Gönderen Konu: Emniyet Şeridi mi, Uyanık! Şeridi mi?  (Okunma sayısı 4743 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
Emniyet Şeridi mi, Uyanık! Şeridi mi?
« : Haziran 18, 2018, 17:31:27 »
Selam;
Türkiye yollarında, kimi bölgelerde bulunan ve acil durumlara müdahalede zamanın çok önemli olduğu düşünülerek boş bırakılan yol kesimi ya da teknik tabiri ile "Emniyet Şeridi" kullanımı için hangi durumların oluşması gerektiğini toplumumuzda bilmeyen yoktur sanırım.
Peki bu şeridi hakkı olmadığı halde kullananlar sonuçlarını hiç düşünüyorlar mı? Yüksek sabır ile o trafikte bekleyenlerin hakkını gasp ettiklerini, ileride onların önüne geçerek trafiği daha fazla tıkadıklarını, o yola o anda acil olarak, gerçekten ihtiyaç duyanları tehlikeye attıklarını, içinde bulundukları gaflet ve delaleti, yasaları, kul hakkını, medeniyeti... Bunların bu denli çok olduğu toplumda ahlaktan bahsedilebilir mi? Bu durum sadece bazı araçların sürücü koltuğunun altından fırlamış yay ile açıklanamaz sanırım. ;)
Bazı kendini bilmez, hak yiyenler yüzünden bu toplum bu kaosu yaşamak zorunda mı!? Devletin bu konuda daha itinalı olması gerekmez mi haklı ile kurnazı! ayırmak için.
Medeni bir seviyeye genel anlamda çıkmak için ne olması gerekiyor ya da yeni bir vahiye mi ihtiyaç var!?

Toyota Club Türkiye

Emniyet Şeridi mi, Uyanık! Şeridi mi?
« : Haziran 18, 2018, 17:31:27 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1149 kere teşekkür edildi
Ynt: Emniyet Şeridi mi, Uyanık! Şeridi mi?
« Yanıtla #1 : Haziran 18, 2018, 20:15:01 »
tamamen katılıyorum,en nazik deyimi ile yapılan bu edepsizliğe ancak devletin katı kuralları engel olur,ab de abd de bu işin cezası ne ise uygulanır,bu keşmekeş ve laubalilik sona erer.yasayı uygulayan polise de siyaset,makam sahiplerinin destek vermesi gerekir.yoksa bu keşmekeşin sürmesi ve artan boyutlara ulaşması kaçınılmaz.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Haziran 18, 2018, 22:06:13 »
Bu konu medeniyetsizliğin sadece bir örneği, İstanbul trafiğinde katil olmamak için bulundurma ruhsatlı silahımı kasaya kilitledim, o da yetmedi her ne kadar uzak da olsa İstanbul'un (şu an için) en trafiksiz güzergahına sahip bölgeye taşındım, daha nasıl anlatılabilir bilemiyorum...

Eğitimsizlik had safhada, sosyal bilimler vs. bir kenara inandığını bile okumayan tek milletiz, başarısızlıklarından ders, tarihinden hisse alamayan tek toplumuz, tenzih ederek söylüyorum ama Aziz Nesin haklıydı tek yanlışı oranı eksik vermesiydi.

