Gönderen Konu: Genel Bakım Yaptırdım Kafam Rahat  (Okunma sayısı 3484 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Vazgeçemeyeceğiniz bir ilişki; TOYOTA! -
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '06
  • 836 kere teşekkür etti
  • 836 kere teşekkür edildi
Ynt: Genel Bakım Yaptırdım. ( Birkaç sorum var )
« Yanıtla #20 : Temmuz 13, 2018, 23:10:47 »
Arkadaşlar frenlerim normal halini aldı hatta çok daha hisli oldu . Tepkileri gayet iyi fren hidrolik sistemimde herhangi bir kaçak ve eksiltme yok .

Hıtech marka balata bilinmedik bir maka değil Honda forumlarda çokça kullanılan ve sorunsuzluğu ses yapmayışı yumaşak oluşu sebebi ile de tercih edilen bir ürün ki .Ustam da zaten özellikle bu ürünü istedi .Disk tornası konusunda orjianl disk ve hiç daha önce tornalanmamış . 1...... km hızlarda fren bastığınızda bir titreşim oluyordu şehir içi kullanımda bir sorun yaşamıyordum . Disklerde incelmede söz konusu değildi ustam torna ile düzelir değişime gerek yok .Daha önce torna olsaydı değişecekti dedi ondan dolayı torna oldu . Gayet te iyi oldu bir sorunum yok . 200 lira vereceğime  40 liraya orijinal ürünümü yüzeyini düzelterek kullanmaya devam ediyorum .

Arka balatalı değiştirirken kalitelisi olsun pahalısı olsun diye TRW aldım en pahalı üründü sonuç ses yapıyor ustam söylemişti sert balata ses yapacak pahalı ama öyle dedi dediği gibide oldu şu an frenimden çok memnunum .

Yağ bakım olayında aracı aldığımdan beri hep yağ filtresini orijinal taktırıyorum . Bu sefer niye böyle bir şey yaptım inanın kendim de anlamadım malzeme aldığım yerdeki satıcının gazına geldim sanırım bir sonraki bakım kesinlikle orijinalden devam edeceğim .

Fren hidroliği konusunda şunu söyleyim 80 bin bakımında Toyon da değişmiş aracım  120 binde  zaten  40 km de bir değişimi normalmiş zaten ama artık 2 -3 yılda bir değiştirmeye özen gösteririm .

Hayat benim ve başkaları için tecrübeden ibarettir

Düzenleme: Trafik kuralları.
Ustalara kaldıysak...

Neyse sen her genel bakım sonrası bir problem yaşıyorsun zaten hep olduğu gibi, bunu konuyu da normal olarak kabul etmek lazım.
1.6 VVT-i

Toyota Club Türkiye

Ynt: Genel Bakım Yaptırdım. ( Birkaç sorum var )
« Yanıtla #20 : Temmuz 13, 2018, 23:10:47 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • 19 kere teşekkür etti
  • 904 kere teşekkür edildi
Ynt: Genel Bakım Yaptırdım Kafam Rahat
« Yanıtla #21 : Temmuz 14, 2018, 11:29:44 »
Yüksel ben yapı olarak biraz pimpirikli bir insanım yapım böyle .Bazı şeyleri zamana bırakmayı sevmiyorum hemen olsun istiyorum . Balatalarım değişeli tam 1 hafta ve şunu net olarak söyleyim frenlerim pamuk gibi ve fren tepkim gerçekten çook iyi .Ani frenlerde aracım resmen kedi gibi oldu . Yağ bakımı sonrası da aracım çok sesizleşti herhangi bir yağ kaçağım eksiltmem sorunum yok çok şükür .Ustam da Şaşmaz sanayi sitesindeki sayılı namlı ustalardan . Birçok Özel Toyota servisinin araç getirip ustam biz çözemedik şuna bakar mısın diyerek geldiği bir usta . Buna çok kez şahit olmuşluğum var .

Naçizane insanım şüphelerim oldu paylaştım . Çok defa sorunumun kalmadığını bir sıkıntım kalmadığını belirttim. Gerçekten valla billa sorunum kalmadı. Ekmek musap çarpsın Frenlerim tutuyor .Ustamdan çok memnunum benim kahrımı başkası çekmez zaten  .

Herkese bol neşeli arızasız sorunsuz günler dilerim .

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 134500
  • Model Yılı: '10
  • 99 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Temmuz 14, 2018, 12:23:01 »
Yücel bey merhaba, ustanız kim acaba? Öğrenebilir miyiz?!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • 19 kere teşekkür etti
  • 904 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Temmuz 14, 2018, 14:28:17 »
Ayberk Japon - Hamit Usta -  eski Ataman Toyota usta başı . Kendi yerini açtı  3-4 yıl önce isteyen arkadaş olursa telefon numarasını verebilirim .
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "