Gönderen Konu: Ankara - Antalya / Adrasan -- 1285 km Tatil Yolu  (Okunma sayısı 1898 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
Ankara - Antalya / Adrasan -- 1285 km Tatil Yolu
« : Ağustos 13, 2018, 13:43:50 »
 Selam arkadaşlar .

Bu yılda tatil için Antalya / Adrasan ı tercih ettim .Temiz havası yeşil doğası . İnsanlarının doğallığı tam bir sahil kasabası . Kafa dinlemek isteyen gürültüden uzak köy havasında sessiz sakin bir tatil arıyorsanız tam yeri .Çıtır Pansiyon isimli bir aile pansiyonunda kaldık .Geçen yılda kalmıştık çok memnun kaldığımız için bu senede kaldık . Yarım  pansiyon sistemi ile sabah kahvaltı ve akşama yemeği şeklinde bir işleyişi var . İşletmeci aile yöre halkından , yemekleri son derece iyi ortamda bir o kadar güzel ve temiz, Kumsalı ve denizi  anlatılmaz yaşanması gerekir . Fiyat olarak ta gayet makul bir yer . Farklı yerler görmek isteyenler için bir alternatif olur kesinlikle . En sevdiğim yönlerinden biri de nem oranı çok düşük. Ankara havasına yakın bir havası var .

Geleyim yol ve yakıt durumuna gidiş ve geliş yolunda nerdeyse güzergahın  ½ 95 i duble yoldu . ½ 5 kısmında yol yapım çalışması vardı .Ondan dolayı çok rahat ettik . Hız olarak yasal sınırlar seviyesinde gittik 90 - 110 km arlığında gittik .Yolda aslında ufak çaplı bir grupta olduk 3 tane  2006 Corolla 2 si sol hb 1 tanesi terra sedan .kardeşimin aracı benzinli .Giderken  5.6 litre  ortalama yakaladı . Benim aracımda 5.6 aynı değeri gösterdi. Lpg dede tam ½1.17 fazlasını yakarak 6.6 litre lpg tüketimi yaptım. Aracımın lpg ayarının nerdeyse milimetrik ayarlı olduğunu uzun yolda da test etmiş oldum . Aynı yol , aynı hız, aynı araç , aynı ortalama , yakalayarak . Genel olarak şehirler arası yollarda lpg fiyatları farklı toplamda 1285 km yolda  290 tl lik lpg tüketmişim .Litre olarak  93,50 litre lpg almışım . Ankara fiyatları ile  280 tl lik lpg almışım 10 tl şehirler arası fiyat farkından . 0,22 krş luk ortalama genel bir tüketim yakaladım . Tabi gelirken indiğimiz yokuşları tırmandığımız için full klimada açık şekilde yol bilgisayarı  6,4 e çıktı . lpg de 7.4 oldu tüketim .Bu sene ki rekorum ise  30 litre lpg ile 455 km . aslında içinde  5 litre daha lpg varmıştı  500  ü  çok rahat görürdüm ama .Mola için durunca artık yakıt alayım dedim .

Genel olarak yolculuk olsun tatil olsun çok iyiydi . Küheylanımda yolda hiç üzmedi .Bu seneki tatili de böylece bitirdik .

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Toyota Club Türkiye

Ankara - Antalya / Adrasan -- 1285 km Tatil Yolu
« : Ağustos 13, 2018, 13:43:50 »