Gönderen Konu: Toyota-Tech.eu şaşi no problemim  (Okunma sayısı 1413 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
Toyota-Tech.eu şaşi no problemim
« : Aralık 01, 2018, 01:41:50 »
Öncelikle merhabalar birçoğumuzun bildiği Toyota marka araçlarımız için destek aldığımız bir web sitesi var.Bu web sitesine girdiğimizde araçlarımızla ilgili geri çağırmaları görebiliyoruz bazı ücretsiz içeriklerden faydalanabiliyoruz bazı ücretli içerikleriede ödemesini yaptığımız taktirde erişim sağlayabiliyoruz.Neyse gece gece merakım üzerine buraya üye oldum ve bizim e120'nin şaşi numarası ile sorgulama yapmaya çalışıyorum.Lakin hiçbir şekilde başarılı olamıyorum.Ruhsat üzerinde yazan şaşi nosunu defalarca kez girdim yetmedi Toyota tarafından yollanmış bir mektup vardı ordada aracın şaşi no yazıyordu onada baktım.Ruhsattakiyle birebir aynı.Lakin söyle bir hata alıyorum;
Vehicle specifications link is empty.Türkçesi ise:Araç özellikleri linki boş.

Doldurmam gereken biryermi var neden böyle bir hata alıyorum anlayamadım bayağı kurcalamama rahmen doldurabilceğim başka biryerde bulamadım.Yoksa bizim aracın şaşi no hatalı falanmı yazılmış.Söz konusu hatanın ekran görüntüsü;

Toyota Club Türkiye

Toyota-Tech.eu şaşi no problemim
« : Aralık 01, 2018, 01:41:50 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 1361 kere teşekkür etti
  • 885 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota-Tech.eu şaşi no problemim
« Yanıtla #1 : Aralık 01, 2018, 22:39:03 »
Burak bey merhaba,
VIN olarak geçen bildiğim kadarı ile şaşe no deği, araç üretim numarası olacak birde bu şekilde deneyin derim.
Koılay gelsin
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Aralık 02, 2018, 00:57:01 »
Burak bey merhaba,
VIN olarak geçen bildiğim kadarı ile şaşe no deği, araç üretim numarası olacak birde bu şekilde deneyin derim.
Koılay gelsin

Hocam vin no sorgulaması yapan siteler mevcut bunların ücretsiz olanlarından bitanesine bizim şaşi no'yu girdiğimde aracın üretim yılından motorun cinsine tork,hp gibi özelliklerine kadar herşeyi doğru olarak gösterdi.Doğru numarayı girdiğime eminim ama Toyota-Tech.eu'da sonuca ulaşamıyorum bir türlü

Bu arada Toyota'nın kendi sitesindede bir vin no sorgulama sayfası mevcut.İlgili link;

https://www.toyota.com/owners/vehicle-specification

Ben burdan sorgulama yapmaya çalıştığımdada yine başarısız oluyorum,lütfen geçerli bir Toyota vin no girin hatası çıkıyor.İyice işkillendim aracın şaşe nosunda bir problemmi var acaba.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '13
  • 220 kere teşekkür etti
  • 174 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Aralık 02, 2018, 09:41:32 »
Toyota-tech sitesinde şasi numarasını kabul etti ve araç bilgileri geldi. Ancak toyota.com/owners adresinde şasi (vin) numarası kayıtlı değil mesajı geliyor.