Gönderen Konu: Samsun'a Tayinim Çıktı Samsun'u Bilenler Yardımcı Olabilir mi?  (Okunma sayısı 12039 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '20
  • 264 kere teşekkür etti
  • 469 kere teşekkür edildi
Merhaba toyota ailesi.Yaklaşık 2 yıldır görev yaptığım Konya'da hem iş hemde çevre yönünden pek alışamadığımız için tayin yazdık. Tayinim Samsuna yeni açılan cezaevine oldu. İyi mi ettik kötü mü onu zaman gösterecek artık. Aslen Elazığlıyım ama baba emekli asker olunca hiç bir şehre tam bağlanamadık. Bende şansımı bu sefer karadenizden yana kullanmak istedim. Anne babaların bir tarafı Ankarada diğer tarafı Malatyada ikamet ettikleri için egeyi düşünsemde yazmaya cesaret edemedik.

Vel hasılı artık Samsun da yiyecek içecek ekmeğimizin peşine gideceğiz. Ancak merak ettiklerim var yardımcı olursanız memnun olurum.

Eşim sağlık bakanlığına bağlı psikolog şehir merkezinde gidebileceği 2-3 tane devlete ait hastane var. Bunlar hemen hemen birbirine yakın bölgede(ilkadım ilçesinde) benim başlayacağım cezaevide Çatkaya köyündeymiş. Bu durumu göz önünde bulundurarak;

1- Konyadaki evi satıp Samsunda nereden ev alınmalı hangi muhitte oturulur.
2- Samsun hakkında bilgi verirseniz(esnafı, insanı, saygı ve hoşgörü anlamında nasıldır?) çok memnun olurum.
Gör bak neler geçiyor hayatın içinden...

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Trafik medeniyettir, buna uyan medeni kişidir...
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 254 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
Ynt: Samsun'a Tayinim Çıktı Samsun'u Bilenler Yardımcı Olabilir mi?
« Yanıtla #1 : Temmuz 02, 2018, 16:56:44 »
Selman Bey öncelikle  hayırlı uğurlu olsun. Allah mahcup etmesin.

Eşimin Samsun lu olması sebebiyle on yıldır senede en az 4-5 kez gidip geliriz. İyi kötü Samsun u bilirim. Merkezi İlkadım ilçesidir. Atakum ve Canik diğer merkez ilçeleri. Muhit bakımından en iyi yer bence Atakum. Sahil yürüme mesafesinde. Dilerseniz sahilde de konutlar var.  Karadeniz in sağlık merkezi. Bir çok özel ve resmi hastaneler var. Emlak fiyatları arz a bağlı olarak daha uygun. İmkanları olan bir şehir. Yine özel okul bakımından alternatifli bir şehir. Konya da iki yıl yaşamış biri olarak söylüyorum Samsun denizi ve yeşiliyle  bir tık öndedir.

Dönem dönem ben de gitmek ister gibi oluyorum ama eşim sınıf öğretmeni olunca vazgeçiyorum. Sınıf öğretmeni tayinleri sıkıntılı. Olsa bile ücra köşelere tayin ediyorlar. Ben daha çok çocukların eğitimi için gitmek isterdim. Öbür türlü bulunduğum yerde mutluyum.
1)  1994 Tempra SX A Beyaz    2) 1997 Mazda 323 Yeşil  3) 2005 Honda Civic Vtec Bej   4) 2011 Toyota Avensis Elegant Extra Beyaz
5)  2005 Honda Jazz Elite Cvt Kırmızı 6)  2011 Honda Civic A/T Elegance Füme
7)  2012 Honda CR-V Executive Beyaz 8) 2011 Kia Picanto Hiper A/T
9)  2012 Honda Jazz Fun Cvt Beyaz  10) 2016 Honda CR-V Executive 1.6 Zf A/T 11) 2017 Civic Eco Elegance

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Dört Dörtlük Şehir (44) MALATYALI
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 215 kere teşekkür etti
Merhaba toyota ailesi.Yaklaşık 2 yıldır görev yaptığım Konya'da hem iş hemde çevre yönünden pek alışamadığımız için tayin yazdık. Tayinim Samsuna yeni açılan cezaevine oldu. İyi mi ettik kötü mü onu zaman gösterecek artık. Aslen Elazığlıyım ama baba emekli asker olunca hiç bir şehre tam bağlanamadık. Bende şansımı bu sefer karadenizden yana kullanmak istedim. Anne babaların bir tarafı Ankarada diğer tarafı Malatyada ikamet ettikleri için egeyi düşünsemde yazmaya cesaret edemedik.

