Gönderen Konu: KATALİTİK KONVERTÖR ARIZASI YAŞAYAN VARMI 2011 OTOMATİK ELEGANT  (Okunma sayısı 457 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '11
  • Kilometre: 140
  • Kan Grubu: B+
  • 3 kere teşekkür etti
2011 model benzinli otomatik elegant katalitik konvertör kısım 1 arızası veriyor benzer bir sorun yaşayan var mıdır?

Toyota Club Türkiye

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • Kan Grubu: A+
  • 40 kere teşekkür etti
  • 262 kere teşekkür edildi
Araçta LPG varmı varsa önce LPG ayarını kontrol ettirin zengin veya fakir karışımda arıza kodu verir katalatik konvertör araçlarda LPG ayarı çok önemlidir aksi halde lpgden kaynaklı parçayı yakıyor ve içi dağılıyor
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 3 kere teşekkür etti
ayarlarında herhangi bir sıkıntı yok atiker gold lpg var kendi ayarlıyor ayarını...  subaplar kacırıyordu yeni yaptırdım onları ondan sonra devamlı  aynı arızayı veriyor en son kısım 1 in içini değiştirmeyi düşünüyorum ancak sorun devam eder mi etmez mi kestiremiyorum her kafadan bir ses cıkıyor... kimi soküp temizleyelim diyor kimi temizleme paranı alaırlar boşuna diyor servis komple değiştiriyor 5000 tl yi buluyor maliyeti kimisi depoya katkı koy benzinde kullan bir süre düzelir diyor (kullandım faydası olmadı)

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 40 kere teşekkür etti
Katalitik konvertör temizleyici sıvılar piyasada mevcut ama bu sıvıları yüksek devir çevirerek uzun yolda kullanmanız gerekmektedir ve orjinal kaliteli bir markanın ürünü olması lazım siboblardaki kaçaktan dolayıda kirlenmiş olabilir yağ olarak hangisini kullanmaktasınız

Mesaj Birleştirildi: Eylül 14, 2018, 14:40:26
Serkan bey profilinizde nerede ikamet ettiğinizi göremedim bilgileri tam olarak doldururmanız gerekmektedir usta tavsiyesi yapılabilir
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 3 kere teşekkür etti
tunap ın 3 farlı çeşidini koyduk depoya nerdeyse 500 kilometre yüksek devirde kullandım ama hiç bir işe yaramadı :) yağ olarak mobil kullanıyorum

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 40 kere teşekkür etti
tunap ın 3 farlı çeşidini koyduk depoya nerdeyse 500 kilometre yüksek devirde kullandım ama hiç bir işe yaramadı :) yağ olarak mobil kullanıyorum
eğer İstanbul'da ikamet ediyorsanız aracı tem oto ya @Ufuk Sönmez (16363) bey'e bir göstermenizi tavsiye ederim kendileri Toyota konusunda uzmandır.
Veya başka yerde ikamet ediyorsanız profil bilgilerinizi doldurursanız nereye hangi servise gitmeniz konusunda tavsiyelerde bulunan arkadaşlarımız olur
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 3 kere teşekkür etti
yakın sayılır yolum düşerse tavsiyenize uyarım teşekkür ederim... duruma göre burdan bilgi paylaşımı yaparım ...

Mesaj Birleştirildi: Eylül 14, 2018, 14:59:39
bu arada egzoscu bir arkadaşla görüştüm kısım 1 in içini değiştirebileceğini euro 4 petek kullanacağını sorunun çözüleceğini söyledi 2 çeşit varmış seramik ve çelik lpg için çelik daha uygun dedi fiyatları ise seramik 800 çelik 1100 olarak söyledi biraz daha araştırıp orada yaptırmayı düşünüyorum... o kadar cok görüşme yaptım ki artık kafam karıştı başka bir egzos cu kataliörde sıkıntı yok araçın ateşleme sisteminde bir arıza var onu düzelttir dedi baktırdım herhangi bir şey bulan çıkmadı :)

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 40 kere teşekkür etti
yakın sayılır yolum düşerse tavsiyenize uyarım teşekkür ederim... duruma göre burdan bilgi paylaşımı yaparım ...

Mesaj Birleştirildi: Eylül 14, 2018, 14:59:39
bu arada egzoscu bir arkadaşla görüştüm kısım 1 in içini değiştirebileceğini euro 4 petek kullanacağını sorunun çözüleceğini söyledi 2 çeşit varmış seramik ve çelik lpg için çelik daha uygun dedi fiyatları ise seramik 800 çelik 1100 olarak söyledi biraz daha araştırıp orada yaptırmayı düşünüyorum... o kadar cok görüşme yaptım ki artık kafam karıştı başka bir egzos cu kataliörde sıkıntı yok araçın ateşleme sisteminde bir arıza var onu düzelttir dedi baktırdım herhangi bir şey bulan çıkmadı :)
siz tem servise bir uğrayın bu arada aracın kmsi kaç binde tem servise gitmeden önce tlf ile görüşüp randevu almanızda fayda vardır biraz yoğun olabiliyorlar
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 3 kere teşekkür etti
bugun katalitik konvertör kısım 1 in içini metal olan ile değiştirdim eski olan katalitik konvertör e baktım orta kısımlarının eridiği bariz görünüyordu....
arıza lambasını södürdük şimdilik arabada hafifleme oldu gibi sanki nefes almaya başladı bakalım ilerleyen zamanlarda ne olacak burdan bilgi vermeye çalışırım...
maliyeti 1050 tl oldu...
umarım lamba tekrar yanmaz egsoz emisyonunda sıkıntı olmayacağını da söyledi 2 yılda garanti verdi değiştirdiği parçaya....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 3 kere teşekkür etti
500 km yaptım şimdilik bir sıkıntım yok lamba yanmadı yokuşta ve normal gidişte barız bir iyileşme var sadece ufak bir titreme var ama onun neden olduğunu çözemedim sanırım adaptasyonu kendi yaptığı için anca düzeliyor gibi yada rot balans da bir sorun var şimdilik bu kadar...