Gönderen Konu: Kullananlardan Corolla 1.6 Advance Hakkında Rica  (Okunma sayısı 1549 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 2018 Corolla 1.6 Advance M/T
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '18
Kullananlardan Corolla 1.6 Advance Hakkında Rica
« : Kasım 07, 2018, 13:44:27 »
Hepinize Merhaba,

Öncelikle aranızda yeniyim. Konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın.

Dün itibariyle ilk Toyotamın siparişini vermiş bulunmaktayım. Ancak aracı alma sebebim bugüne kadar araştırıp çok beğenmem değil. Yapmış oldukları indirimi kaçırmamak istedim ve Corolla 1.6 Advance Düz vites İnci beyazı İçi bej bir araç sipariş ettim. Aracım bu ayın 29 un da bana teslim edilecek. Şimdi sizden ricamı anlatayım. Az öncede yazdığım gibi bu benim ilk Toyotam olacak. Bu araç hakkında hiç bir bilgiye sahip değilim. İyi yönlerini, eksik yönlerini hiç bilmiyorum. Hatta araç alımı konusunda verdiğim karardan bile emin değilim. Bu nedenle sizden bu araç hakkında tüm olumlu ve olumsuz bilgi, tecrübelerinizi rica ediyorum.

Bu arada aracı hurda onlardan olacak şekilde 96450TL ye aldım. Eksta olarakta paspas, bagaj havuzu, arka park sensörü, kapı bandı ve boya koruma hediye ettiler. Bu konudada görüşlerinizi bekliyorum.

Saygılarımla.

Toyota Club Türkiye

Kullananlardan Corolla 1.6 Advance Hakkında Rica
« : Kasım 07, 2018, 13:44:27 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '14
  • 4 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Ynt: Kullananlardan Corolla 1.6 Advance Hakkında Rica
« Yanıtla #1 : Kasım 07, 2018, 15:02:01 »
hayırlı uğurlu olsun hocam.bende 2014 corolla advance mds aldım 2 ay önce.çok memnunum.lpgde yakıt ekonomisi çok iyi.konforu iyi.iç hacim ve bagaj hacmi geniş.şikayetçi olabileceğiniz şeyler ise yalıtım olabilir.yol ve rüzgar sesi alır.ama bütün japonlarda böyle.daha önce honda 2003 ve 2010 civic kullandım.2011 verso kullandım.almanlarla kıyaslamayın.güle güle kullanın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 9200
  • Model Yılı: '17
  • 7 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Kasım 07, 2018, 16:12:58 »
Hocam ne kadara aldiniz ve hangi bayiden?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #3 : Kasım 07, 2018, 16:41:08 »
Hocam ne kadara aldiniz ve hangi bayiden?

96450TL Hocam

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1147 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Kasım 07, 2018, 18:00:24 »
fiyatına göre makul bir araba,triger kayışı zincirli,uzun ömürlü motor,corolla sevilen bir araba,2.eli değerli,4+1 ev gibi,arkada şaft yüksekliği olmadığı için.yakıtı ortalama şehirler arası( ankara -izmir )5.5 gördüm,ankarada havadan dolayı biraz daha yüksek olacaktır,izmir de şehir içi en yüksek 7.2 lt/ 100 km gördük.gelelim zayıf yanlarına,kasislere çarpraz girin altı vuruyor(örnek ümitköy sosyete pazarı kapalı otoparktan çıkarken)boya zayıf,döşemeler zayıf,toyota eski kalitesinde değil.ilk 1000 km de aşırı zorlamayın,sert fren yapmayın.ücretsiz 1000 km bakımına gidin.toplamda notum 10 üzerinden 8 dir.kullandıkça sorularınız olur,herkes yardımcı olur forumda,hayırlı olsun.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Rızkımı veren Hüdadır kula minnet eylemem...
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 3000
  • Model Yılı: '23
  • 13 kere teşekkür etti
  • 39 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Kasım 07, 2018, 20:08:34 »
Ön göğüsten gelen trim sesleri ve haricinde 4/4luk bir arac hayırlı olsun.
2023 hibrit corolla flame x pack....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Kasım 07, 2018, 20:10:04 »
Öncelikle aracınız hayırlı olsun bu zamanda sorunsuz araba yok denecek kadar az bunların içinde en az sorunlu olan toyotadır eğer bakımlarını düzenli yaparsanız en uzun kmleri rahatlıkla yaparsınız ve hâlâ piyasada 90 modeli bile peynir ekmek gibi satılan nadir markalardandır japon araçları genelde konfor değil sorunsuzluk için yapılır 25 yıllık bir bakımlı toyotayla isterseniz hiç düşünmeden ülke turuna bile çıkarsınız ama dediğim gibi herşey düzenli bakımdan ibarettir
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #7 : Kasım 07, 2018, 20:22:24 »
Peki bu araçta hemen herkesin başına gelen kronik bir sorun varmı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • 195 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Kasım 07, 2018, 22:59:43 »
benzinli,düz vites toyotada genellikle kronik sorun görülmez,keyfe keder işler olur,onlarda halledilir.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #9 : Kasım 07, 2018, 23:45:33 »
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Ancak benim bir sorum daha olacak. LPG konusundaki düşünceleriniz neler? Açıkcası ben hemen LPG takılsın istemiyorum. En az 10000km olduktan sonra takılmasını uygun görüyorum. Ancak bayi bunu yaparsam aracın motorundaki bir çok parçayı garanti dışı bırakacağını söylüyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Kasım 08, 2018, 00:34:31 »
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Ancak benim bir sorum daha olacak. LPG konusundaki düşünceleriniz neler? Açıkcası ben hemen LPG takılsın istemiyorum. En az 10000km olduktan sonra takılmasını uygun görüyorum. Ancak bayi bunu yaparsam aracın motorundaki bir çok parçayı garanti dışı bırakacağını söylüyor.
servis aracılığıyla takılırsa garntiden çıkmıyor en azından LPG için yapılan motor sigortası bitene kadar zaten Toyota motoru lpgye uyumlu olduğu için pek sıkıntı çıkarmaz tabiki sistemi takan Usta'nın tecrübesi önemli onun için çok ince eleyip sık dokumanız gerekmekte ve işin ehline yaptırmanız gerekmektedir
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #11 : Kasım 08, 2018, 08:49:44 »
servis aracılığıyla takılırsa garntiden çıkmıyor en azından LPG için yapılan motor sigortası bitene kadar zaten Toyota motoru lpgye uyumlu olduğu için pek sıkıntı çıkarmaz tabiki sistemi takan Usta'nın tecrübesi önemli onun için çok ince eleyip sık dokumanız gerekmekte ve işin ehline yaptırmanız gerekmektedir

