Gönderen Konu: Yeni araç hakkında sorularım  (Okunma sayısı 1193 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '05
  • 5 kere teşekkür edildi
Yeni araç hakkında sorularım
« : Temmuz 15, 2018, 22:50:06 »
Merhaba abiler arkadaşlar 1.6 Corolla life alacağız bu hafta içerisinde inşallah bir sorun çıkmazsa

Şimdi sizden sorularım

1-)Bu aracı alırken pazarlıkta bize hediye et diyebileceğimiz şeyler nelerdir ?
Cruise control -sis farları -xenon far veya arka stoplar mı led değildi tam hatırlamıyorum onları led yapma gibi imkanları var mı ücretli veya ücretsiz
2-)Sadece park sensörü alınabiliyor mu veya sadece park kamerası park kamerası içinse multimedya mı değişmemiz gerekiyor ?

3-)Yasaları pek takip edemedim Xenon far takılabilir mi veya bunlar mercekli merceksiz ayrı birde far yıkama gerekiyor sanırım bu tesisat olarak lifede var mı yoksa fabrika çıkışlı lifea takabiliyormuyuz veya onsuz aldık serviste takılabiliyor mu sonradan aynı şekilde sis farları da aynı sorum içerisinde

Bu 1.6 ları 132bg ama tork az olduğu için rampada sollamada çekiş düşüklüğü yaşarmıyız golf 1.9tdi vardı bizde 105 bg onda memnunduk tabi biri turbolu dizel öyle kıyaslamıyorum yani kaybım çok olur mu

Şimdiden teşekkür ederim test sürüşüne salı günü çıkacağız

Toyota Club Türkiye

Yeni araç hakkında sorularım
« : Temmuz 15, 2018, 22:50:06 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 48850
  • Model Yılı: '16
  • 192 kere teşekkür etti
  • 1142 kere teşekkür edildi
Ynt: Yeni araç hakkında sorularım
« Yanıtla #1 : Temmuz 16, 2018, 12:36:03 »
hangi kentte olduğunuzu yazmamışsınız.profil bilgilerinizde eksiklik var.bildiklerimi yazayım,takip ettiğim bazı sitelerde hurda aracını verip liste fiyatından 10.000 tl aşağı alanlar var,hurdayı bayi bulursa 3-5 bin tl farkediyor,bu konu önemli,park sensörü ve bagaj havuzu gibi hediye alınıyor,belki de yanında paspas,gelelim 1.6-132 bg sorunuza,yokuş başına 6 .vites ile girilirse geç toparlar,biz yokuşlara ile 5 le başlayıp ara gazı ile 4 e alıyoruz,öylede yokuşları bitiriyoruz.dizelle farklılık olabilir.sis farları resmi serviste ve sonradan yurt dışından getirip taktıranlar var,sonradan ne takarsanız sigorta acentenize bilgi vermeyi unutmayın.diğer konulardan anlamıyorum,konuyu çok iyi bilen forumdaşlarımız var.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 20000
  • Model Yılı: '18
  • 12 kere teşekkür etti
  • 37 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Temmuz 16, 2018, 13:03:44 »
Baran bey , bende auris var ama aynı motor ve aynı performansa sahip olduğu için arabanın gidişi hakkında fikir olabilecek bir iki şey söyleyebilirim. Herşerden önce life paket bile olsa eğer imkanınızı biraz daha zorlayıp otomatik olanını alabilirseniz performans konusunda aklınızda hiç şüphe kalmaz . Özellikle bayır performansı tabiki ki kesinlikle bir dizelle aynı olmaz ama cvt şanzımanda siz vites düşürmek zorunda kalmadığınız için o eksikliği çok hissetmiyorsunuz. Tork konvertörü sizin için gerekli torku üretecek vitese indiriyor. Aynı şekilde cruise control de giderken istediğiniz hızdan sapmıyor ya da control den çıkmıyor. Bunun dışında bazen life paket almanın daha iyi olacağını düşünmüyor değilim . Şöyle ki , üstüne dünyanın parasını verip aldığınız fabrikasyon donanımların çoğunu değiştirmek istiyorsunuz ya da çok kullanmıyorsunuz. Örneğin multi medya ve navigasyon sistemleri için dışarıda satılan 2000 tl lik cihazlar orjinalinden çok daha iyi ve özellikli oluyor. Ben kendiminkini değiştirmek isitiyorum ama orjinali varken ne gerek var diye düşünüyorum. Aynı şekilde jantları ya da geri görüş kamerasını falanda değiştirebilirsiniz. Üst donanımlarda sunulan anahtarsız çalıştırma ,far sensörü ve yağmur sensörü gibi oyuncaklar tamamen kişiye bağlı .Tabiki olunca güzel oluyor ama olmasada dünyanın sonu değil . Umarım biraz fikir vermişişmdir ;)   
2018 mazda 3 1.5 skyactive g powersense (2019 - .....)
2013 auris 1.6 advence mds (2017-2019)
1998 corolla 1.3 xe  (2015-2017)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '05
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Temmuz 16, 2018, 14:18:36 »
@Turgut özgül (42407) Biz kendi aracımızı verip üstüne 15-20 verebileceğimiz bir araç almak istiyoruz bunu da ötv indirimli olarak engelliden alacağız imkan olsa kesinlikle touch multidrive s almak isterdik ama bütçemiz imkan vermiyor o özellikleri sormamın sebebi çünkü fabrika çıkışlı alamayacağım için eksiğini hissettiğim özelliği imkanımız olduğunda taktırabilmek orjinal olmayanlarda garantiyi bozucak diye tercih etmek istemiyorum ama imkan olmayacak gibi bu bayiler çok ölücü 1.9 tdi golf,1.9tdi caddy kullanıyoruz şuan caddy mizde hiç hata yok boya sürtmeden arka çamurluğun çok az var onuda ilk sahibi yapmış kazası trameri hiç biri yok piyasası 38-42 arası değişen aracımıza 30 bin lira verdi bayi şahsi olarak satmamızda uzun sürerse ağustosta zam geleceği için tekrar bundan etkilenip alamayacağız gibi duruyor arabayı satmadanda kapora da bırakamıyoruz tam paradoks a girdik nasip değil muhtemelen

