Gönderen Konu: sekman sonrası sönmeyen yag ikaz arıza lambasi  (Okunma sayısı 2507 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
sekman sonrası sönmeyen yag ikaz arıza lambasi
« : Haziran 11, 2018, 20:41:25 »
2003 sol hb sekme ve piston keçeli değişti. 259 km sonra krank mili arızası gösterdi .sonrası yag ikaz lambası yandı .yag pompasi yag sensörü  değişti basinc valfi bakıldı. Arca 500 metre sonra ışık yanıyor.  bekleyince sönüyor  sonrası yanıp sönüyor ve sürekli yanıyor .usta kartel kaldı süzgeç tıkalı olabilir diyor oda olmazssa .çıldırmak üzereyim. usta tam yapamadım acep zincir sente şubat ayarı bunlardan olabilirim yardim

Toyota Club Türkiye

sekman sonrası sönmeyen yag ikaz arıza lambasi
« : Haziran 11, 2018, 20:41:25 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 32 kere teşekkür etti
  • 201 kere teşekkür edildi
Ynt: sekman sonrası sönmeyen yag ikaz arıza lambasi
« Yanıtla #1 : Haziran 11, 2018, 21:44:32 »
Ersin Bey

Yazılanlardan sonuç çıkarmak çok güç. Kendinizi tam ifade edememişsiniz ve eksik bilgiler  var.Mesela Piston keçesi diye bir parça yoktur.Yazdıklarınızı baştan düzenlerseniz daha kolay yorum yapabilir bilen arkadaşlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #2 : Haziran 12, 2018, 05:52:01 »
kusura bakmayın eksik olmuş. rektefiye sonrasi .yag lambasi yanıyor. yag pompasi.yag musuru .yag basinc valfi.hepsi değişti. kam mili arızası çıktı arkasından bu lamba yanmaya başladı .deli olduk usta kartel süzgecinine bakacak .yatakladami sıkıntı yapamadım. 259 km kullandım bi sıkıntı yoktu

Mesaj Birleştirildi: Haziran 12, 2018, 07:15:59
yataklarda yada krang sene kaldı .yağlama yapıyor dedi ustalar.herkese gösterdik bakalim

Mesaj Birleştirildi: Haziran 12, 2018, 07:16:42
krang sensörü

Mesaj Birleştirildi: Haziran 12, 2018, 11:24:06
sorun çözüldü  karterdeki yag süzgecinine tıkanmış egzantirik sensor de değişti .usta katkı atma sonucu olmuş dedi sensörü de ne ölü olmaz dedi şu an bir şey yok

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 66 kere teşekkür etti
  • 254 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Haziran 14, 2018, 11:28:10 »
Geçmiş olsun yağa suya atılan katkı veya delik tıkaycılar iyi bir şey olsa MOBİL CASTROL MOTUL  gibi markalar kendi ürettikleri yağ veya antifirizlerin içerisine katar veya satar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 215000
  • Model Yılı: '02
  • 4 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Eylül 10, 2018, 10:41:06 »
  Benim aracım da 2003 model ve 210.000 de yağ eksiltiyor. Motoru rektefiye yaptırmam gerek. Ama, ben yağı kontrol edip edip biniyorum. Sizden öğrenmek istediğim. Motorunuzu nerede yaptırdınız? Size kaça mal oldu. Bu konu da bilgi verirseniz sevinirim. 

kusura bakmayın eksik olmuş. rektefiye sonrasi .yag lambasi yanıyor. yag pompasi.yag musuru .yag basinc valfi.hepsi değişti. kam mili arızası çıktı arkasından bu lamba yanmaya başladı .deli olduk usta kartel süzgecinine bakacak .yatakladami sıkıntı yapamadım. 259 km kullandım bi sıkıntı yoktu

Mesaj Birleştirildi: Haziran 12, 2018, 07:15:59
yataklarda yada krang sene kaldı .yağlama yapıyor dedi ustalar.herkese gösterdik bakalim

Mesaj Birleştirildi: Haziran 12, 2018, 07:16:42
krang sensörü

Mesaj Birleştirildi: Haziran 12, 2018, 11:24:06
sorun çözüldü  karterdeki yag süzgecinine tıkanmış egzantirik sensor de değişti .usta katkı atma sonucu olmuş dedi sensörü de ne ölü olmaz dedi şu an bir şey yok

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Eylül 10, 2018, 15:55:38 »
  Benim aracım da 2003 model ve 210.000 de yağ eksiltiyor. Motoru rektefiye yaptırmam gerek. Ama, ben yağı kontrol edip edip biniyorum. Sizden öğrenmek istediğim. Motorunuzu nerede yaptırdınız? Size kaça mal oldu. Bu konu da bilgi verirseniz sevinirim.
Aşırı yağ eksiltme yoksa gidebildiği kadar gidin hemen rektefiye işine girişmeyin ne kadar orjinal parça kullansanızda hiçbir zaman ilk çıktığı günki gibi olmaz ama iyi bir işçilikle tecrübeli bir serviste yapılırsa güzel olur hiçbir ustada motoru açmadan şu kadar gider diyerek net fiyat veremez heleki bugünlerde ki oynak kur ile yaklaşık rakam vermek bile çok güç ama kafadan 8000 bin gözden çıkmalı tam raktefiye için her zaman fazlasını düşünmeli tabiki bu rakamın altında çıkma ihtimali Azda olsa olabilir eğer 10000 bin km de 2 lt renin üzerinde yağ eksiltme varsa yağ yakan araçlar için üretilmiş 10/60 mobil yağ kullanabilirsiniz eksiltmeyi keser
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #6 : Temmuz 11, 2020, 01:45:27 »
Merhaba, bende de 2004 modeli var aynı aracın ve ben de rektifiye sonrası aynı dertten muzdaribim. Araba rölantide iken yağ lambası yanıyor gaza basıp devir saatini 2 ye doğru getirdiğim zaman sönüyor. Usta bir aletle ölçüm yaptı yağ basıncı düşük dedi sizin sorununuzla benzerlik taşıyor mu acaba?