Gönderen Konu: Bir çalışma, tespit!.  (Okunma sayısı 1999 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
Ynt: Bir çalışma, tespit!.
« Yanıtla #20 : Ağustos 15, 2018, 23:27:40 »
Çevre şartları ne kadar iyi olursa olsun, bence yorgun ve dikkatsiz olduğun anlarda mümkün mertebe araç kullanmamalısın, gerçi bunu sende biliyorsun ama çok çok zaruri değil ise tekrar düşünmende fayda var :)

Zaten lpg sebepli subap arızasından dolayı 100 üstüne çıkmıyorum Ufuk abi. Sıkıntı olmuyor. :) Demek istediğim makas atan yok, çat diye yan yoldan önüne kıran yok, herkes aynasına bakıyor, sinyalini kullanıyor, dönel kavşaklarda kavşak içindekine yol veriliyor. E yetiyor bunlar da. Türkiye'de olsa telepat olup millet napacak diye sürekli tetikte olmak gerekiyor maalesef. Burada gerekmiyor onu demek istemiştim. :)
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Ağustos 15, 2018, 23:27:40 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Ağustos 16, 2018, 10:24:17 »
Kamera Kayıtları bölümümüz de var, orada kimi ilginç! şeyleri paylaşıyoruz aslında.

Şu kesikli çizgiler bir anda hipnoz edebiliyor uyku bastırdığında. Bir saniye önce uyanık, bir anda derin uyku. Yan çizgiler tırtıklı olmalı, en önemlisi kenara çekip kısa da olsa uyku.

Benim şu anki çalışma hiç teknik sayılmaz, masa başı işi de değil. Kültür olarak hemen herkesi, güvenlik yönünden çopunlukla araç ve çevresindekileri etkiliyor. Basit önlem, dikkat ile milli gelire bile etkisi var bir yandan.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Ağustos 16, 2018, 10:31:10 »
Kamera Kayıtları bölümümüz de var, orada kimi ilginç! şeyleri paylaşıyoruz aslında.

Şu kesikli çizgiler bir anda hipnoz edebiliyor uyku bastırdığında. Bir saniye önce uyanık, bir anda derin uyku. Yan çizgiler tırtıklı olmalı, en önemlisi kenara çekip kısa da olsa uyku.

Benim şu anki çalışma hiç teknik sayılmaz, masa başı işi de değil. Kültür olarak hemen herkesi, güvenlik yönünden çopunlukla araç ve çevresindekileri etkiliyor. Basit önlem, dikkat ile milli gelire bile etkisi var bir yandan.
yan çizgiler tırtıklı olmalı sözünüzün üzerine aklıma geldi geçen yıl İzmir çevre yolunda denk geldim hemde öyle hafife alınır cinsten değil Bergamadan aydın istikametinde seyir halindeyken durmam gerektiği anda banket çizgisi diye resmen palet şeklinde tırtıktan öte oyuk yapmışlar hoşuma da gitti aslında ama aracın bir tarafı kopacak diye korktum resmen o yolda bankete çıkmak uyusada imkansız gibi
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #23 : Ağustos 16, 2018, 18:39:27 »
yan çizgiler tırtıklı olmalı sözünüzün üzerine aklıma geldi geçen yıl İzmir çevre yolunda denk geldim hemde öyle hafife alınır cinsten değil Bergamadan aydın istikametinde seyir halindeyken durmam gerektiği anda banket çizgisi diye resmen palet şeklinde tırtıktan öte oyuk yapmışlar hoşuma da gitti aslında ama aracın bir tarafı kopacak diye korktum resmen o yolda bankete çıkmak uyusada imkansız gibi
Kesinlikle etkili, uyku algılama sistemleri de öyle. Yalnız bazı viraj girişlerinde çok fazla tırtık uyguluyorlar, sanki aracın tutuşunu bozuyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #24 : Ağustos 21, 2018, 20:40:00 »
Süre doldu, çalışma tamam.
Yakında görseli ile paylaşırım.