Saygılar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Haziran 19, 2018, 09:28:02 »
Maalesef bizim toplum olarak daha tabiri caizse 40 değil 100 fırın ekmek yememiz lazım medeniyete ulaşmamız için şahsen beni en çok üzen konu dünyaya medeniyet yayan insanlığı kardeşliği bir olmayı birlik olmayı öğreten bir neslin torunları olarak şuan bu durumda olmamız medeniyet konusunda Batı'nın gerisinde kalmanız sözde medeni toplum oluşumuz o emniyet şeridini ihlal eden görgüsüz maganda lar kendi yakınına bir şey olsa ambulans gelmedi gecikti annem babam bu yüzden öldü diye ortalığı birbirine katar dava açmaya doktoru dövmeye kalkar onun için ailemizde başlamalı eğitim benim 5 yaşındaki kızım bile biliyorsa trafik ışıklarının ne anlama geldiğini bunlarda öğrenmeli öğretilmeli bence ama biz cazai yaptırımlarla hareket eden toplum haline geldik ALLAH CC sonumuzu hayr eylesin
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 114000
  • Model Yılı: '07
  • 195 kere teşekkür etti
  • 286 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Haziran 19, 2018, 11:25:50 »
hakan abi içimdeki sıkıntıyı deştin. biz nasıl müslümanlarız. her şeyden önce bizim bir kimliğimiz var, müslüman kimliği. insanların koyduğu yasalardan, kurallardan, nizamlardan, kaidelerden önce allah'ın koyduğu ve tüm insanlar için geçerli olan yasalar, kurallar, nizamlar, kaideler var. hal böyleyken bizim bu fütursuz davranışlarımızın sonucu ne olacak. hem dünyada hem ahirette. bunu hiç insan düşünmez mi. allah'a nasıl hesap vereceğiz. yazılacak o kadar çok şey var ki. maalesef kurallarımız yetersiz, cezalarımız yetersiz. yeterli olsa bile uygulanmıyor. abi çok basit. kırmızı ışıkta geçmenin cezası 10 bin tl olacak ve bu ceza istisnasız uygulanacak. bu kadar ya. 10 bin tl. bak size yemin ediyorum kural ihlali yapanlar bir anda bir elin parmaklarını geçmez olur. oran bu kadar azalır. adamın ocağına incir ağacını dikerler manyak mısınız. türk milleti parayı sever. o ihlali yapan değil bir daha yapmak aklının ucundan geçirmez. bomboş yolda bile sap sap bekler. ne olur ne olmaz diye. bu kadar kolay bir çözümü var. diğer kurallardaki cezalarda garip oranla artırılacak. işte makas olsun, emniyet şeridi ihlali olsun hepsi. ambulansın arkasına kamera koymuşlar işte takip edenlere ceza kesilecekmiş. ne kadar diye araştırdım 79 tl. güldüm geçtim. 79 değil 790 olacak 7.900 olacak. çünkü biz bundan anlıyoruz. insanı eğitimle terbiye edemiyorsan ceza ile terbiye edeceksin. maalesef durumumuz bu. bak bu bayram 70 kişi ölmüş. üç günde 70 kişi. yazık günah değil mi geride kalanlara. hayırlısı olsun da bu kafayla bu cezalarla çok zor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #5 : Haziran 19, 2018, 11:35:42 »
Abdülkadir bence bu tip insani hakların ihlal cezası para ile ölçülmemeli, çünkü bu sefer parası çok olan kurallara uymaz, uymuyor da... Bu tip insani haklara tecavüz cezalarının en düşüğü kamu hizmeti olmalı, ihlalin etkisine göre minimum 3 ay hapis cezası getirilmeli...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Haziran 19, 2018, 11:43:39 »
Emniyet şeridinden gelip kendisini sıkıştırdığımı söyleyip, "niye aynana bakmıyorsun" diye şikayet edeni görmüştüm :) Hayatımız komedi.
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #7 : Haziran 19, 2018, 11:53:22 »
Emniyet şeridinden gelip kendisini sıkıştırdığımı söyleyip, "niye aynana bakmıyorsun" diye şikayet edeni görmüştüm :) Hayatımız komedi.

Sen sabırlı adamsın :) gülüp geçebiliyorsan ne mutlu sana... emniyet şeridinden gelip önüme kırmaya çalışan insansı yaratığa "biz aptalmıyız?" dedim, evet dedi, araba ailem olması ve gözlerinin önünde vahşet yaşanmaması için camı kapattım...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 327 kere teşekkür etti
  • 76 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Haziran 19, 2018, 13:06:17 »
Maalesef benimde çok kızdığım trafikteki ihlal şeklidir, eğitim ve/ veya ceza bir şekilde devletin trafik terörüne çözüm bulması gerekiyor en hızlı şekilde. Artık dayanamayıp emniyet şeridini kullanmasınlar diye daraltıyorum yolu, fakat yine de gelip sellektör ve korna ile utanmadan yol istiyorlar. Ardından polis görünce veya trafik ışıklarına gelince önümüze kırıp trafiği alt üst ediyorlar. 2 kızım uyuduğu ve eşimin ısrarı sebebi ile fazla boğuşamadım ve Allah a havale ederek kendi şeridimde devam ettim. 1 saatlik yolu 3.5 saatte gelerek bayram çilesini bir kez daha yaşamış oldum.
2001 1.4 Terra Special

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #9 : Haziran 19, 2018, 16:55:50 »
Çözümsüz konular değil, ancak hala bunların çözülmemiş olması düşündürücü. Bir toplumu içten çürüten en önemli sorunlar, birilerinin başkalarının hakkını yemesi ve bunun onların yanında kar! kalmasıdır. Bu sonucu gören düzgün insanların da zaman içinde bozulmasına neden olur ya da toplumsal gerginliği, şiddeti doğurur.
Zaten bu tarz hak yiyen ve bunu hele ki pişkinlikle yapan insanlar hangi din, dil, ırk vs. den olursa olsun, yaptıkları diğer işlerde de kurnaz! olma eğilimindedirler. Yani kimilerinin temel öğretisi kurnazlık üzerine olmuş. Önemli olan ise bunların yayılmasını önlemek ve hızlı, etkili şekilde bu sorunun tedavisini sağlamaktır tüm toplumun sağlığı açısından. Bu noktada prensipli insanlar da etkili bir kamuoyu oluşturmak zorundadır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '17
  • 15 kere teşekkür etti
  • 23 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Haziran 19, 2018, 17:20:29 »
Emniyet şeridi değil, ama başımdan geçen bir olayı anlatayım.

Üniversite kampüsünde yapılan açıköğretim sınavından sonra genelde çıkış kapısında kuyruk olur. Tek yön gidiş ve geliş olan yolda  soldan ileriye giden, karşıdan araba gelince sıkışıp araya girenler olduğu için yolu ortalayarak gitmeye başladım. Bir araba arkadan gelerek selektör korna basmaya başladı. Hiç umursamadım, karşıdan araç gelince sağa geçip araçtan sonra tekrar yolu ortalayarak kapıya kadar gittim. Gidene kadar da bu arkadaş arkamda çıldırdı. Kapıdan çıkınca da bağıra çağıra gitti. Farkettim ki bu arkadaş dekan yardımcısı. Peki hangi fakülte? eğitim fakültesi.

