Gönderen Konu: 1.6 motor için tavsiyeye ihtiyacım var  (Okunma sayısı 1017 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Çıkarım senle her yola...
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 24992
  • Model Yılı: '15
  • 1 kere teşekkür etti
1.6 motor için tavsiyeye ihtiyacım var
« : Ağustos 21, 2018, 12:48:30 »
Sevgili forum üyeleri öncelikle hepinizin bayramı mübarek olsun. Mutlu bayramlar :)
2015 1.33 corollaya sahibim. 1 yıl önce aldım. Severek de kullanıyorum aslında. Deri direksiyon, hız sabitleyici ,navigasyon geri görüş ,advance jant hepsi mevcut. Özel koltuk kılıfı bile diktirdim.  Tek sıkıntım yokuş performansı. O da çok dert değil ama size yine de sormak istiyorum...
Size sorum şu. Elimdeki aracı satıp 2013 veya 2014 1.6 Corolla alsam pişman olur muyum? Ya da başka deyişle 1.6 motor eldeki 1.33 motoru bırakmaya değer mi? Epeyce sürece kullanmak istiyorum. Teşekkürler  :)

Toyota Club Türkiye

1.6 motor için tavsiyeye ihtiyacım var
« : Ağustos 21, 2018, 12:48:30 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '19
  • 66 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
Ynt: 1.6 motor için tavsiyeye ihtiyacım var
« Yanıtla #1 : Ağustos 21, 2018, 15:07:19 »
2015 model bende 1.33 sahibiyim dediğiniz olayı bende çok düşündüm ama gerek ilk sahibi olmam gerek ikinci el model yılı düşüklüğü aradığım aracı bulamama korkusu beni 1.33 te kalmama ikna ettik yaşadığım şehirde rampa olmayışı dewamli düz yollarda seyahat etmem de cabası.yani 1.6 hiç kullanmadım bu kasada bu değişikligi yapan arkadaşlar var diye hatırlıyorum bizimle bilgilerini paylaşırlar
Çıkarım seninle her yola 🚕🚗

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Ağustos 21, 2018, 22:22:06 »
Düşünen tüm herkese faydası olur umarım sayın hocam

