Gönderen Konu: Rize'de ve Karadenizde 1.33 kullanan var mı?  (Okunma sayısı 865 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 107000
  • Model Yılı: '16
  • 1 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
Rize'de ve Karadenizde 1.33 kullanan var mı?
« : Eylül 11, 2018, 22:28:38 »
Arkadaşlar birşey merak ediyorum 1.33 corollayı rizede ve bol yaylalı rampalı şehirlerde 1.33 kullanıcısı var mı? Varsa performansından memnun mu? Dolu boş farkediyor mı? Balata kokusu alıyor mu?

Geçenlerde izmit yuvacık barajının yukarılarına giden yolda, araçta üç kişi bagaj boş, benzin az olmasına rağmen 1. viteste bile zorlandı, ve hatta daha ilerisine çıkmayacak diye yoldan geri döndük.

Araç 2 km hızla felan kaydır kaydır çıkacak nerdeyse. Balata kokusu da geldi. Aracı da ben değil süper araç kullanan bir abi sürüyordu. Hatta benim moralim bozulmasın diye yok şöyle böyle benim araba şu bu demeye başladı. Hatta 1.4 passatı olan arkadaş da ya bizimki de şöyle böyle dedi. Tabi ben malımı biliyorum bir kez de araç tam dolu kilolu aile büyükleri ile iken, kısa bir rampada, rampa bitmese araç çıkamacak duruma gelmişti. Ve bu durum çok canımı sıktı. Rize tarafına gitmek istiyorum ama araca güvenebilir miyim?
2016 makyajlı Corolla 1.33 life 2017 çıkışlı..
C.C.li =)
Prins Technomax 09/11/2019

Toyota Club Türkiye

Rize'de ve Karadenizde 1.33 kullanan var mı?
« : Eylül 11, 2018, 22:28:38 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 145000
  • Model Yılı: '13
  • 102 kere teşekkür etti
  • 63 kere teşekkür edildi
Ynt: Rize'de ve Karadenizde 1.33 kullanan var mı?
« Yanıtla #1 : Eylül 12, 2018, 09:09:03 »
Mustafa Bey, aracım 1,33 motorlu değil, fakat orada yaşamayan ama her sene giden Rizeli olarak şunu söyleyebilirim, Eğer karadeniz bölgesine gidip bilindik yaylaları yada köyleri gezme niyetinde isen aracın ile ilgili hiç problem yaşamazsın. Bazı yaylalardaki yollar dikliğinden ziyade bozuk olabiliyor, (Yayla içi yollar) bozuk yolda ise aracın 1,6 motorlu da olsa zaten birşey değişmez.
Turistik yerlere giden yolların büyük bir bölümü zaten asfalt yada betonlanmışdır.

2006 Corolla HB Sol
2013 Civic FB7 Premium

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: -
  • 46 kere teşekkür etti
  • 103 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Eylül 12, 2018, 12:51:20 »
eğer 1.33 değil de 2.0 olsaydı aracı süren kişi o bayırı çıkabilecek miydi.

ben kısa süreli de olsa 1.33 corolla kullandım. 100 beygir 130 tork araba. ortalama güçte denilebilir. türkiye şartlarında 1.6 dan düşük motor çok evla değil ama 1.33 de fena değil. süren kişi de etkili tabi ki. rizeye gitmedim ama corolla sizi üzmez diye düşünüyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 145
  • Model Yılı: '17
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Eylül 12, 2018, 13:49:48 »
Ben Trabzon ofta yaşıyorum. 1.33 kullanıcısıyım. Rizede bu araçla herhangi bir sorun yaşamazsın. Ben 1.5 yıldır herhangi bir sorun yaşamadım.  Sorunun şu olabilir olursa, araç yere yattığından dolayı bozuk olan yollarda sıkıntın olur. Onun haricinde aydere git, uzungöle git. Hiç bir sıkıntın olmaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 107000
  • Model Yılı: '16
  • 1 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Eylül 12, 2018, 14:35:33 »
Çıktığımız yol asfalttı ama, zirveye doğru giderken yol stabilize yoldu. Onun etkisi varsa bilemiyorum. Sıkıntı olmaz diyorsunuz yani. Zaten aracı kaptıracak kadar uzun mesafede yoktu. Kıvrımlı yollar ortalamada 50-100 metre git viraj. Dik de bir rampa.
2016 makyajlı Corolla 1.33 life 2017 çıkışlı..
C.C.li =)
Prins Technomax 09/11/2019

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Eylül 12, 2018, 16:47:41 »
Arkadaşlar birşey merak ediyorum 1.33 corollayı rizede ve bol yaylalı rampalı şehirlerde 1.33 kullanıcısı var mı? Varsa performansından memnun mu? Dolu boş farkediyor mı? Balata kokusu alıyor mu?

Geçenlerde izmit yuvacık barajının yukarılarına giden yolda, araçta üç kişi bagaj boş, benzin az olmasına rağmen 1. viteste bile zorlandı, ve hatta daha ilerisine çıkmayacak diye yoldan geri döndük.

Araç 2 km hızla felan kaydır kaydır çıkacak nerdeyse. Balata kokusu da geldi. Aracı da ben değil süper araç kullanan bir abi sürüyordu. Hatta benim moralim bozulmasın diye yok şöyle böyle benim araba şu bu demeye başladı. Hatta 1.4 passatı olan arkadaş da ya bizimki de şöyle böyle dedi. Tabi ben malımı biliyorum bir kez de araç tam dolu kilolu aile büyükleri ile iken, kısa bir rampada, rampa bitmese araç çıkamacak duruma gelmişti. Ve bu durum çok canımı sıktı. Rize tarafına gitmek istiyorum ama araca güvenebilir miyim?
Mustafa bey öncelikle aracı kullanan kişi aracı yeterince tanıyormu 1.33 motorun ve Toyota ın karakteristik özelliklerini biliyormu ve araç kaç km de daha önce baskı balata yı zorladınızmı eğer araç km yüksekse ve baskı balata zayıflmışsa çok dik ve virajlı yollarda sıkıntı yaşarsınız fazla zorlamadan yüksek devir çevirmeden istediğiniz yere gider bu her araç için aynıdır ister 1.33 olsun ister 2.0 benim Corona bile yüksek rakımlı yerlerde performansı düşüyor her arabanın ki düşer çünkü çok yüksek yerlerde oksijen azalır yanma zayıflar eğer aracınız bakımlıysa dünya turu bile yaparsınız performans konusunda hava filtresi aldığınız yakıt bujilerin durumu hepsi doğrudan etkilidir
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.