Gönderen Konu: Toyota Corona yağ lambası yanıyor  (Okunma sayısı 2613 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 258250
  • Model Yılı: '93
  • 1 kere teşekkür edildi
Toyota Corona yağ lambası yanıyor
« : Temmuz 02, 2018, 14:44:34 »
Arkadaşlar merhaba benim Toyota Corona marka aracimin yağ lambası yanıyor gaza basınca sönüyor ilk olarak yağ yağ filtresi ve musurunu değiştirdik bir kaç gün o şekilde kullandım fakat tekrar aynı sorun başladı bu sefer yağ pompası ve ana ve kol yataklarını değiştirdim fakat gene yanıyor gaza basınca sönüyor bunun icin başka ne yapabilirim bu sorunu nasıl çözebilirim acil çözüm ariyorum
 :(

Toyota Club Türkiye

Toyota Corona yağ lambası yanıyor
« : Temmuz 02, 2018, 14:44:34 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 744 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota Corona yağ lambası yanıyor
« Yanıtla #1 : Temmuz 02, 2018, 20:03:10 »
bir tanıdığımın harareti tepeye vuruyordu motor soğuk olmasına rağmen yetkili servise gitti özel servise gitti çözülemedi ardından bir elektirikçi buldu meğerse kadran ile alakalıymış elektirik tesisatını yeniledi düzeldi :) belki sizin de öyle birşey olabilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 258250
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Temmuz 02, 2018, 21:25:59 »
İlginize teşekkür ederim bugün Toyota Kayseri servisiyle görüştüm oda aynısını dedi inşaallah öyledir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 225000
  • 5 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ekim 22, 2018, 16:14:44 »
Bende de buna benzer bir sorun var 93 corona lpg li
Aracı ilk çalıştırmada bir problem yok motor tam ısınıyor devir düşüyor (700 - 800 devir) bir problem yok. bir süre sonra rölantide iken yağ lambası başlarda göz kırpıyor yansammı yanmasammı edasında bir süre sonra da rölantide direk yanıyor. biraz gaz verince  sönüyor. aşağı yukarı 1000 - 1100 devir civarında sönüyor.
Çözüm bulursanız paylaşır mısınız

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ekim 22, 2018, 17:01:00 »
Bende de buna benzer bir sorun var 93 corona lpg li
Aracı ilk çalıştırmada bir problem yok motor tam ısınıyor devir düşüyor (700 - 800 devir) bir problem yok. bir süre sonra rölantide iken yağ lambası başlarda göz kırpıyor yansammı yanmasammı edasında bir süre sonra da rölantide direk yanıyor. biraz gaz verince  sönüyor. aşağı yukarı 1000 - 1100 devir civarında sönüyor.
Çözüm bulursanız paylaşır mısınız
yağ filtresi orjinal veya kaliteli bir ürün değilse bahsettiğiniz arızayı yapma ihtimali yüksektir orijinal bir filtre alıp değiştirin sorun düzelmezse yağ pompası zayıflamıştır yağı istenilen düzeyde basmıyordur veya karter içinde pompanın ağzında süzgeç var toyotaların süzgeçleri çok ince ve dar kaliteli yağ kullanılmazsa belirli bir zaman sonra tıkanma yapabiliyor sökülüp bir kontrol edilmesi lazım benim araç aynı sorundan dolayı benden önceki sahibinde motor yatak sardı sırasıyla filtre yağ müşürü yağ pompası ucundaki süzgeç ve pompa kontrol edilmeli
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.