Gönderen Konu: 40 metre kare inşaat maliyeti  (Okunma sayısı 11942 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '07
  • 402 kere teşekkür etti
  • 288 kere teşekkür edildi
40 metre kare inşaat maliyeti
« : Haziran 20, 2018, 21:28:32 »
arkadaşlar evin üzerine 40 metre karelik 1 salon(mutfak içerisinde) 1 oda 1 banyo 1 tuvalet olacak şekilde yer yapmak istiyorum. çok lüks olmayacak. bunun bana maliyeti ne olabilir.

çatıyı beton mu yapmak daha iyi olur yoksa profil üzeri sandviç panel mi?
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Toyota Club Türkiye

40 metre kare inşaat maliyeti
« : Haziran 20, 2018, 21:28:32 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: -
  • 14 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
Ynt: 40 metre kare inşaat maliyeti
« Yanıtla #1 : Haziran 20, 2018, 21:31:11 »
Hazır konteyner en uygun fiyata mal olur gibi.
1993 brodway-  1995 corolla XLİ-  2005 corolla sol sedan  manuel  +  2011 yaris terra sporty manuel

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 402 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Haziran 20, 2018, 23:07:07 »
Prefabrik icin 50000 tl fiyat vermisler. Bana cok yuksek geldi.
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 93000
  • Model Yılı: '12
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Haziran 20, 2018, 23:11:20 »
İmar bakanlığında anahtar teslim inşaat maliyetleri tablosu var orada yazar inşaat kalitesine göre.bizim apartman lüks betonarme anahtar teslim 1650 tl ye yapiliyor m2si istanbulda

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Haziran 20, 2018, 23:47:08 »
Son demir zammından önce metrekare 1000 TL idi ama şuanda yine toplamda 50000 i bulur işin içine girildiği vakit hesaplar değişiyor şuda olsun derken bir bakmışsınız meblağ öngörüleni aşmış şimdiden hayırlı olsun
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Haziran 21, 2018, 00:06:08 »
arkadaşlar evin üzerine 40 metre karelik 1 salon(mutfak içerisinde) 1 oda 1 banyo 1 tuvalet olacak şekilde yer yapmak istiyorum. çok lüks olmayacak. bunun bana maliyeti ne olabilir.

çatıyı beton mu yapmak daha iyi olur yoksa profil üzeri sandviç panel mi?
Ev bunu taşıyabilecek mi peki? Betonarme mi yığma bina mı?
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 402 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Haziran 21, 2018, 00:30:38 »
Ev bunu taşıyabilecek mi peki? Betonarme mi yığma bina mı?

ev 5 katlık plana göre  100 metre kare olarak 1 kat yapıldı. ve 1 katın üzerine önü acıklık olsun diye yazın cıkıp oturmalık 40 metre karesine inşaat yapılacak.
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '13
  • 259 kere teşekkür etti
  • 825 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Haziran 21, 2018, 06:25:47 »
kabasi pek para tutmaz duvar siva boya. esas para tutan ince iscilik seramik kapi pencere mutfak ve banyoda kullanilacak urunlere gore fiyatlar artiyor. cati komple mi kapanacak yoksa sadece 40 metrelik alani kaplayip diger alan teras seklinde acik mi olacak? kisi sert gecen bir ilde yasiyorsaniz sandvic panel onermem.
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1148 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Haziran 21, 2018, 10:36:11 »
anlaşıldığına göre m2 fiyatını ortalama 1500.-tl olarak hesaplamakta fayda var.bu da 60.000 tl sınırını zorluyor,siz çatıyı betonarme olarak düşünün,binaya su girmemesi için değişik yalıtım malzemeleri var,yapılırken en iyisinden yapılsın.binanın 5 kata dayanıklı,planlı,betonarme olduğunu yazıyorsunuz,belediye veya resmi makamların bu inşaat işi için aldıkları resim,harç,plan vs gibi giderleri de olacaktır,bunlarla ilgili rakam ve izinler nelerdir?inşaata başlamadan önce bunları da araştırın.son söz,ev yaptıranla evlenenin allah yardımcısıdır derler,hayırlı olsun ,başlayın gerisi gelir.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 402 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Haziran 21, 2018, 16:51:23 »
Plani olan ev oldugundan sadece plan gecikme parasi verilecekmis. Baslayalim bakalim gerisi Allah kerim.

