Gönderen Konu: otomatik katlanan yan aynalar hakkında sorum var  (Okunma sayısı 1526 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 8 kere teşekkür etti
otomatik katlanan yan aynalar hakkında sorum var
« : Temmuz 21, 2018, 12:29:01 »
2014 model 1.4 d-4d active paket m/m şanzumana sahip aracımız var.
kumanda ile aracı kilitlediğimizde-açtığımızda yan aynalar katlanıp-açılıyor.
fakat aynalar açıkken dışarıdan birisi elle müdahale ederek kapatsa, veya kapalıyken açsa bu durum bir sorun teşkil eder mi?
bilmeyen kişiler tarafından arada sırada bu durumu yaşamaktayız.  :-\
şuana kadar herhangi bir şey yaşanmadı fakat, elle kapatıldığında mekanizma, otomatik kapandığı yerden değil başka yerden kapanıyor diye bir bilgi okumuştum şuan hatırlayamıyorum, aslında bunu sormak istiyorum? yani elimizle kapatıp açtığımızda farklı bir mekanizma, otomatik kapatıp açıldığında farklı bir mekanizma mı işliyor? bu durum tamamen sorunsuz mu yoksa zamanla sorun yaratır mı? insanları da uyarmak istemiyoruz, kırılıp alınıyorlar.

Toyota Club Türkiye

otomatik katlanan yan aynalar hakkında sorum var
« : Temmuz 21, 2018, 12:29:01 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '19
  • 109 kere teşekkür edildi
Ynt: otomatik katlanan yan aynalar hakkında sorum var
« Yanıtla #1 : Temmuz 21, 2018, 19:36:51 »
birisi açık aynayı kapattığında sanırım pek sorun olmuyor ancak kapalı aynayı elle açmada galiba bir dişlideki diş atlandığı için sıkıntı oluyor
2019 Corolla Hybrid Passion X-Pack e-CVT

Efsaneler ölmez şekil değiştirir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 149000
  • Model Yılı: '09
  • 341 kere teşekkür etti
  • 233 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Temmuz 23, 2018, 00:35:00 »
Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Aracınızın aynaları elle de kapatıp açsanız, otomatik olarak da kapatıp açsanız aynı mekanizma çalışıyor. Bozulma konusuna gelince; merak etmeyin hiç bir problem olmaz. Bazı aklı evveller araca çok yaklaştığını ve biraz mesafe bırakarak park etmeyi düşünmüyor da sizin aracınızın aynasını elle kapatıyor. Elle kapatılmış ayna, aracı çalıştırdığınızda kendiliğinden açılacaktır. Hiç merak etmeyin.
2009, Lacivert, Jeep Cherokee 2.8 CRD Limited, A/T, C/C,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 8 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Ağustos 11, 2018, 11:19:44 »
cok tesekkurler bilgilendirmeler icin.
peki bu aynalar otomatik kapanmasin istiyorsak ne yapmamiz lazim? bir videoda ayna ayarlama kisminda yukari ve ayna acma kapama tusuna bir sure basarak devreye alinip cikabirilabilecegini gordum. fakat bizim aracta ayna acma kapama tusu bir basista icerde bir basista disarda kaliyor. ve dolayisiyla videoda izledigim kombinasyon yapilamiyor