Vel hasılı artık Samsun da yiyecek içecek ekmeğimizin peşine gideceğiz. Ancak merak ettiklerim var yardımcı olursanız memnun olurum.

Eşim sağlık bakanlığına bağlı psikolog şehir merkezinde gidebileceği 2-3 tane devlete ait hastane var. Bunlar hemen hemen birbirine yakın bölgede(ilkadım ilçesinde) benim başlayacağım cezaevide Çatkaya köyündeymiş. Bu durumu göz önünde bulundurarak;

1- Konyadaki evi satıp Samsunda nereden ev alınmalı hangi muhitte oturulur.
2- Samsun hakkında bilgi verirseniz(esnafı, insanı, saygı ve hoşgörü anlamında nasıldır?) çok memnun olurum.
hocam öncelikle hayırlı olsun. ben de samsun atakum'da öğretmenim. malatyalıyım. samsun için küçük istanbul diyebiliriz. kozmopolit bir şehir. selanik göçmeni çok. çevre illerden yoğun göç alıyor. yaşanabilir güzel bir şehir. atakum türkiye'nin en güzel ve en uzun sahillerinden biridir diyebilirim. ( evi atakum'da tutarsanız iyi olur.) canik, belediye evleri, kadife kale semtleri asayiş olarak sıkıntılı. o tarafta elli altılar semti fena değil, elit sayılabilir. çiftlik caddesi istanbul'un istiklal caddesine çok benziyor. zaten çoğu semt isimleri istanbul'un semtleriyle aynı. hülasa karadeniz'in en gelişmiş ve güzel şehirlerinden biridir samsun. tekrar hayırlı olsun.

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 02, 2018, 17:22:29
bu arada trafiği enteresan bir şehir samsun. trafiği çok sıkışık değil ama kadınların bile makas attığına şahit oldum. çok dengesiz araç kullananlar var, dikkat edin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 32 kere teşekkür etti
  • 201 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Temmuz 02, 2018, 18:23:04 »
Yıllardır Samsun'da ikamet eden biri olarak bildiğim kadarını yazayım;

1:Bildiğim kadarı ile yeni Cezaevi Samsun'da değil.Çarşamba ilçesinde (bunu teyit edebilirseniz ona göre daha kesin yazabilirim) Eğer bildiğim doğru ise iş yerinizin Samsun merkeze uzaklığı 40 km.O yüzden Merkezden değilde çarşamba veya Tekkeköy ilçesinden ev tutmanız daha mantıklı.

Bunların haricinde Samsun merkezde oturacağım derseniz tavsiye etmem.Şehir merkezi çok sıkışık, binalar eski,Park sorunu had safhada ve çok kalabalık.İdeal yer Atakum ilçesi ama iş yerinize ters kalacaktır.Eğer eski cazaevinde göre alacaksanız Canik ilçesi (Atakum'da Canikte merkez ilçedir) tavsiye olunur.Zaten eski cazaevide burada.

2:Trafiği İstanbul kadar olmasa da memleketimin insanlarının tez canlılığı dolayısı ile öyle çokta rahat değil.Sarı ışık yandımı 5 araba arkadaki kornaya asılır.Yani Türkiye ortalamasının biraz üstünde agresif trafiği var.

3:Esnafında standart yoktur.İki komşu esnafın 180 derece zıt davranışlarını görmek mümkün.o yüzden genelleme yapmak doğru olmaz.

4: Burası Karadeniz.ilişkiler dışarıdan şaşırtacak kadar hızla samimileşir. Minübüste hiç tanımadığınız adamla ininceye kadar bakmışsınız derin muhabbete girmişsiniz.

5:Genelde kimse kimseye karışmaz.İster plaj kıyafeti ile gez istersen çarşafla.

6: Herkes  her şey için akıl vermeye meraklıdır.Yolda biri ile tartışsanız 50 kişi araya girer her kafadan bir ses çıkar.Ne oluyor yahu dersiniz.Genelde herkes yardımcı olmaya çalışır , bilmediğimiz mevzularda bile fikir sahibiyizdir ona göre yardımcı oluruz.