Bayi şöyle bir bilgi verdi. "Eğer aracı hiç teslim almadan LPG taktırırsanız motorun tamamı garanti kapsamında olacak. Ancak sonradan yine bizim tarafımızdan takılmasını isteseniz bile motorun bir çok parçası garanti dışında tutulacak."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Kasım 08, 2018, 09:26:09 »
hayırlı olsun , yalnız imkanınız varsa keşke otomatik alsaydınız devir otomatik devri.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #13 : Kasım 08, 2018, 09:38:25 »
hayırlı olsun , yalnız imkanınız varsa keşke otomatik alsaydınız devir otomatik devri.

Geçmişte bir Honda HRV aracım vardı. CVT şanzımanı hiç sevmemiştim. Düz vites kullanmayı seviyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • 195 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Kasım 08, 2018, 11:55:48 »
lpg takılması konusunda bazı bayilerin motor garantisini lpg firmasından almanız gerektiği,lpg li arabanın bazı servislere kabul edilmediği şeklinde söylemleri var, biliyoruz.bahsettiğiniz yeni bir yaklaşım olmalı.bu nedenle yazılı olarak sözleşme yapın ve aracın dosyasına koyun.sanıyorum ankaradasınız,3 tane bayi var malum,diğer 2 bayiide arayıp sizden araç alsam lpg yi sizde taktırmış olsam garanti ne olur? diye sorun.cevaplar örtüşüyormu?kontrol edin.genelde lpg yi anlaşmalı oldukları marka servislerinde taktırıyorlar,enjektörlerin orijinal enjektör olmasına dikkat edin,yan sanayi üretimlerinin sorun çıkardığını forumdan biliyoruz.bayiler 1000 tl üzeri daha pahalı taktırıyorlar,duyuyoruz.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Kasım 08, 2018, 13:22:07 »
Selam öncelikle aracınız hayırlı uğurlu olsun  Allah kaza bela vermesin  .2016 yılında dayıma aldık . Genel olarak iç hacmi geniş bir araç .Plastik kalitesi orta ve üstü denebilir . Koltuk döşeme kalitesi eski Corolla versiyonlarına göre kumaş ve sünger olarak ben kalitesiz buldum . Çok atik ver seri  bir araç değil aslında motoru hayli iyi sanırım şanzıman yapısı gereği . Yakıt olarak dayım uzun yolda  5.7  - şehir  içi : 9 civarı yaktığını söylüyor tabi kullanım şekli yol ve hava şartları büyük etken .Lastik ve rüzgar sesi eski nesillere göre iyileştirilmiş fakat gene de bir Alman sessizliğinde değil . Toyota sorunsuzluğu ile nam salmış bir araçtır .aracın dış kasa tasarımı son derece yakışıklı . Tamponları hayli zayıf hatta tamponlardaki boyaları da aynı şekilde hayli zayıf .Lpg olarak  5-10 bin  km benzinde binmenizi tavsiye ederim . Daha sonrasında kaliteli bir kit taktırarak lpg li olarak devam edebilirsiniz .Lpg li şekilde benzindeki yakıtınızın 1-1.5 litre fazlasını yakarsınız .Tekrardan hayırlı uğurlu olsun 
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: AB+
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Kasım 14, 2018, 22:11:06 »
Hepinize Merhaba,

Öncelikle aranızda yeniyim. Konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın.

Dün itibariyle ilk Toyotamın siparişini vermiş bulunmaktayım. Ancak aracı alma sebebim bugüne kadar araştırıp çok beğenmem değil. Yapmış oldukları indirimi kaçırmamak istedim ve Corolla 1.6 Advance Düz vites İnci beyazı İçi bej bir araç sipariş ettim. Aracım bu ayın 29 un da bana teslim edilecek. Şimdi sizden ricamı anlatayım. Az öncede yazdığım gibi bu benim ilk Toyotam olacak. Bu araç hakkında hiç bir bilgiye sahip değilim. İyi yönlerini, eksik yönlerini hiç bilmiyorum. Hatta araç alımı konusunda verdiğim karardan bile emin değilim. Bu nedenle sizden bu araç hakkında tüm olumlu ve olumsuz bilgi, tecrübelerinizi rica ediyorum.

Bu arada aracı hurda onlardan olacak şekilde 96450TL ye aldım. Eksta olarakta paspas, bagaj havuzu, arka park sensörü, kapı bandı ve boya koruma hediye ettiler. Bu konudada görüşlerinizi bekliyorum.

Saygılarımla.

Merhaba Buğra Bey, hangi bayiden aldınız acaba?