Gönderen Konu: 2005 Corolla Sol HB Orjinal fujitsu mıultimedia montajı = Sonuç süper  (Okunma sayısı 2458 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 157000
  • Model Yılı: '05
Merhaba

Sizlere inatla istediğim orjinal teyp montajımı ve aşamaları hakkında bilgilendirmek için bu konuyu açtım. İsteyenlerin olabileceğini düşünerek yapmış olduğum bu montaj hakkında bilgilendirmek istedim. Göreselleride ekleyerek neler yaptığımı sizlere anlatmak isteyen olursa elimden geldiğince yardım edebilmek için burada olacağım . Okuduğunuz için teşekkür ederim adımlar aşağıda yer almakatdır.

1. aşama   

Öncelikle aliexpress ten sinosmart adlı satıcıdan ürünü aldım. Ürün linkini buradan paylaşabiliyor  muyum yasakmı bilmiyorum iziler olursa ekleyebilirim.

ürün orijinal abd toyota highlander ürünü. Çıkma değil ancak nasıl buradan satıyorlar anlamadım.
86140 Fujitsu diye geçiyor. Ancak ürünü alırken %20 Gümrük vergisi ve %20 ÖTV ödedim. Bunları ücretsiz kargolu DHL firması getirdiği için benim adıma vekalet verdim ve ödemeyi toptan DHL ye yaptım.

2. aşama

Çerçeve
Piyasada satılan duble din çerçevelerin iç boyutu 178X 10 ama teybimiz 20x10 :) bende n11 den 45 TL çerçeveyi aldım , birde farklı bir siteden Polikor Plastik Tampon macunu aldım (20 TL). İç boyutunu maket bıçağını ısıtarak çıkardım ve tekrar 20x10 olacak çekilde japonla yapıştırığ macun ile boşlukları doldurdum. Son olarak üstüne siyah akrilik boya attım.

3. Aşama

Montaj
ürünün asıl çalıştıran 2 soketi aracımızdaki ile birerbir olduğu için kesme biçme olmadan soketi yeri taktığımızda çalışıyor. Çalışmayan direksiyon ve yakıt bilgileri oluyor. Direksiyon kumandası için bağlantı şemasını buldum ve soketteki yerlerine taktım çalıştır sorun olmadı ama yakıt  bilgileri kablolarının teypte gireceği soketleri araştırıyorum.

4: Aşama sonuç :)

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 30000
  • Model Yılı: '15
  • 48 kere teşekkür etti
  • 105 kere teşekkür edildi
Fotoğraflar ve linkler görünmüyor bende.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
Sanırım yükleyemedim , nasıl yapıyoruz?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 57000
  • Model Yılı: '04
  • 205 kere teşekkür etti
  • 374 kere teşekkür edildi
Ali Bey hayırlı olsun, double din benimde dikkatimi çeken konu. Bu kadar zahmeti çekmişssiniz neden Androidli birşey almadınız? Çokta şahane olurdu sağlık olsun. Yardımlarınızı isteyebilirim bende almayı düşünüyorum
1)ToyotaCorolla 1996gliAC 181000- 225000km (2013- 2016  )satıldı
2)ToyotaCorolla 2004SOL 57.500km(2015-   )
İnsan, kınadığı yaşamadıkça ölmezmiş. (Hadis-işerif)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
Teşekkür ederim. Androidler sistemler yapısı gereği bir süre sonra donma kasma yavaşlama yapıyor birde radio kalitesi düşük geldi. Açıkçası orjinal taraftarıyım. Bu da Toyota nin 2014 sonrası highlander orjinal teybi. Biliyorsunuz bizim teyptekilerde yakıt bilgileri yer alıyor. Bu da destekliyor sadece kablolarını bulmam gerekecek. Bi kamera alacağım bu kadar. Aux usb Bluetooth telefondan müzik konuşma hepsi var. Mikrofonuda direksiyon altında görünmeyen bir yere koydum. Fujitsu hem japon kalitelidir. Tavsiye ederim emeğimin karşılığını aldım. Yardıma her zaman hazırım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
Bende 350 TL bı sunsay marka duble teyp aldım tüm kabloları kesip biçip yaptım fakat direksiyon kumandası ve yakıt tüketim kabloları aynı sokette o yüzden direksiyon kumandasını aktif edemedim.Siz nasıl yaptınız acaba...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
Bende 350 TL bı sunsay marka duble teyp aldım tüm kabloları kesip biçip yaptım fakat direksiyon kumandası ve yakıt tüketim kabloları aynı sokette o yüzden direksiyon kumandasını aktif edemedim.Siz nasıl yaptınız acaba...

Elektrikçiler bizim araçlara farklı teyp'ler bağlarken ek alıyorlar. Orjinal soket sistemine dokunmuyorlar. Keşke kesme biçme değilde ek almalı yapsaydınız. İleride orjinal teyp'e dönmek isterseniz daha kolay dönerdiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 141000
  • Model Yılı: '03
  • 100 kere teşekkür edildi
Direksiyon bağlantı şemasını bilen varmı acaba benim navitech ekranlı teypte bu özellik var ama benim teypçi beceremedi .
sonuna kadar toyota...