Cevaplariniza tesekkurler...
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Eylül 04, 2021, 20:47:13 »
Dostlar cümleten hayırlı akşamlar,bir konuda fikrinize ihtiyacım var bilenlerden yardım bekliyorum yeni konu açmadan buradan devam etmek daha doğru olur diye düşünüyorum,
Benim zeytinlik için bir sulama havuzu yapmak istiyorum yaz aylarında bahçenin yanından akan dere kuruyor bende zeytinleri sulayamıyorum kış ayında dereden doldurup yazın sulama yapacağım takriben 50 ton su alacak bir havuz yapmak istiyorum beton hesabını bir türlü çıkaramadım yardımcı olacak varsa yoruma beklerim,
Teşekkürler.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 2020 Corolla Hybrid Dream
  • Model Yılı: '20
  • 173 kere teşekkür etti
  • 188 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Eylül 04, 2021, 21:11:50 »
Dostlar cümleten hayırlı akşamlar,bir konuda fikrinize ihtiyacım var bilenlerden yardım bekliyorum yeni konu açmadan buradan devam etmek daha doğru olur diye düşünüyorum,
Benim zeytinlik için bir sulama havuzu yapmak istiyorum yaz aylarında bahçenin yanından akan dere kuruyor bende zeytinleri sulayamıyorum kış ayında dereden doldurup yazın sulama yapacağım takriben 50 ton su alacak bir havuz yapmak istiyorum beton hesabını bir türlü çıkaramadım yardımcı olacak varsa yoruma beklerim,
Teşekkürler.

Taban alanı sınırı var mı? Yükseklik düşünceniz nedir? Depo konumu nasıl olacak? Su çıkış noktası nereden olacak? Yerden Yüksekliği yani

yüksek olmayacaksa tuğladan da yapılır. Veya toprağı kazıp da yapılır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1148 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Eylül 04, 2021, 21:32:18 »
Bu gün son çimento zamlarından ve enflasyon baskılarından önce inşaat maliyeti m2 si 4.000 tl idi,su havuzu inşaatı farklı bir uzmanlık hesabı gerektirebilir,yaklaşık 50 ton suyu tutabilmek için ortalama 4 metre eninde 10 metre boyunda ve 1.25 metre yüksekliğinde bir yapı gerekir diye düşünüyorum,buna dayanacak beton kalınlığı ve demir miktarı önemli bunun da aramızda inşaat mühendisi varsa çok doğru şekilde maliyet hesabını çıkarabilir.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Eylül 04, 2021, 22:29:33 »
Bu gün son çimento zamlarından ve enflasyon baskılarından önce inşaat maliyeti m2 si 4.000 tl idi,su havuzu inşaatı farklı bir uzmanlık hesabı gerektirebilir,yaklaşık 50 ton suyu tutabilmek için ortalama 4 metre eninde 10 metre boyunda ve 1.25 metre yüksekliğinde bir yapı gerekir diye düşünüyorum,buna dayanacak beton kalınlığı ve demir miktarı önemli bunun da aramızda inşaat mühendis varsa çok doğru şekilde maliyet hesabını çıkarabilir.
Evet Tokay abi bende aynı ölçülere yakın 10 metre ye 5 metre eninde 1.50 derinlikte düşündüm ama maliyet hesabı çıkaramadım,
Bu havuz problemkerşni oldum olası sevmedim zaten :)
Taban alanı sınırı var mı? Yükseklik düşünceniz nedir? Depo konumu nasıl olacak? Su çıkış noktası nereden olacak? Yerden Yüksekliği yani

