Gönderen Konu: Esnaflığın bittiği yer Enfal Çıkma Bostancı Sanayi  (Okunma sayısı 1175 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 102000
  • Model Yılı: '11
  • 23 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
2011 corollamın davlumbaz yolda düştü yolumun üzeri diye girdim Bostancı Sanayiye karşıma Enfal Toyota Çıkma isimli dükkan geldi parça var mı var dedi pek de anlamam doğrusu aldım ustama götürdüm usta baktı biç yan sanayi dedi olmuyor dedi götürdüm verdim nasıl olmaz falan filan ben anlamam memurum dedim iyi alayım bari yalnız para yok akşama eft yapayım hesap numarası bırak dedi eyvallah dedim iki hafta oldu birkaç mesaj attım abi unuttum abi kem küm bu da böyle bir hikaye oldu bana..
ERİŞİR MENZİ-İ MAKSUDUNA AHESTE GİDEN
TİZ REFTAR OLANIN PAYİNE DAMEN DOLAŞIR

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
Ynt: Esnaflığın bittiği yer Enfal Çıkma Bostancı Sanayi
« Yanıtla #1 : Ağustos 04, 2018, 10:02:17 »
Bütün esnaflara veya sanayi esnafına söylemiyorum ama gerçekten sanayi esnafı çok garip . Benim de başıma farklı bir olay geldi . Fren diskim dönmüş yenisini aldım ford marka aracım vardı o zaman . Aldım faturası ile götürdüm taktırdım ustama yola çıktım frene bastım gene hiçbir değişiklik yok fren gene vuruyor . Geri döndüm yoldan ustan bindi geldi bu disklerde dönük nerden aldıysan değiştir dedi gittim firmaya abi bunlar dönük çıktı değiştir dedim . Bunlar bizim malımız değil dedi ilk başta . Abi şaka mı yapıyorsun daha  1 saat olmadı bile alalı nasıl senin değil bu senin faturan değil mi dedim . Fatura benim ama ürünleri benimkine benzemiyor dedi . Lütfen çirkinleşmeyin değiştirin dedim . Arkaya felan gitti geldi sonra elemanına söyledim niye böyle yapıyor burdan aldım biliyorsun dedim çocuk boynunu büktü çağırdım . Bunu değiştiriyor musun sanayi bakanlığına hakkında garantisiz bouk ürün satıyor insanları dolandırıyor diye şikayette bulunayım mı dedim . Ondan sonra dur abi ne yaptın sen felan dedi . Bak degiştirmessen ne yapcagımı görürsen deyince diskler değişti kutulu felan verdiler . Anladığım kadarı ile aslında ilk verdikleri başkasından dönmüş bana tekrar satmışlar kimde kalırsa muhabbeti yani .
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 102000
  • Model Yılı: '11
  • 23 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ağustos 04, 2018, 21:35:32 »
Maalesef hele de anlamadığını anlarlarsa din iman akıllarının ucundan geçmiyor dürüstlük namından eser kalmamış
ERİŞİR MENZİ-İ MAKSUDUNA AHESTE GİDEN
TİZ REFTAR OLANIN PAYİNE DAMEN DOLAŞIR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 30000
  • Model Yılı: '15
  • 48 kere teşekkür etti
  • 105 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ağustos 04, 2018, 22:10:44 »
Esnaf tanıma kriterlerim;

1. Selam alacak selam verecek, müşteri geldiğinde müsaitse yerinden kalkacak.
2. Gülümsemesini bilecek.
3. Dükkanında hiçbir şekilde siyaset, spor, din holiganlığı ve sömürüsü yapmayacak, bunlarla ilgili sembol, arma, fotoğraf vs. asılı olmayacak.
4. Dükkanı derli toplu olacak, iştigal ettiği mesleki faaliyet müsaade ettiği kadar temiz olacak, dükkanında sigara içmeyecek.
5. Uzun süreli dükkanında misafir edecekse çay vs. ikram/teklif edecek.
6. Pazarlığa müsaade etmeyecek, fiyatlarını ona göre belirleyecek.
7. Tüm sorularıma surat ekşitmeden, lafı uzatmadan, malını övmeden cevap verecek
8. Alışveriş yapmasanız bile uğurlamasını bilecek.

Bunlar tamamsa alışveriş yaparım.