Gönderen Konu: corolla,lpg ve motor ikaz ışığı ve esp lambalarının yanması....  (Okunma sayısı 6036 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
landırenzo marka lpg takılı aracımda  yaklasık 1 aydır motor ikaz ışığı ve esp lambaları eş zamanlı yanıyor, lpg enjektorlerı, bobın, bujı vs hepsı yenılendı ve halen cozulmedı arıza . suruste ve cekıste herhangı bır anormallık yok sadece ılk calıstıgı zaman rolantıde tıtreme yapıyor.. tesekkur ederım...

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Siboblara bir baktırın kompresyon testi genel olarak fikir verebilir ama motor iyice soğuduktan sonra yapılmalı araç kaç model km kaç binde ve nerede ikamet ediyorsunuz bu bilgiler profilinde eksik doldurmanız gerekmektedir usta tavsiyesi yapılabilir
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '15
  • 18 kere teşekkür etti
  • 62 kere teşekkür edildi
Bende şimdi bu konu ile ilgili konu açıcaktım. Aracım 2015 avensis 1.6 corollo ile aynı motor 0 km aldığımda landirenzo lpg takdırdım ankara efe plazada bende ilk başlarda aynı lambaları yakıyordu araç lpg ayarından olduğu anlaşıldı ama taktırdığım yer beceremedi tekrar tekrar aynı sorunu yaşadım istanbulda Türkiye distribütörüne gittim olgun lpg orda ayar yaptılar 3 yıldır 40000.km dir sorunsuz biniyordum aracıma taki yakın zamanda tekrar aynı ışıkları yaktı nu sefer sorun map sensöründeymiş temizledik falan olmadı lpg garantiside bite aksi 2 ay olmuş servis 1400 lira para istedi parçanın yan sanayisini bulmak zor ve çin mallı elektronikler çok sıkıntıymış az kullanılmış 6 aylık pert bi araçtan güzel bitane çıkma parça buldum 400 lira verdim kendim taktım akü kutup başını söküp taktım sorun kalmadı yani kısacası gaz ayarınızdan yada map sensörü den olabilir benim gibi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Arac 110 binde ankarada ikamet ediyorum enjektorlere 1000 lira para harcadim olgun lpg ayarlarina bakiyor bise yok diip gonderiyor bugun bir baska ustaya gittim oda baska birsey soledi iki silindir kapagi arasindaki bir parcayi gosterdi bundan olabilir dedi ....

Mesaj Birleştirildi: Ekim 04, 2018, 20:49:44
Ugur bey bende efe plazada taktirsim uc sene once hic boyle bir ariza vermedi su son bir aydir vermeye basladi fakat her usta baska birsey soluyor serviste pahali olur diye goturmedim

Mesaj Birleştirildi: Ekim 04, 2018, 20:54:53
Ve arac 2014 corolla, zaman zaman rolantide titreme yapiyor...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
Çağın bey Ankara'da yeni dörtnal Toyota var oraya bir uğrayın sadık usta gerekeni yapar olması gerekenleri söyler Toyota konusunda uzman ekipleri var tecrübeli kişiler