yüksek olmayacaksa tuğladan da yapılır. Veya toprağı kazıp da yapılır.
Taban alanı için herhangi bir kısıtlama yok yer geniş ama toprak altında olmaz çünkü bahçede elektrik yok o yüzden serbest salımlı akış olacak yerden fazla yüksek olmasına gerek yok aslında yer hafif meğilli orayı düzleyerek bir sistem yapacam ama benim ağaçlar oradan altta kalıyor yani su kolay şekilde akar.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Eylül 05, 2021, 12:21:40 »
Cevaplar verilmiş zaten.
EnxBoyxYükseklik=m^3
Her duvarın 6x dikdörtgen olacağı düşüncesiyle, ayrı ayrı BoyxEn (taban ve tavan, BoyxYükseklik (karşılıklı bir yan duvar) ce BoyxYükseklik (karşıkıklı diper yan duvar) alanı ayrıca hesaplanıp, m^2 maliyetiyle çarpılır. Taban alanı genişse ve dikdörtgen prizması şekli düşünülüyorsa orta destek de gerekebilir. Su sızdırmazlık da ayrıca sağlanmalı.
Bekleyen suyun yosun tutacağı, sivrisinek oluşturabileceği unutulnamalı. Topeak jazıkıp, sabit bidonlar da yerleştirilebilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 2020 Corolla Hybrid Dream
  • Model Yılı: '20
  • 173 kere teşekkür etti
  • 188 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Eylül 05, 2021, 13:33:40 »
Su depolarıyla ilgili inşaat mühendisleri odasının güzel ve basit dökümanları var. İnternette var zaten. Gerçek anlamlı bir depo daire şeklinde yapılır mesela. Ama sizin ihtiyacınız düşük maliyet ile iş görmek.

Az yüksekli bir depo ise tuğla ile olur. Hatıl atılır. Taban dar, 2m yükseklik isteniyorsa ve garanti olsun deniyorsa betonarme yapılır. İçi 25m2 olacak. H:2m

5x5 iç taban alanı düşünülürse ve duvarı 20cm yaparsak, en dış alan 5,4x5,4 = 29,16m2 olur. İç alan 25m2 idi. Yani perde duvar alanı 4,16m2

Bunu yükseklik ile çarparsak 4,16 x 2 = 8,32m3 eder. Size duvar için lazım olan beton bu kadar. İçinde biraz donatı da olur ama çok önemli değil.

Temel için de 30 cm civarı beton dökseniz. E ampatman da olsa 9-10m3 beton eder.

Üst kapak ne olur bilmiyorum. O da beton olacaksa 12-15cm kalınlığı olmalı. Donatısı 15cm aralıklı olsa yeter. Çift yönlü de olabilir. Tek sıra. 4m3 de o olur. Üstten kapak ve giriş için yer bırakırsınız.

Ben bunu içi tam 50m3 için hesapladım. Ama yazının sonuna gelince aklıma geldi. İç yükseklik 2,25-2,5 olsa daha iyi olur gibi.

Bunun kalıp maliyeti, demir maliyeti var. Demir az tutar da kalıp işi var yani.

İzolasyon konusunda eğer duvarları tek seferde dört tarafı da dökerseniz duvar iç yüzüne yalıtıma gerek yok. Ama temel ile birleşim yerine dört tarafa poliüretan mastik sosisi alıp parmakla sürerseniz su sızmaz.

Depo işi çok çeşitli. Değişik şekillerde yapılabilir. Yüksekliği 1m yaparsanız tuğladan bile olur. İçine donatı ve dikey hatıllar da yapılır

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Eylül 05, 2021, 14:46:30 »
Teşekkürler,
Tansu bey duvarı taş ile yapmayı düşünüyorum,çünkü bizde heryer taş çok fazla taş var belirli aralıklarla direk dikerek duvar için kalıp çakacam beton dökerken arasına taş atmayı düşünüyorum beton maliyeti biraz düşer,üzeri açık olacak sadece sera örtüsü çekerim üstüne yaprak vs dökülmesin diye.
TOYOTA CORONA 3S FE