Gönderen Konu: amatisör takoz sesi  (Okunma sayısı 4940 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '10
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: amatisör takoz sesi
« Yanıtla #20 : Kasım 21, 2018, 16:18:08 »
Merhaba  bendende ön soldan ses geliyordu antalya gazipasada bir rot balans ciya gittim dedi amartisör kilitli kalmış bir amartisör ve bir amartisör takozu getirt dedi alanya Mahmutlar da gittim aynısını söyleyince kanaat oluştu ama alanyaya gittim amartisör almaya bir motorcuya dedim amartisör alayim değişelim tamam dedi sonra abi bi bakalım dedi al anahtarı bak dedim gitti gezdi geldi dedi abi amartisör değil ya bakayim dedi yattı altına baktı dedi fren merkez civatası düşmüş taktı 20 lira dedi ses falan kalmadı aman dikkat...
EKMEĞİ EKMEKÇİYE VER BİR EKMEKTE ÜSTE VER...
Son cümleniz her şeyi özetlemiş. Gerçekten de öyle katılıyorım.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Kasım 21, 2018, 16:18:08 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '09
  • 82 kere teşekkür etti
  • 40 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Kasım 21, 2018, 16:30:57 »
Hocam tarif ettiğiniz ses benim aracımdan da geliyordu. Direksiyonu sağ sola çevirdiğimde ses, tıkırtı, gıcırtı ne ararsan vardı. Hafif bi tümseğe girdiğimde sanki rotlar ve amortisörler gidikmiş gibi ses geliyordu. Birçok ustaya gösterdim. Neler demediler ki? Rotlar gitmiş diyen, amortisörler gidik diyen, hatta en son bi tanesi direksiyonu çevirip sağa sola bi iki hareket yapıp "abi bunun direksiyon kutusu değişecek" diyenler, falan filan. Yetkili servise bakım için götürdüm, durumu anlattım. Formenle test sürüşüne çıktık, o da fark etti. Ardından aracı life kaldırıp uzun uzun baktılar. Parça parça herşeyi incelediler. Sonuç mu? Tabla civataları gevşemiş, onları sıktılar ve sorun düzeldi. Beş kuruş da vermedim. @Sadeddin ÇİFTÇİ (39394) Bey'in dediği çok doğru.
2007 Model Avensis 1.6 Elegant
1998 Model Corolla 1.6 Special GLİ
1998 Model Corolla 1.6 XEİ
2009 Model 1.6 E14 Corolla Elegant