Mesaj Birleştirildi: Ekim 04, 2018, 21:49:35
Lpg içinse mocan otogaz var oraya gidin veya Quattro Garage var ikiside tecrübeli
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Quadroo bekir bey saolsun ilgilendi fazlasiyla oraya gittim fakat su anda lpg mi motor mu onu anlayamadik gitti. Bobim, buji, wnjektor hepsi değişti arabadan sogudum resmen bidaha yanarsa servise goturmeyi düşünüyorum en azindan arizasini soylesinler  ..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 30000
  • Model Yılı: '15
  • 48 kere teşekkür etti
  • 105 kere teşekkür edildi
Bu kadar parçayı değiştirene kadar lpgnin motorla bağlantılarını (regülatör ve enjektör) kesip ve/veya tıkayıp, 1-2 hafta kadar sadece benzinde kullansanız arızanın kaynağını daha rahat bulursunuz. Ustayım diye gezen çok işte... Teşhis koymadan tedavi yazık valla..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Haklisiniz ustalara güvenmemek lazimmis servise götürme mi onerir misiniz?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
Çağın bey servisede gidebilirsiniz tamamen sizin özgür iradeniz bizler usta tavsiyesi yaparken tecrübeye bilgiye bakarız servis elemanları cihaza bağlayıp arıza koduna bakarak yorum yapacaklar aynı işlemi dışarıda daha tecrübeli kişiler daha uygun fiyatlara yapmaktalar mesela geçen hafta Ankara'daydım bende dörtnal Toyota ya uğradım milletin bulamadığı sorunu sadık usta kısa bir tur ve akabinde gözle kontrol ederek şıp diye buldu ve yapılması gerekenleri sırasıyla harfiyen anlattı Hatay'da kaç tane usta gezdim aynı sorun yüzünden

Mesaj Birleştirildi: Ekim 04, 2018, 22:33:12
Kaldı ki sorun sibob kaynaklıysa zaten serviste afaki rakamlar isterler yapacakları işlemde silindir kapağını söküp sanayide anlaşmalı oldukları kapak revize işlemiyle uğraşan yere gönderip sibobları revize ettirerek tekrar toplamak olacak ve neredeyse iki katı fiyat yazacaklar
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
En azindan servis arizasini bulsun tum dersim servise yaptirmam zaten bide dortnal dediginiz servis nerede? Sasmaz mi?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
Evet şaşmazda yerleri çok kolay navigasyon direk önüne kadar götürüyor karşılıklı iki özel servis
(Ama şu Ankara'nın 82 hız sınırı gına getirdi 4 şerit yolda yavaş yavaş ALLAH CC yardımcınız olsun)
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Sadik usta dediniz dimi bide oraya gosterelim ...

Mesaj Birleştirildi: Ekim 04, 2018, 22:45:53
Servis ariza konusunda farkli birsey soyleyebilir mi? En azindan arizayi ogrenmek adina

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
Evet çağın bey sadık usta veya diğerleri hiç farketmez dörtnal Toyota da çalışıyor oradada aracı gerekirse cihaza bağlayıp arıza koduna bakarlar
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Servisteki ustalar da farkli bir islem yapiyorlarmi daha saglam cozum uretmek adina? Efe plazaya goturme konusunda kararsiİm...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
Servisteki ustalar da farkli bir islem yapiyorlarmi daha saglam cozum uretmek adina? Efe plazaya goturme konusunda kararsiİm...
çağın bey yetkili servis veya özel servis her ikiside aracı cihaza bağlamadan arıza kodunu okumadan size bir cevap veremezler yani bizim burda yaptığımız gibi tahminden öteye geçemezler şu olabilir mekanik bir problemi gözle tespit edebilir ama sizinki böyle bir durum değil araç bir arıza olduğunu düşünerek size uyarı veriyor istediğiniz yere gitmek size kalmış birşey artık araç size uyarı verdi gerisi size kalmış bir karar
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
İste isin ilginci kac yere goturdum her usta ariza kodunu makineye baglayip farkli bir ariza soluyor...

Mesaj Birleştirildi: Ekim 04, 2018, 23:20:22
Bide umit bey ariza uyarisi vermedende hafizaya almissa ustalat anlayabilir mi su an yanmiyor sadik ustaya gotureyim yarin

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
Peki PC ye bağlatmışsınız madem o kodlar neydi
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
1silindir de tekleme ve rolantide titreme arizasi verdi, bir once atesleme arizasi verdi oncesinde enjektor vs yarin sabah gitsem hafizada varsa gorebilirler mi yoksa ikazin yanmasinimibeklemeliyim...

Mesaj Birleştirildi: Ekim 05, 2018, 13:20:34
bugun toyota efe plazaya goturdum , lpg ıle akalalı bır temassızlık var dedıler sıkıntı kalmadı dedıler ınsallah duzelmıstır ...