Gönderen Konu: Corolla tekleme sıkıntısı  (Okunma sayısı 4909 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
Corolla tekleme sıkıntısı
« : Kasım 24, 2018, 20:07:07 »
Bu aralar gercekten beni soguttu 2005 cliomuzda bile bu kadar sikinti yoktu

Dreksiyonu cevirdigimde takir tukur ses yapiyor.
3. Vites 45 km 2.500 devirde gittigimde ayagim sabit gazda oldugunda aracta tekleme yapiyor. 2 de hissetmedim 4. Vitesteykende yapiyor. Araclarin onune sus kopekleri koyarlar ya kafa sallar  o sekilde  ama oyle vazla devil insanin icini salliyor sanki arkadan biri  dokunuyormus gibi. 2015 1.33 corolla 48.600 km de uzerinde fabrikasyon turanza var

Toyota Club Türkiye

Corolla tekleme sıkıntısı
« : Kasım 24, 2018, 20:07:07 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Rızkımı veren Hüdadır kula minnet eylemem...
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 3000
  • Model Yılı: '23
  • 13 kere teşekkür etti
  • 39 kere teşekkür edildi
Ynt: Corolla tekleme sıkıntısı
« Yanıtla #1 : Kasım 24, 2018, 21:16:25 »
Aracinizda lpg var mı bende de 3 ve 4.viteste gaza biraz fazla basınca 4-5 el  tekleme yapıyor sonra topluyordu montaj yapan yere ugradim o devir araliginda ki değerleri biraz arttırdılar sorun düzeldi.
2023 hibrit corolla flame x pack....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • 745 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Kasım 25, 2018, 00:24:04 »
Aracinizda lpg var mı bende de 3 ve 4.viteste gaza biraz fazla basınca 4-5 el  tekleme yapıyor sonra topluyordu montaj yapan yere ugradim o devir araliginda ki değerleri biraz arttırdılar sorun düzeldi.
Sadece benzinl arac hocam

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Kasım 25, 2018, 10:29:06 »

3. Vites 45 km 2.500 devirde gittigimde ayagim sabit gazda oldugunda aracta tekleme yapiyor. 2 de hissetmedim 4. Vitesteykende yapiyor. Araclarin onune sus kopekleri koyarlar ya kafa sallar  o sekilde  ama oyle vazla devil insanin icini salliyor sanki arkadan biri  dokunuyormus gibi. 2015 1.33 corolla 48.600 km de uzerinde fabrikasyon turanza var

Rotilleri kontrol ettirip araca benzin enjektör temizleyici tarzı katkı koyup yüksek devir çevirmekte fayda var.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '19
  • 66 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Kasım 25, 2018, 10:58:42 »

Yine klâsik bir cevap olacak tekleme benzeri sorun bence kronik bendede aynı durum var.tamda sizin tarifiniz gibi belli belirsiz sallıyor gibi hani bujiyle lpgle alakasiz birşey.cogu kullanıcı anlayamaz okadar belli değil arkadaşım a söyledim bende yok dedi aracini ben kullandım onun benzinli olmasına rağmen yine de mevcut
Servise hiç sormadım açıkçası onlarında vereceği cevap belli NORMAL
Çıkarım seninle her yola 🚕🚗

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • 745 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Kasım 25, 2018, 13:58:18 »
Yine klâsik bir cevap olacak tekleme benzeri sorun bence kronik bendede aynı durum var.tamda sizin tarifiniz gibi belli belirsiz sallıyor gibi hani bujiyle lpgle alakasiz birşey.cogu kullanıcı anlayamaz okadar belli değil arkadaşım a söyledim bende yok dedi aracini ben kullandım onun benzinli olmasına rağmen yine de mevcut
Soruna tercüman olmussun ozkan abi gercekten her sofor anlayamiyor. Acikcask servise gitsem bos cunku tekirdagdaki servis rezil. Benim dusuncem motorun kucuk olmasindan mi acaba ama onceden boyle yapmiyordu. @Ufuk Sönmez (16363)  @Ahmet Güve (8047) 
Hocalatimiz neder merak ediyorm

