Gönderen Konu: Toyota araçlarımızın alt takım yedek parça ihtiyaçları hakkında  (Okunma sayısı 1019 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Camry
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 198000
  • Model Yılı: '98
  • 1 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar herkese selamlar,
Ben kendi aracımda bir problemle karşılaştım ve biraz araştırmalardan sonra yurt dışında satılan bir ürüne rastladım, ürün poliüretan bir malzeme ve çok dayanıklı. Aynı zamanda yurt dışında baya bir popüler ürün.
Diyeceksiniz ki nedir bu ürün? Şimdi kendime ait olan Camry 3.0 V6 aracımın alt takımında sesler duydum ve baktırdım. Bana salıncak burcunun arızalı olduğu ve değişmesi gerektiğini söyledi servis. Tabi değişelim dedim ama bunlar burç olarak satılmıyor komple salıncak gerekiyor denildi. Yani 1 burç için 2 salıncak değişmesi lazım. Ne demek oluyor bu? 2x1210 tl bir burç için ödeyeceğim rakam. Bana çok mantıksız geldi bu rakamlar ve yurt dışında bulabildiğim bu malzemelerin siparişlerini verdim. 1 hafta sonra felan elime geçer diye umuyorum. Aynı zamanda arka denge kol lastikleri vs. vs. gibi bir çok malzeme firmada mevcut. Bizim gibi parçaları pahalı olan arkadaşlarımın bu siteye bir göz atmasının faydalı olacağını umuyorum. Özellikle yan sanayi malzeme kullanıp riske gireceğimize bu poliüretan malzemeden üretilen parçaları kullanmak gerçekten çok mantıklı. Altta size verdiğim linkte benim aldığım ürüne ait bilgiler var. Sizde siteyi bir gezin bakın istedim.
Herkese kazasız belasız sürüşler.

https://superpro.com.au/find/superpro-suspension-parts-and-poly-bushings-for-toyota-camry-xv20-1997-2002-/cid-999501101

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 48850
  • Model Yılı: '16
  • 192 kere teşekkür etti
  • 1142 kere teşekkür edildi
bu mavi renkli poliüretan malzemenin lastik malzemeye göre çok dayanıklı,ömürlük gibi iddialı kelimelerle tarif edildiğini bir tv programı olan 'tamirat-tadilat' ı izlerken gördüm.lastiğe göre fiyatı biraz pahalı diyorlardı.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 51 kere teşekkür etti
  • 149 kere teşekkür edildi
Linkini verdiğiniz site üreticinin sitesi sanırım satış yapmıyor. Satın alma süreçleri hakkında da bilgi verirseniz çok daha yararlı olacaktır. Teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Ben ürünlerden aracım için epeyce sipariş verdim ön takım arka takım elemanlarını. Kargo ve gümrük gibi işlemler uzamasın takılmasın diye Belçika'da yaşayan kuzenim aracılığı ile onun adresine gönderdim ürünleri. Satın alma işlemini ebay üzerinden gerçekleştirdik. Yoksa Türkiye için 50 euroluk ürüne 70 euro kargo parası çıkartıyor ve gümrüğe takılma ihtimali çok yüksek. Kendisi gelirken bu ürünleri getirecek ve kargo parası gibi dertlerim olmayacak. Toplam 270 euro tutarında benim aracım içim üretilen bütün ürünleri aldım ben açıkçası. Burada iki salıncak parası bile değil. Gerisini siz düşünün. Altta satın aldığım linki gönderiyorum.

https://www.benl.ebay.be/itm/SuperPro-Polyurethane-Front-Lower-Control-Arm-Rear-Car-Bush-Kit-SPF1265K/332463824242?hash=item4d68635d72:g:GjgAAOSwU9xZ3hsj

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
Kargo ve gümrük gibi işlemler uzamasın takılmasın diye Belçika'da yaşayan kuzenim aracılığı ile onun adresine gönderdim ürünleri. Satın alma işlemini ebay üzerinden gerçekleştirdik. Yoksa Türkiye için 50 euroluk ürüne 70 euro kargo parası çıkartıyor ve gümrüğe takılma ihtimali çok yüksek. Kendisi gelirken bu ürünleri getirecek ve kargo parası gibi dertlerim olmayacak. /332463824242?hash=item4d68635d72:g:GjgAAOSwU9xZ3hsj

evet getirmesi güzel ama sınır kapılarından geçerken bu ne komşi diyecekler. sonuçta eşya değil, neden bu parçaları taşıyorsun başka ülkeye götürüyorsun diyecekler. o işi nasıl çözeceksiniz?
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
evet getirmesi güzel ama sınır kapılarından geçerken bu ne komşi diyecekler. sonuçta eşya değil, neden bu parçaları taşıyorsun başka ülkeye götürüyorsun diyecekler. o işi nasıl çözeceksiniz?

Merhaba,
3 kişi ayrı ayrı valizlerde olduğu için sorun olmayacaktır, olsa bile gümrüğü ödemeye razıyım artık ne yapalım, hem ürünleri takalım test edelim dimi :)