Gönderen Konu: Carina Corona Corolla ?  (Okunma sayısı 10140 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: 0+
  • 1 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
Carina Corona Corolla ?
« : Eylül 02, 2006, 08:06:47 »
Başka bir konuda da mevzusu geçmişti.Kocaeli ünisine gideceğim.Hafta içinde yurt yada evde kalacağım ama hafta sonları en azından 2 haftada bir evime gelirim herhalde.Bizim evde malum Beylikdüzünde.Esenler otogara kadar otobüs çekiliyorda sonra bir daha otobüse falan filan.Bende hem bu yol hemde üni-ev arası yol için bir araba almayı düşünüyorum.Peder beylede görüştüm bir fiyat belirtmedi ama ben 12'yi geçmesin diye düşünüyorum.Neyse soruna gelelim.

Şimdi Coronaların yuvarlak kasalı olanlarını beğeniyorum sadece yani GLİ olarak geçen versiyonu.Görüntüsü fln gayet hoş ayrıca satış ilanlarıda çok övücü fln açıkçası fiyatına göre kafam baya yattı.Genelde 9-10 civarı başlıyor ama 13'e kadarda yolu var.

Carinaların nerdeyse hepsi 97 model ve fiyatları 12.5 fln.Benim kafamıda bu karıştırıyor.Coronalar Carinalardan daha mı kaliteli acabaki Corona iyi para ederken Carina etmiyor?

Kısacası Corona Carina arasındaki farklar vede acaba sırf 3-4 yaş genç diye Carina alınır mı?

Birde Corolla var ama onunda fiyatının kendisine göre çok pahalı olduğunu düşünüyorum.12'ye ancak 1.3 95 Corolla fln var.Ama bu seçenekte aklımda.

Sizde bir değerlendirin bakalım

Toyota Club Türkiye

Carina Corona Corolla ?
« : Eylül 02, 2006, 08:06:47 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
Carina Corona Corolla ?
« Yanıtla #1 : Eylül 02, 2006, 10:13:30 »
Ben parça fiyatlarının aynı olduğunu tahmin ediyorum.Corollanın parçasıda ucuz değildir zaten  Yeniler ucuz sayılır ama eskiler biraz fazla yinede.

Corollanın aklımda kalan yönleri zaten kolay satılması fln.Corona Carina piyasası nasıldır hiç bilmem.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Bu dünya bana bilem kalmamış ki!
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür edildi
Carina Corona Corolla ?
« Yanıtla #2 : Eylül 02, 2006, 11:12:25 »
93 corollanın arka yolcuların sigara kültablasının fiyatının yaklaşık 80 ytl olduğunu düşünürsek pahalı gibi geliyor.
ama ön küllük 8 YTL hadi burdan buyurun.
bunlar yetkili servis fiyatlarıdır.
 pahalı ucuz olması parçaya bağlı diye düşünüyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • cibili cibili şak şak şak...
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 102110
  • Model Yılı: '00
  • 41 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
Carina Corona Corolla ?
« Yanıtla #3 : Eylül 02, 2006, 17:41:34 »
93 Corolla teyp çerçevesi 280 ytl idi yaklasık bir yıl önce :S (saat ve hava üfleme bölümleri hariç)
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE_____ ATAM
İŞİNE BAK__________________BABAM
OĞLUM BAĞA BAK BAĞA______ DEDEM

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • 2 kere teşekkür edildi
Carina Corona Corolla ?
« Yanıtla #4 : Eylül 02, 2006, 19:53:10 »
96 corolla bagaj açma koluda 90 lira :)gerçi biliosunuz dert yanmıştım bi ara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 7 kere teşekkür edildi
Carina Corona Corolla ?
« Yanıtla #5 : Eylül 02, 2006, 23:32:51 »
Carinaların Japon malı olmadığını söylüyorlardı bir ara, bilmem ne kadar doğrudur. Bu yüzden tutulmadığına ilişkin söylentiler vardı. Gerçeğini bilmiyorum hiç araştırmadım.

Corona bence çok iyi bir seçim oldukça iyi yürüyen, donanım olarak baya dolu ve oldukça rahat bir araba. İkinci el fiyatlarıda oldukça cazip.