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 14000
  • Model Yılı: '20
  • 92 kere teşekkür etti
  • 95 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Kasım 25, 2018, 15:12:28 »
Aynı sıkıntı bizim 1.33 Corolla'da da var. 2. ve 3. viteste sabit gazda veya gaza basmadan ilerlerken bazen belli belirsiz teklemeler yapıyor. Ayrıca 1. viteste sıkışık trafikte ilerlemek tam bir işkence. Sanki acemi bir sürücü sürüyormuş gibi resmen ileri geri sallanıyor araba. Şöyle tarif edeyim; 1.viteste ayağım gazda sabit gittiğim halde sanki hızlı bir şekilde gaza bas çek yapıyormuşum gibi belirgin bir şekilde 2-3 defa ileri geri sallama yapıyor. Bu esnada devir saatinde de 500 devir kadar dalgalanma oluyor. Enteresan bir şekilde bunu sürekli yapmıyor. Yetkili serviste ustayla test sürüşüne çıktık. Usta kullanırken de aynı durum oldu ve normal dedi. Bilgisayara bağladılar, bir sıkıntı görünmedi. 4 bin kilometredeki makyajlı kasa test aracını kullandırdı bana. Aynı durum onda da olunca 1.33'ün bu şekilde olduğuna ikna oldum. Usta bu şikayetle çok gelen kişi olduğunu, 1.33 motorun bu kasaya yetmediğini, sorunun tek çözümü olarakta 1.6 motor almamızı önerdi :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • 745 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Kasım 26, 2018, 11:14:06 »
Aynı sıkıntı bizim 1.33 Corolla'da da var. 2. ve 3. viteste sabit gazda veya gaza basmadan ilerlerken bazen belli belirsiz teklemeler yapıyor. Ayrıca 1. viteste sıkışık trafikte ilerlemek tam bir işkence. Sanki acemi bir sürücü sürüyormuş gibi resmen ileri geri sallanıyor araba. Şöyle tarif edeyim; 1.viteste ayağım gazda sabit gittiğim halde sanki hızlı bir şekilde gaza bas çek yapıyormuşum gibi belirgin bir şekilde 2-3 defa ileri geri sallama yapıyor. Bu esnada devir saatinde de 500 devir kadar dalgalanma oluyor. Enteresan bir şekilde bunu sürekli yapmıyor. Yetkili serviste ustayla test sürüşüne çıktık. Usta kullanırken de aynı durum oldu ve normal dedi. Bilgisayara bağladılar, bir sıkıntı görünmedi. 4 bin kilometredeki makyajlı kasa test aracını kullandırdı bana. Aynı durum onda da olunca 1.33'ün bu şekilde olduğuna ikna oldum. Usta bu şikayetle çok gelen kişi olduğunu, 1.33 motorun bu kasaya yetmediğini, sorunun tek çözümü olarakta 1.6 motor almamızı önerdi :)
Motorun kasayı kaldırması ile alakası yok bence daha once olmazdi bende bu sekilde yeni yeni basladı bir sorun oldugunu dusunuyorum.

Acaba baska 1.33 kullanicilari da yasiyor mu

Mesaj Birleştirildi: Kasım 26, 2018, 11:15:19
Rotilleri kontrol ettirip araca benzin enjektör temizleyici tarzı katkı koyup yüksek devir çevirmekte fayda var.
Iki ayda bir enjektor temizleyici kullaniyorum abi ayriyetten baskalari da yasamis

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • 745 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Kasım 28, 2018, 14:07:33 »
Kimsenin fikri yok mu ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1150 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Kasım 28, 2018, 14:36:18 »
lpg yok,1.33 le motorla araba neden kafa sallasın? biraz devirli bağırtarak kullanılır,kesiklik olmaz,sorun motor küçüklüğü ile değil yakıt veya elektrik akımı kesikliği ile ilgili olmalı,madem ki enjektör temizleyici katkı koydunuz,vites geçiş devirlerini 3500-4000 devirlerde olmak üzere en az 40-50 km yol yapın ,sürekli kent içinde kullandıysanız ondan olabilir.toparlamıyorsa ondan sonra diğer seçeneklere bakın.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #10 : Aralık 07, 2018, 17:39:20 »
benim aracım 2017 model 13000 de bendede tekleme mevcut hem gaz hemde benzinde şu şekilde oluyor , 2. viteste gaza basıp 2500 devir yapıyorum gazı bırakıyorum araç motor freninde yavaşlarken tam 1400 devirde silkeliyo sonra yavaşlamaya devam ediyor , anlık tüketime baktıgım zaman o ara otomatik gaz veriyor araç