7:İki tane büyük ovası ve tarımın iyi seviyede olmasına rağmen pazarı çok ucuz değildir,pahalı mı oda değil ama bazı ürünlerin fiyatı şaşırtabilir sizi.

8:Konya'dan sonra Samsun sizi nemden öldürecek, buna hazırlıklı olun.Buranın nemi anlatılacak gibi değildir.Oturduğunuz yerden terlersiniz. Muhtemelen en şikayetçi olacağınız husus bu olacak yani havası.

Şimdilik aklıma gelen bunlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 14 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Temmuz 02, 2018, 19:08:22 »
Yasin, Kutay ve Hamza net bi biçimde aciklamislar, dileğim Hayırlı olsun Selman bey Rabbim utandırmasın.Evinize talip olabilirim.
1993 brodway-  1995 corolla XLİ-  2005 corolla sol sedan  manuel  +  2011 yaris terra sporty manuel

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Temmuz 03, 2018, 01:35:25 »
Selman Bey öncelikle  hayırlı uğurlu olsun. Allah mahçup etmesin.
Konya da iki yıl yaşamış biri olarak söylüyorum Samsun denizi ve yeşiliyle  bir tık öndedir.
Teşekkür ederim Yaşın Bey. Asıl aklıma takılan kısımda bu aslında. Acaba konyayı arar mıyım?

@Kutay Asilbey (43052) ilginize memnun oldum. Aslında Samsuna çok yabancı değilim. Nişanlılık döneminde eşim oradaydı ara sıra giderdim birde askerlik acemiliğimde oradaydı ama yaşamak daha farklıdır tabi ki. Valla Konya trafiğinden sonra orada çok zorlanacağımı zannetmiyorum.

@Hamza Bingöl (34347) detaylı cevabınız için çok teşekkür ederim. Yeni cezaevi canik ilçesi çatkaya köyünde. Adliye sarayına 18km uzaklıkta o yüzden tutacağım ev merkezde olacak. Çok güzel özetlemişsiniz dediğiniz gibi en çok düşündüğüm şeylerden biri nem ama 6yıllık Bandırma deneyiminden sonra ona da alışırız inşallah.

Yasin, Kutay ve Hamza net bi biçimde aciklamislar, dileğim Hayırlı olsun Selman bey Rabbim utandırmasın.Evinize talip olabilirim.

Teşekkür ederim Mehmet Bey,  amin inşallah. Evimize talip olabilirim derken tam anlayamadım. Özelden görüşebiliriz isterseniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 215 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Temmuz 03, 2018, 13:34:16 »
trafiği bilmem ama doğunun yemeklerini çok arayacaksınız selman bey. kendi adıma söyleyeyim. karadeniz mutfağı balık ve pide dışında bana

hitap etmiyor. daha doğrusu samsun'da  damağıma uygun bir lokanta bulamadım. ( diyarbakır sofrası hariç) anlayacağınız malatya'nın yemeklerini mumla

arıyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
trafiği bilmem ama doğunun yemeklerini çok arayacaksınız selman bey. kendi adıma söyleyeyim. karadeniz mutfağı balık ve pide dışında bana

hitap etmiyor. daha doğrusu samsun'da  damağıma uygun bir lokanta bulamadım. ( diyarbakır sofrası hariç) anlayacağınız malatya'nın yemeklerini mumla

arıyorum.

Konya mutfağı fena değildir ama bir doğu değil ve fiyatlar çok yüksek. Hocam eşim aslen Ordulu, karadeniz mutfağını az çok biliyorum ve dediğiniz gibi doğu kültüründe yetişmiş birine zerre hitap etmeyen mutfak kültürü var :) Ama ben eşimle nişanlı olduğumuz dönemde orada Diyarbakır sofrasını(başında öz vardı sanırım :) ) keşfetmiştim ve eşimi her görmeye gittiğimde orada yemek yerdik. Onun dışında çiftlikte beyaz evde iskender kebap hoşuma giderdi.