Ama aklımda ki kafa karışıklığını çözmeme yardım ettiniz teşekkür ederim 2005 corolla sol otomatik vardı bizde kaç sene önce onun çekişinden memnunduk yeterliydi bunun beygiri daha yüksek ama ağırlık artıp tork sabit kaldığı için sormak istedim teşekkür ederim hepinize

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 744 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Temmuz 18, 2018, 16:52:54 »
Merhaba abiler arkadaşlar 1.6 Corolla life alacağız bu hafta içerisinde inşallah bir sorun çıkmazsa

Şimdi sizden sorularım

1-)Bu aracı alırken pazarlıkta bize hediye et diyebileceğimiz şeyler nelerdir ?
Cruise control -sis farları -xenon far veya arka stoplar mı led değildi tam hatırlamıyorum onları led yapma gibi imkanları var mı ücretli veya ücretsiz
2-)Sadece park sensörü alınabiliyor mu veya sadece park kamerası park kamerası içinse multimedya mı değişmemiz gerekiyor ?

3-)Yasaları pek takip edemedim Xenon far takılabilir mi veya bunlar mercekli merceksiz ayrı birde far yıkama gerekiyor sanırım bu tesisat olarak lifede var mı yoksa fabrika çıkışlı lifea takabiliyormuyuz veya onsuz aldık serviste takılabiliyor mu sonradan aynı şekilde sis farları da aynı sorum içerisinde

Bu 1.6 ları 132bg ama tork az olduğu için rampada sollamada çekiş düşüklüğü yaşarmıyız golf 1.9tdi vardı bizde 105 bg onda memnunduk tabi biri turbolu dizel öyle kıyaslamıyorum yani kaybım çok olur mu

Şimdiden teşekkür ederim test sürüşüne salı günü çıkacağız

1- motor yıkama ileri ki zamanlarda kullanım için yedek paspas arka park sensörü isteyebilirsiniz baska birsey vereceklerini pek zannetmem bana aracı alırken  ücretsiz meguiars motor yıkama hediye ettiler.
2- park sensörü ve geri görüşlü multimedya alabilirsiniz.
3- takılıyor ben uzun süredir kullanıyorum yagmurda camurda siste göstermeme gibi bir sorunu yok sarıdan daha iyi gösteriyor. inwells kullanıyorum bu satıcıdan aldım. sıkıntı yasamadım. kısa ve sisler h11 uzunlar hb3 https://urun.n11.com/ampul/inwells-led-xenon-h7-h1-h4-9005-9006-h11-h3-h27-h15-8000lm-simsek-P138130255

1.9 tdi yakıt olarak ta cekis olarakta fazla arayacagınızı sanmıyorum cunku 1.9 tdi golf eski teknoloji bir motor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 48850
  • Model Yılı: '16
  • 192 kere teşekkür etti
  • 1142 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Temmuz 18, 2018, 21:37:21 »
tüm bayiler sözleşmiş gibi binici fiyatından 8-10 bin tl aşağıya almak istiyorlar,çünkü acil halde hemen nakite çevirmek istiyorlar,bize de aynı sıkıntıyı yaşattılar,toyotaya zam gelir derken aksine o ay düştü ve zararımız büyük oldu,araba satışları düşüyor,tr avrupada 4 basamak geriye gitti,10. sıraya düştü,bazı markalar şanzıman gelmediği için üretimlerine 3 -5 gün ara vermeyi planlıyorlar,takipte kalın belki zam yapamazlar ve aracınız değerinde talep görür.
Tokay Ceritoğlu