Corollanın bazı modellerine özellikle eskilerine bence oldukça fazla paralar isteniyor. Bence tek kötü yanı bu, benim terciğim Corona olurdu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
Carina Corona Corolla ?
« Yanıtla #6 : Eylül 03, 2006, 08:55:52 »
Ayın 25'inde direksiyon sınavım var onu bekliyorum artık.Bu kadar bekledikten sonra ehliyetsiz çıkmayı düşünmüyorum..

Valla benim kafamda Coronaya yatmış vaziyette.Carinalar dingiltere üretimi sanırım ondan para etmiyor birazda.Coronalar Japonyadan ithaldi hatırladığım  kadarıyla.O yüzden iyi para ediyor olabilir ki,bende japon olduğu için ekstra para veririm yani.İşçilik kalitesi gerçekten çok iyiydi Japonların.Bizim 93 AE101 Corollamız vardı Japon üretimi.Yerlilerden daha iyi olduğunu uzun süre binen birisi anlar.Tıkırtı olayı fln daha azdı yani.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
Carina Corona Corolla ?
« Yanıtla #7 : Eylül 04, 2006, 13:42:06 »
evet carina lar ingiltere uretımı ve uzun zaman alma dusuncem oldugu ıcın sana ıyı bı arstırmadan sonra 10 000 ytl ye carına alabılırsın çift hava yastıgı ve abs standart benım dusuncem carına dan yana ne kadar kullanan varsa memnun oyle bılınen bır sorunuda yok
2001 avensis 1,8 - 1998 carina e 2,0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
    • Toyota Club Türkiye
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '13
  • 34 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
Carina Corona Corolla ?
« Yanıtla #8 : Eylül 04, 2006, 18:43:14 »
Carina sahibi bir arkadaşım var. 97 model 2000 cc GLI. Araba 250,000 i devirdi ve hala tık yok. Bir tek kapı fitilleri değişti. (Arka kapıların) Çok rahat, geniş ve konforlu araba. Şehir içi ve dışı yakıt tüketimi gayet iyi. PErformans olarak ta göz doldurucu. Fiyatının düşük olmasının nedeni bence yüksek motordan kaynaklanıyor. Arkadaşım 1.5-2 sene evvel 14 e aldı şimdi 10-11 arası piyasası.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
Carina Corona Corolla ?
« Yanıtla #9 : Eylül 04, 2006, 21:00:20 »
Carina Corona kafamda ama tek ucuz olan onlar değilmiş meğersem.

Mazda 626'lar var 97 fln 11-12'ye keza 98 Mondeolarda 12 civarı.Tam araba almalık bir dönem.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 7 kere teşekkür edildi
Carina Corona Corolla ?
« Yanıtla #10 : Eylül 04, 2006, 21:03:33 »
Primera.da var o paralara, hatta 99 model falan Mitsu Carismalar var, ama parçaları çok pahalı bunların, hoş benim tercihim Primera olur bunlar içinde.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
Carina Corona Corolla ?
« Yanıtla #11 : Eylül 04, 2006, 21:26:21 »
Primeralarıda gördüm ama onlar genelde 1.6..2.0'ın tüketiminin çok fazla olmayacağını düşünerek almışken 2.0 alayım diyorum.Zaten kullanacağım yer direkt otoban.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • www.eymirim.com
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 3 kere teşekkür edildi
Carina Corona Corolla ?
« Yanıtla #12 : Eylül 04, 2006, 21:55:02 »
Bide sıralı çakarsın tamamdır
2005 Corolla Terra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Site Başçavuşu
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 46 kere teşekkür edildi
Carina Corona Corolla ?
« Yanıtla #13 : Eylül 05, 2006, 02:00:49 »
Ya Bünyamin,
Hiç kasma ne Corona, ne Carina, ne Mazda, Primera...
Madem 12.000 YTL var,git ufak bir araba al Citroen Saxo filan gibi.Bizde vardı ve gayet memnundum.Şehir içi ister klimayı aç ister açma ister bas ister basma 600 km den aşağı gittiğini görmedim.Şehir dışı rahat 900 yapar o araç.Hem ufakta.Zorluk da çekmezsin parkıydı trafiğiydi.
Bu kadar da Japoncu olmaya gerek yok...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
Carina Corona Corolla ?
« Yanıtla #14 : Eylül 05, 2006, 22:11:05 »
Ramiz

