Gönderen Konu: Corona obd bağlantı kablosu  (Okunma sayısı 2385 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Corona obd bağlantı kablosu
« : Kasım 22, 2018, 23:02:00 »
Sayın üstatlar @Ahmet Güve (8047) ve @Ufuk Sönmez (16363) beyler malum coronalarda obd soketi var ama bağlantı kablosunu bulmak baya zor hatta çok araştırmama rağmen burada bulamadım ama bugün iş çıkışı arkadaşı indirmek için durduğumda kısa süreli 3 saniyelik süre arıza lambası yandı geri söndü biraz gıcıklandım ve nette araştırdım yabancı sitelerde ekteki ürünü buldum 22 pinli olandan acaba tecrübeniz dahilinde sizlere danışmak istedim ekteki kablo aracıma uyum sağlar mı ?
Tabiki tecrübesi olan diğer form arkadaşlarınında yorumlarını almak isterim teşekkürler
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Toyota Club Türkiye

Corona obd bağlantı kablosu
« : Kasım 22, 2018, 23:02:00 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
Ynt: Corona obd bağlantı kablosu
« Yanıtla #1 : Kasım 22, 2018, 23:48:45 »
22 Pin diagnostik kablosu aracınıza uymasına uyar da live data okuyamazsınız dolayısı ile arıza tespiti yapmanız için arıza lambasının yanmasını beklemeniz gerekir keza arıza lambası yanarsa da Diagnostik portunda Te1-E1 pinlerini kısa devre yaptığınızda göstergeden arıza kodunu alabilirsiniz, ek bir cihaz yada kablo kullanmanıza gerek yok.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Kasım 23, 2018, 00:10:06 »
22 Pin diagnostik kablosu aracınıza uymasına uyar da live data okuyamazsınız dolayısı ile arıza tespiti yapmanız için arıza lambasının yanmasını beklemeniz gerekir keza arıza lambası yanarsa da Diagnostik portunda Te1-E1 pinlerini kısa devre yaptığınızda göstergeden arıza kodunu alabilirsiniz, ek bir cihaz yada kablo kullanmanıza gerek yok.
teşekkürler ufuk bey T1 E1 olayını biliyorum da biraz zahmetli eğer bunlar uyarsa dedim ama uymuyorsa yapacak birşey yok bugünkü arıza lambasının kısa süreli yanıp sönmesi ne gibi durumlardan olabilir acaba vuruntu sensörü bu durumu yaparmı veya hava filtresinin kirli olması yada kirli yakıt gibi durumlar dün gaz bitmişti ve Shell olmadığı için farklı istasyondan BP den almak zorunda kaldım araç 3 4 gündür devir saati hafif dalgalı çalışıyor ve iki sefer oldu akşamdan sabaha beklediği zaman sabahları erken saatte çalışmıyor 4.marşta ancak alıyor (çok soğuk olursa ) yapıyor

Mesaj Birleştirildi: Kasım 23, 2018, 00:12:31
2 yılı aşkın süredir ilk defa çalışmamazlık yaptı ama gündüz akşama kadar beklemede sıkıntı çıkartmıyor tek marşta 2.saniyede alıyor
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #3 : Kasım 23, 2018, 00:29:55 »
Uyumluluk konusunda sorun yaşayacağınızı sanmıyorum ancak bu kabloyu kullanabilmeniz için Toyota IT2 cihaz gerekli velev ki o parayı verip IT2 aldınız, live data okuyamayacağınız için sadece arıza kaydı görmenize ve silmenize yarayacak,

Sorununuza gelecek olursak, kirli hava filtresi yada yakıt filtresi gibi sorunlar olduğunu sanmıyorum, motor sensörleri (su sıcaklık, hararet, vuruntu vs.) kontrol edilmesi gerekli ek olarak LPG sistemini depo üzerindeki vanadan kapatarak ve sigortasını çıkararak bir kaç gün benzin ile kullanmayı deneyebilirsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Kasım 23, 2018, 00:59:43 »
Uyumluluk konusunda sorun yaşayacağınızı sanmıyorum ancak bu kabloyu kullanabilmeniz için Toyota IT2 cihaz gerekli velev ki o parayı verip IT2 aldınız, live data okuyamayacağınız için sadece arıza kaydı görmenize ve silmenize yarayacak,

Sorununuza gelecek olursak, kirli hava filtresi yada yakıt filtresi gibi sorunlar olduğunu sanmıyorum, motor sensörleri (su sıcaklık, hararet, vuruntu vs.) kontrol edilmesi gerekli ek olarak LPG sistemini depo üzerindeki vanadan kapatarak ve sigortasını çıkararak bir kaç gün benzin ile kullanmayı deneyebilirsiniz.
teşekkürler ufuk bey yarın ilk fırsatta bakalım İNŞAALLAH

Mesaj Birleştirildi: Kasım 23, 2018, 15:19:11
@Ufuk Sönmez (16363) bey bugün T1 E1 kısa devre yaptırıp arıza lambası saydım hata kodu 12 çıktı devir sinyali usta distribütör komple değişmesi lazım diyor formda daha yakın zamanda aynı sorundan arkadaşımızın biri sadece o parçanın değişebildiğini yazmıştı ama yazıyı bulamadım bu mümkünmü
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Kasım 25, 2018, 18:04:12 »
@Ufuk Sönmez (16363) bey galiba arıza lambasının neden yandığını buldum distribütör üzerinde bulunan fişte 4 tane kablonun 1 boşta daha önce lehim yapılmış ve lehim kendini bırakmış ekteki resimdeki kablo bu arızayı yaparmı acaba
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #6 : Kasım 25, 2018, 21:36:23 »
@Ufuk Sönmez (16363) bey galiba arıza lambasının neden yandığını buldum distribütör üzerinde bulunan fişte 4 tane kablonun 1 boşta daha önce lehim yapılmış ve lehim kendini bırakmış ekteki resimdeki kablo bu arızayı yaparmı acaba

Kabloyu lehimlemeyin, lehim tabi ki atar o sıcaklıkta, o soket içerisindeki pini sökerek kabloyu soket pinine sıkıştırırarak sabitleyin, gerekirse yeni soket yada pin kullanın,

Bu arada distribütör o ringi kısmında terleme yapıyor, muhtemelen distribütör iç keçesinden de sızarak distribütör içerisinde de terleme tortusu oluşmuştur, bilginiz olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Kasım 25, 2018, 22:00:39 »
Kabloyu lehimlemeyin, lehim tabi ki atar o sıcaklıkta, o soket içerisindeki pini sökerek kabloyu soket pinine sıkıştırırarak sabitleyin, gerekirse yeni soket yada pin kullanın,

Bu arada distribütör o ringi kısmında terleme yapıyor, muhtemelen distribütör iç keçesinden de sızarak distribütör içerisinde de terleme tortusu oluşmuştur, bilginiz olsun.
teşekkürler ufuk bey distribütör deki yağ hemen üstteki pvs karter havalandırma valfinden geliyor kendini usta diye nitelendirilen varlıklar pvs valfini kırmışlar nasıl becerdilerse artık mecburen yan sanayi taktık oradan sızıyor kirbitör kapağının üstünede sızmış oraya da sızmış ama sabah kısmet olursa sizden hepsinin siparişini vereceğim yenileyelimde kafamız rahatlasın
TOYOTA CORONA 3S FE