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Aralık 07, 2018, 19:27:12 »
benim aracım 2017 model 13000 de bendede tekleme mevcut hem gaz hemde benzinde şu şekilde oluyor , 2. viteste gaza basıp 2500 devir yapıyorum gazı bırakıyorum araç motor freninde yavaşlarken tam 1400 devirde silkeliyo sonra yavaşlamaya devam ediyor , anlık tüketime baktıgım zaman o ara otomatik gaz veriyor araç
İsmail bey sizin tekleme diye tabir ettiğiniz durum cut of olayı olabilir araç viteste iken ayağınızı gazdan çektiğiniz zaman eğer devir 1500 üstündeyse ECU yakıt göndermeyi keser taki devir tekrar 1500 e düşene kadar yakıt tasarrufu için bütün araçlarda vardır bu sistem tekrar yakıt gönderme olduğu anda doğal olarak ufak bir silkeleme şeklinde hissedebilirsiniz gayet normal bir durum

Mesaj Birleştirildi: Aralık 07, 2018, 19:28:10
Verdiğim devir aralıkları değişkenlik gösterebilir
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #12 : Aralık 07, 2018, 20:15:33 »
lpg den önce yok gibiydi şuan baya hissediliyor bende sıkıntımı var diyordum 1 tane aynı araçtan test edebilsem rahatlıcamda işte

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Aralık 07, 2018, 21:04:02 »
lpg den önce yok gibiydi şuan baya hissediliyor bende sıkıntımı var diyordum 1 tane aynı araçtan test edebilsem rahatlıcamda işte
hocam test ile olmaz bu iş ilk önce kullandığınız aracın teknik özelliklerini öğrenin sonra 2500 devirde 2 viteste bırakırsanız o motor bağırır o devir 3.vitesin hakkı LPG'de bu durumu daha çok hissetmemiz LPG ayrıylada alakalı olabilir sistem ne marka düzenli bakımları yapılıyormu
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #14 : Aralık 07, 2018, 21:11:54 »
aracı 0 aldım 6000km de lovato obd2 montajı yaptırdım ztn bende sakin kullanan biriyim motoru bagırtmayı sevmem tek sıkıntı 2 viteste yavaşlarken 1400 devirdeki silkeleme başka sıkıntı yok hızlanırken vs kesiklik yapmıyor motorun özelligi bu şekildeyse hepsinde yapması lazım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Aralık 07, 2018, 21:56:58 »
aracı 0 aldım 6000km de lovato obd2 montajı yaptırdım ztn bende sakin kullanan biriyim motoru bagırtmayı sevmem tek sıkıntı 2 viteste yavaşlarken 1400 devirdeki silkeleme başka sıkıntı yok hızlanırken vs kesiklik yapmıyor motorun özelligi bu şekildeyse hepsinde yapması lazım
İsmail bey sadece sizin araca özel bir durum değil bu cut-of sistemi bütün araçlarda bulunur mantığı yakıt ekonomisi dir araç ben yeterince devirliyim ne gerek var yakıt tüketmeye der ve yakıtı kapatır ECU yazılımında belirlenen devire düşünceye kadar yakıt hattı kapalıdır belirlenen devire düştüğünde tekrar yakıt açar ve bu bazı araçta hissedilir düzeyde olur bazısında bulunulan vitesle alakalı olarak pek hissedilmez bu kısır döngü devamlı bu şekilde işler işte uzmanlar onun için rampa aşağı inişlerde kesinlikle viteste inmeyi tavsiye eder bu nedeni birincisi güvenlik ikincisi yakıt tasarrufu dur aynı zamanda araç sağlığı içinde önemlidir boşta inilen rampalarda motor ayrı şanzıman ve difiransiyel ayrı şekilde çalışır birbirinden ayrı çalışan parçalarda arızalanma çok daha çabuk oluşur özellikle aks kafası boşlukları daha çabuk gözlemlenir boşta herhangi kuvvet almadan salınan parça çok çabuk eğilir bükülür
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 125000
« Yanıtla #16 : Ağustos 26, 2020, 10:25:28 »
Özkan bey mümkünse iletişime geçebilir miyiz? Benimde aracımda aynı sıkıntı son zamanlarda baş gösterdi. İletiyi gördüğünüzde bir iletişim bilgisi atarsanız sevinirim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • Kilometre: 12000
  • 66 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Ağustos 26, 2020, 13:26:15 »
Özelden yazdım