Sıralı zaten aklımda onun için kenarda parada tutuyorum

Dağhan benimki Japonculuk fln değil ya.Saxomuz olmadı ama arkadaşımda Xsara var 2002 model,arabanın içinde o kadar çok ışık varki anlatamam geceler gündüz oluyor(abarttım galiba

Ya eskide olsa Carina daha üst sınıf daha rahat daha büyük daha güvenli hissettirecek bir araç.Ben küçük arabaları pek kullanamıyorum.Ne bileyim en azından kompakt sınıf boyutlarında olmalı.Ayrıca Coronada dahi ABS,klima fln var.12'ye Saxo aldığımda bunlar olmayacak büyük ihtimalle.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 7 kere teşekkür edildi
Carina Corona Corolla ?
« Yanıtla #15 : Eylül 05, 2006, 23:00:42 »
Saxo'ya falan verilmez o paralar bence, hiç bir zaman corona/carina rahatlığını ve problemsizliğini bulamazsın. Ama Primera ve 626 gibi arabalarda berbat ikincielleri dışında oldukça kaliteli arabalar. Mitsu için aynı şeyi söyleyemicem uzun zaman önce japonluktan çıkmış çoğu modeli.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Site Başçavuşu
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 46 kere teşekkür edildi
Carina Corona Corolla ?
« Yanıtla #16 : Eylül 06, 2006, 04:19:13 »
Nasıl verilmez Murat ya?
Rahatlık,konfor haklısın ama aracın yaktığı bir benzin miktarı var sonuçta!
2001 model Saxo'da hiç problem yaşamamıştık 2004'e kadar.
Sonrasını bilmiyorum ama uzun yol için alacaksan Bünyamin Citroen sana tavsiyemdir...Sadece az yakıp küçük olduğundan (Dizel olmadan)...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 7 kere teşekkür edildi
Carina Corona Corolla ?
« Yanıtla #17 : Eylül 06, 2006, 08:55:06 »
Sıralı sistem takıcam diyor alacağı arabaya Dağhan, Saxo.nun VTS ve VTR dışındaki modelleri iğrenç, o ikiside az yakmıyor. Gaz tenekesinden bir araba çoğu pug ve citroen gibi ve sağlamlıkları problemsizlikleri asla kıyaslanamaz Toyota, Nissan ( eski ) gibi araçlarla.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
Carina Corona Corolla ?
« Yanıtla #18 : Eylül 06, 2006, 09:21:12 »
Alıntı yapılan: Dağhan Baştuğ
Nasıl verilmez Murat ya?
Rahatlık,konfor haklısın ama aracın yaktığı bir benzin miktarı var sonuçta!
2001 model Saxo'da hiç problem yaşamamıştık 2004'e kadar.
Sonrasını bilmiyorum ama uzun yol için alacaksan Bünyamin Citroen sana tavsiyemdir...Sadece az yakıp küçük olduğundan (Dizel olmadan)...
[/quote]

Citroen Saxo 1.4 120-130 km gibi hızlarda Corona 2.0'dan daha fazla yakar,eminim

Autoshow verilerinde Carina ile aynı motoru kullanan Avensis 2.0'ın tüketimi 9 lt olarak geçmiş.Yani aşağı yukarı o civarda yakarki bence çok değil.Uzun yolda büyük hacmi sayesinde az yakar bence.Ya Saxo problem çıkarmasa bile bana Coronadaki rahatı,konforu,güveni vermez bence.Corona eskide olsa zamanının ötesinde bir araba sayılır.99 Avensiste bile hala Corona altyapısı varsa(sadece motor olarak değilmiş öğrendiğim kadarıyla)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
    • Toyota Club Türkiye
  • Model Yılı: '13
  • 34 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
Carina Corona Corolla ?
« Yanıtla #19 : Eylül 06, 2006, 13:56:09 »
Uzun yol denemesinde (250 km) Carina 2.0 , Corolla 1.4 vvt-i dan daha az yakıt tüketmişti. Carina 97, corolla 2001 model. Yol boyunca hız 120 km olarak sabitti.