Damak zevkine düşkün biriyimdir Samsunda da damağa hitap eden yerleri kısa sürede keşfederim ben size de söylerim :)

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 03, 2018, 14:14:40
Samsunda Tepecik mahallesi hakkında bilginiz var mı? Eğitim araştırmanın arka taraflarında bulunan bölgede yeni evler var. O bölgenin insanı yaşantısı nasıldır?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 215 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Temmuz 03, 2018, 14:30:15 »
hocam tepecik tarafını bilmiyorum. ben atakum'da ikamet ediyorum. size uzak olmasa öncelikle atakum'u önerirdim. o tarafta size elli altılar tarafını

önerebilirim. adliyeye de çok yakın nezih bir semt.  bir de baruthane ( amisos tepesinin olduğu yer) tarafı da fena değil gibi. isterseniz memurlar sitesindeki

forumdan  ilgili detaylı bilgiler alabilirsiniz. tanıdığım güvenilir,  bir emlakçı var, ben de ondan tuttum evi. isterseniz numarasını özelden atarım. beni söyleyin

size yardımcı olacaktır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 32 kere teşekkür etti
  • 201 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Temmuz 03, 2018, 17:49:37 »
@Hamza Bingöl (34347) detaylı cevabınız için çok teşekkür ederim. Yeni cezaevi canik ilçesi çatkaya köyünde. Adliye sarayına 18km uzaklıkta o yüzden tutacağım ev merkezde olacak. Çok güzel özetlemişsiniz dediğiniz gibi en çok düşündüğüm şeylerden biri nem ama 6yıllık Bandırma deneyiminden sonra ona da alışırız inşallah.

İş yerinize ulaşımı neyle sağlayacaksınız bilmiyorum ama (servis-özel araç) yerine haritadan baktığımda Atakum'dan kolay ulaşılabilir bir yerde.Samsun merkezin trafiğinden çıkıp iş yerinize ulaşmakla ,Atakum'dan ulaşmak arasında çok bir fark yok.Bu açıdan ikamet olarak Atakum'u öneririm.Şehirin içine girmeyin derim.Konya'dan sonra sizi boğar.

Yemek açısından çok beklenti içine girmeyin.Buranın mutfağı sebze ağırlıklı ve çok çeşit yoktur.Her şeyden önce kendine has bir mutfağı yok daha ziyade herkes atadan dededen nereden geldi ise ora yemeklerini yapar.Balık hususunda bile pişirme şekli olarak kısırdır ,belli usuller dışında lokantalar dahil çok egzantirik tatlar bulamazsınız.

Nem için ise Bandırma tecrübesi falan kesmeyecektir :) Yaşamadan çok anlaşılacak bir şey değil kuru havadan gelen bir insan için  :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Temmuz 04, 2018, 08:25:07 »
hocam tepecik tarafını bilmiyorum. ben atakum'da ikamet ediyorum. size uzak olmasa öncelikle atakum'u önerirdim. o tarafta size elli altılar tarafını

önerebilirim. adliyeye de çok yakın nezih bir semt.  bir de baruthane ( amisos tepesinin olduğu yer) tarafı da fena değil gibi. isterseniz memurlar sitesindeki

forumdan  ilgili detaylı bilgiler alabilirsiniz. tanıdığım güvenilir,  bir emlakçı var, ben de ondan tuttum evi. isterseniz numarasını özelden atarım. beni söyleyin

size yardımcı olacaktır.

İş yerinize ulaşımı neyle sağlayacaksınız bilmiyorum ama (servis-özel araç) yerine haritadan baktığımda Atakum'dan kolay ulaşılabilir bir yerde.Samsun merkezin trafiğinden çıkıp iş yerinize ulaşmakla ,Atakum'dan ulaşmak arasında çok bir fark yok.Bu açıdan ikamet olarak Atakum'u öneririm.Şehirin içine girmeyin derim.Konya'dan sonra sizi boğar.

Yemek açısından çok beklenti içine girmeyin.Buranın mutfağı sebze ağırlıklı ve çok çeşit yoktur.Her şeyden önce kendine has bir mutfağı yok daha ziyade herkes atadan dededen nereden geldi ise ora yemeklerini yapar.Balık hususunda bile pişirme şekli olarak kısırdır ,belli usuller dışında lokantalar dahil çok egzantirik tatlar bulamazsınız.

Nem için ise Bandırma tecrübesi falan kesmeyecektir :) Yaşamadan çok anlaşılacak bir şey değil kuru havadan gelen bir insan için  :D

İlgili cevaplar için teşekkür ederim. Kutay Bey şuan için eşimin tayin durumunu beklemek durumundayım ona göre sizinle irtibat kurabilirim.

