Gönderen Konu: 2018 Corolla 1.6 Advance Geri Vites Sorunu  (Okunma sayısı 1247 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 70000
  • Model Yılı: '18
  • 18 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
2018 Corolla 1.6 Advance Geri Vites Sorunu
« : Kasım 04, 2018, 00:22:30 »
Herkese merhabalar. Aracımı Ağustos ayında almıştım ve aldığımdan bu yana geri viteslerde takılma yaşıyorum. Her zaman yapmasa da yaptığı zaman da çok canımı sıkıyor. 1. vitese veya başka bir vitese geçirip tekrar deneyip vitese geçiriyorum. Sizce ne yapmalıyım ? Sorun ne olabilir ?

Toyota Club Türkiye

2018 Corolla 1.6 Advance Geri Vites Sorunu
« : Kasım 04, 2018, 00:22:30 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: 2018 Corolla 1.6 Advance Geri Vites Sorunu
« Yanıtla #1 : Kasım 04, 2018, 01:59:08 »
Herkese merhabalar. Aracımı Ağustos ayında almıştım ve aldığımdan bu yana geri viteslerde takılma yaşıyorum. Her zaman yapmasa da yaptığı zaman da çok canımı sıkıyor. 1. vitese veya başka bir vitese geçirip tekrar deneyip vitese geçiriyorum. Sizce ne yapmalıyım ? Sorun ne olabilir ?
debriyaj üst merkezde sıkıntı olabilir debriyaj hidrolik sistem olduğu için yağını kontrol edin eksilme varmı ve servise konuyu iletin sonuçta sıfır araba ve garanti kapsamında tabi sizde vitesi geriye takarken tam yerini buldurduğunuza emin olmanız lazım
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 70000
  • Model Yılı: '18
  • 18 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
Ynt: 2018 Corolla 1.6 Advance Geri Vites Sorunu
« Yanıtla #2 : Aralık 14, 2018, 01:47:29 »
debriyaj üst merkezde sıkıntı olabilir debriyaj hidrolik sistem olduğu için yağını kontrol edin eksilme varmı ve servise konuyu iletin sonuçta sıfır araba ve garanti kapsamında tabi sizde vitesi geriye takarken tam yerini buldurduğunuza emin olmanız lazım

Yanıtınız için teşekkür ederim. Siz dedikten sonra vitesin yerini düşündüğüm gibi düz değil de çapraz olduğunu fark ettim. Artık geçişlerde herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum.