Gönderen Konu: Konvektör mü Radyatör mü?  (Okunma sayısı 12735 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 107000
  • Model Yılı: '16
  • 1 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
Konvektör mü Radyatör mü?
« : Eylül 26, 2018, 07:02:53 »
Evet bu aralar yağlı radyatör almaya karar vermiştim fakat bir de konvektör ısıtıcı varmış. Kafam karıştı. Kullanıcılar yardımcı olabilir mi? Sobalalı bir evde oturuyorum. Evin duvar kalınlığı 60 cm civarı yalıtımı iyi derecede. Ben gece soba yakmaktansa yağlı radyatör yakayım istiyordum. Hemde evde bebek olduğu için sobanın soğuduğu vakitte yanana kadar ki sürede odayı sıcak tutsun maksat. Akşam 9 dan sabah 8 e kadar felan kullanılacak. Ne önerirsiniz? Bide soru; kullanıcılar varsa ne kadar yakıyor elektriği? =)
2016 makyajlı Corolla 1.33 life 2017 çıkışlı..
C.C.li =)
Prins Technomax 09/11/2019

Toyota Club Türkiye

Konvektör mü Radyatör mü?
« : Eylül 26, 2018, 07:02:53 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 904 kere teşekkür edildi
Ynt: Konvektör mü Radyatör mü?
« Yanıtla #1 : Eylül 26, 2018, 09:57:43 »
Benimde Çift cephesi açık bir odam var ısı yalıtım yaptırdım . Baya fark etti fakat -5 ve üzeri soğuk havalarda soğuk olmasa da sıcak ta olmuyor . Bende 2 göz elektrik ocağı ile destekliyorum  . Fakat o açıkken sıkıntı yok  , kapandığı zaman  5-10 dakika için odanın geri soğuduğunu hissediyorsunuz .Birde elektrik tüketim nasıl bilmiyorum  . Yağlı radyatör hem ısı hem elektrik tüketimi anlamında nasıl  bilgisi olan arkadaşlardan yorum bekliyorum 
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Honda CRV 1.5 Turbo Executive-Life Style
  • Araç: ---
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '20
  • 2003 kere teşekkür etti
  • 2524 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Eylül 26, 2018, 10:13:56 »
Isıyı doğruca iletebilen, karbon sarmal telli, yerde yatay konumlandırılan, elektrikli ısıtıcılar en verimli olanıdır.

Nem ve soğuk hava tabanda biriktiğinden mümkün olan en alt seviyeden ısıtmak en doğrusudur, sıcaklık zaten doğal olarak yukarı çıkar.

Termostat ayarlı olanı varsa daha iyi olur.

https://img-teknosa.mncdn.com/TeknosaImg/productImages/1024x783/115191017-1-dijitsu-es2-teta-elektrikli-soba-01.jpg

Lastikler: Michelin Latitude Cross M+S (dört mevsim)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Eylül 26, 2018, 10:48:30 »
Evet bu aralar yağlı radyatör almaya karar vermiştim fakat bir de konvektör ısıtıcı varmış. Kafam karıştı. Kullanıcılar yardımcı olabilir mi? Sobalalı bir evde oturuyorum. Evin duvar kalınlığı 60 cm civarı yalıtımı iyi derecede. Ben gece soba yakmaktansa yağlı radyatör yakayım istiyordum. Hemde evde bebek olduğu için sobanın soğuduğu vakitte yanana kadar ki sürede odayı sıcak tutsun maksat. Akşam 9 dan sabah 8 e kadar felan kullanılacak. Ne önerirsiniz? Bide soru; kullanıcılar varsa ne kadar yakıyor elektriği? =)
Mustafa bey yağlı radyatör'ler ısınması 10 dk yı bulabiliyor ve ısıyı dağıtma özelliği yok maalesef fanlı olanları var ama pekte etkisi yok 2 yıl önce bimden konvertör aldım termostatlar olanlardan mükemmel ısıtıyor isterseniz kalorifer peteği gibi duvara asılıyor isterseniz ayaklı olarak istediğiniz yerde kullanılıyor kesinlikle tavsiye ederim alırsanız termostatlı olmasına dikkat edin
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Eylül 26, 2018, 12:19:47 »
Araştırmalarım sonucu konvektöre daha yakınım. Marka olarak sizce vigo yu mu tercih etmeli yoksa arçelik inde varmış onu mu tercih etmeli? Vigo 2500 w veya 2000w, arçelik 2000 w
C.C.li =)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Eylül 26, 2018, 14:33:48 »
Araştırmalarım sonucu konvektöre daha yakınım. Marka olarak sizce vigo yu mu tercih etmeli yoksa arçelik inde varmış onu mu tercih etmeli? Vigo 2500 w veya 2000w, arçelik 2000 w
size bahsettiğim buydu ben çok memnunum tabi ben çok daha ucuza almıştım
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '13
  • 259 kere teşekkür etti
  • 825 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Eylül 27, 2018, 07:08:03 »
icerideki havayi cok kurutuyor bu urunler
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '15
  • 65 kere teşekkür etti
  • 127 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Eylül 27, 2018, 08:52:18 »
Ben kullanıyorum konvektör.Resimdekinin düz üstlü olanı, orda ekmek kızartıyorum  :) . Çabuk ısınıyor,hafif,taşıması kolay, daha pratik. Ha bir de yağ kaçırmıyor. Tavsiye ederim. Muhtemelen de daha az yakıyordur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 48850
  • 192 kere teşekkür etti
  • 1141 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Eylül 27, 2018, 10:35:49 »
eğer konvektör uygun fiyatlı ve elektrik masrafı daha az ise soba yakan herkes tercih etmeli,gece yakılan ve ters rüzgar alan bölgelerde olan soba zehirlenmeleri her kış gündeme geliyor ve herkesi üzüyor,kuruyan hava için nemlendirmeye faydası olsun diye cihazlar var ama az masraf olsun diye bir köşeye su kabı konabilir.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Eylül 27, 2018, 11:14:32 »
Elektrik yakma konusunda radyatör'ler den çok daha az yakıyor ve hafif taşıması kolay bir çocuk bile taşır o kadar hafif duvarlara da asılabiliyor ve anlık ısıtıyor termostlı olması ayrı avantaj havayı kurutma konusunda hepsi kurutuyor zaten onun için çözüm var kalorifer peteklerine asılan buhar kapları var onlar çözüm oluyor
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kilometre: 98
  • Model Yılı: '13
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ekim 06, 2018, 14:32:50 »
Elektrik ile ilgili çok bir sıkıntınız yok ise. Radyatör ve oda nemlendirici kullanırsanız bir sıkıntı kalmaz :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 52000
  • 35 kere teşekkür etti
  • 179 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ekim 06, 2018, 17:07:38 »

Hocam bebek olduğu için ben yağlı radyatör almıştım diğer ısıtıcılar havayı kurutuyor diye onu tavsiye etmişlerdi. Üzerine ıslak havlu yada su dolu bir çaydanlık koyuyordum nem sorunu olmuyordu. Antalya gibi yerde rahat rahat yetiyordu ama elektriğe gelen %50ye yaklaşan son zamlardan sonra maliyet konusunu kestiremiyorum inanın.
İlla gitmek istiyorsan, hoşuma git mesela :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Ekim 08, 2018, 23:48:08 »
Yağlı radyatör aldım. Delonghi marka. Konvektör kafama yatmadı. Radyatörü de asker buz gibi havalarda konteynerin içerisinde hamam gibi yaptığı için bir algı vardı, dedim en iyisi radyatör alayım. Konvektörün yarı fiyatına. Fakat elektrik sarfiyatı üzmez inşallah
C.C.li =)