Hamza Bey; iş yerine kendi aracımla yada özel servis her ikisi de olabilir. Ama dün öğrendim ki lojman varmış. Belkide buradaki evi kiraya verip orada 1-2 sene lojmanda otururum. En azından ortamı öğrenir ona göre evimizi alırız diye düşünüyorum. Birde eşimin tayini olursa ya ruh sağlığı hastanesi, ya eğitim araştırma yada gazi devlet hastanesi olacak. Haritadan baktığımda eğitim araştırmayla ruh sinir yan yana gibi oda ortalama 6-7 km lojmanlardan. Artık eşim gidiş geliş yapar bir şekilde.

Yemek konusunda hemen her yemeği yerim öyle aman aman bir beklenti içinde de değilim. Uygun fiyatlı leziz mekanlar tercihimdir, eğer pahalı olursa ona bile gerek yok evde yemek pişecek çok şükür :)

Nem konusunda beni korkutamazsınız geleceğim artık :lol:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 114000
  • Model Yılı: '07
  • 195 kere teşekkür etti
  • 286 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Temmuz 04, 2018, 11:25:56 »
tek diyeceğim şimdiden hayırlı uğurlu olsun yeni mekanınız. anlatılanlara göre samsun güzel bir memleket. allah pişman etmesin. inşallah orada güzel güzel yaşayıp hayatınızı devam ettirirsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Temmuz 04, 2018, 11:58:08 »
tek diyeceğim şimdiden hayırlı uğurlu olsun yeni mekanınız. anlatılanlara göre samsun güzel bir memleket. allah pişman etmesin. inşallah orada güzel güzel yaşayıp hayatınızı devam ettirirsiniz.
Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Temmuz 06, 2018, 14:00:42 »
Merak ettim Samsunda LPG fiyatları ne alemde  acaba?

Birde Derebahçe, Tepecik, Kalkancı bu mahalleler hakkında bilgi alabilir miyim?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
Samsun'a Yerleştim Hayırlı Olur İnşallah
« Yanıtla #14 : Eylül 03, 2018, 10:29:24 »
Merhaba arkadaşlar konuyu açalı 2ay olmuş. Samsun'a geldik yerleştik. İş yerlerine olan ulaşımdan ötürü Tepecik mahallesini tercih ettim. Eğitim araştırma hastanesine yürüme 2 dk mesafede, merkeze arabayla 10 dk, Atakum'a araçla 15 dk, otogara 5 dk mesafede. Benim iş yerinede araçla maksimum 15 dk(şuan yol yapım çalışması var) Evimin önünden iş yeri servisi geçiyor.

Yıllık izinde olduğum için Samsunda 1 hafta kadar kalabildim henüz çok yeniyiz. Nem konusunda beklediğim gibi durduğun yerde sıkıntı yok ama hareket etmeye başlayınca şıpır şıpır terliyorsunuz. İnsani olarak şuan sadece cezaevindeki personelle karşılaştığım için genelleme yapmak hoş olmaz ama cezaevinde selamlaşmayı pek sevmiyorlar sanırım, biraz soğuk duruyorlar zorla selam verip geri bildirimi çok geç alıyorum ama aşacağım inşallah :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 215 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Eylül 03, 2018, 16:03:34 »
hocam tekrardan hayırlı olsun. samsun güzel şehir hele de atakum Türkiye'deki sayılı sahillerden biri diyebilirim. belediye sahili müthiş düzenlemiş ben 2006

yılındaki halini de biliyorum. şimdi avrupai bir sahil olmuş. ayrıca merkezde çiftlik caddesi ve elli altılar semti favori gezilecek nezih yerler. amisos tepesine

teleferikle çıkıp ailenizle bir akşam yemeği mutlaka yiyin, manzara muhteşem. tek sıkıntı pide ve balık ağırlıklı yemek kültürünün ağırlıklı olması. ben balığı

seviyorum sıkıntı yok ama malatya yemeklerini de çok özlüyorum. diyarbakır sofrası et ve kebap üzerine bizim damağımıza en yakın lezzetler sunuyor. batı

park, yabancılar çarşısı, sevgi gölü ve hayvanat bahçesini mutlaka gezin. doğal güzellik olarak yanlış hatırlamıyorsam ayvalık ilçesi çok güzelmiş ama gitmek

