Gönderen Konu: Corolla 2017 hararet sorunu ?  (Okunma sayısı 3972 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '17
Corolla 2017 hararet sorunu ?
« : Kasım 03, 2018, 23:42:07 »
Merhaba arkadaslar 1.33 sahibiyim aracım 20.000 km'de  lpg li suana kadar sıkıntı çıkmayan aracım bugun beni  yolda bırakıyodu arac hararet yaptı ve su eksiltti koydum suanlık gidiyor azaltmıyorda isin kotu yanı ne olmus olabılır. not: bakıma salı gunu gırcek
Herşey toyota  plazasında başladı

Toyota Club Türkiye

Corolla 2017 hararet sorunu ?
« : Kasım 03, 2018, 23:42:07 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: Corolla 2017 hararet sorunu ?
« Yanıtla #1 : Kasım 04, 2018, 02:08:07 »
Merhaba arkadaslar 1.33 sahibiyim aracım 20.000 km'de  lpg li suana kadar sıkıntı çıkmayan aracım bugun beni  yolda bırakıyodu arac hararet yaptı ve su eksiltti koydum suanlık gidiyor azaltmıyorda isin kotu yanı ne olmus olabılır. not: bakıma salı gunu gırcek
öncelikle geçmiş olsun toyotaların hareret yapması biraz zor bir durumdur hareret oluşması için biyerlerden kaçak olması lazım LPG regülatörü su bağlantılarını kontrol edin ve motor soğukken bakın kaçak küçük miktarlardaysa ısınınca buharlaşır göremezsiniz onun için sabah ilk çalıştırmada kabutu açıp bakın su kaçağı varmı kontrol edin ve son olarak en kötü senaryo silindir kapak contası yanmasıdır hararet oluşmadan önce aracı çok zorladınızmı
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 48850
  • Model Yılı: '16
  • 192 kere teşekkür etti
  • 1142 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Kasım 04, 2018, 10:43:14 »
sabah aracı çalıştırmadan su seviyesini kontrol edin.eksikse tamamlayın,değilse bu defa neden eksiltmemiş,servise gidince belirtirsiniz.bence de su eksiltme ve hararet yapma işi lpg ile ilgilidir,bildiğimiz gibi toyota hararet yapmaz.daha araç 20.000 km de.biliyorsunuz geçenlerde forumda 120.000 km de devir daim arızası yaşayan bir toyota da su eksiltmesi olmuştu.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #3 : Kasım 04, 2018, 17:38:18 »
tesekkurler sali gunu servise goturcem anlaticam neyse parasi vercem toyota motoru saglam biliyorum toyota nin aracida seviyorum gidisi felan asiri guzel lpgyi takan ustayi begenmedim gonlumde brc kit vardi ama usta buda olur diyince atiker taktim ama ustanin isi galiba  toyota su ana kadar uzmedi serviste ilgileniyor  zaten aracla bende seviyorum toyota yollarin krali volvodan sonra

Mesaj Birleştirildi: Kasım 04, 2018, 17:42:25
aracida bir kac defa zorladim oda 15.000 kmden sonra ne gidiyor diye  ama arac sikinti cikarmadi ondan sonra taki 20.000 kmye kadar zaten aile araci diye aldim pisman olmadim 1.3 motordan  1.33 gecince performans beklentimi fazlasiyla karsiladi tesekkurler ...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Kasım 04, 2018, 23:45:17 »
Lpg ile ilgili bi problem olma ihtimali çok yüksek.220 binde corolllamız var oda lpg'li ve gayet sıkıştırarak kullandığımız oluyor.Buna rahmen hararet göstergesinin bir kere yükseldiğine şahit olmadım ben.Toyota'lar hararet yapmaz 20bindeki ise hiç yapmaz.Lpg montajıyla ilgili muhtemelen.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 744 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Kasım 05, 2018, 17:25:47 »
Geçmiş olsun servise götürürseniz size kalın fatura çıkarırlar çünkü lpg den dolayı garantiniz sonlandırılıyor. Servis ile uğraşmayıp derhal lpg montajını yapan servise gidin

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #6 : Kasım 05, 2018, 21:50:10 »
valla 20.000 bakimi geld8 goturcem daniscam lpg ole ilgilimi ogrencem ona gore lpg ustasina goturcem onunda bakimi geldi zaten . ama hararet uzsede sikinti yok hala gozum gibi bakarim ne olduysa o gun su eksiltmis ve yolda birakiyodu o yuzden canim sıkıldı eger lpg yi takan ustadaysa
dicek bir cift lafim var yani sifir motorda  onun yuzunden conta yakabilirdi araba yarin ogleden sonra goturcem  servise birakcam teşekkurler herkese sağ olun toyota ailesi...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Eylül 13, 2021, 22:18:24 »
Motor çok sağlıklı ama hararet yükseliyor diyenler izlesin,her zaman klima radyatörünü arada dışarıdan yıkayın derim.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.