Bu tür uyanıklıklar çözülmez bence. Elimden geldiğince trafik olmayan yerden gidiyorum, müzik ve klima ile sakin kalmaya çalışıyorum  :tamam:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 52000
  • Model Yılı: '16
  • 35 kere teşekkür etti
  • 179 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Haziran 19, 2018, 22:23:31 »
Suyu oturarak, faizi ayakta yiyen, zina yapsada abdestsiz yere basmayan bir millet olduğumuz için hak hukuk aramıyoruz. Eğitim de en büyük eksiklik ahlaki, insani değerlerin ikinci üçüncü plana atılması ve tabii ki adalet sistemimiz örümcek ağı misali çalışması güçlüler delip geçiyor zayıflar takılıp kalıyor.
İlla gitmek istiyorsan, hoşuma git mesela :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '17
  • 154 kere teşekkür etti
  • 397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Haziran 20, 2018, 08:55:59 »
Hayatım boyunca hiç emniyet şeridine girmedim, hiç kural ihlali yapmadım. Trafikte karşıdakine saygılı davranırım, yaya öncelik olmak üzere yol veririm. (mümkün olduğunca ) Asla kimseyle kapışmam, dalaşa girmem..  Ama sadece vicdani ve vatandaşlık görevimi yerine getiriyorum o kadar..

Bu toplumun ahlaki olarak düzeleceğini bence benim yaşımdakiler göremeyecek.. Çünkü bir nesil ne yazık ki bu şekilde yetişti..

Sen sabırlı adamsın :) gülüp geçebiliyorsan ne mutlu sana... emniyet şeridinden gelip önüme kırmaya çalışan insansı yaratığa "biz aptalmıyız?" dedim, evet dedi, araba ailem olması ve gözlerinin önünde vahşet yaşanmaması için camı kapattım...

Sen de sabırlıymışsın :)
2017 C-HR Hybrid Diamond

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Trafik medeniyettir, buna uyan medeni kişidir...
  • 254 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Haziran 20, 2018, 10:45:43 »
Deveye "Boynun eğri" demişler. O da "Nerem doğru ki!" demiş.  Bu Atasözü memleketimizin durumunu tam manasıyla anlatıyor.

1)  1994 Tempra SX A Beyaz    2) 1997 Mazda 323 Yeşil  3) 2005 Honda Civic Vtec Bej   4) 2011 Toyota Avensis Elegant Extra Beyaz
5)  2005 Honda Jazz Elite Cvt Kırmızı 6)  2011 Honda Civic A/T Elegance Füme
7)  2012 Honda CR-V Executive Beyaz 8) 2011 Kia Picanto Hiper A/T
9)  2012 Honda Jazz Fun Cvt Beyaz  10) 2016 Honda CR-V Executive 1.6 Zf A/T 11) 2017 Civic Eco Elegance

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #14 : Haziran 20, 2018, 10:49:33 »
Sen de sabırlıymışsın :)

O gün bende kendime şaşırdım :D olay anında gözümün önünden bir aksiyon filmi geçti, sonunda hapise giriyordum, sanırım etkili oldu :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Haziran 20, 2018, 14:08:25 »
O gün bende kendime şaşırdım :D olay anında gözümün önünden bir aksiyon filmi geçti, sonunda hapise giriyordum, sanırım etkili oldu :)

emniyete haber verin kimse emniyette değil :D  :lol:
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #16 : Haziran 20, 2018, 14:30:03 »
emniyete haber verin kimse emniyette değil :D  :lol:

:rofl:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #17 : Haziran 20, 2018, 17:01:18 »
Genel olarak haberlere bakınca gidişatın hiç iyi olmadığı zaten görülüyor, emniyet şeridi, kediler, köpekler, ağaçlar, denizler.. kimi insanlardan! çok çekiyor maalesef.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '13
  • 259 kere teşekkür etti
  • 825 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Haziran 21, 2018, 06:32:52 »
Suyu oturarak, faizi ayakta yiyen, zina yapsada abdestsiz yere basmayan bir millet olduğumuz için hak hukuk aramıyoruz. Eğitim de en büyük eksiklik ahlaki, insani değerlerin ikinci üçüncü plana atılması ve tabii ki adalet sistemimiz örümcek ağı misali çalışması güçlüler delip geçiyor zayıflar takılıp kalıyor.

birde sunneti sadece pazarlik edince uygulayan ve  pazarlik sunnettir diyip olu fiyatina almaya calisan musluman kardeslerimiz var
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Haziran 21, 2018, 07:47:02 »
birde sunneti sadece pazarlik edince uygulayan ve  pazarlik sunnettir diyip olu fiyatina almaya calisan musluman kardeslerimiz var
maalesef kısacası işimize geldiği gibi yaşıyoruz hedefe ulaşmaktaki her yol mübah mantığı
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.