nasip olmadı. son olarak kadife kale, ceza evi, belediye evleri ve canik tarafının asayiş yönünden sıkıntılı  olduğunu duymuştum. tekrar hayırlı olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Eylül 10, 2018, 15:36:53 »
hocam tekrardan hayırlı olsun. samsun güzel şehir hele de atakum Türkiye'deki sayılı sahillerden biri diyebilirim. belediye sahili müthiş düzenlemiş ben 2006

yılındaki halini de biliyorum. şimdi avrupai bir sahil olmuş. ayrıca merkezde çiftlik caddesi ve elli altılar semti favori gezilecek nezih yerler. amisos tepesine

teleferikle çıkıp ailenizle bir akşam yemeği mutlaka yiyin, manzara muhteşem. tek sıkıntı pide ve balık ağırlıklı yemek kültürünün ağırlıklı olması. ben balığı

seviyorum sıkıntı yok ama malatya yemeklerini de çok özlüyorum. diyarbakır sofrası et ve kebap üzerine bizim damağımıza en yakın lezzetler sunuyor. batı

park, yabancılar çarşısı, sevgi gölü ve hayvanat bahçesini mutlaka gezin. doğal güzellik olarak yanlış hatırlamıyorsam ayvalık ilçesi çok güzelmiş ama gitmek

nasip olmadı. son olarak kadife kale, ceza evi, belediye evleri ve canik tarafının asayiş yönünden sıkıntılı  olduğunu duymuştum. tekrar hayırlı olsun.

Teşekkür ederim hocam inşallah hayırlı olur. Atakuma henüz gidebilmiş değiliz, pek deniz kültürümüz yok bu sene geçti ama seneye çocuklar için sakin yerleri öğreneceğim.

Çiftlik ve ellialtılar nişanlılık döneminden az çok aşina olduğumuz yerler. Yemek kültürü olarak belli başlı yerleri öğrenirsem yeter zaten :) Birde hocam tavsiye ettiğiniz baklavacı varsa alabilirim, fiyatı önemli değil antep yöresine yakın bir tat olsun yeter. :)

İlgili cevabınız için teşekkür ederim. :saygi:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 215 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Eylül 10, 2018, 17:31:07 »
Teşekkür ederim hocam inşallah hayırlı olur. Atakuma henüz gidebilmiş değiliz, pek deniz kültürümüz yok bu sene geçti ama seneye çocuklar için sakin yerleri öğreneceğim.

Çiftlik ve ellialtılar nişanlılık döneminden az çok aşina olduğumuz yerler. Yemek kültürü olarak belli başlı yerleri öğrenirsem yeter zaten :) Birde hocam tavsiye ettiğiniz baklavacı varsa alabilirim, fiyatı önemli değil antep yöresine yakın bir tat olsun yeter. :)

İlgili cevabınız için teşekkür ederim. :saygi:

çiftlikte halkbank'ın karşısında gaziantep baklavacısı var kesinlikle tavsiye ederim.  zaten sahipleri antepli. lezzeti antepi aratmıyor, yolunuz

düşerse tereyağlı kuru baklava mutlaka yiyin hocam :alkis:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
« Yanıtla #18 : Eylül 11, 2018, 14:25:57 »
çiftlikte halkbank'ın karşısında gaziantep baklavacısı var kesinlikle tavsiye ederim.  zaten sahipleri antepli. lezzeti antepi aratmıyor, yolunuz

düşerse tereyağlı kuru baklava mutlaka yiyin hocam :alkis:

Damağınıza önem verdiğiniz her halinizden belli oluyor bu cevaptan sonra yolum düşmesede mutlaka gidip yiyeceğimden emin olabilirsiniz :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 215 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Eylül 11, 2018, 15:29:24 »
Damağınıza önem verdiğiniz her halinizden belli oluyor bu cevaptan sonra yolum düşmesede mutlaka gidip yiyeceğimden emin olabilirsiniz :D

aynen öyle o yüzden biraz göbek yaptım zaten. eritmeye çalışıyorum ama inanın belli bir yaştan sonra çok zor eriyor, o yüzden siz siz olun

yediğinize içtiğinize dikkat edin. gençlikte eritiyorsun da 35'den sonra zor eriyor ona göre yiyin :rofl: dikkat et, baklavayı az ye hocam yedikten sonra

yorumlarını bekliyoruz. afiyet, bal şeker olsun.