:32 »
2012 1.33 benzinli corolla kullanıyorum ilk sahibiyiz aynı sorun bizde de var yaklaşık 2 senedir devam ediyor. İlk olarak bujileri değiştirdik sonra 1 bobin değişimi yaptık. Tekleme düzeldi. 10.000 km sonra araç tekrar tekleme yapmaya başladı usta bujilerin çin malı olduğunu söyledi (iridyum bujilerde markanın ismiyle birlikte kopyasını yapmışlar piyasada uzun bi süre kullanılmış) orijinal bujilerle ücretsiz değiştirdi, yetmedi 2 de bobin değiştirdik ama sonuca varamadık. Yetkili servise götürdüğümüzde bize değişen 2 bobinin uyum sağlamadığını servisin kendisinin değiştirmesi gerektiği söylendi 2 bobine 1000 lira fiyat istediler henüz yaptırmadık.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #4 : Şubat 24, 2019, 18:36:03 »
Geçmiş olsun allaha şükür ben hallettim bobin değilmiş bujileri değiştirdikten sonra aracimi benzinde kullandim herhangi bi sorun cikarmadi motor ışığını da yakmadi 3 gun sonra lpg ustasina gittigimde gaz ayarlanacak  bakim yapilacak  dedim çalıştırdı aracimi bana söylediği gaz enjektöru bozuk aracin sesi değişiyor tekliyor arac gaza geçince dedi gaz enjektöru degisecek 450 TL tartarini marka orijinaliyle değiştirdik suan şükürler olsun ses soluk yok aracimda çekişi benzinle bir nebze ayni gibi oldu hata kodu felan kalmadı