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ağustos 21, 2018, 22:30:30 »
Sevgili forum üyeleri öncelikle hepinizin bayramı mübarek olsun. Mutlu bayramlar :)
2015 1.33 corollaya sahibim. 1 yıl önce aldım. Severek de kullanıyorum aslında. Deri direksiyon, hız sabitleyici ,navigasyon geri görüş ,advance jant hepsi mevcut. Özel koltuk kılıfı bile diktirdim.  Tek sıkıntım yokuş performansı. O da çok dert değil ama size yine de sormak istiyorum...
Size sorum şu. Elimdeki aracı satıp 2013 veya 2014 1.6 Corolla alsam pişman olur muyum? Ya da başka deyişle 1.6 motor eldeki 1.33 motoru bırakmaya değer mi? Epeyce sürece kullanmak istiyorum. Teşekkürler  :)
öncelikle hayırlı bayramlar cümleten 1.33 performans olarak evet ilk başta biraz düşük ama aracı kullanma yeriniz ve ekonomik durum bu konuda belirleyici eğer devamlı şehir içi biniyorsanız sizin araç 1.6 dan daha ekonomik olur diğer bir nokta satış konusu 1.6 daha çabuk satılır arıza konusunu inceleyecek olursanız yine sizin araç düz motor oluşuyla öne çıkıyor zaten şuanda yollarımızın her tarafı radar eds veya diğer hız limitleyicilerle dolu bende 2.0 var ama gidemeyeruz geçen yıl aydın ovacıkta 488 tl yazmış memur bey plakaya radar cezası yani araç güçlü ama yol yok öyle düşünün pekte işe yaramıyor desem yalan olur rampada araç sollarken veya klima açıkken sıkıntı yapmıyor ama diğer yanları acıtıyor sizde aracın ilk sahibisiniz ve bir dünya extra yapmışsınız araca bide cc takın olsun bitsin bence bu zamanda araç değiştirmek zarardan öteye gitmiyor kendi aracınızın tadını çıkarın 1.6 valfmatik olduğu için bide LPG kiti arayacaksınız şumu bumu olsun diye yinede hakkınızda hayırlısı olsun
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ağustos 21, 2018, 22:37:53 »
Bugün Renault Fluence'ye bindim kullandım sanki sandalye'de oturarak araba kullanıyor muşum gibi hissettirdi.  Güven hissi vermedi bir saat sonra kendi aracımı kullandım 1.33 1.33 filansın ama sendeki his bambaşka dedim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Ağustos 21, 2018, 23:44:59 »
öncelikle hayırlı bayramlar cümleten 1.33 performans olarak evet ilk başta biraz düşük ama aracı kullanma yeriniz ve ekonomik durum bu konuda belirleyici eğer devamlı şehir içi biniyorsanız sizin araç 1.6 dan daha ekonomik olur diğer bir nokta satış konusu 1.6 daha çabuk satılır arıza konusunu inceleyecek olursanız yine sizin araç düz motor oluşuyla öne çıkıyor zaten şuanda yollarımızın her tarafı radar eds veya diğer hız limitleyicilerle dolu bende 2.0 var ama gidemeyeruz geçen yıl aydın ovacıkta 488 tl yazmış memur bey plakaya radar cezası yani araç güçlü ama yol yok öyle düşünün pekte işe yaramıyor desem yalan olur rampada araç sollarken veya klima açıkken sıkıntı yapmıyor ama diğer yanları acıtıyor sizde aracın ilk sahibisiniz ve bir dünya extra yapmışsınız araca bide cc takın olsun bitsin bence bu zamanda araç değiştirmek zarardan öteye gitmiyor kendi aracınızın tadını çıkarın 1.6 valfmatik olduğu için bide LPG kiti arayacaksınız şumu bumu olsun diye yinede hakkınızda hayırlısı olsun
Çok sağ olun sayın Ümit bey. Aracı 2.el almıştım ekim ayında. İlk aracım ve gerçekten beğeniyorum da. Hissiyatı güzel. Dediğiniz gibi klima yokuş vs düşündürüyor. Siz saygıdeğer forum üyeleri sayesinde bir şeyler yapacağım bakalım. Çok fark vermeye niyetim yok ama.  Çünkü araç şuan sorunsuz. Allah kimseye kaza bela vermesin inşaallah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ağustos 22, 2018, 02:10:20 »
Çok sağ olun sayın Ümit bey. Aracı 2.el almıştım ekim ayında. İlk aracım ve gerçekten beğeniyorum da. Hissiyatı güzel. Dediğiniz gibi klima yokuş vs düşündürüyor. Siz saygıdeğer forum üyeleri sayesinde bir şeyler yapacağım bakalım. Çok fark vermeye niyetim yok ama.  Çünkü araç şuan sorunsuz. Allah kimseye kaza bela vermesin inşaallah
5 kişi full bagaj klima acik kapali cok ciktim etki etmiyo performansa illa degistirmek isterseniz satip 1.6 2013 2014 advance veya premium paket alabilirsiniz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Ağustos 22, 2018, 02:34:34 »
5 kişi full bagaj klima acik kapali cok ciktim etki etmiyo performansa illa degistirmek isterseniz satip 1.6 2013 2014 advance veya premium paket alabilirsiniz
İşte o karamsarlık. Aslında imkan olacak 1.6 ya bakacaksın bir. Değer mi diye. Bakalım inşaallah Anıl bey. Bende 24 bin km yaptım 1.33 ile bir yıl dolmadan. Hiç uzmedi sağ olsun. Rutin bakımlar ve devam yola...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Rızkımı veren Hüdadır kula minnet eylemem...
  • Kilometre: 3000
  • Model Yılı: '23
  • 13 kere teşekkür etti
  • 39 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ağustos 22, 2018, 17:18:46 »
Motoru yokuslarda biraz sıkıştırıp kullanmayi deneyin bence sorun kalmaz
2023 hibrit corolla flame x pack....